KPD , KSD – skupina A 12. kolo 6. – 7.11. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

HORAŽĎOVICE SI S POSTŘEKOVEM PORADILY NEJLÉPE

V 10.kole KP zajížděly   tři dorostenecké týmy z našeho regionu hrající v KP na hřiště soupeřů. Sušice potvrdila, že poslední Zruč ani v domácím prostředí nedosahuje kvalit svěřenců trenéra Josefa Sovy . Těžký úkol na hřišti lídra tabulky v Doubravce čekal věkově mladší a fyzicky méně vyspělý tým Klatov , který i přes porážku zanechal v Plzni dobrý dojem. Horažďovice čekal souboj v Postřekově se soupeřem se kterým  neměly ostatní kolektivy z Pošumaví oslnivé výsledky. Luby zde prohrály vysoko 7:2, Klatovy zase vyhrály tím nejtěsnějším výsledkem 0:1  a Sušice s  Postřekovem pouze doma remizovala a prohrála na pokutové kopy. Horažďovice si s tímto soupeřem poradila tím nejlepším způsobem a výraznou výhrou 1:5 si nadále drží v tabulce na 4. Místě a to je nejvýše ze všech čtyř týmů z Pošumaví. Bodově naprázdno tentokráte vyšly Luby z domácího zápasu ve kterém prohrály s prvním družstvem tabulky z Přeštic. Lubští po té kdy vedli po prvním poločase 2:0 byli hodně rozhořčeni na z výkonu rozhodčího, který podle jejich názoru druhý poločas naprosto nezvládl a body si po té odvezl favorit.

---

Zruč - TJ Sušice  1 : 6 (0 : 4)

Josef Sova

Hosté ze Sušice byli po celý průběh utkaní lepším mužstvem, poločasový výsledek 0:4 byl pro domácí celek příznivý . Hosté nedokázali využít další jasné golové šance. Po přestávce se obraz hry nezměnil hosté udávali tempo hry,byli aktivnější a přidali další dva góly

Branky: Cvrk -  Klíma  2 , Kliment 2, Skuhra, Reitmaier. Rozhodčí: Kříž Lukaš. ŽK:5:2, ČK.:1:0

Sestava Sušice : Gill, Pojar, Mužík, Kodýdek, Trčan, Skuhra, Klíma, Halas, Reitmaie, Varga, Kliment. Střídali: Brabec, Toner, Chudý Jan, Chudý Jiří, Novák, Svoboda.

VD Luby -   Přeštice 2 : 3 (2 : 0)

V poslední utkání I.části KP který absolvovali domácí fotbalisté s vedoucím celkem tabulky svého soupeře zaskočili a výsledkem bylo překvapivé jejich  dvoubrankové vedení. Po změně stran si ale vzal na hřiště nepřesný rozhodčí Bína zřejmě  jinou píšťalku než v prvním poločase a ta měla vůči domácím falešný fón. To byla voda na mlýn hostů a vyrovnaný zápas nakonec nepřinesl překvapení a body získal lídr tabulky.Domácí se cítí poškozeni výkonem rozhodčího , který naprosto nezvládl průběh druhého poločasu.

Branky za Luby : Koželuh a Raišl. Rozhodčí: Bína Roman .

Doubravka  - Klatovy   4 : 0 (2 : 0)

Karol Žák

Po říjnových bodových žních přišlo rychlé  listopadové vystřízlivění a návrat na pevnou zem. Velmi dobře hrající Doubravka nám to s chutí vysvětlila.  Jakoby měla ve hře stále o dva hráče více.  Tento optický klam byl způsoben výborným pohybem všech hráčů, jejich chutí do hry a nekompromisní touhou po vítězství od samého začátku. Nám sice patřili první tři minuty, potom jsme ale začali krok po kroku vyprazdňovat hřiště a soupeř předváděl sympatický fotbal. O tom, že se nehrálo v rukavičkách svědčí statistika zraněných. Už ve třetí minutě se při faulu na Denka zranil domácí kapitán a s poraněným kolenem musel do nemocnice. V 10. ' se ozval gong po srážce Lužného s domácím středopolařem a oba s krvácejícími hlavami museli střídat. V průběhu utkání se obnovila zranění Kolářovi a Schwarzovi, a také tato vynucená střídání  měla určitý vliv na průběh utkání. Soupeř byl ve všech ohledech rychlejší i důraznější a věděl co hrát. Nás přinutil k útrpnému přežívání zápasu s očekáváním, jak moc naroste skóre, než rozhodčí naše trápení ukončí.   První branka padla v 15. minutě, po rohovém kopu  a opakovaném centru prohrál Thomayer hlavičkový souboj se statným domácím útočníkem. Druhou branku přidali domácí ve 37. minutě, z levé strany přelobovali našeho brankáře krásnou trefou do zadního   "vinglu".    Naše první a poslední šance, pokud pomineme střelu nestřelu Hofmana z hranice pokutového území,   přišla v poslední minutě poločasu, po standartce a přihrávce J. Brože sa hlavou mýlil z pěti  metrů Schwarz .

Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako první, jen s tím rozdílem , že naše velké šance přišly  už v 50. minutě, kdy nejprve Lužný ve slibném úniku trefil pouze brankáře, následně Kolář z centru po standardce hlavičkoval sice prudce, ale dost nepřesně.  Domácí nás za to trestali v 56. minutě, opět po kvalitně zahraném rohu  se prosadili z příjemné šestimetrové vzdálenosti prudkou střelou po zemi. V 65. minutě si přišel v posledním letošním utkání na hřišti soupeře zachytat také Radek Sláma a čisté konto držel pouze do 77. minuty, kdy při hře vabank na tři obránce   velice špatně řešil obrannou situaci Luboš Thomayer a domácí útočník snadno vybojovaným míčem našeho gólmana z patnácti metrů obstřelil.  Stanovil tím konečné skóre utkání, ovšem ještě jeden moment stojí za zmínku. Deset minut před koncem si předčasné sprchování "zasloužil "  Denk, mrzí nás, že šel plýtvat vodou po dvou žlutých, které padly vesměs za "nevybíravé kecání" .  Takovéto zbytečné oslabení týmu, který zuby nehty brání přijatelný výsledek je neodpustitelné,  spoluhráči určitě vymyslí odpovídající  způsob potrestání, aby se "řečnický" nešvar odstranil již v zárodku.

Trenér klatovských dorostenců k závěrečnému zápasu sezóny řekl:  „ Soupeř nastoupil s herně vyzrálým týmem, v sestavě figurovali pouze tři hráči, věkem spadající do kategorie mladšího dorostu. Je přirozené, že naše  " mateřinka "  s nimi nestíhala najít společnou řeč. Přes všechna negativa v utkání je třeba vidět i klady, jako například neustálou snahu o kombinaci, individuální dovednosti hráčů při hře jeden na jednoho a také  bojovného ducha, který tým neopouštěl ani za rozhodnutého výsledku.“

Sestava Klatovy  :    Opl  /65. Sláma/  -   Boublík,  Denk, Thomayer,  Uruba -   M. Brož, Štengl, Lužný,  Kolář  -   J. Brož,  Kvítek. Střídání :   Schwarz, Hofman, Bouzek

Postřekov - Horažďovice 1: 5 ( 0: 2)

Podrobnosti nehlášeny.

Ostatní výsledky : Křimice  - SK Smíchov 8: 1 ( 4: 0), SŠ Plzeň Nepomuk 3: 0 ( 1: 0)   Domažlice  - Tachov 2: 5 ( 1: 3),

1.  Přeštice          12  11   0   1   36:  9    33 ( 18)

2.  Doubravka         12   8   2   2   30: 11    26 (  5)

3.    Plzeň         12   8   1   3   62: 20    25 (  4)

4.  Horažďovice       12   7   1   4   28: 18    23 (  7)

5.  Sušice            12   6   3   3   22: 20    21 (  6)

6.  Domažlice         12   6   1   5   26: 26    20 (  1)

7.  Luby              12   5   2   5   30: 27    19 ( -4)

8.  Klatovy           12   5   3   4   23: 23    19 (  3)

9.  FK Nepomuk        12   4   2   6   26: 26    16 ( -4)

10.  Tachov            12   5   0   7   35: 29    15 (  0)

11.  Křimice           12   5   0   7   27: 54    15 ( -6)

12.  Postřekov         12   4   1   7   27: 26    14 ( -8)

13.  Smíchov Pl.       12   1   2   9   14: 43     5 (-10)

14.  Zruč              12   0   0  12    9: 63     0 (-21)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

V KRAJSKÉ SOUTĚŽI DOROSTU OD DESETI K PĚTI

Druhá polovina podzimu zastihla v krajské soutěži v horším světle než za úvodní. Nýrsko po raketovém vstupu  kdy se usadilo na čele tabulky a získalo 18 bodů v dalších šesti zápasech si připsalo do tabulky pouhé čtyři body a kleslo  na 5.místo. Sušice B  za prvních šest utkání  získalo 11 bodů a po 12.kole je se šestnácti body sedmá. Nejhůře posledních šest kol zastihlo Měčín , který bodovou sbírku 12 bodů nerozšířil žádným dalším bodovým ziskem a ze 14 účastníků je na 11.místě.

---

Domažlice B  - Měčín   3 : 1 (0 : 0)

Nýrsko  - Blovice   2 : 3 (0 : 0)

Staňkov – Sušice B nehlášeno

Ostatní výsledky:   Koloveč -  Nepomuk 2: 1 ( 1: 0), Stod -  Mrákov 3: 4 ( 2: 2),  Horš.Týn - Hostouň 3: 3 ( 1: 2)  na PK: 2:4 , Kasejovice - Holýšov 1: 3 ( 1: 1)

1.  Koloveč           12  11   1   0   49: 14    35 ( 13)

2.  Holýšov           12   9   2   1   42: 20    29 ( 14)

3.  Mrákov            12   8   2   2   43: 13    26 ( 11)

4.  Blovice           12   8   1   3   36: 22    26 ( 10)

5.  Nýrsko            12   6   2   4   52: 31    22 ( -1)

6.  Hostouň           12   5   3   4   29: 27    20 (  3)

7.  Sušice B          11   2   7   2   16: 21    16 ( -2)

8.  Staňkov           11   4   2   5   30: 27    15 ( -4)

9.  Domažlice B       12   4   1   7   33: 33    14 ( -5)

10.  Kasejovice        12   4   0   8   27: 37    12 ( -9)