KPD , KSD – skupina A 7. kolo 2. – 3.10. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

SUŠICE POKOŘILA LÍDRA TABULKY

Největším překvapením kola je první porážka vedoucího celku tabulky TJ Přeštice o kterou se postarali svěřenci trenéra Sovy z města na Otavě. Sušice na svém hřišti podala precizní výkon v obranné činnosti na kterém si sebevědomý tým z Přeštic vylámal svoje ofenzivní tesáky.

---

Horažďovice – Smíchov Plzeň  3 : 0 (1:0)

Michael Forman

Úvod utkání patřil domácím, kteří hned v prvních minutách neproměnili dvě velké brankové příležitosti. Pak se hra trošku vyrovnala a střelou zahrozili i hosté, s výborným zákrokem se vytasil Dan Macoun. Do konce prvního poločasu se hra přelévala ze strany na stranu, až golóvě udeřilo v 45. minutě, když krásné vysunutí Jana Sovy proměnil Lukáš Zdichynec ve vedoucí gól. Ve druhé půli si domácí v úvodu vybrali slabší chvilku, ale hosté se k pořádnému zakončení nedostali. Poté  domácí přidali a konec zápasu, kdy vítězství pojistil dvěma brankami Jaroslav Kubaň, si už pohlídali.

Branky : 78,81. Jaroslav Kubaň, 45. Lukáš Zdichynec. Rozhodčí:Bošek Petr. ŽK: 2:0. Diváků: 30

Sušice – Přeštice  3 : 0 (1 : 0)

Domácí v duelu se sebevědomým týmem hostů zahráli výborně a organizovaně v obraně. Ta byla  hosty byla nepřekonatelnou překážkou  a když se dokázali domácí prosadit i v koncovce dostavil se i výsledný efekt v podobě plného počtu získaných bodů.

Branky: Reitmajer, Vrhel, Klíma. Rozhodčí: Simbartl. ŽK: 4 : 1. ČK: 1 : 1. Diváků: 40.

Klatovy -  Tachov 5 : 3 ( 3: 2)

Karol Žák

Utkání s týmem, který v dosavadním průběhu soutěže nastřílel soupeřům  již dvacet branek domácí vůbec nezačali dobře. Už ve 3. minutě viděl žlutou kartu za faul Schwarz a  po laxním odkopu Bouzka o minutu později bylo hůř, soupeř šel dorážkou k tyči  do vedení.  Chvíli nato domácím  podařilo zahrát pod tlakem malou domů a rozhozený brankář Sláma   "s přehledem"  ukryl míč v náručí, což ocenil rozhodčí podle pravidel nepřímým kopem ze vzdálenosti  šesti metrů od naší branky. Soupeř trefil naštěstí pouze břevno a domácím  se na chvíli ulevilo.

Karol Žák: „ Kdybychom potom po první čtvrthodině prohrávali rozdílem tří branek, nikdo z účastníků utkání by se nedivil.  Tentokrát se však zřejmě o urážku fotbalové Štěstěny postaral hostující tým, protože následný obrat ve vývoji utkání byl pro nás z říše snů.“

První vlašťovkou byla střela Honzy Schwarze, po které jsme zahrávali rohový kop. Při něm se k hlavičce dostal opět Honza, míč o metr minul branku. Menší stín do obratu ve hře vneslo zranění Luboše Thomayera v 17. minutě. Znamenalo zásadní překopání celé obrany.  Tento moment ale kupodivu   vnesl do dosud chaotického hraní   klid a i první branku v síti Tachova. Postaral se o ní svojí dravostí Franta Kolář, který z křídla ideálně přinutil Petra Bouzka napravit chybu z úvodu zápasu. Vyrovnanou hru v dalších fázích utkání jsme korunovali druhým gólem, když se za důvěru nastoupit v útoku mančaftu odměnil Milan Denk. Střela levačkou z hranice velkého vápna po ideálním průniku Schwarze z hloubi hřiště se otřela o tyč a našla  správný směr do sítě.  Euforii z nečekaného vedení však soupeř záhy zchladil, únik středem obrany téměř z poloviny hřiště trestuhodně podcenili oba stopeři a ve 43. minutě to bylo 2:2.  „ Síla týmu se ale  do poločasu stačila ještě jednou projevit, gól do šatny jsme nakonec dali my“ dodává Karol Žák.  Po rohu se na přední tyči s přehledem orientoval Martin Brož a hlavou dal míči ten nejsprávnější směr.

„ Dobrý pocit ze závěru první části hry si zřejmě sebou naši  mladíci přinesli i do    druhé, kde sice dvě úvodní minuty prospali a nechali vyniknout Radku Slámu skokem k tyči, pak se ale děly věci.“ komentoval úvod druhé půle Karol Žák.

V čase mezi 49. a 50. minutou  Klatovy dvěma  slepenými góly odskočily soupeři na tříbrankový rozdíl, který se ve finále stal rozhodujícím. Napřed po křídelním úniku  Koláře skóroval do odkryté branky aktivně  a důrazně hrající Míra Kodýtek, pak jsme se brejkovou situací dostali do pokutového území soupeře a v nastalé skrumáži se nejrychleji orientoval Kuba Lužný.  V 55. minutě domácí  konsternovanému soupeři dali další lekci v rychlém přechodu do útoku, Kodýtek však  prudkou přízemní střelou trefil pouze tyč. Soupeř odpověděl o minutu později, útočníka ale ve stoprocentní šanci Radek vychytal a ukázal své nesporné přednosti při hře  z očí do očí.  Na střelu ze 63. minuty byl už ale krátký, hosté ideálně trefili levou šibenici. Do konce utkání se odehrály ještě dva momenty, které stojí za zmínku, v 67. minutě se Kvítek nadějně uvolnil v pokutovém území, ukvapenou střelou po zemi však minul zadní tyč ,  soupeř pak odpověděl  pět minut před koncem dalekonosnou střelou do břevna.

Trenér Karol Žák : „  První domácí vítězství v základní hrací době s věkově vyrovnaným soupeřem. Líbivé utkání, plné branek,  oboustranně pěkných fotbalových okamžiků se šťastným koncem pro nás. Už jsme něco podobného potřebovali,  doma a po dvou utkáních, kdy musely rozhodovat pokutové kopy. Snad to bude pro kluky dostatečná pobídka k další poctivé práci.“

Sestava :    Sláma - Thomayer  /17. Kodýtek/, Rendl, Schwarz, Uruba - Brož M., Štengl, Bouzek, Kolář - Denk, Kvítek; střídali :  J. Brož, Lužný

Branky :  23.' Bouzek, 37.' Denk, 44.' M. Brož, 49.' Kodýtek, 50.' Lužný

Nepomuk  -   VD Luby 4: 2 ( 1: 0)

Podrobnosti nehlášeny

Ostatní výsledky: Zruč - Domažlice 2: 3 (1: 2) ,SŠ Plzeň  - Křimice 19: 0 (9: 0) , Doubravka -  Postřekov 2: 0 (1: 0)

1. Přeštice             7   6   0   1   17 :  7    18  (  9)

2. SŠ  Plzeň            7   5   1   1   44 : 10    16  (  4)

3. Doubravka            7   5   0   2   13 :  6    15  (  3)

4. Horažďovice          7   4   1   2   14 :  8    14  (  4)

5. Sušice               7   4   1   2   11 : 12    13  (  4)

6. Postřekov            7   4   0   3   21 : 11    12  (  0)

7. Domažlice            7   4   0   3   15 : 15    12  (  3)

8. Klatovy              7   2   2   3   10 : 16    10  ( -1)

9. Tachov               7   3   0   4   23 : 18     9  (  0)

10. Luby                 7   3   0   4   20 : 21     9  ( -3)

11. Křimice              7   3   0   4   14 : 35     9  ( -3)

12. FK Nepomuk           7   1   1   5    9 : 18     5  ( -8)

13. Smíchov Pl.          7   1   2   4    9 : 19     5  ( -4)

14. Zruč                 7   0   0   7    7 : 31     0  (-12)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

TAXOU  TOHOTO KOLA BYLY ČTYŘI BRANKY

Poprvé v průběhu podzimní části krajské soutěže dorostu vyšli všichni tři zástupci Pošumaví v této soutěži bodově naprázdno. Pro  Nýrsko, Sušici B a Měčín byla s přičiněním  jejich soupeřů jednotná taxa  v podobě čtyř  obdržených branek. Nejtěžší úkol mělo Nýrsko, které neuspělo na hřišti v Kolovči v souboji o první místo . Při součastné rovnosti bodů má Koloveč velké ambice sesadit Okulu z trůnu v případě, že  bude bodovat z dohrávce se Stodem.

---

Koloveč -  Nýrsko   4 : 2 (2 : 1)

Sušice B -  Mrákov   0 : 4 (0 : 1)

Holýšov -  Měčín  4 : 1 (4 : 1)

Ostatní výsledky:

Staňkov  - Domažlice B 3: 1 ( 1: 1),Kasejovice -  Horš.Týn 4: 0 ( 1: 0), Nepomuk -  Stod 1: 2 ( 0: 1), Holýšov -  Měčín 4: 1 ( 4: 1), Hostouň -  Blovice 3: 0 ( 1: 0)

1. Nýrsko               7   5   1   1   34 : 18    17  (  4)

2. Koloveč              6   5   1   0   24 :  8    17  (  4)

3. Mrákov               7   5   1   1   26 :  5    16  (  7)

4. Holýšov              7   5   1   1   22 : 11    16  (  7)

5. Měčín                7   4   0   3   20 : 20    12  (  3)

6. Domažlice B          7   3   1   3   28 : 17    11  (  1)

7. Blovice              7   3   1   3   15 : 13    11  (  1)

8. Staňkov              7   3   1   3   20 : 17    10  ( -2)

9. Kasejovice           7   3   0   4   20 : 18     9  ( -3)

10. Sušice B             7   1   4   2    9 : 16     9  ( -2)