KPD , KSD – skupina A 11. kolo 21.- 22.8.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

V ZISKU POVINNÝCH BODŮ POUZE SUŠICE KLOPÝTLA

V 11.kole dorosteneckého přeboru kraje měly týmy z klatovského regionu soupeře se kterými velela povinnost naplno bodovat. Trojici Klatovy, Horažďovice a Horažďovice se to podařilo. Jediným kdo nezískal tři body byla Sušice , která přestože v poločase doma vedla o dvě branky remizovala s kolektivem ze spodních pater tabulky z Postřekova . Tuto ztrátu Sušičtí alespoň částečně nevyvážili ziskem druhého bodu , když i v  penaltovém rozstřelu byli znovu úspěšnější hosté z Chodska.

---

Klatovy – Zruč   7 : 0 (0 : 0)

Vítězství z Postřekova potvrdili klatovští dorostenci povinným vítězstvím doma a rázem se s devatenácti body vyšplhali na krásné 6. místo  v tabulce. Čekají je sice ještě dvě utkání s papírově mnohem kvalitnějšími soupeři, ale nic není nemožné a při dalším nečekaném bodovém úspěchu v závěru sezony by případný  posun výše byl z  kategorie divů a zázraků.

Cesta za vítězstvím však byla podle předpokladů od samého začátku hodně trnitá. Soupeř nastoupil s velkým odhodláním poprvé v sezoně bodovat  a taktikou nakopávaných míčů na dva urostlé útočníky nám  hned od první sekundy  začal dostávat pod tlak celou obranu, důkazem toho jsou i dvě rychle po sobě jdoucí žluté karty ( Thomayer, Schwarz).

„Naše kombinační hra  byla účelně narušována dobrým pohybem všech hráčů soupeře. Přesto jsme na šance po první části vedli, hosté dvakrát velmi nebezpečně prověřili Slámovu připravenost, jednou ze hry , podruhé z trestného kopu.  Hlavně ve druhém případě se Radek vyznamenal, velmi dobře zahraný trestňák bravurně likvidoval skokem k tyči  a tím odmítl pustit hosty do vedení.  Naše pěkné akce ztroskotali na šikovném brankáři nebo na velké nepřesnosti a zbrklosti při zakončování. Poločasový výsledek byl spravedlivým vyjádřením dění na hřišti“ uvedl k průběhu prvního poločasu trenér Klatov Karol Žák.

Přestávka přinesla velký zvrat ve vývoji. Vzhledem k prázdnotou zející na střídačce domácích  nebylo dost možností hýbat se sestavou , takže pouze J. Brož nahradil Hofmana. I toto jediné střídání však výrazně pomohlo naší nátlakové hře. Honza přinesl s sebou do útoku důraz a vitalitu, a tak Klatovy  na zahájení střeleckých dostihů potřebovaly pouhých pět minut. To se na levé straně již poněkolikáté v tomto utkání skvěle uvolnil s chutí hrající Patrik Kvítek a jeho centr zužitkoval hlavou Schwarz. Hosté po této brance začali zcela vyklízet pozice, úplně ztratili jiskru z první půle a podepsali si tím svůj zápasový ortel. Domácím  jako kdyby narostla křídla a najednou se všichni rozpomněli, jak se má hrát fotbal, akce za akcí se začínala valit na zručskou rozháranou obranu. Během dalším dvou minut si vypracovali dvě kvalitní šance, M. Brož a Uruba se však pouze zastřelovali.  V  55. minutě se do odvážného sóla pustil Tomáš Štengl, byl před trestným územím nedovoleně sražen a specialista na tyto kopy je u nás kapitán Honza Schwarz. Prostřelil  zeď a svoji druhou brankou v zápase jakoby zavelel k nevídané zteči. Nejrychleji se od něj  "nakazil" střídají J. Brož a již o tři minuty později se vyznamenal dorážkou ze závaru před brankou - 3:0.  Další pěkné akce přicházely po křídelních kombinacích hlavně díky krajním záložníkům, kteří svoji roli plnili stoprocentně. Mladý Kvítek bravurně zaskočil za zraněného Koláře a naznačil, že jeho síla není pouze v dobré individuální technice, ale také v kolektivním pojetí hry a ve schopnosti hrát také dozadu. Martin Brož na druhém kraji zálohy se nadechl ke svému střeleckému koncertu poprvé v 63. minutě. Naběhl si na milimetrový křížný centr Uruby , zpracoval jej na prsa a zcela volný s přehledem k tyči  navršil brankový účet.  Hosté neunesli zvrat ve hře a začali se uchylovat k nebezpečným surovým zákrokům. Doplatili na to v 68. minutě, kdy po druhé  žluté šel předčasně do sprchy jeden z nich  / Sramech Losif /. Po sedmi minutách přesilové hry a několika dobrých šancích přišlo pokračování galapředstavení Martina Brože. V rozmezí deseti minut přidal další tři branky a všechny padly po učesaných akcích , kdy se střelec ocital prakticky sám před   odevzdaným  brankářem hostů.

„Posledních pět minut bylo těžké motivovat hráče k poctivému navyšování skóre, hra se změnila ve zbytečnou exhibici, když se všichni předháněli, kdo komu lépe připraví střeleckou pozici, a to v šancích které již před zbytečnými  "kombinačními šperky " volaly po včasnějším gólovém zakončení.  Ale všechno zlé bývá k něčemu dobré, tak i tyto přetechnizované akce bereme jako další z momentů, ze kterých se bude nutné do budoucna učit.“ řekl Karol Žák který byl již myšlenkami na další zápas:  Čeká nás  utkání s kvalitním týmem Doubravky který mnohem více naznačí, jaká je skutečná současná forma našeho týmu. Ať už ale zápas dopadne jakkoliv, podzimní kvóta získaných bodů je vzhledem  k papírovým předpokladům o dost překročená a nám se tím pádem naskýtá  možnost   uvolněných  bez stresových  výkonů   v závěru sezony“.

Branky : Brož M 4 ,Schwarz 2 Brož J . Rozhodčí Cihlář. ŽK: 2 : 7. ČK: 0 : 1.

Sestava :Sláma  -  Boublík, Denk, Thomayer, Uruba -  M. Brož,  Štengl, Schwarz, Kvítek  -  Lužný, Hofman

Střídání: J. Brož

Horažďovice - Křimice   7 : 1 (4:1)

Václav Dušek

Hosté přijeli do Horažďovic bez několika opor, které šetřili na důležité odpolední utkání mužů, a tomu také odpovídal průběh zápasu. Domácí od úvodních minut ovládli hru a brzy se také dostali do vedení, když centr Lukáše Zdichynce přeplachtil nejistého brankáře hostů a zapadl do branky. O chvilku později přidal dvě branky Václav Šmat a když byl posléze po 2.ŽK vyloučen křimický obránce bylo utkání prakticky rozhodnuté. Tomu bohužel podlehli i hráči Horažďovic a jejich lehkovážnost potrestali hosté kontaktní brankou. Tříbrankový náskok vrátil domácím do přestávky Kodýdek. Druhý poločas se hrál prakticky už jen z povinnosti a domácí přidali další branky, když dvakrát skóroval Vachuška a poslední trefu přidal razantní střelou pod břevno opět Kodýdek.

Branky: Šmat Václav 2, Kodýdek Jan 2, Vachuška Alex 2, Zdichynec Lukáš

Rozhodčí: Brůha Radek, ŽK: 0:2, ČK: 0:1, Diváků: 20

Sestava Horažďovic: Macoun - Sova, Dan Vonášek, P.Nováček, Dom.Vonášek - Hlůžek, Greger, Forman, Kubaň - Zdichynec, Šmat (Kodýdek, Jiřík, Korytář, Vachuška)

SK Smíchov  - VD Luby 2 : 4 ( 1: 2)

Ve vyrovnaném utkání byli lepší a střelecky úspěšnější hosté, kteří zejména zásluhou hattricku Martina Opatrného splnili roli favorita tohoto duelu. Oba týmy dohrávaly z důvodu udělených ČK (za Luby jí obdržel Pivoňka) o deseti.

Branky za Luby : Opatrný Martin 3, Raišl.

Sušice  - Postřekov   2 : 2 ( 2 : 0)  na   PK: 3:5

Podrobnosti nehlášeny.

Ostatní výsledky : SŠ Plzeň Domažlice 1: 4 ( 1: 2) , Přeštice -  Tachov 5: 0 ( 1: 0), Nepomuk – Doubravka  2: 2 ( 1: 1)  PK: 3:2

1.  Přeštice          11  10   0   1   33:  7    30 ( 15)

2.  Doubravka         11   7   2   2   26: 11    23 (  5)

3.    Plzeň         11   7   1   3   59: 20    22 (  4)

4.  Horažďovice       11   6   1   4   23: 17    20 (  4)

5.  Domažlice         11   6   1   4   24: 21    20 (  4)

6.  Luby              11   5   2   4   28: 24    19 ( -1)

7.  Klatovy           11   5   3   3   23: 19    19 (  3)

8.  Sušice            11   5   3   3   16: 19    18 (  3)

9.  FK Nepomuk        11   4   2   5   26: 23    16 ( -4)

10.  Postřekov         11   4   1   6   26: 21    14 ( -5)

11.  Tachov            11   4   0   7   30: 27    12 ( -3)

12.  Křimice           11   4   0   7   19: 53    12 ( -6)

13.  Smíchov Pl.       11   1   2   8   13: 35     5 (-10)

14.  Zruč              11   0   0  11    8: 57     0 (-18)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

Z DOMAŽLICKA ZNOVU  S PRÁZDNOU

Po třetí za sebou zajížděli dorostenci Okuly Nýrsko na hřiště soupeřů na Domažlicko . Po prohře  v Kolovči a v Holýšově s týmy které jsou na prvních dvou místech tabulky potřetí neuspěli  po těsné prohře na hřišti souseda v tabulce v Houstouni. Daleko hůře dopadá Na Domažlicku Měčín, který po debaklu právě v Hostouni 9:0 prohrál nyní vysoko i v Mrákově a z posledních tří zápasů odehraných v tomto regionu mají Měčínští hrozivé skóre 3 : 23!! Za zklamání lze považovat i výsledek třetího  zástupce z Pošumaví v krajské soutěži béčka Sušice v podobě pouhé remízy doma s posledním Horšovským Týnem se kterým prohrálo i na pokutové kopy !

---

Sušice   B  -  Horš.Týn 1 : 1 ( 1: 1)  na PK: 3:4

Mrákov  - Měčín 7 : 0 ( 5: 0)

Hostouň -  Nýrsko   3 : 2 (2 : 0)

Ostatní výsledky : Koloveč -  Domažlice B 9: 1 ( 5: 1), Nepomuk -  Kasejovice 5: 1 ( 1: 0)  , Blovice -  Stod 8: 3 ( 3: 2) ,   Holýšov -  Staňkov  4: 1 ( 1: 1)

1.  Koloveč           11  10   1   0   47: 13    32 ( 13)

2.  Holýšov           11   8   2   1   39: 19    26 ( 11)

3.  Mrákov            11   7   2   2   39: 10    23 (  8)

4.  Blovice           11   7   1   3   33: 20    23 (  7)

5.  Nýrsko            11   6   2   3   50: 28    22 (  2)

6.  Hostouň           11   5   2   4   26: 24    18 (  2)

7.  Sušice B          11   2   7   2   16: 21    16 ( -2)

8.  Staňkov           11   4   2   5   30: 27    15 ( -4)

9.  Kasejovice        11   4   0   7   26: 34    12 ( -6)

10.  Měčín             11   4   0   7   21: 42    12 ( -3)