KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 8. kolo 23. – 24.10. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

PO KLATOVECH OKUSÍ KVALITY  TŘETÍHO  NEJSILNĚJŠÍHO SOUPEŘE V KRAJI NÝRSKO

K úplné spokojenosti v 10.kole všech čtyřech družstev z Pošumaví které startují v krajském přeboru žáků  chybí proměnění výhody domácího prostředí ve vítězství ze strany starších žáků Okuly Nýrsko. Průběh zápasu se Stříbrem nenasvědčoval tomu , že tři body neměly zůstat v Nýrsku, ale značně omlazený celek domácích doplatil na nepřesnosti  v koncovce. Kluboví spoluhráči Okuly se  svým soupeřem ze Stříbra nepárali a jedenáct branek v jejich síti to je důkazem. Oslava jubilejní padesáté branky v síti soupeřů v průběhu podzimu se tak odkládá třeba na další kolo a třeba padne v  utkání v Nepomuku.

Ještě týden před tím, než okusí sílu třetího týmu tabulky FK Nepomuk  vyzkoušeli své kvality a trávník hřiště tohoto klubu Klatovy a byly zde stoprocentně úspěšné.  Podle názoru trenéra  klatovských žáků Davida Gajdůška patří Nepomuk vedle Tachova k absolutní špičce krajského přeboru. Nicméně ani to nebylo překážkou starších žáků Klatovy na cestě za dalším plným bodovým ziskem a udržením první příčky v tabulce KP. Dominantní postavení úrovně žákovského fotbalu Pošumaví v krajském přeboru podtrhuje i první místo Nýrska v kategorii mladších žáků .

---

STARŠÍ     ŽÁCI

Nýrsko -  Stříbro  0 : 0 (na PK  6 : 5)

Petr Janovský

Domácí nasadili do utkání pouze 11 hráčů, z toho 3 mladší žáky. Utkání přineslo určitě více šancí než napovídá konečný výsledek, šance hostů pochytal spolehlivým výkonem brankář Penc, domácí byli v koncovce nedůrazní a nepřesní.  Největší šanci zahodil ve 45' lehkomyslně Dan Kotlan, již překonaného gólmana domácích zachránil na brankové čáře obětavě Erik Kucharik. V poslední minutě mohl rozhodnout po brejku domácí mladíček Honza Čanecký, ale jeho slabé zakončení trefilo hostujícího gólmana. Absolutorium patří všem mladšíkům v sestavě. Penaltový souboj zvládli lépe domácí.

Sestava: Penc, Kucharik, Bejvl, Svoboda, Idlbek, Záň, Šveňha, Kněz, Fiala, Kotlan, Čanecký

Nepomuk – Klatovy   1 : 6          (0 : 4)

„ Osmé kolo nás přivedlo na hřiště třetího Nepomuku, který byl dle mého názoru po Tachovu druhým nejlepším soupeřem v této soutěži. Ačkoliv se zdá, že vítězství 1:6 by mělo vést ke spokojenosti a klidu, tak z mého pohledu jsem spokojen jen s individuálním herním výkonem některých hráčů. V týmové součinnosti jsme až příliš často chybovali. Zvláště při součinnosti v posunu bloku při zpětné přihrávce soupeře jsme byly strašně pasivní. Z mého pohledu je to jen důsledek toho, že hráči neabsolvují těžké zápasy, které by nás v této a jiných obraných činnostech prověřili. Hráče však za vítězství musím pochválit, když pominu výše uvedené nedostatky, za což hráči až tak nemohou, jelikož jsme výkonnostně na jiné úrovni a hráči se těžko motivují, když nemusí hrát pod větším tlakem“ shrnul své hodnocení zápasu trenér st. žáku Klatov David Gajdušek.

Branky : 42´(PK) a 6´.Dolanský,12´ Smolík, 33´Jarošík, 34´ Reitmajer(PK), 39´ Kojan(PK), 55´ Procházka. R- 18´Kalabza, 42´Hupač. ŽK Klatovy : Smolík,Kojan, Kozák,Reitmajer .ČK: 1 : 0 (34´Šlais).Diváků: 40

Sestava Klatov: Sváček, Macháček, Reitmajer, Procházka, Lysek, Dolanský, Jarošík, Kojan, Harmady, Cibulka, Smolík, (střídali: Povolný, Čabrada, Kozák)

Ostatní výsledky :  Košutka  - Rokycany 0: 5 ( 0: 1) , Vejprnice  - SK ZČE 0: 0 ( 0: 0)  na PK: 1:0 , Horš.Týn  - Tachov 1:15 ( 1: 5) Přeštice – Smíchov 1 : 0 (0 : 0)

1. Klatovy              8   7   1   0   64 :  2    23  ( 13)

2. Tachov               8   7   1   0   46 :  5    22  ( 10)

3. FK Nepomuk           8   6   0   2   25 :  9    18  (  6)

4. Rokycany             8   6   0   2   17 : 12    18  (  9)

5. Nýrsko               8   4   1   3   12 :  6    14  ( -2)

6. Přeštice             8   3   2   3    7 : 12    13  ( -4)

7. Vejprnice            8   3   2   3   19 : 17    12  ( -4)

8. ZČE Plzeň            8   2   1   5    8 : 25     7  ( -2)

9. Stříbro              8   1   2   5    9 : 44     6  ( -4)

10. Dyn.H.Týn            8   1   1   6    9 : 43     5  (-11)

11. Smíchov Plzeň        8   0   2   6    5 : 24     3  (-10)

12. Košutka              8   0   3   5    5 : 27     3  ( -9)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

Nýrsko -  Stříbro  11 : 1 (4 : 1)

Josef Juraši

Tento zápas využil domácí tým z Nýrska k vyzkoušení několika nadějných hráčů st.přípravky a Ti rozhodně nezklamali  a potvrdili oprávněnost své nominace k tomuto utkání. Sice se v první půli domácí dlouhé minuty  herně trápili ,ale ke konci poločasu přeci jen začali proměňovat své brankové šance.Druhá půle již byla jednoznačnou záležitostí domácího  týmu,svoji kombinační hru okořenil množstvím vypracovaných brankových příležitostí i pěknými vstřelenými brankami.

Branky domácí:24´,26´,35´,38´-Svoboda,13´,28´,42´  Čanecký, 31´,50´ Bureš, 51´ Böhm, 59´ Bastl – 29.(PK) Sláma.  Rozhodčí: Sziksay Ladislav. Diváků:60

Nepomuk – Klatovy   0 : 2          (0 : 2)

Ostatní výsledky :   Košutka  - Rokycany 1: 4 ( 1: 2), Nýrsko  - Stříbro 11: 1 ( 4: 1),Vejprnice  - SK ZČE 1: 3 ( 1: 1), Horš.Týn  - Tachov 0: 4 ( 0: 1), Přeštice – Smíchov  2 : 1 (1 : 1)

1. Nýrsko               8   8   0   0   49 :  9    24  (  9)

2. Rokycany             8   7   0   1   45 : 20    21  ( 12)

3. ZČE Plzeň            8   6   1   1   34 : 14    20  ( 10)

4. Tachov               8   5   1   2   26 : 15    16  (  4)

5. Vejprnice            8   5   0   3   41 : 13    15  (  0)

6. Klatovy              8   5   0   3   22 : 17    15  (  6)

7. Košutka              8   3   0   5   19 : 25     9  ( -3)

8. Smíchov Plzeň        8   2   1   5   19 : 32     8  ( -5)

9. Dyn.H.Týn            8   2   1   5   16 : 34     7  ( -8)

10. Přeštice             8   2   0   6   15 : 36     6  ( -9)

11. FK Nepomuk           8   1   0   7   20 : 35     3  ( -9)

12. Stříbro              8   0   0   8   15 : 71     0  ( -9)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

HORAŽĎOVICE SI VYMĚNILY POŘADÍ SE SVATOBOREM

Po osmém kole krajské soutěže žáků již nepokračuje soutěží ani jeden celek s plným bodovým ziskem. Posledním kdo o stoprocentní úspěšnost  přišel byl dosavadní lídr tabulky Svatobor Hrádek v Klatovech. Svěřenci trenéra Stanislava Křížka se rozešli s rezervou Klatov dělbou bodů, ale přesto si domů odvezli dva body když ten druhý získali za úspěšnost v proměňování pokutových kopů. Na klopýtnutí Hrádku čekaly Horažďovice které doma rozstříleli Mrákov , když polovinu z osmi branek dal Jirka Motl a vyšvihli se do čela tabulky . Přestože Svéradice svůj zápas v Sušici prohrály  i tak o víkendu na body do tabulky dosáhly po výhře 0:5 v dohrávce 4.kola v Kolovči. Na svůj výprask na hřišti v Holýšově v poměru 15:0 asi dlouho nezapomenou žáci Sokola Měčín kteří tak s jedním získaným bodem nadále uzavírají tabulku této soutěže.

---

TJ Klatovy B - Svatobor Hrádek  2 : 2 (1:1) na PK 2 : 4

Bláha Petr

Poměrně vyrovnaný zápas dvou celků z čela tabulky. Klatovský útočník Kozák skoroval ve 12´, hosté dotahovali na 1:1 v 17´z penalty a do šaten odcházeli hráči za nerozhodného stavu. Hned úvodem druhého poločasu skoroval opět Kozák a po docela těžkém zápase už to vypadalo na výhru domácích, ale doslova v poslední sekundě se hostům podařilo vyrovnat. Penalty byly celkem jasnou záležitostí hostů, a tak si domácí připsali nakonec pouze jeden bod, hosté si odvezli dva.

Branky za domácí : 12´Kozák, 37´Kozák. Rozhodčí : Simbartl Václav. Diváků : 40. ŽK : 2:1

FK Horažďovice – Sokol Mrákov    8 : 0 (6 : 0)

Daniel Martínek

V krásném podzimním počasí Horažďovice získaly „povinné“ body. Uznání si zaslouží zejména za 1. poločas, ve kterém téměř nepustily Mrákov na svou polovinu. Po přestávce tempo hry domácích I vlivem změn v sestavě polevilo, přesto utkání v poklidu dovedli do vítězného konce. Střelecky se tentokrát prosadili vedle Jirky Motla i záložníci. Poslední podzimní zápas v Hrádku by měl být skvělou tečkou za podzimní částí.soutěže.

Branky: 5., 14., 31., 68. Motl, 3. Ondrejička, 21. Vrzal, 29. Vachuška, 60. Rejšek. Rozhodčí:  Brůha Radek. Diváků: 30

Sestava FK Horažďovice: Chmelík, Motl, Vachuška, Vrzal, Greger, Rejšek, Ondrejička, Vaněček Filip, Berger, Hlaváč, Martínek, Vaněček David, Boček.

Holýšov  - Měčín 15 : 0 (5 : 0)

Sušice B - Svéradice 2 : 1 (0 : 0)