KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 5. kolo 2. – 3.10. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

REPREZENTATI POŠUMAVÍ SE Z PLZNĚ NEVRÁTILI S PRÁZDNOU

Z pohledu zástupců Pošumaví v krajském přeboru žáků neposledně odehrané 5.kolo považovat opět za velice úspěšné. Nýrsko a Klatovy tentokráte měli  stejný  směr  cesty na svými soupeři a tou byla Plzeň. Cíl cesty byl stejný a stejný byl i úkol maximálně bodovat. U straších žáků se to podařilo naplnit na sto procent, u mladších žáků Nýrsko potvrdilo svoje postavení v čele tabulky ziskem třech bodů. Jejich vrstevníci z Klatov měli úlohu daleko těžší, neboť hráli s druhým týmem tabulky a na Petříně  tahali za delší konec domácí energetici . Po pěti kolech starší žáci Klatov jsou na druhém místě bod za Nepomukem a Nýrsko je v této kategorii na pěkné páté příčce.  Mezi mladšími žáky se nadále vyčnívá na prvním místě Okula Nýrsko , Klatovy na Okulu ztrácí šest bodů  a jsou zatím uprostřed tabulky na 6.místě.

---

STARŠÍ     ŽÁCI

Smíchov Plzeň – Nýrsko  0 : 3 (0 : 2)

Petr Janovský

Hosté od prvních minut zatlačili domácí na jejich polovinu a výsledkem byla v 7' minutě branka Kněze po střele z 20 metrů. Po faulu na Šveňhu proměnil pokutový kop Bejvl a definitivně tak rozhodl o výhře hostí. Druhý poločas příliš fotbalu nepřinesl, za zmínku stojí pouze krásná branka Kněze, který napřáhl z 25 metrů a trefil pod břevno.

Sestava: Penc, Žiak, Bejvl, Kaas, Kucharik, Záň, Fiala, Kněz, Toman, Kotlan, Šveňha; střídali: Čanecký, Kuchař

SK ZČE Plzeň - Klatovy    0 : 9 ( 0 : 4)

Zdeněk Cibulka

„ Z dnešního zápasu mám dobrý pocit“pronesl trenér David Gajdušek při hodnocení týmu. „ Nejen že jste vyhráli 0 : 9, ale předvedená hra splňovala vysoké parametry hodnocení“. Hattrickem se blýskla naše útočná dvojice Smolík  Cibulka, ale pochválit musím tým jako kohezní celek. Krajní obránci Macháček a Lysek dnešním výkonem splnili požadavek na vyšší útočnou aktivitu čímž jsme soupeře po stranách výrazně přehráli a umožnili tím středové řadě Bilíček, Dolanský, Kojan a Harmady k dobrému střeleckému zakončování z druhé vlny na branku soupeře.

Branky : Klatovy - 9´ 25´ 44´ Smolík, 17´ 27´ 57´ Cibulka,  49´ Bilíček, 70´ Dolanský,  72´ Kojan. Diváků: 50

Horš.Týn Nepomuk 1: 4 ( 1: 2), Přeštice Vejprnice 2: 2 ( 1: 1)  PK: 4:3 , Tachov Košutka 8: 1 ( 5: 0), Stříbro Rokycany 0: 3 ( 0: 1)

1. FK Nepomuk           5   5   0   0   22 :  1    15  (  9)

2. Klatovy              5   4   1   0   27 :  1    14  (  7)

3. Tachov               5   4   1   0   23 :  4    13  (  4)

4. Rokycany             5   4   0   1   10 :  3    12  (  6)

5. Nýrsko               5   3   0   2   11 :  5     9  (  0)

6. Vejprnice            5   2   1   2   14 : 10     7  ( -2)

7. Přeštice             5   1   2   2    4 :  9     6  ( -4)

8. Košutka              5   0   3   2    4 : 14     3  ( -3)

9. Smíchov Plzeň        5   0   2   3    3 : 15     3  ( -7)

10. ZČE Plzeň            5   1   0   4    5 : 23     3  ( -3)

11. Stříbro              5   0   1   4    4 : 22     2  ( -5)

12. Dyn.H.Týn            5   0   1   4    4 : 24     2  ( -8)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

Smíchov Plzeň – Nýrsko  0 : 5 (0 : 1)

Josef Juraši

Hosté z Nýrska totálně prospali první poločas a nadšeně bojující domácí tým jim dovolil skórovat pouze jednou M.Irlbekem a to ještě brankář Nýrska J.Kubečka vychytal domácí  při sólovém úniku.Po přestávkové bouřce v kabině hostů,se hra Nýrských výrazně zlepšila, zvláště pak výkon Jana Čaneckého, který svým hattrickem rozhodl tento zápas.

Sestava Nýrska:Kubečka-Bureš,Kaas,Vlček-Böhm,Čanecký-Vávra,Brož střídající:Irlbek,Pavlík,Dražka

Branky  hosté:15 .Irlbek Marek, 33. ,46. ,50.  Čanecký Jan, 37. Bureš David. Rozhodčí:  Kulhánek. Diváků:30

SK ZČE Plzeň - Klatovy    4 : 0 ( 2 : 0)

Horš.Týn Nepomuk 3: 2 ( 2: 0), Přeštice Vejprnice 0: 6 ( 0: 3) ,Tachov Košutka 4: 2 ( 2: 0), Stříbro Rokycany 4: 7 ( 2: 5)

1. Nýrsko               5   5   0   0   30 :  6    15  (  6)

2. ZČE Plzeň            5   4   1   0   26 :  7    14  (  7)

3. Vejprnice            5   4   0   1   31 :  8    12  (  3)

4. Rokycany             5   4   0   1   25 : 15    12  (  6)

5. Tachov               5   3   1   1   20 : 13    10  (  1)

6. Klatovy              5   3   0   2   10 : 10     9  (  3)

7. Smíchov Plzeň        5   2   0   3   15 : 19     6  ( -3)

8. Košutka              5   2   0   3   11 : 18     6  (  0)

9. FK Nepomuk           5   1   0   4   14 : 21     3  ( -3)

10. Dyn.H.Týn            5   1   0   4   11 : 26     3  ( -6)

11. Přeštice             5   0   0   5    3 : 22     0  ( -9)

12. Stříbro              5   0   0   5   13 : 44     0  ( -6)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

HORAŽĎOVICE S HRÁDKEM ZÍSKALY NÁSKOK

Zásluhou domácí výhry  Horažďovic nad třetím v pořadí Holýšovem získal vedoucí tandem krajské soutěže žáků Hrádek a Horažďovice slibný náskok. Tabulku vede Svatobor s 15 body, Horažďovice jsou s jednobodovou ztrátou druhé, Klatovy B které vyhrály ve Staňkově přestože hrály pouze o deseti ztrácí s Holýšovem na Horažďovice pět bodů. Ve druhé polovině tabulky na 7. Místě  jsou Svéradice které neuspěly v Hrádku a  po prohře v Kolovči rezerva TJ Sušice je osmá.

---

SK Staňkov - TJ Klatovy B  1 : 4 (0 : 3)

Petr Bláha

Klatovská rezerva, která přijela do Staňkova pouze s deseti hráči, podala maximální disciplinovaný a bojovný výkon, po kterém zaslouženě vyhrála. Pochvalu si zaslouží všichni hráči, nutno ale vyzdvihnout výkon třech mladších žáků, Matyáše Blahníka, Jindry Sojky a Vojty Baštáře, kteří dle pokynů trenérů odvedli 100% práci.

Branky: 7'Martínek(Kozák), 13'Blahník(Sojka),29'Martínek(Blahník,Kozák), 42'Martínek(PK). Rozhodčí : V.Orlík. Diváků: 30

Sestava Klatovy B : Schweigl-Baštář,Bláha,Čabrada,Povolný-Sojka,Kozák,Martínek,Pitel-Blahník

Hrádek – Svératice  3 : 0 (2 : 0 )

Stanislav Křížek

Hosté mohli za stavu 2:0 snížit ale nastřelili jen tyč.Domácí už hosty nepustili k žádné šanci a sami přidali třetí branku.

Branky : Nováček Tomáš, Suk Jan 2. Rozhodčí:  Brůha Radek. Diváků : 20

Horažďovice - Holýšov   4 : 1 (2 : 0)

Daniel Martínek

Utkání mužstev z popředí tabulky slibovalo vyrovnaný boj. V prvním poločase ale měli horažďovičtí převahu a vyjádřili ji dvěma góly Motla. Hosté z Holýšova se nadechli na začátku druhého poločasu. Nejprve ve 44. minutě po rohu snížili na 2:1 a po dalších 3 minutách ještě nastřelili tyč. Ta domácí probudila ze spánku. Vytvořili si několik šancí a dvě z nich proměnili.

Sestava FK Horažďovice: Panuška, Motl, Vachuška, Vrzal, Greger, Rejšek, Ondrejička, Vaněček F., Chmelík, Hlaváč, Boček, Vaněček D., Macoun, Berger

Branky : 14., 21. a 52. Motl Jiří, 60. Vrzal Václav – 44. Tumpach David

Rozhodčí:  Bína Roman. ŽK: 0:0. Diváků: 40.

Koloveč  - Sušice B    7: 3 ( 4: 0)

Mrákov  - Měčín 5: 0 ( 4: 0)

1. Hrádek               5   5   0   0   21 :  2    15  (  9)

2. Horažďovice          5   4   1   0   22 :  4    14  (  4)

3. Holýšov              5   3   0   2   20 :  7     9  (  3)

4. Klatovy B            5   3   0   2   17 :  6     9  (  0)

5. Koloveč              4   3   0   1   16 : 12     9  (  3)