OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 9. kolo 16. -17.10. 2010

O K R E S N Í      P Ř E B O R

NOVÁČKOVÉ SI BODY ROZDĚLILI

Pouze tři body z pěti odehraných zápasů na domácím hřišti mají na svém kontě Hory Matky Boží . Již čtvrtou prohru a zatím nejvyšší jim tentokráte přichystala rezerva Sokola Mochtín . Jen o bod úspěšnější jsou doma Měcholupy, ale ve srovnání s výjimkou duelu s lídrem tabulky ze Žichovic jsou prohry nováčka doma i venku velice těsné .Nicméně po deseti odehraných kolech se Měcholupy a H.M.Boží které uzavírají tabulku řadí mezi ty týmy, které zřejmě čeká tuhý boj po záchranu. Daleko lépe jsou na tom další dva nováčkové, kteří na sebe tentokráte narazili v přímém souboji. Ten skončil na hřišti ve Velkém Boru dělbou bodů . Tuto plichtu  uvítaly Nezamyslice  , které doma utnuly úspěšnou sérii vítězství Dukle Janovice a dotáhly se na druhé Luby B na rozdíl dvou bodů. Žihobce prohospodařily domácí prohrou s Tatranem Velké Hydčice tři plusové body přivezené v minulém kole z Mochtína. Po třech remízách a výhře nad H.M.Boží je to první prohra na podzim doma. Aby Žihobce po  balancování nad sestupovou pastí do této nakonec nespadly tak budou muset zejména doma v bodové úspěšnosti hodně přitlačit na pilu !

---

H. M. Boží  - Mochtín B    0 : 4 (0 : 3)

Branky:26.,75.  Sysel Petr , 20.  Bejvl Milan, 40. Nováček Václav; Rozhodčí: Dykalov Jurij; ČK: 1 : 0 (Procházka Pavel) . Diváků : 30

Nezamyslice  - Janovice  2 : 0 (0 : 0)

Branky: 53. Ritter František, 83. Aschenbrenner Jan; Rozhodčí: Petrželka František; ŽK: 2:1. Diváků :  30

Velký Bor  - Luby B    3 : 3 (0 : 2)

Branky: 47.  Šimanovský Patrik,  52. Brabec Jiří, 85. Šimanovský Robert,– 16.,60. Voráček Josef , 75.  Bezděk; Rozhodčí: Brůha Radek; ŽK: 1:2 . Diváků : 70

Žihobce  - V. Hydčice   0 : 1 (0 : 0)

Branky: 52. Hejpetr Ladislav; Rozhodčí: Lažánek Karel; ŽK: 2:2. Diváků : 50

Měcholupy – Chanovice B  1 : 2 (0 : 1)

Výsledek hlášen po termínu !!!

Branky : 63.Tvrdík Ivan   -   8. Vivatenko Jurij , 89. Pavlovský David. Rozhodčí: Javorský. ŽK: 2:2. Diváků : 30

TJ  Sušice "B" - TJ  Bezděkov  1 : 0 (0 : 0)

Branky: 70. vlastní. ŽK:2:2. ČK: 1:0(86.Luděk Marek). Rozhodčí: Pastyřík. Diváků 40.

Žichovice  - Vrhaveč   5 : 3 (2 : 2)

Lukáš Mourek

Souboj prvního se třetím, drama, osm branek, co víc si mohli diváci o mrazivém nedělním odpoledni v Žichovicích přát? Domácí vstoupili do zápasu laxně, bez pohybu a chuti. Přestože se do šance jako první tlačil po přihrávce Stulíka domácí Švehla, hostující obrana vše zažehnala a uhodilo na druhé straně. Domácí chybovali na vlastní polovině v rozehrávce, k míči se dostal Tajtl, nacentroval před branku a Mlnařík nadvakrát překonal Němce v domácí bráně. To běžela čtvrtá minuta. Odpovědět mohl Chod, který se opřel do míče ve vrhavečské šestnáctce, ale hostující brankář jeho ránu k&n bsp;tyči lapil. Po čtvrthodině už museli domácí dotahovat dvougólové manko, neboť z hranice šestnáctky se trefil povedeným obloučkem Majer. Pak už se však začali domácí probouzet. Nejprve se zastřelovali, když po přihrávce Choda špatně trefil míč před hostujícím gólmanem Šiška a po trestném kopu Malého pálil hlavou do tyče Frýzek.. Ve 25. minutě však už Žichovice jásaly. Trestný kop Malého hosté sice odvrátili, ale Šiška vrátil míč do vápna a důrazný Švehla snížil na 1:2. Už za dvě minuty mohlo být vyrovnáno, když krásnou akci založil brankář Němec a míč se přes Malého a Choda dostal k Šiškovi, kterého však vychy tal brankář Vrhavče. Ve 34. minutě si po faulu na Brože na šestnáctce hostů postavil tradiční exekutor Malý míč a s přispěním zdi vyrovnal. Domácí mohli do poločasu vést, ale po dalším trestném kopu Malého střílel nedůrazně Brož.

Žichovičtí chtěli vyhrát a hnali se dopředu i ve druhém poločase. Chod a po něm i Šiška však mířili hlavami nepřesně. Až v 60. minutě kopal Malý trestný kop, ruka hostů ve vápně, penalta, Jarda Malý, 3:2. Domácí asi ještě slavili, když za dvě minuty kopali hosté přímý kop, Němec míč vyboxoval, ale zcela volný Janečka mu hlavou vrátil míč do branky. Stoprocentní produktivita hostů, jenže další studená sprcha pro domácí. Naštěstí pomohla nedisciplinovanost vrhavečských hráčů, neboť kličkovanou Brože v jejich šestnáctce utnul jeden z jejich obránců faulem a muž zápasu Malý se v 75. minutě z penalty opět nemýlil . Domácí se definitivně uklidnili o dvě minuty později, když rohový kop Malého uklidil do vrhavečské branky Frýzek. Po akci Brože mohl zvýšit ještě střídající rychlík Hozman, ale jeho ránu chytil hostující brankář. Bylo to těžké, ale zasloužené vítězství.

Sestava: Němec – Mourek – Jeřábek (80. Pařízek), Frýzek, Štěpán (71. Piller) – Brož, Chod (71. Hozman), Malý, Stulík (46. Šimáček) – Šiška, Švehla.

Branky: 34., 60., 75. Malý Jaroslav , 25. Švehla František,  77. Frýzek Jiří  - 4. Minařík Michal, 12. Mayer Vít , 62. Jandečka Tomáš . Diváků: 100

1. Žichovice           10   9   0   1   31 : 10    27  ( 15)

2. Luby B              10   7   1   2   27 : 11    22  (  7)

3. Nezamyslice         10   6   2   2   21 : 12    20  (  2)

4. Mochtín B           10   6   0   4   20 : 15    18  (  6)

5. Vrhaveč             10   5   2   3   21 : 14    17  (  2)

6. Sušice B            10   5   2   3   12 : 16    17  (  2)

7. Velký Bor           10   4   2   4   14 : 12    14  ( -1)

8. Janovice            10   4   2   4   13 : 18    14  ( -1)

9. Chanovice B         10   4   1   5   13 : 15    13  ( -5)

10. V. Hydčice          10   3   3   4   12 : 12    12  ( -3)

11. Žihobce             10   2   3   5    9 : 15     9  ( -6)

12. Bezděkov            10   1   3   6   18 : 25     6  ( -9)

13. H. M.  Boží         10   2   0   8   10 : 29     6  ( -9)

14. Měcholupy           10   1   1   8    4 : 21     4  (-11)

---

HRADEŠICE SI NA TÝNEC JEZDÍ PRO BODY

Na týmy z Horažďovicka nemají na svém hřišti na podzim dobré vzpomínky hráči druhého týmu tabulky z Týnce. Po té kdy v prvním kole si z jejich hřiště dovezla bodla těsnou výhru 3:4   horažďovická rezerva na Týnci v tomto kole bodovalo rovněž béčko Sokola Hradešice.Té se na hřišti na Týnci  z dlouhodobého pohledu daří. Zatím zde odehrála šest zápasů ve kterých třikrát vyhrála, jednou remizovala a pouze dvakrát se vracela s nepořízenou.  Týnci se tak nejen nepodařil útok na vylepšení již v tak výborného skóre a tím i atakování první příčky tabulky, ale nenápadně se na rozdíl čtyř bodů se k nim přiblížily třetí Hartmanice. Komplex Bolešiny se podařil překonat Sokolu Neznašovy, které si poprvé ve vzájemném souboji o mistrovské body připsaly první a zato výrazné vítězství nad tímto soupeřem. Kvasetice sice dokázaly vyhrát v minulém kole prestižní derby v Plánici, nicméně doma opět o body nezavadily a jejich situace na chvostu tabulky  by je neměla nechat  tři  kola před zimní přestávkou v klidu.

---

Hartmanice -  Horažďovice B   3 : 3 ( 2: 1)

Sokol Hartmanice Petr Buzín :  „Dnes jsme nastoupili do utkání bez dvou výrazných opor Lukáše Červeného a Tondy Krátkého, který je bohužel pro náš tým mimo hru minimálně do konce podzimu. Navíc v základní sestavě domácího tymu byli 4 dorostenci, kteří měli za sebou vítězné utkání  v Hradešicích. Do zapasu vstoupili lepe hoste, kteří od začátku utkaní předváděli krásný rychlý kombinační fotbal. Toto se hostům zúročilo v 10. minutě, kdy domácí zahráli v pokutovém území rukou. K pokutovému kopu se postavil kapitán a bezpochyby nejlepší hráč utkaní Míra Hlaváč a penaltu bez problémů proměnil. Ve 28. minutě utkaní se z vice než 30 metrů trefil nádherně Honza Dulovec a srovnal tím stav utkaní. O 3 minuty později se z nenapadne šance domácího týmu vyklubal druhy gól, kdy se Ondra Koryťák  dostal k odrazenému míči od tyče a pohodlně skóroval. V 52. minutě ukázal domácí krajní obránce Daniel Šperl, jak se shazuje psychika tymu. Mel mnoho casu na odkopnuti míče a místo toho v našem pokutovém území nesmyslně kličkoval. Ztratil míč a pak fauloval. Následovala zasloužená penalta, kterou proměnil Josef Nauš. V 57. minutě přišla rychlá a přímočará akce hostujícího tymu kterou zakončoval Josef  Nauš střelou levou nohou na zadní tyč a po nevýrazném zákroku domácího  gólmana se hoste dostali opět do vedeni. Naštěstí přišla 85. minuta kdy Ondrej Koryťák vybojoval míč ve středu hřiště, prošel s nim skoro až k pokutovému území hostu a tvrdou střelou srovnal stav utkaní na konečných 3:3. Utkáni skončilo sice remízou, ale upřímně řečeno, tak můžeme byt za bod rádi. Horažďovice ukázaly, že i tým ze III. třídy může hrát krásný fotbal. Závěrem bychom chtěli ještě poděkovat přibližně padesátce domácích fanoušků, kteří přišli fandit i za ne úplně fotbalového počasí.“

Branky: 31., 85. Koryťák Ondřej , 28. Dulovec Jan – 52.(PK), 57. Nauš Josef , 10. (PK) Hlaváč Miroslav; ŽK: 0:2 . Diváků: 50  . Rozhodčí: Haviar Štefan.

Kvasetice - Železná Ruda  0 : 3 (0 : 3).

Branky:24., 46.  Greiner David , 41. Duda Jaroslav; Rozhodčí: Holeček Miroslav; ŽK: 0:2. Diváků :50.

Neznašovy -  Bolešiny   6 : 2 (2 : 1)

Branky: 11.,60. Vaněk Miroslav , 75.,83. Mundl Martin , 40. Kreibich Karel, 81. Ceplecha Martin – 26. Hess Petr,  78. Zahálka Pavel; Rozhodčí: Habada Vladislav; ŽK: 3:1 . Diváků : 40

Týnec -  Hradešice B    1 : 1 (1 : 1)

Martin Šůs

Hosté odjížděli k tomuto utkání s respektem a vědomím, že Týnci se v domácím prostředí daří,a vycházeli ze zabezpečené obrany. Dokonce se ujali vedení gólem Soukupa , které však do poločasu neudrželi. Když v druhé půli ani jeden z týmu branku  nevstřelil, utkání skončilo remízou 1:1. S bodem jsou určitě spokojeni více hosté, kteří tak napravili bodovou ztrátu z minulého domácího utkání s Veřechovem.

Branky: 38. Hromada -  29. Soukup Václav; Rozhodčí: Bína Roman; ŽK: 1:0. Diváků : 30

Běšiny  - Hrádek B   8 : 0 (5 : 0)

Branky: 26.,56.,67. Vališ Miroslav , 18.  Šťastný Lukáš, 37. Holub Radek, 44. Kolář Zdeněk, , 67. Vališ Jaroslav, 77. Mayer Filip; Rozhodčí: Dykalov Jurij, Koura Radim, Harmady Miloš; ŽK: 1:3  . Diváků: 50

Malý Bor -  Myslív    1 : 0 (0 : 0)

Branky: 61. Heřman Josef(PK) ; Rozhodčí: Petržilka Jiří  . Diváků: 60

Veřechov - Plánice   1 : 1 (1 : 0)

Jaromír Hnídek

V průměrném utkání domácí tradičně remizovali. Opět v pozměněné sestavě nedokázali proměňovat i ty nejvyloženější šance. To se nevyplatilo, hosté v 89. z vymyšlené penalty vyrovnali. Předtím ovšem rozhodčí jasnou penaltu proti domácím neodpískal. Kompenzace?

Branky : 41. Želíska Jan -  89. Drmla Jan (PK)  . Rozhodčí: Javorský. ŽK: 1:6.Diváků :50

1. Ž.  Ruda A          10   8   1   1   39 : 12    25  ( 10)

2. Týnec               10   7   2   1   34 : 14    23  (  8)

3. Hartmanice          10   5   4   1   23 : 19    19  ( -2)

4. Horažďovice B       10   5   2   3   28 : 21    17  (  2)

5. Běšiny              10   5   2   3   18 : 11    17  (  2)

6. Hradešice B         10   4   3   3   19 : 17    15  (  3)

7. Neznašovy           10   4   0   6   21 : 17    12  ( -3)

8. Malý Bor            10   3   3   4   16 : 18    12  ( -3)

9. Veřechov            10   2   6   2   16 : 18    12  ( -3)

10. Bolešiny            10   3   3   4   13 : 33    12  (  0)