KPD , KSD – skupina A 9. kolo 16. -17.10. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

SROVNALY ZA SEBOU VE STŘEDU TABULKY

Po devíti kolech krajského přeboru dorostu se čtyři týmy z Pošumaví za sebou srovnaly ve čtrnáctičlenném pelotonu do první poloviny tabulky.  V uplynulém  kole měly s  výjimkou Startu Luby možnost bodovat v domácího prostředí. Horažďovice a Klatovy tuto výhodu  dokázaly proměnit k očekávanému plnému bodovému zisku. Další dva týmy si to mezi sebou rozdaly v Sušici ve vzájemném souboji. Přestože tento zápas skončil v normální hrací době nerozhodně , na pokutové kopy vyhrály hosté z Lub a připsaly si do tabulky další na podzim již druhý bod za vítězství na pokutové kopy.Hrdinou penaltového rozstřelu byl brankář hostů Papež, který zlikvidoval domácím exekutorům penalt tři jejich střelecké pokusy.

---

Sušice  - VD Luby  1 : 1 (1: 1) na  PK 1:3

Vyrovnaný zápas ve kterém se v penaltovém rozstřelu který skončil úspěchem hostů blýskl jejich brankář Papež tím, že když domácím tři pokutové kopy .

Branku za hosty  dal Opatrný.

Horažďovice  - Tachov 2 : 1 (0: 1)

Klatovy – Křimice   3 : 1 (2 : 1)

Karol Žák

Do utkání o šest bodů  proti nevyzpytatelnému celku Křimic jsme nastupovali oslabeni o hráče, kteří se zatím ještě po utkání v Lubech nestačili uzdravit. A protože se jednalo o stabilní hráče základu  / Rendl, Schwarz, Kodýtek / , tušili jsme,že nepůjde vůbec o procházku v podzimních lukách.

Soupeř přijel pouze s dvanácti hráči, věkově však dominoval, v sestavě figurovalo devět hráčů z kategorie  starších. O tom se nám letos může jenom zdát. První smělejší kroky po hřišti předváděl soupeř, byli jsme to však my, kdo šel poměrně rychle do vedení, pěkný únik korunoval svojí první brankou v utkání  již v 8. minutě Lužný.  Soupeř kontroval o pět minut později líbivou křídlení akcí, která nachytala celý náš tým v nedbalkách a bylo vyrovnáno. Křimice hrály poměrně dobře kombinačně, jejich útoky však končily na soustředěné nově vzniklé obraně nebo po málo nebezpečných střelách v náručí po nemoci se navrátivšího Vaška Opla.  Naše akce byli nebezpečnější a šance mnohem tutovější, ale Bouzek ani M. Brož se bezprostřední vzdálenosti po pěkně vypracovaných příležitostech netrefili. Před přestávkou za to vzal Ondra Uruba, odvážným průnikem do vápna si vykoledoval penaltu a ty umí kopat Kuba Lužný. Poločasové vedení bylo povzbuzující.

Po změně stran na nás ale soupeř nevídaně vletěl. Nezachytili jsme jeho ofenzívu a mohli se dít věci. Jenže střelecká impotence křimických hráčů nás držela stále ve vedení. Když už se hosté trefili do černého, rozhodčí gól pro signalizované ofsajdové postavení neuznal.Po půlhodině druhé části  věnované soupeři jsme se přeci jen nadechli k několika pro soupeře nepříjemným brejkům. Hodně slibně vypadal Kolářovo únik , ztroskotal však na nedokonalém vedení míče uvnitř pokutového území, což brankář včasným vyběhnutím vyřešil.  Následná pěkná individuální akce M. Brože s finální přihrávkou do druhé vlny na bratra Honzu skončila pouze střelou z osmi metrů do tyče.  V závěru hrál soupeř vabank a hru v úniku dva proti jednomu v poslední minutě výborně vyřešil  gólovou přihrávkou Kolář, Lužný si připsal svoji třetí trefu v utkání.

Křimice předvedly líbivý kombinační fotbal. Jenom díky nedotaženým nebo ukvapeně řešeným útokům jsme s naším hodně omlazeným týmem byli schopni toto utkání výsledkově zvládnout, v každém případě ale bez příkladné bojovnosti, kterou  tentokrát naši hráči předvedli to mohlo skončit úplně jinak.

Sestava : Opl  -Thomayer, Denk, Boublík, Uruba - M. Brož, Štengl, Lužný, Kolář -  J. Brož, Kvítek

Střídání :   Sláma, Hofman, Bouzek

Branky :   8.', 43.' /PK/, 90.'  Lužný

SŠ Plzeň  - Zruč 9: 1 ( 4: 0),  SK Smíchov -  Přeštice 0: 3 ( 0: 1),

1. Přeštice             9   8   0   1   26 :  7    24  ( 12)

2. SŠ  Plzeň            9   7   1   1   57 : 13    22  (  7)

3. Doubravka            9   6   1   2   21 :  8    19  (  4)

4. Domažlice            9   5   1   3   20 : 18    17  (  4)

5. Horažďovice          9   5   1   3   16 : 15    17  (  4)

6. Sušice               9   5   2   2   14 : 14    17  (  5)

7. Luby                 9   3   2   4   23 : 22    13  ( -4)

8. Klatovy              9   3   3   3   15 : 19    13  (  0)

9. Postřekov            9   4   0   5   24 : 18    12  ( -3)

10. FK Nepomuk           9   3   1   5   20 : 20    11  ( -5)

11. Tachov               9   3   0   6   25 : 22     9  ( -3)

12. Křimice              9   3   0   6   15 : 46     9  ( -6)

13. Smíchov Pl.          9   1   2   6   11 : 26     5  ( -7)

14. Zruč                 9   0   0   9    7 : 46     0  (-15)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

NÝRSKÝ DOROST PROHRÁL SOUBOJ O DRUHÉ MÍSTO

Z druhou porážkou se z Domažlicka na podzim vrátil nejúspěšnější z trojice týmů z Pošumaví které startují v tomto ročníku krajské soutěže  dorost Okuly Nýrsko. Po prohře na hřišti lídra tabulky v Kolovči neuspěla Okula ani zápas o druhé místo na hřišti v Holýšově. Ze sousedního okresu se s vysokou porážkou 9 : 0 vrátil Sokol Měčín a tak prapor úspěšnosti v tomto kole držela pouze rezerva TJ Sušice. Ta sice doma se o body se Stodem rozdělila, ale vytěžila první premiový bonus v hodnotě jednoho bodu za výhru na pokutové kopy.Po 9.kolech je v průběžné tabulce Nýrsko na třetím, Sušice B na šestém a s dvoubodovým odstupem  je na 12.místě Měčín .

---

Sušice  B -  Stod 1: 1 ( 0: 0)  PK: 4:3

Holýšov – Nýrsko  4 : 1 (0 : 0)

Hostouň – Měčín  9 : 0 (7 : 0)

Koloveč  - Staňkov 3: 1 ( 2: 0)  ,  Nepomuk  - Horš.Týn 6: 1 ( 4: 0),   Blovice Mrákov 3: 2 ( 3: 2), Kasejovice – Domažlice B  1 : 0 (1 : 0)

1. Koloveč              9   8   1   0   34 : 10    26  ( 10)

2. Holýšov              9   7   1   1   33 : 16    22  ( 10)

3. Nýrsko               9   6   1   2   45 : 22    20  (  4)

4. Mrákov               9   5   2   2   30 : 10    17  (  5)

5. Blovice              9   5   1   3   21 : 16    17  (  4)

6. Sušice B             9   2   5   2   12 : 17    14  ( -1)

7. Staňkov              9   4   1   4   28 : 22    13  ( -2)

8. Hostouň              9   3   2   4   20 : 20    12  ( -1)

9. Kasejovice           9   4   0   5   23 : 25    12  ( -3)

10. Měčín                9   4   0   5   20 : 31    12  (  0)