KPD , KSD – skupina A 8. kolo 9.- 10.10. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

SUŠIČTÍ DOROSTENCI VYBOJOVALI DALŠÍ CENNÉ BODY

Po té kdy v minulém kole na domácím hřišti sušičtí dorostenci porazili doma vedoucí celek tabulky z Přeštic v dalším, v pořadí již osmém kole krajského přeboru získali další cenný skalp, kdy přivezli tři body z Tachova. Osmé kolo KP bylo rovněž ve znamení očekávaného derby dvou sousedních klubových rivalů nejen územně, ale také v tabulce v Lubech odkud si odvezly Klatovy pouze jeden bod. Dva si připsali do tabulky domácí , z toho ten druhý na výhru 5:3 na penalty. Ze čtveřice účastníků KP z Pošumaví byly v tabulce dosud neúspěšnější Horažďovice. V tomto kole si z Přeštic odvezli půltuctový nářez a štafetový kolík nejúspěšnějšího našeho zástupce převzala a na 4.místo postoupila TJ Sušice.

---

Přeštice  - Horažďovice  6 : 0 ( 2 : 0)

Podrobnosti nehlášeny

Tachov -  Sušice  1 : 2 ( 0 : 1)

VD Luby  - Klatovy  2 : 2 ( 2 : 1) na PK: 5:3

Karol Žák

Každé derby, nehledě na druh sportu,  má svůj specifický náboj. A nejinak tomu bylo i v sobotním městském derby fotbalových dorostenců Klatov. Tentokrát je los zavedl  na hřiště nejbližšího možného soupeře  / nejen podle postavení v tabulce /,na  dobře připravený trávník v příměstských Lubech.  Pikantnost utkání navíc spočívala ve skutečnosti, že ještě na jaře několik hráčů soupeře oblékalo klatovský  dres,  v tomto duelu ale z různých důvodů  již hájili  barvy jiné.

Klatovy začaly utkání s velkým respektem. Množství nevynucených chyb v rozehrávce úplně rozbouralo  stanovenou taktiku a tlak soupeře tím  byl od první minuty hodně důrazný a nepříjemný.  Vyvrcholil v 15. minutě, když Uruba  špatně odhadl míč padající  " ze slunce " , podskočil centr  a za ním zcela volný  Opatrný už předem věděl co s lehce získaným míčem provede.  Z bezprostřední vzdálenosti a sám proti brankáři, to se dává  -  1 : 0.  Domácím mělo po brance narůst  sebevědomí ještě o něco více,  ale nestalo se tak.  Proto se hra začala pomalu vyrovnávat a Klatovy se začaly osmělovat  i na polovině soupeře.  První vizitku poslal v 17. minutě domácí obraně Lužný svým nebojácným průnikem, zakončeným střelou mimo.Na kopačky hostů přišel klid  i větší kombinační jistota a ta přinesla také vyrovnání ve skóre.  Z důrazného souboje vyhraného ve středu pole přišlo rychlé přenesení hry na Frantu Koláře, který po své levé straně umí být hodně rychlý a hodně nebezpečný,což předvedl tentokrát i s bezchybným  zakončením na zadní tyč - 1:1.  Domácí znervózněli,  jakoby nikdo z nich nečekal, že by mohli od Klatov doma dostat nějaký gól. Na hřišti se začalo jiskřit a rozhodčí tento moment zřejmě nepostřehl. Jinak by určitě  nemohlo dojít k několika  nepotrestaným hrubým zákrokům, které v první půli odnášeli bohužel více hosté. Vše vyvrcholilo nešetrným zákrokem na Kodýtka, který byl poslán bez míče nejen  k zemi, ale následně i do nemocnice.  Zastrašovací taktika fyzicky i věkově vyspělejšího týmu na naše mladíky začala platit a strach v osobních soubojích posadil soupeře na koně podruhé v utkání. Trestný kop z pětatřiceti metrů nepříjemně skočil těsně před brankářem. Následkem toho jej Radek Sláma pouze vyrazil před sebe a naši zakřiknutí obránci přibíhali hasit požár o několik kroků později než domácí Koželuh. Ze dvou metrů se v této soutěži již málokdo splete  a i tentokrát tomu nebylo jinak  -  gól do šatny na 2:1  byl hodně nepříjemný.

V přestávce hosté spočítali šrámy a zjistili, že dlouhodobě zraněné Thomayera a Opla na marodce"posílí" ještě Kodýtek a Schwarz. Sestava do druhé části hry zaznamenala několik vynucených změn a lavička náhradníků dost osiřela. A to ještě nebyl konec všem lapáliím. Utkání po nelítostných zásazích nedohráli  ani Tomáš Rendl s Martinem Brožem. Zvlášť u prvně jmenovaného půjde zřejmě o předčasný konec sezony. Martin se na hřiště  příště určitě podívá, tentokrát však až do konce utkání nešlo zastavit krvácení z nosu po úderu loktem. Díky těmto dvěma zraněním  se dvacet minut před koncem úplně vyčistila lavice náhradníků . V té době však byl naštěstí stav již  2:2,  když pár minut před svým zraněním vypracoval M. Brož  spolu se Štenglem jednu z mála pohledných křídelních akcí, ve vápně  do tanečku přibrali  Bouzka  a ten se Štenglovi za to odměnil ideální finálkou, kterou střelec uklízel ránou pod břevno. V hektickém závěru domácí velmi chtěli vyhrát, hosté však se značným sebezapřením při nemožnosti střídání dalších zraněných / Uruba, Štengl /  stav utkání  nehodlali nechat měnit.  Při posledním  brejku dvě   minuty před koncem se vyznamenal Radek Sláma. Vychytal nejaktivnějšího hráče domácích, Aleše Čížka, při důrazném střetu s ním se však zranil a musel být ošetřován. S velkým sebezapřením pak dochytal nejen utkání, ale čelil / tentokrát však bohužel bezúspěšně / i pěti pokutovým kopům.

K penaltovému rozstřelu trenér hostů Karol Žák uvedl : „Osvědčení klatovští penaltoví exekutoři byli tentokrát zdecimováni a tak dostali možnost si tuto činnost vyzkoušet i další hráči. Doufejme, že ztráta penaltového bodu nebude při konečném účtování nijak citelná.

Klatovský kouč celkově k průběhu zápasu uvedl:    Vzhledem k dění na hřišti je bod z takto vyhecovaného utkání velmi cenný. Bohužel momentálně nevíme, s kým můžeme počítat do příštího utkání, které hrajeme opět se soupeřem, který s námi v tabulce sousedí, tedy o šest bodů. Zatím je k dispozici dvanáct kluků, z toho pět patnáctiletých. Bude to zajímavé období.“

Ostatní výsledky :

Zruč  - Doubravka 1: 7 ( 0: 4) ,  Domažlice -  SK Smíchov 4: 2 ( 2: 1)

1. Přeštice             8   7   0   1   23 :  7    21  (  9)

2. Doubravka            8   6   0   2   20 :  7    18  (  6)

3. SŠ  Plzeň            7   5   1   1   44 : 10    16  (  4)

4. Sušice               8   5   1   2   13 : 13    16  (  7)

5. Domažlice            8   5   0   3   19 : 17    15  (  3)

6. Horažďovice          8   4   1   3   14 : 14    14  (  4)

7. Postřekov            7   4   0   3   21 : 11    12  (  0)

8. Luby                 8   3   1   4   22 : 23    11  ( -5)

9. Klatovy              8   2   3   3   12 : 18    10  (  0)

10. Tachov               8   3   0   5   24 : 20     9  ( -3)

11. Křimice              7   3   0   4   14 : 35     9  ( -3)

12. FK Nepomuk           7   1   1   5    9 : 18     5  ( -8)

13. Smíchov Pl.          8   1   2   5   11 : 23     5  ( -4)

14. Zruč                 8   0   0   8    8 : 38     0  (-15)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

MAGICKÉ DATUM S MAGICKOU VÝHRU

Vcelku poklidný zápas s jasným skórem se odehrál v 8.kole KS dorostu v Nýrsku. Domácí již od začátku zatlačili soupeře do hluboké defenzívy. Nakonec se hráčům Nýrska podařilo zkompletovat vydařený desítkový den, když v neděli 10. 10. 2010 v utkání ze začátku v 10:00 hodin zvítězili 10:0 a nadále jsou na čele tabulky.Další dva zástupci Pošumaví v této  soutěži si to mezi sebou rozdali na hřišti v Bílukách kde domácí Měčín podlehl sušické rezervě 0:2.

---

Měčín  - Sušice  B   0 : 2 ( 0: 1)

Podrobnosti nehlášeny.

SKP Okula Nýrsko – Nepomuk 10 : 0 (5 : 0)

Jiří Vondra st.

Vcelku poklidný zápas s jasným skórem se odehrál v Nýrsku. Domácí již od začátku zatlačili soupeře do hluboké defenzívy. Jenže dlouho nemohli proměnit i ty nejvyloženější šance. Nakonec stačili do poločasu nastřílet 5 branek a o zápasu tak již bylo rozhodnuto.

Hned v úvodu druhé půle přidali domácí šestou branku a domácí trenér mohl dát příležitost dalším mladým hráčům ze střídačky. Nakonec se hráčům Nýrska podařilo zkompletovat vydařený desítkový den.

Branky: Flór 3, Kohout 3, Bureš 2, Jánský, Lev.

Ostatní výsledky:

Domažlice B -  Blovice 1: 3 ( 0: 1), Mrákov  - Hostouň 2: 2 ( 2: 2)  PK: 0:3, Staňkov  - Kasejovice 7: 2 ( 2: 2)

1. Nýrsko               8   6   1   1   44 : 18    20  (  4)

2. Koloveč              7   6   1   0   28 :  8    20  (  7)

3. Holýšov              8   6   1   1   29 : 15    19  ( 10)

4. Mrákov               8   5   2   1   28 :  7    17  (  5)

5. Blovice              8   4   1   3   18 : 14    14  (  4)

6. Staňkov              8   4   1   3   27 : 19    13  ( -2)

7. Měčín                8   4   0   4   20 : 22    12  (  0)

8. Sušice B             8   2   4   2   11 : 16    12  (  1)

9. Domažlice B          8   3   1   4   29 : 20    11  ( -2)

10. Kasejovice           8   3   0   5   22 : 25     9  ( -3)