Okresní přebor dorostu 9. kolo 16. -17.10. 2010

OKRESNÍ PŘEBOR   DOROSTU

DISTANCOVANÝ        JAKUB ŠVELCH SVATOBORU CHYBĚL

Dva zápasy které mohly promluvit do pořadí na čele tabulky  se hrály v Hrádku a v Malém Boru. V Hrádku kde nastoupil nováček z Chanovic proti domácímu  exúčastníkovi  krajské soutěže se odehrávalo velmi pěkné a opravdu korektní utkání a to z obou stran. To podle funkcionářů obou klubů  ostře korespondovalo s vyloučením které postihlo oba týmy. Jak domácí, tak hosté se shodli dle jejich názoru na tom, že  obě červené karty byly uděleny hráčům zcela nesmyslně a ovlivnily průběh zápasu. Bohužel se oba vyloučení hráči neubránili zbytečným komentářům ke svému vyloučení. Hosté hráli větší část  druhého poločasu o deseti, museli se stáhnout do obrany, domácím naopak červená karta na konci utkání znemožnila vytvořit tlak na soupeře a zvrátit vývoj utkání.

Jak se ukázalo,  domácím výrazně chyběl distancovaný kanonýr Jakub Švelch . Možná také proto si body z Hrádku odvezl šťastný soupeř. Druhý důležitý zápas skončil v Malém Boru remízou, když domácí druhý bod vytěžili zásluhou lepší úspěšnosti ve střelbě z pokutových kopů.

Hradešice - Hartmanice   2 : 3 ( 1 : 2 )

Branky : 19.  Melka Patrik (PK), 78. Melka František – 14. Kolář Pavel, 35. Mačuda Lukáš, 85. Hasenöhrl Petr. Rozhodčí:Mazanec Marek. Diváků : 25

FK Horažďovice "B" - Sokol Plánice  18 : 2 (10 : 1)

Branky: 14.,36., 42., 57.,68.,77. Jiřík Josef, 20.,30.,36.,57. Smitka Josef,  18., 85. Nováček František, 62.,73. Hájek Martin, 11. Korytář Karel, 27.Kába Roman, 29. Vachuška Alex , 45. Vonášek Dominik – 2.Oplt Vojtěch , 54. Plánička.  Rozhodčí: Bala.  ŽK: 1:0. Diváci: 30

Zichovice  - Mochtín  1 : 13 (0 : 5)

Branky: 56. Čapek Josef – 7.,66.,73. Diviš Roland, 10.,46. More Jan , 48.,72. Škoda Martin , 15.,85. Potužník Jan , 20. Flodr Jiří, 37. Malenka Lukáš, 50. Matoušek Milan, 80. Bláha Lukáš . Rozhodčí: Laik . Diváků: 20

Hrádek  -  Chanovice  1 : 2 ( 0: 0)

O.Šebek

Při pohledu na statistiky utkání by se nezaujatému člověku mohlo zdát, že se hrálo v Hrádku pěkně „od podlahy“, neboť byly rozdány 4 žluté karty a 2 červené (obě po dvou žlutých kartách). Opak byl však pravdou. V Hrádku se odehrávalo velmi pěkné a opravdu korektní utkání a to z obou stran. Jak domácí, tak hosté se shodli na tom, že  obě červené karty byly uděleny hráčům zcela nesmyslně a ovlivnily průběh zápasu. Hosté hráli větší část  druhého poločasu o deseti, museli se stáhnout do obrany, domácím naopak červená karta na konci utkání znemožnila vytvořit tlak na soupeře a zvrátit vývoj utkání. Bohužel se oba vyloučení hráči neubránili zbytečným komentářům ke svému vyloučení.

Jak již bylo řečeno, hrál se velmi pěkný a atraktivní fotbal. Domácím citelně chyběl nejlepší střelec Švelch (v disciplinárním trestu). Přesto však prvních deset minut utkání byli lepším týmem. Hosté se však postupně osmělovali a druhou část prvního poločasu již na hřišti vládli, ohrožovali branku domácích a jen zásluhou brankáře domácích udrželi hrádečtí čisté konto. Hosté po pěkné kombinaci a dalekonosné střele v prvním poločase nastřelili tyč. Do druhého poločasu nastoupili hosté ještě ofenzivněji ladění a přetavili svojí převahu v první gól. Po kombinaci na dva doteky se po pravé straně dostal do šance Soukup, který křížnou střelou překonal brankáře domácích. Po vyloučení hráče Chanovic hosté začali hrát na jednoho útočníka, zatáhli se do obrany a domácí velmi dlouho nedokázali využít převahy jednoho hráče v poli a vytvořit si vůbec šance ke skórování. Až po krásné kolmici si  mezi stopery naběhnul hráč domácích Pena a tváří v tvář se proti brankáři Chanovic  nemýlil. Hosté však utkání nevzdali, i v deseti si vytvářeli šance, které však nedokázali využít. Když už se zdálo, že se oba celky rozejdou smírně, prosadil se mezi domácími nedůraznými obránci v pokutovém území chanovický Zoubek a nedal brankáři šanci. Domácí se nadechovali k závěrečnému náporu, jakmile však obdržel domácí hráč červenou kartu, nedokázali v sobě najít morální sílu k vyrovnání. Navíc bylo utkání ukončeno 3 minuty před koncem normální hrací doby a tak se mohli z  vítězství radovat Chanovice.

Branky: Pena Marek - Zoubek Václav, Soukup Petr; Rozhodčí: Hovorka Milan; ŽK: 3:1; ČK: 1:1. Diváků: 30.

Malý Bor -  Kolinec   2 : 2 ( 1: 1) na PK 4 : 2

Radovan Faltys

Vyrovnané utkání, ve kterém se střetly dva týmy z horních pater tabulky, a úroveň zápasu tomu také odpovídala. Obě družstva předváděla pohledný kombinační fotbal, při kterém i oko nejnáročnějšího diváka muselo být spokojeno.

Branky : 38. Lukáš Kodýdek, 83. David Dub – 7. a 77. Jakub Schejbal. Rozhodčí:Jiří Petržilka . ŽK:1 : 1 Diváků: 30.

1. Kolinec              7   5   2   0   30 :  9    17  (  5)

2. Hrádek               7   4   2   1   18 :  7    16  (  2)

3. Malý Bor             7   4   2   1   32 :  5    15  (  5)

4. Mochtín              7   5   0   2   30 :  8    15  (  3)

5. Chanovice            7   5   0   2   23 : 13    15  (  6)

6. Horažďovice B        7   3   1   3   39 : 16    11  (  1)

7. Hartmanice           7   3   0   4   10 : 19     9  (  0)

8. Hradešice            7   1   1   5   14 : 27     4  ( -5)

9. Plánice              7   1   0   6    7 : 46     3  ( -9)

10. Zichovice            7   0   0   7    3 : 56     0  (-12)