Krajský přebor, 1.A třída 9. kolo 2. – 3.10. 2010

CHANOVICE DOMA PABĚRKUJÍ, VENKU NEBODUJÍ

Rovněž na hřišti  nováčka přeboru Slavoje Stod skončila cesta Chanovic za dalším bodovým ziskem neúspěšně. Přes tuto  20% úspěšnost venku a třetinovou doma poslední těsné výsledky naznačují , že by to již mohlo být lepší. Těžko lze ale předpokládat, že by to mělo být již v následujícím kole kdy Chanos hostí doma vedoucí Spartak Chrást.

---

Stod  - Chanovice  2 : 1 (0 : 0)

Jitka Kilbergerová – Klatovský deník

Hosté hráli ze zabezpečené obrany a v první půli si vytvořili šance z přečíslení, kterých ale nedokázali využít. Domácí ohrozili chanovickou branku jen ze standardních situací a a hosty jednou zachránila tyč. Nerozhodný stav a šanci bodovat drželi Chanovičtí až do 85. minuty. Pak se ale dostali pod tlak, jejich obrana „vyrobila“ sérii chyb a domácí se dostali do vedení. Hned po rozehrávce chyboval hostující Kostka a domácí vedli 2:0. Chanovickým se v závěru podařilo jen zkorigovat na konečných 1:2.

Branky: Schamberger 2, Jeniš - Horáček, Tuhela; ŽK: 3:2. Diváků: 170

1. Chrást               9   8   0   1   36 :  9    24  ( 12)

2. Rokycany             9   7   1   1   28 : 14    22  (  7)

3. Tachov               9   7   0   2   27 : 10    21  (  6)

4. ZČE Plzeň            9   6   1   2   19 :  9    19  (  4)

5. Stod                 9   6   1   2   19 : 11    19  (  7)

6. Vejprnice            9   4   2   3   19 : 16    14  ( -1)

7. Přeštice             9   4   1   4   23 : 18    13  ( -2)

8. Stříbro              9   3   2   4   15 : 24    11  ( -1)

9. Bolevec              9   2   4   3   14 : 12    10  ( -2)

10. Holýšov              9   3   1   5   11 : 17    10  ( -2)

11. M. Touškov           9   3   1   5   18 : 30    10  ( -5)

12. Příkosice            9   3   0   6    8 : 17     9  ( -3)

13. Rapid Plzeň          9   3   0   6   17 : 29     9  ( -6)

14. Chanovice            9   2   1   6    8 : 24     7  ( -5)

15. Rozvadov             9   1   3   5    9 : 19     6  ( -9)

16. Horní Bříza          9   1   0   8   13 : 25     3  ( -9)

---

HORAŽĎOVICE JSOU OPĚT SILNĚJŠÍ A NEJLEPŠÍ

K devátému kolu 1.A třídy na domácím hřišti nastupovaly Horažďovice o poznání v silnější sestavě . V ní se mimo navrátilce Tomáše Jůdy který se vrátil z měsíčního zkušebního angažmá  z  divizní Doubravky a posílil středovou řadu další kvalitní hráč Vlastimil Beránek který zatím posílí domácí do konce podzimní sezóny. Horažďovice neponechaly nic náhodě a přestože nastoupili proti relativně slabšímu soupeři šli jasně za povinným  ziskem bodů a to se jim také podařilo. v tabulce tak předstihly Klatovy , které klesly na 4.místo.

Se stejným cílem uspět v domácích zápasech šli i  další dva zástupci Pošumaví v této soutěži , ale vyšlo to pouze lubským hráčům. Ti se poučili z minulého ročníku, že body získávat doma je povinností a na podzim drží doma s 83% úspěšností prapor neporazitelnosti. Po Křimicích,  Blovicích se o tom přesvědčil tentokráte Zbiroh.

Domácí úspěšnost v tomto kalendářním roce ale v tomto kole skončila pro Strážov . Každý série někdy skončí a tak skončila i ta v podobě  11 duelů bez porážky  . Nicméně  ale že jí přeruší nepříjemná porážka od nováčka z Horšovského Týna  a ještě po té, kdy nad  tímto soupeřem  Strážovští vedli již 2:0 a  že těžko průstřelná obrana inkasuje čtyři branky, tak takový konec úspěšné dlouhodobé domácí bilance si určitě nepředstavovali. Je nutné dodat, že za výkon ve druhém poločase si ale nic jiného ani nezasloužili!

Ještě hlubší krizí prochází Sušice. Ta již  po třetí  za sebou inkasovala  v utkání 3 branky , tentokráte tomu tak bylo v Nepomuku . Sušice propadla nejen v tomto zápase, ale klesá zákonitě  i v tabulce. Nyní je na 13.místě a  v tomto pásmu tabulky byla  naposledy před svým sestupem z krajského přeboru !

Nepříliš radostný víkend v 1.A třídě podtrhly Klatovy nečekanou a vysokou prohrou na hřišti týmu z druhé poloviny tabulky ve Zruči. Také pro tento celek je to v pořadí již druhá nepříjemná porážky, když před tím dolehly v Nýřanech 4:1!

---

Zruč  - Klatovy 4 : 0 (2 : 0)

Po šťastné výhře před týdnem nad FK Horažďovice přišlo pro Klatovy na hřišti ve Zruči rychlé vystřízlivění . Po prohře v Nýřanech si podruhé přivážejí ze hřiště soupeře čtyřbrankovou  nadílku.

Branky: Jelínek, Nosek, Polák, vlastní; ŽK: 2:2. Diváků:  150

Nepomuk -  Sušice 3 : 0 (2 : 0)

Hosté propadli v tomto zápase a propadají se i v tabulce. Vždyť Sušice naposledy byla v tabulce na 13.místě před svým sestupem z krajského přeboru !

Branky: Vosyka 2, Martínek; ŽK: 1:1 . Diváků: 150

Strážov -   Horš.Týn 2 : 4 (2 : 2)

Domácí získali velmi rychle a snadnou dvoubrankové vedení  a když další šance k navýšení skóre nevyužili hosté náhodnou kontaktní brankou se vrátili zpět do utkání a do poločasu srovnali na 2:2. Druhá půle nezastihla domácí tým v dobré hráčské pohodě. Hosté se již vyvarovali chyb v obranné činnosti a naopak prokázali svojí silnou zbraň v útočné činnosti a po zásluze si odváží ze Strážova jako první tým na podzim  plný počet bodů. Domácí mají důvod zpytovat své svědomí , které určitě nemají po tomto nevydařeném duelu čisté.

Branky: Matějka T. , vlastní - Šindelář 2, Svoboda, Vachtl; ŽK: 2:0 . Diváků: 150

Sestava : Javorský, Čížek, Helm, Chaluš, Presl P., Vítovec, Matějka T., Bouberle, Matějka V. ( 80.Presl Š.), Janka, Čeleda ( Šlégl)

Trenér Strážova Petr Presl: K tomuto  utkání nemohli z různých důvodů nastoupit tři defenzivní hráči základní sestavy Michel, Gajdušek a Franc, což poznamenalo obrannou činnost týmu. Přesto se utkání vyvíjelo nad naše očekávání dobře a po půlhodině jsme vedli již 2:0.V tuto chvíli nic nenasvědčovalo tomu, že by nám soupeř měl dělat větší problémy. Bohužel opak byl pravdou a hlavně probuzená ofenzivní činnost soupeře, který nás donutil svým důrazem i pohybem k chybám, slavila úspěch a ještě do poločasu bylo srovnáno. Ve druhé části jsme už bohužel nedokázali vymyslet příliš kombinačních akcí směrem dopředu a hráči H.Týna nás po zbytečné brance na

2:3 v závěru zápasu dorazili čtvrtou brankou ve chvíli, kdy jsme hráli vabank alespoň o remízový bod.

Takováto porážka nás samozřejmě hodně mrzí s ohledem na pozice v tabulce ale také co se týká předvedené hry hlavně ve druhém poločase, kdy jsme nedokázali mužstvo s několika velmi šikovnými hráči se zkušenostmi z nejvyšších domácích soutěží přehrát.Samotná snaha a bojovnost prostě dnes na body nestačila. Příští víkend bych rád poděkoval klukům za výkon a popřál k vítězství ve Zruči.“

VD Luby  -  Zbiroh   2 : 0 (0 : 0)

Celý první poločas byl vyrovnaný, plný osobních soubojů o každý míč s jednou vyloženou šancí na straně domácích, kterou nevyužil Radek Švec. Druhý poločas, po změně v sestavě, domácí převzali iniciativu na svoji stranu a hned z první standardní situace, kterou rozehrával Radek Pikhart, skončil míč po jeho pěkné střele v brance hostů.  V dalším průběhu zápasu se domácí pokoušeli ohrozit branku soupeře a zahodili několik šancí, ale i hosté několikrát zahrozili z rychlých brejků a dokonce zazvonili na tyč Kalašovy branky. Deset minut před koncem zápasu nejlepší hráč domácích Zdeněk Hradecký nádhernou přihrávkou uvolnil Karla Křížka, který unikl hostujícím obráncům a chladnokrevně zvýšil na 2 : 0. Utkání velmi dobře a s přehledem odřídil rozhodčí Kohout Miroslav.

Trenér domácích, Karel Šnour: „Chtěl bych pochválit celé mužstvo za odpovědný výkon a přístup k zápasu hlavně ve druhém poločasu. Vyzdvihnout bych chtěl především výkon Zdeňka Hradeckého, Karla Křížka, Oldy Juřiny a Pavla Smolíka“.

Sestava domácích: Kalaš, Turner, Pikhart (Bešta), Vejskal,  Pivoňka, Juřina, Šnour (Voráček), Křížek,Hradecký, Smolík, Švec (Javorský).

Branky: Křížek, Pikhart; ŽK: 1:3 . Diváků: 100

Horažďovice -  Blovice    4 : 0 (2 : 0)

Jednoznačný průběh utkání pro domácí kteří nastoupili s navrátilcem do sestavy Jůdou a s novou hráčskou posilou Beránkem. Od úvodních minut domácí hýřili aktivitou a bylo jen otázkou  jakým skóre v jejich prospěch zápas skončí. Navíc měli od 45.minuty po té kdy  byl hostům  vyloučen brankář Loula ulehčenou situaci početní hráčskou převahou na hřišti.

Branky:, 4. Beránek, 45. Sova Jiří (PK),   58., 79. Mičkal . ŽK: 1:3; ČK: 0:1. Diváků: 100.

Sestava Horažďovic: Jarolím – Šedivý (46. Mirvald), \Beránek, Mičkal, Stulík(70. Forman), Cihlář (72.Janouškovec), Jůda. Beneš, Sova Jiří, Jiřík.

Křimice  - Chlumčany 1 : 1 (0: 1)

Branky: Hauer - Tomášek; ŽK: 3:4. Diváků: 70

Domažlice B -  Nýřany   5 : 0 (4: 0)

Branky: Mašek 2, Kubica, Neumann, Valdman; ŽK: 3:6; ČK: 1:1. Diváků: 100

Chotíkov  -  Sl.Mýto   2 : 0 (2 : 0)

Branky: Vacek, Šulan; ŽK: 1:1. Diváků:  60

1. Domažlice B          9   9   0   0   28 :  4    27  ( 12)

2. Chotíkov             9   6   2   1   23 : 12    20  (  8)

3. Horažďovice          9   6   1   2   22 : 10    19  (  7)