KPD , KSD – skupina A 10. kolo 23. – 24.10. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

LUBY ZAKONČILY SÉRII DERBY VÍTĚZSTVÍM

Poslední tři kola krajského přeboru byla pro dorostence Startu Lub ve znamení série derby s týmy z klatovského regionu. Předcházející dvě utkání s Klatovy doma a se Sušicí  na hřišti soupeře skončila dělbou bodů, ale úspěšněji z obou soubojů vyšly Luby tím, že další bod navíc získaly za vítězství na pokutové kopy. V nedělním derby v Lubech již k penaltovému  rozstřelu  nedošlo, neboť ve vyrovnaném duelu dvou nováčků přeboru zvítězil Start tím nejtěsnějším rozdílem.

Další dva zástupci Pošumaví v KP hráli na hřištích soupeřů s rozdílnými výsledky. Klatovy byly v Postřekově úspěšnější než Luby které zde prohrály a přivezly domů tři body. Dosud neúspěšnější  v tabulce ze čtveřice našich zástupců v přeboru TJ Sušice prohrála na hřišti  soupeře ze spodních pater tabulky v Křimicích. Všechny čtyři týmy v Pošumaví se   tři kola před koncem první části přeboru za sebou seřadily s minimálním rozdílem jednoho bodu od pátého do osmého místa.

---

VD Luby -  Horažďovice 1 : 0 ( 0: 0)

Vyrovnané derby dvou nováčků přeboru rozhodl pět minut po zahájení druhé půle Karel Švátora. Domácí v 60.minutě odmítli ještě možnost zvýšit své vedení . Po faulu brankáře hostů na pronikajícího Švátoru  měli výhodu pokutového kopu který Aleš Čížek neproměnil. Zápas výborným způsobem a s přehledem řídil rozhodčí Prokeš z Měčína.

Branka : 50. Švátora Karel. Rozhodčí: Prokeš z Měčína

Postřekov  - Klatovy 0 : 1 ( 0: 0)

Karol  Žák

„ K dalšímu utkání se sousedem v tabulce zajížděly Klatovy tentokrát na neznámou půdu do Postřekova.  Před měsícem zde Luby "koupily" sedmičku  a to bylo hodně velké varování.  Od samého začátku se ukazovalo, že výstraha byla oprávněná.  Postřekov disponuje věkově vyváženým kádrem  se dvěma hráči  výkonnostně přečnívajícími ostatní  -  Baborákem  a Šinálem.  Tito dva borci nás od začátku zle proháněli  a jen díky výborné organizaci obrany jsme mohli jejich  tlaku vzdorovat.  Přesvědčivý výkon podával také brankář Opl , i  tak byl ale  poločasový výsledek 0:0  pro nás malým zázrakem.

V naší prvopoločasové  prezentaci fotbalu nechyběla pouze bojovnost, jinak v herních činnostech jsme dost zaostávali. Jediná naše gólovka po dlouhém sólu Lužného  skončila na nepřesném Hofmanově zakončení.  Defenzivní způsob naší hry doznal největší trhliny v poslední pětiminutovce první půle, kdy domácí po sérii tří rohů mohli potvrdit známé pravidlo, hlavičkovaný míč však jen těsně minul tyč. Do kabin jsme odcházeli mnohem spokojenější než domácí, avšak s vědomím, že je třeba do další části hry na soupeře něco vymyslet.

Přestávka proběhla ve znamení změny taktiky, cílem bylo oklepat se z neustálého bránění a trochu víc začít trápit soupeřovy zadní řady. Velmi tomu napomohl příchod ofenzivně naladěného Bouzka a  návrat mladíka Kvítka do útoku. Zrychlenou rozehrávkou do šířky jsme začali získávat dost času i prostoru  ke kombinační hře a najednou byl na hřišti úplně jiný tým. Naši hráči se znatelně probrali  z bojácného výkonu, začali si víc věřit. V těchto fázích hry jsme začali být více než rovnocenným soupeřem  a přišlo i koření pro diváky, šance.  Oboustranně útočný fotbal se musel divákům líbit.  Na vyložené šance sice stále soupeř vedl, naše otevřenější hra jim to umožňovala, ani my jsme se však neostýchali směrem dopředu. Velkou tutovku měl Kolář, do dobré pozice , i když bez zakončení, se dravě prosadil J. Brož a několik propagačních střel  naznačovalo, že se brzy něco stane. Naše očekávání naplnil v 80.'  po rychlé kombinaci a přenesení hry utěšenou střelou ze třiceti metrů Lužný, trefil míč tak přesně do šibenice, že jinak velmi dobrý domácí gólman neměl sebemenší šanci.  Od této chvíle se soupeř ze hřiště začal vytrácet,  na jeho straně začala narůstat kolonka odpískaných faulů a toto kouskování byla již voda na náš dobře klapající mlýn.

Náš výkon v utkání potvrzuje pořekadlo, že trpělivost růže přináší. Znalost soupeře a volená taktika, kterou byl tým schopen po většinu času dodržovat, zvýšená sebedůvěra v druhé části hry a líbivé zakončení Lužného  přinesly nečekané tři body a to nejen do tabulky pravdy. V mezích svých nejlepších možností zahráli všichni,  za zmínku stojí výkon stále více se rozehrávajícího Boublíka, který po delší odmlce kvůli zranění začíná nyní naznačovat svoje přednosti  a konečně se začíná do své kůže dostávat i Petr Bouzek,  jeho přínos do druhé půle byl příkladný.  Sestava začíná znovu krystalizovat,  kvůli  dlouhodobému zranění Tomáše Rendla si na nové posty muselo několik hráčů chvíli zvykat.  Velmi mile překvapuje nově složená stoperská dvojice Denk - Thomayer.

Příští týden hostíme tým z poslední příčky  a tato utkání jsou vždy velice ošidná. Naším nejbližším cílem je tedy kvalitní příprava na toto utkání, rádi bychom doma potvrdili body z horkého postřekovského trávníku.

Branka : 80.Lužný

Sestava  Klatov:Opl - Boublík, Denk, Thomayer, Uruba - M. Brož, Schwarz, Štengl, Kolář- J. Brož, Kvítek. Střídání: Sláma, Lužný, Hofman, Bouzek

Křimice - Sušice 3 : 0 (0 : 0)

Podrobnosti nehlášeny.

Ostatní výsledky :

Domažlice  - Přeštice 0: 2 ( 0: 2), Tachov  - SK Smíchov 5: 0 ( 1: 0), Zruč  - Nepomuk 1: 4 ( 1: 1),   Doubravka SŠ - Plzeň 3: 1 ( 0: 0)

1. Přeštice            10   9   0   1   28 :  7    27  ( 15)

2. SŠ  Plzeň           10   7   1   2   58 : 16    22  (  7)

3. Doubravka           10   7   1   2   24 :  9    22  (  4)

4. Domažlice           10   5   1   4   20 : 20    17  (  1)

5. Horažďovice         10   5   1   4   16 : 16    17  (  4)

6. Sušice              10   5   2   3   14 : 17    17  (  5)

7. Luby                10   4   2   4   24 : 22    16  ( -4)

8. Klatovy             10   4   3   3   16 : 19    16  (  3)

9. FK Nepomuk          10   4   1   5   24 : 21    14  ( -2)

10. Tachov              10   4   0   6   30 : 22    12  ( -3)

11. Postřekov           10   4   0   6   24 : 19    12  ( -6)

12. Křimice             10   4   0   6   18 : 46    12  ( -6)

13. Smíchov Pl.         10   1   2   7   11 : 31     5  ( -7)

14. Zruč                10   0   0  10    8 : 50     0  (-18)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

SUŠICKÁ REZERVA SI ODVEZLA Z NÝRSKA BOD, OKULE ZŮSTALY BODY DVA

Zápas dvou rozdílných poločasů ze strany domácího týmu se hrál v Nýrsku kde v pošumavském derby hostili sušickou rezervu. Domácí kteří vedli 3:0 po první půli zásluhou hattricku Milana Flóra po přestávce zvolnili,  soupeř vycítil šanci kterou  využil k zisku remízy. V penaltovém souboji byli úspěšnější domácí, který takto vylepšili jinak svojí ztrátu doma dalším bodem do tabulky. Třetí tým z Pošumaví Sokol Měčín podruhé za sebou v domácím klání prohrál, když po béčku TJ Sušice si body odvezl pátý tým tabulky z  Blovic.

---

Měčín -  Blovice 1 : 4 (1 : 3)

SKP Okula Nýrsko – Sušice B   3 : 3 (3 : 3) na PK 4 : 3

Jiří Vondra

Zápas dvou rozdílných poločasů ze strany domácího týmu. Začalo se oboustranně ve svižném tempo. Oba týmy produkovali kombinační fotbal který se musel líbit. Ke spokojenosti pár domácích fanoušků okořenil tento poločas Milan Flór hattrickem m a domácí šli do šaten s tříbrankovým náskokem. Jenže kdo sleduje fotbal tak ví, že ani takový náskok leckdy nestačí a to hlavně v případě když si to nesrovnají v hlavě samotní hráči. No a v druhé půli zklamaly na straně domácích hráči, kteří by měli být oporami mužstva. Hráli bez nasazení kazili i ty nejjednodušší fotbalové věci a dostali tak hosty do hry. Ke vší smůle se ještě při první brance hostů zranil domácí brankář po srážce s vlastním obráncem. Hosté vycítili šanci. Zvýšili své úsilí a odměnou jim byly dvě branky, kterými vyrovnali zápas. A to ještě v poslední m minutě skončila jejich střela na břevně domácí branky.

Branky domácí: Flór 3

Ostatní výsledky :Domažlice B  - Mrákov 0: 2 ( 0: 2) , Stod  - Hostouň 2: 3 ( 1: 3), Horš.Týn  - Holýšov 2: 2 ( 2: 1)  PK: 5:4 , Staňkov  - Nepomuk 1: 1 ( 1: 0)  PK: 4:3 , Kasejovice  - Koloveč 2: 4 ( 2: 2)

1. Koloveč             10   9   1   0   38 : 12    29  ( 13)

2. Holýšov             10   7   2   1   35 : 18    23  ( 11)

3. Nýrsko              10   6   2   2   48 : 25    22  (  2)

4. Mrákov              10   6   2   2   32 : 10    20  (  8)

5. Blovice             10   6   1   3   25 : 17    20  (  7)

6. Staňkov             10   4   2   4   29 : 23    15  ( -4)

7. Hostouň             10   4   2   4   23 : 22    15  (  2)

8. Sušice B            10   2   6   2   15 : 20    15  (  0)

9. Kasejovice          10   4   0   6   25 : 29    12  ( -6)

10. Měčín               10   4   0   6   21 : 35    12  ( -3)