Krajský přebor, 1.A třída 13. kolo 30. – 31.10.2010

CHANOVICE PRODLOUŽILY ÚSPĚŠNOU ŠŇŮHU

Již třetí výhru  venku získal na podzim chanovický  Chanos .  K předcházejícím výhrám ve Vejprnicích a Stříbře dokázal v tomto kole přidal plný počet bodů  na hřišti posledního celku tabulky v Horní Bříze. Chanovickým hráčům se tak podařilo domácím odvést body které jim  naopak Horní Bříza vzala na jaře ostudnou prohrou Chanosu doma  1 : 5. Výhrou ve 13.kole si výrazně jediný reprezentant našeho regiónu v KP pomohl a rázem má na dosah s minimální jednobodovou ztrátou plout v klidnějších vodách ve středu  tabulky a to je po méně vydařeném první polovině podzimu dobrá zpráva!

---

Hor.Bříza  - Chanovice 0 : 1 (0 : 0)

Branky: Šefl . Hráno bez karet.  Diváků: 120

Trenér Chanosu Pavel  Běloušek k zápasu v Horní Bříze uvedl :  „Jeli jsme si pro body a to jsme splnili. Přestože jsme byli celý zápas lepším týmem, v první půli jsme se nemohli prosadit, ale to jsme čekali, že na hřišti posledního celku to až tak lehké nebude. Ale ve druhé půli jsme se do vedení dostali, jen škoda, že se nám nepodařilo využít víc šancí. Domácí nás prakticky neohrozili a naše výhra byla zasloužená“.

Stříbro  - M.Touškov 7: 0 ( 3: 0)

Branky: Dyk, Florus, Hudec, Kertis, Petraška, Zaoral, Ábel; ŽK: 0:1 . Diváků:  100

Příkosice - Rozvadov 4: 1 ( 3: 0)

Branky: Fiala 2, Krystl, Papáček - Čížek; ŽK: 1:3 . Diváků:  120

Tachov  - Přeštice 4: 1 ( 2: 1)

Branky: Machač 2, Janoušek, Vyterka - Turek; ŽK: 3:2; ČK: 0:1 . Diváků: 200

Holýšov -  Rokycany 3: 0 ( 0: 0)

Branky: Jeniš, Multrus, Šamberger; ŽK: 2:3 . Diváků: 160

1.  Chrást            13  12   0   1   47: 10    36 ( 18)

2.  Tachov            13  10   1   2   37: 13    31 ( 10)

3.  Rokycany          13   9   1   3   34: 20    28 (  7)

4.  Stod              13   8   2   3   25: 18    26 (  8)

5.  ZČE Plzeň         13   7   2   4   25: 15    23 (  2)

6.  Holýšov           13   6   2   5   21: 20    20 (  2)

7.  Vejprnice         13   5   4   4   25: 21    19 ( -2)

8.  Bolevec           13   4   5   4   21: 18    17 ( -1)

9.  Přeštice          13   5   1   7   27: 27    16 ( -5)

10.  Chanovice         13   5   1   7   15: 27    16 ( -2)

11.  Stříbro           13   4   3   6   27: 31    15 ( -3)

12.  Příkosice         13   4   1   8   14: 25    13 ( -5)

13.  Rapid Plzeň       13   4   1   8   21: 36    13 ( -8)

14.  M. Touškov        13   3   1   9   22: 48    10 (-11)

15.  Rozvadov          13   2   3   8   13: 30     9 (-12)

16.  Horní Bříza       13   1   2  10   17: 32     5 (-13)

---

V ZÁVĚRU PODZIMU ZAČÍNÁ PŘITUHOVAT

Při pohledu na tabulku 1.A třídy po 13.kole je víc než zřejmé, že pětici zástupců Pošumaví v šestnáctičlenném pelotonu nečeká žádná klidná jízda v jeho  závětří. Systém postupu a sestupu který je v této soutěži víc než specifický (postupují první dva, další dva hrají baráž o postup,  mimo dvou sestupujících –pokud z divize nesestoupí nikdo do kraje ještě další tři týmy čeká baráž o záchranu) což  znamená, že karty budou rozdány  již na podzim . Právě proto sehrávají výsledky  posledních  dvou  kol která zbývají do konce podzimní části 1.A třídy nezanedbatelnou úlohu. Pořadí zápasů v obou kolech signalizuje , že by mohl boj o čelo  i spodní patra tabulky se ještě více zdramatizovat.

Horažďovice po vítězství v derby nad Sušicí předstihly v tabulce Klatovy a posunuly se na druhé místo. Udržet tuto pozici pro tým z města hokejek uspět v dalším kole na hřišti v Nýřanech a doma si poradit s nepříjemným nováčkem z Horšovského Týna, který si po vítězství ve Strážově dovezl tři body v tomto kole  z Lub.

Lubský Start bude muset nahrazovat toto bodové manko na hřišti souseda v tabulce se stejným bodovým ziskem ve Zruči a doma pak v letošním závěrečném zápase uspět v derby se Strážovem.

Strážov bude mít velice náročný závěr. Po zisku bodu v Nepomuku v následujícím kole hostí doma dalšího aspiranta na postup nováčka z Chotíkova  a po té končí podzim v Lubech.

Jakákoliv bodovou  ztrátu  Chotíkova ve Strážově by naopak byla velmi vítanou vzpruhou pro Klatovy které mají relativně na závěrečná dvě kola přijatelné soupeře. Po úspěchu v Domažlicích kde s lídrem tabulky uhrály nerozhodný výsledek  by neměly nechat nic náhodě. Pokud vyhrají  podle papírových předpokladů doma ze Zbirohem  by měly  usilovat a další tři body v posledním kole v Nepomuku.

Pro Sušici bude nyní důležitým odrazovým  můstkem ziskem třech bodů v duelu o šest bodů výhrou nad posledním Sokolem Blovice které mezi sebou dělí pouhé tři body. O maximum by se měly hráči z města na Otavě pokusit také v závěrečném zápase na hřišti v Chlumčanech kde se zase tak lehko body nezískávají.

---

Nepomuk – Strážov   1 : 1 (1 : 1)

Strážov přivezl  poprvé na podzim  venku bodoval

Ve 13.kole  kole soutěže neviděli diváci v Nepomuku nijak pohledný fotbal. Nerovný povrch znemožňoval oběma celkům hrát příliš kombinačně, a tak se odehrávala řada osobních soubojů ve středu hřiště. První náznaky šancí si vytvořili domácí hráči, ale do vedení jsme se dostali naopak my, když střelu Čeledy z levé strany vrátil do sítě M.Chaluš. Vedení však domácí smazali ještě v první půli, když jsme nedokázali pokrýt rychlonohého Švece a zblokovat jeho křížnou střelu. Druhý poločas přinesl řadu šancí na obou stranách, ale střelci obou týmů zahodili i vyložené příležitosti, a proto se oba soupeři nakonec o body rozdělili.

Trenér Strážova Petr Presl :   Byl to zápas, který mohl nakonec skončit výhrou na obou stranách. Nám přinesl první bod z venku a popravdě musím být dnes za něj rád. Mrzí mě, že kluci nedokázali zopakovat svůj výkon z minulé neděle proti lídrovi tabulky, který by dnes bezpečně stačil na tři body.“

Sestava Strážova: Javorský, Čížek, Michel, Helm, Chaluš, Vítovec, Matějka V., Matějka T., Franc(65.Kalista K.), Janka (70.Presl Š.), Čeleda

Branky: Švec - Chlauš; ŽK: 2:1. Diváků: 80.

Strážov přivezl poprvé po dlouhé době bod ze hřiště z Nepomuku . Na tomto úspěchu má nemalou zásluhu brankář Michal Javorský, který stejně jako před týdnem ve vítězném utkání nad lídrem  tabulky (foto z utkání)  svůj tým v Nepomuku podržel.

Luby – Horšovský Týn    0 : 3 (0 : 2)

Začátek zápasu byl vyrovnaný, domácí si vytvořili několik slibných šancí a hosté zlobili ze standardních situací, ale na stavu utkání se nic nezměnilo. Od poloviny prvního poločasu začali hosté přebírat iniciativu, dobře kombinovali, domácí hráče předčili ve zpracování míče i v důrazu v osobních soubojích a do konce poločasu zcela ovládli hru. Vytvořili si několik vyložených šancí, které končily mimo domácí branku nebo v náručí brankáře Kalaše. Poprvé udeřili ve 37. minutě utkání, kdy hostující Staroba z trestného kopu trefil přesně šibenici domácí branky a hosté vedli 1 : 0. Ještě před odchodem do kabin se přesnou střelou k tyči trefil hostující Šindelář a do kabin se odcházelo za nepříznivého stavu pro domácí 0 : 2. Do druhého poločasu nastoupili domácí s větším důrazem, přesnější kombinací a větší bojovností a vytvořili si mírnou převahu. Vytvořili si také několik vyložených šancí, které  ale K.Křížek, M.Šůs ani P. Voráček nedokázali využít a tak přišel trest v 84. minutě utkání, kdy z ojedinělé šance hostů se hlavou přesně trefil opět Šindelář a upravil stav utkání na konečných  0 : 3. Domácí v tomto zápasu nenavázali na velmi dobrý výkon z minulého kola v Nýřanech, a tak si fotbalovější hosté odvážejí cenné vítězství.

Sestava domácích: J.Kalaš (P. Kodeš), V.Turner, J.Javorský, M.Vejskal, R. Pikhart (P. Voráček), K.Křížek, O.Juřina, P.Smolík, D. Šnour,  Z.Hradecký (R. Švec, V. Sydorenko), M. Šůs.

Branky : 37. Staroba Zdeněk, 45.a 84. Šindelář Radek. Rozhodčí: Komanec Petr.   ŽK: 2 : 0 .  Diváků:  100

Horažďovice – Sušice   2 : 1 (1 : 1)

Domácí do utkání nastoupili bez čtyř hráčů , když trenéru Čadkovi chyběli Šedivý, Stulík, Forman a Beneš. V Horažďovicích se hrálo typické derby ve kterém herní  kvalita ustoupila bojovnost a nasazení. Do vedení šli domácí v 26.minutě kdy křižná přihrávka našla Beránka který přeloboval brankáře Míčku a ten musel kapitulovat . Po té domácí hráči polevili, hosté vycítili šanci a výsledkem jejich snahy bylo ve 421.vyrovnání na 1:1. Domácí obrana nechala příliš prostoru Fartákovi a jeho střela k tyči nedala Jarolímovi šanci. O těsném vítězství favorita  rozhodla 55 .minuta. Centrovaný míč podběhl sušický gólman a Jiřík z bezprostřední blízkosti vstřelil vítěznou branku.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh: „Bylo to typické derby které se nehrálo na krásu ale na účel. Přestože jsme dnes nepodali takový výkon jako v předcházejících domácích zápasech hráči splnili cíl získat tři body a podařilo se nám v tabulce vrátit na druhé místo . Hosté podle mého názoru naopak odehráli jeden z těch lepších podzimních zápasů.“

Branky: 26. Beránek, 65. Jiřík – 41. Farták. Rozhodčí: Prokeš. ŽK: 1 : 2. Diváků: 250.

Sestavy :

FK Horažďovice: Jarolím – Čadek, J. Janouškovec, J. Mirvald, Beránek (90. M. Hlaváč), P. Mičkal, J. Cihlář, T. Jůda, Dvořák (88. V. Šmat), J. Sova (87. Greger), J. Jiřík.

TJ Sušice: F. Míček – M. Kalný, J. Farták (70. Fuchs), T. Mužík, M. Budil – Šablatura (85. J. Bešta), J. Kyselka (70. V. Hájek), J. Sládek, Szedemák – J. Melka, Jech.

Domažlice B – Klatovy  1 : 1 (1  : 1)

Jitka Kilbergerová

Trenér TJ Klatovy Lubomír Vašica nakonec s výsledkem na hřišti lídra moc spokojený nebyl: „Pro nás to byl zápas podzimu a hráči k  němu přistoupili, podle mě, zodpovědně. Lepší vstup do zápasu a první gólovou šanci měli domácí, ale pak jsme převzali iniciativu my. Z přímého kopu se pěknou střelou přes zeď prosadil v 25. minutě György. Soupeř vyrovnal z brejku, když centrovaný míč Riška místo aby podržel, srazil před sebe, a tím nabídl soupeři vyrovnání. Od té doby to bylo naše mužstvo, které mělo víc jasných gólových šancí. Ale bohužel ani těch nejvyloženějších jsme nedokázali využít. Jirka Matějka měl dvě stoprocentní příležitosti, kdy měl před sebou prázdnou bránu. Jednou ale vystřelil vedle a podruhé, což doteď nemůžu pochopit, trefil tyč. Před zápasem bych bod bral, ale teď  jsem spokojený jen s předvedenou hrou, nikoliv s výsledkem. Ale pro nás je úspěch, že jsme v první vyrovnané čtyřce a máme dobrý bodový zisk.“

Branky: Bahleda - György; ŽK: 2:2; ČK: 1:0. Diváků: 100.

Chotíkov  - Zruč 4: 0 ( 1: 0)

Branky: Břicháček 2, Marek, Vacek; ŽK: 2:0. Diváků: 120

Křimice -  Nýřany 2: 1 ( 1: 1)

Branky: Kuneš, Šváb - Mašek; ŽK: 6:4; ČK: 1:0. Diváků: 80

Blovice -  Sl.Mýto 1: 3 ( 0: 1)

Branky: Žežula - Hatina, Ulrich, Veverka; ŽK: 2:1 . Diváků: 100

Chlumčany  - Zbiroh 2: 1 ( 1: 0)