IV. TŘÍDA - skupina A, B 7.kolo 2.- 3.10. 2010

IV. TŘÍDA  - skupina  A

SCHYLUJE SE K ROZHODUJÍCÍ BITVĚ

První dva celky tabulky Vrhaveč B a Měčín B využily domácích zápasů k tomu aby si vylepšovaly skóre.Pokud se nestane nic nepředvídaného, pak podle papírových předpokladů se o podzimním vítězi IV. třídy  skupiny A  rozhodne ve vzájemném  zápase , který se uskuteční za  necelé dva týdny na hřišti v Měčíně. Dělbou bodů v tomto kole skončily dvě utkání. Strážov B v Křenicích ho získal po vyrovnávající brance v poslední minutě. Body se dělily také v Bezděkově kde domácí rezerva zachraňovala bod brankami sourozenecké dvojice  Zhvakinů.

---

Křenice -  Strážov B   2 : 2 ( 2: 1)

Josef Vaněk

Domácím vyšel vstup do utkání a již ve 3.minutě se ujali brankou Bäumla vedení. V zápětí mohli své vedení zvýšit, když střela jejich hráče se odrazila od břevna Vaňkovy branky před čáru do hřiště . Ve 35.minutě domácí  Rejthar  naběhl na centrovaný míč ze strany na zadní tyč a  hlavou zvýšil na 2:0.  O dvě minuty později napřáhl ze vzdálenosti 25 metrů ke střele Weber a jeho střela tečovaná domácím obráncem skončila v šibenici domácí svatyně 2:1.

Do druhého poločasu hosté vstoupili náporem, zatlačili domácí do defenzivy , ale veškerá jejich snaha o vyrovnání nepřinesla kýžený úspěch. Na druhé straně  si začali vytvářet brankové příležitosti z brejků domácí, ale také bez změny skóre. Když se již zdálo, že domácí dotáhnou zápas do vítězného konce , zatáhl za záchrannou brzdu opět Petr Weber, který další dalekonosnou tentokráte přízemní střelou téměř z 30 metrů  vyrovnal v 90.minutě na konečných 2:2. Hosté mohou litovat, že tentokráte jim chyběl klid v zakončení, ale i tak byli nakonec se ziskem bodu spokojeni.

Branky: 3. Bäuml Daniel,  35. Rejthar Filip -  38., 90. Weber Petr; Rozhodčí:  Vondráček Václav. ŽK: 0:1 . Diváků: 20

Sestava  K Strážov B: L. Vaněk – M. Presl, V. Paleček, R. Kalista, M. Kolář (61. M. Hosnedl) – M. Šlégl, K. Kalista, O. Koláček, J. Hosndl (74. M. Ondřej) – P. Weber, J. Čermák.

Bezděkov B -  Ježovy   2 : 2 ( 0: 1)

Branky: 72. Zhvakin Aleksandr,  88. Zhvakin K., - 23. Rajtolar Stanislav, 51. Neubauer Jiří; Rozhodčí: Hovorka Milan; ŽK: 2:3. Diváků: 40

Spůle - Janovice "B"  2 : 3 (0:1)

Jan Bauer

Domácí hráči nenavázali na dobrý výkon z minulého kola v Dlažově. Nepříznivý stav 1-2 ve 2. půli srovnal na 2-2 Zavřel. Nadějný remízový stav dlouho nevydržel, po hrubém nedorozumění obrany a chybném vyběhnutí domácího brankaře završil skóre na konečných 2-3 Urban. Utkání řídil s přehledem Steinbach

Branky: Petr R., Zavřel J.- Jansta J. 2x, Urban M.Rozhodčí: Steinbach.  ŽK: 1-0   diváků: 20

Sestava domácích: Varga- Bauer (Zavřel), Lažánek, Pohlreich, Hrnčíř- Finta (Plánička), Kanta, Kieweg P., Petr - Štefan (Petrů), Soušek

Vrhaveč B – Železná Ruda B   6 : 1 (4 : 0)

Branky: 2.,32. Ryba K., 20. Funěk T., 24.,63. Švátora K. , 78. Roura Radim – 65. Říha .

Rozhodčí: Diviš. ŽK: 2 : 2. Diváků. 40.

Měčín B   – Dlažov  7 : 0 (1 :  0)

Branky 48.,60.,73.-Václav Eliáš,26.-Karel Bošek,51.-František Šlajs,63.-Petr Hladík,85.-Martin Vladař

Rozhodčí: Václav Ondráček. ŽK:  0:1.Diváků : 40

1. Vrhaveč B            6   6   0   0   29 :  5    18  (  6)

2. Měčín B              6   5   0   1   20 :  2    15  (  3)

3. Strážov B            7   4   1   2   22 : 12    13  (  4)

4. Křenice              7   3   2   2   24 : 15    11  (  2)

5. Janovice B           6   3   1   2   13 : 16    10  (  1)

6. Ježovy               7   3   1   3   12 : 17    10  (  1)

7. Bolešiny B           6   2   1   3    8 : 11     7  (  1)

8. Dlažov               6   2   0   4    9 : 20     6  ( -6)

9. Bezděkov B           7   1   2   4    7 : 28     5  ( -4)

10. Spůle                6   1   0   5    8 : 11     3  ( -6)

11. Ž. Ruda B            6   0   2   4   10 : 25     2  ( -7)

---

IV. TŘÍDA  - skupina  B

VELHARTICE V DERBY ZAVÁHALY, HORÁCI SE DOTAHUJÍ

Tři kola před koncem první části IV.třídy skupiny B  se situace v boji o čelo tabulky znovu zdramatizovala. Velhartice po té, kdy v minulém kole v přímém souboji o první místo zdolaly Nalžovské Hory tentokráte v derby v Kolinci nechaly bod. Tím daly šanci svým pronásledovatelům „Horákům“ v podobě Kašperských a Nalžovských Hor  . Zatím co prvně uvedené K. Hory ztrácí pouze jediný bod, N. Hory a dosud v zákopech vyčkávající Milčice po výhře ve Svéradicích vyrazily na steč s dvoubodovou ztrátou. Kašperské Hory to ale neměly v tomto kole vůbec snadné, když o své vítězství musely na hřišti s Soběšicích bojovat. Zajímavostí zápasu je, že  mezi úspěšné dva střelce branek  domácích   se zařadil nestor fotbalových trávníků Jaroslav Macháček, který oslaví o vánocích 56 narozeniny po svém odchodu z TJ Sušice pravidelně obléká dres Sokola Soběšice.

---

Nalž. Hory -  Žihobce B  6 : 1 ( 2: 0)

Branky: 13.,73. Jedlička Antonín , 16. Štěpánek Jindřich,77.  Podlešák Antonín, 81. Kareš Kamil, 90. Šmrha Lukáš – 61. PokornýLuboš ; Rozhodčí: Bala Petr . ČK: Vobrouček Jiří - Müller L. Diváků:  50

Kolinec  - Velhartice   1 : 1 ( 1: 1)

Petr Vích

Kolinec po dlouhé době ukázal, že umí hrát fotbal a potrápil Velhartice.

Branky: 26. Vondřička Josef – 12. Faltín Tomáš; Rozhodčí: Brůha Radek; ŽK: 2:2 . Diváků: 50

Soběšice -  Kašp. Hory   2 : 5 ( 1: 2)

Branky: , 22. Šíp Josef , 90.  Macháček Jaroslav(PK) – 67., 71.  Franěk Pavel , 4. Weishäupl Kurt, 40. Tomek Petr ml.89. Šuba Vladimír; Rozhodčí: Petrželka František; ŽK: 3:1; ČK: 1:0 . Diváků: 25

Svéradice B -  Milčice   1 : 2 ( 0: 2)

V. Dušek

Hosté se dostali na koně dvěma brankami v prvním poločase a náskok dále udržovali. Domácím dal naději hned na začátku druhého poločasu z pokutového kopu Říha, ale další branka už nepadla a hosté si odvážejí cenné tři body.

Branky: 48.Říha Štepán PK - 14.Kubaň Jaroslav, 28.Kubáň Milan. Rozhodčí: Diepold Petr, ŽK: 2:1, Diváků: 60

Zavlekov    Pačejov B  1 :  2 (2 : 5)

Branky: 15 Černý Jakub , 87 Makrlík Miroslav - 5,89 Štefan František , 30,60 Ticháček Josef , 64 Křehký Radek. Rozhodčí: Jarka Josef  ŽK 1:2. Diváků :  40

1. Velhartice           7   5   2   0   24 : 11    17  (  5)

2. Kašp. Hory           7   5   1   1   26 : 13    16  (  4)

3. Nalž. Hory           7   5   0   2   26 :  8    15  (  3)

4. Milčice              7   5   0   2   16 : 13    15  (  6)

5. Pačejov B            7   4   1   2   22 : 13    13  (  4)

6. Svéradice B          7   3   1   3   11 : 17    10  ( -2)

7. Žihobce B            7   2   1   4    9 : 19     7  ( -2)

8. Zavlekov             7   1   0   6   15 : 25     3  ( -9)

9. Soběšice             7   1   0   6   12 : 30     3  ( -6)

10. Kolinec              7   0   2   5    6 : 18     2  ( -7)