KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 4. kolo 24. – 25.9. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

POUZE MLADŠÍ ŽÁCI OKULY NAPLNO BODOVALI A VEDOU

Čtvrté kolo bylo ve znamení první velké zatěžkávací prověrky dvou potencionálních favoritů přeboru. Na hřišti v Klatovech se střetly dva exdivizní týmy  a jejich souboj skončil remízou. Zásluhou úspěšnější střelby pokutových kopů a úspěšnosti brankáře Sváčka získali domácí druhý bod. Přesto na první místo nedosáhli. Od tohoto kola má KP v obou věkových kategoriích nové lídry. Zatím co do čela tabulky starších žáků se usadil v splným počtem bodů Nepomuk, roli lídra tabulky mladších žáků převzali rovněž s plným bodovým ziskem svěřenci trenéra Josefa Jurašiho z Okuly Nýrsko.

---

STARŠÍ     ŽÁCI

Nýrsko - Přeštice   1 : 2 (0 : 1)

Petr Janovský

Celé utkání nepřineslo příliš šancí ale spíše souboje ve středu hřiště. Hosté při první návštěvě v pokutovém území domácích dokázali v 11 minutě vsítit branku. Domácí Kněz po té z přímého kopu orazítkoval břevno a dorážející Pitel ve stoprocentní šanci téměř z brankové čáry hlavou přestřelil. Ve druhém poločase se domácí zlepšili a po hrubce hostujícího brankáře vyrovnal z dálky ve 43 minutě Bejvl. V době kdy utkání již směřovalo k remíze vyrobil hrubku domácí brankář Penc a srazil si do brány lehkou střelu hostujícího útočníka. Tato chyba bohužel rozhodla o výhře hostí.

Branku za domácí : 43. Bejvl

Sestava: Penc, Kucharik, Bejvl, Kaas, Bláha, Toman, Fiala, Kněz, Záň, Šveňha, Pitel

Střídali: Idlbek, Čanecký, Žiak

Klatovy -  FK Tachov  1 : 1 (1 : 1) na PK  2 : 1

Zdeněk Cibulka

Souboj dvou silných týmů z čela tabulky, kdy Klatovy po vstřelení první branky Smolíkem  již dále nedokázaly využít herní převahu a neproměnily mnoho šancí a soupeř, který využil své výškové převahy a dokázal ze tří akcí před bránou domácích vyrovnat. I přes závěrečný tlak se domácím nepodařilo strhnout vítězství na svou stranu. O vítězi a připsání dalšího bodu do tabulky se rozhodovalo v pokutových kopech. První nastoupil Tachov, dal a ujal se vedení, za Klatovy nastoupil kapitán Procházka a vyrovnal na 1 : 1.  V dalších třech sériích nebyli úspěšní střelci jak Tachova tak Klatov. Poslední pátá série byla rozhodující, střelce Tachova vychytal brankář domácích Sváček výborným zákrokem. Jako poslední střelec si za Klatovy postavil míč Cibulka a technickou střelou k levé tyči nedal brankáři soupeře šanci a upravil na konečných 2:1 na pokutové kopy a zisku důležitého druhého bodu pro domácí.   Poděkování od trenérů si zasloužil za předvedený výkon celý tým.

Branku za  Klatovy:  6. Smolík

Rozhodčí: Mgr. Cihlář František ;ŽK: 1 : 1 . Diváků: 50

Sestava Klatov: Sváček, Macháček, Reitmajer, Procházka, Lysek, Bilíček(46´Kozák), Harmady(43´Jarošík), Dolanský, Kojan, Cibulka, Smolík, náhradníci: Povolný, Schweigl.

1. FK Nepomuk           4   4   0   0   18 :  0    12  (  6)

2. Klatovy              4   3   1   0   18 :  1    11  (  4)

3. Tachov               4   3   1   0   15 :  3    10  (  4)

4. Rokycany             4   3   0   1    7 :  3     9  (  3)

5. Vejprnice            4   2   0   2   12 :  8     6  ( -3)

6. Nýrsko               4   2   0   2    8 :  5     6  ( -3)

7. Přeštice             4   1   1   2    2 :  7     5  ( -2)

8. Košutka              4   0   3   1    3 :  6     3  ( -3)

9. ZČE Plzeň            4   1   0   3    5 : 14     3  (  0)

10. Smíchov Plzeň        4   0   2   2    3 : 12     3  ( -4)

11. Stříbro              4   0   1   3    4 : 19     2  ( -2)

12. Dyn.H.Týn            4   0   1   3    3 : 20     2  ( -5)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

SKP OKULA NÝRSKO-TJ PŘEŠTICE  7:1(7:0 )

Josef Juraši

Ze strany domácích jednoznačně nejpovedenější 1pol.ze všech dosud odehraných zápasů,výborný pohyb,přesná kombinace a velmi dobrá koncovka celého týmu.Druhá půle se prakticky dohrávala již jen z povinnosti,kde se hostům povedlo vstřelit čestný gól.Sestava Nýrska:Kubečka-Bureš,Kaas,Brož-Svoboda,Čanecký-Böhm,Vávra střídající:Idlbek,Irlbek,Pavlík

Branky Domácí :1.Čanecký J.,4  20.Vávra D.,6 , 22.Svoboda V., 17.Böhm S., 26.Irlbek M.- 48.Baranec Š.

Rozhodčí:Dykalov Jurij . ŽK:0:1. Diváků:30

Klatovy  - Tachov   1 : 2 ( 0: 1)

Ostatní  výsledky: Košutka SK Smíchov 1: 3 ( 1: 1) , Vejprnice Horš.Týn 7: 2 ( 4: 2)

1. Nýrsko               4   4   0   0   25 :  6    12  (  3)

2. ZČE Plzeň            4   3   1   0   22 :  7    11  (  7)

3. Vejprnice            4   3   0   1   25 :  8     9  (  0)

4. Rokycany             4   3   0   1   18 : 11     9  (  3)

5. Klatovy              4   3   0   1   10 :  6     9  (  3)

6. Tachov               4   2   1   1   16 : 11     7  (  1)

7. Smíchov Plzeň        4   2   0   2   15 : 14     6  (  0)

8. Košutka              4   2   0   2    9 : 14     6  (  0)

9. FK Nepomuk           4   1   0   3   12 : 18     3  ( -3)

10. Přeštice             4   0   0   4    3 : 16     0  ( -6)

11. Dyn.H.Týn            4   0   0   4    8 : 24     0  ( -6)

12. Stříbro              4   0   0   4    9 : 37     0  ( -3)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

HRÁDEK SI PORADIL S NEBEZPEČNÝM HOLÝŠOVEM

Podruhé  na domácím hřišti nebodovali žáci rezervy Klatov. Po prohře s Holýšovem nestačili v derby ani na Horažďovice a netradičně v této soutěži klesli v tabulce na 4.místo. Nejúspěšnějším kolektivem, v dosavadním průběhu krajské soutěže je Svatobor Hrádek. Svěřenci trenéra Stanislava Křížka o svých kvalitách přesvědčili na hřišti v Holýšově, kde měli domácí nepřekonatelnou překážku v brankáři Svatoboru Říhovi a také jeho zásluhou sesadil Hrádek domácí z čela tabulky a sám převzal roli vedoucího týmu soutěže.Polepšily si i Horažďovice, které po úspěchu v Klatovech postoupily na druhé místo.

---

Svéradice - Mrákov   1 : 2 (1 : 0)

Smolný zápas sehráli svéradičtí žáci. Po většinu utkání byli lepším mužstvem a zaslouženě se v prvním poločase ujali vedeni. Zlom však nastal na začátku druhého poločasu, kdy z několika slibných příležitostí nedokázali vedení pojistit. Postihl je za to trest, když hosté dokázali z brejkové situace vyrovnat. I za nerozhodného stavu měl domácí Martin Hájek, dvě velmi dobré gólové příležitosti, ale neuspěl a domácí žáci si vypili kalich hořkosti do dna v samotném závěru utkání, kdy hosté založili další brejkovou akci, kterou dívka v dresů hostů dotáhla až k faulu v pokutovém území a z penalty si hosté vystřelili premiérové vítězství.

Branky: 24.Prokopius Filip - 53.Selner Ondřej, 69.Polák Ondřej PK

Rozhodčí: Hájek Zdeněk, Diváků: 30

Holýšov –  Hrádek  1 : 3  (0 :1)

Stanislav Křížek

Na nastřelené tyče 3: 2  a když šla střela domácích mezi tyče tak je vychytal brankář Říha Zdeněk. Domácí z něho byli zoufalí. Hosté mohli ještě skórovat Sýkorou ale z 5 metrů přestřelil prázdnou branku a Sukem který šel sám na branku a míč se mu zastavil na vodě na dost promáčeném trávníku.

Branky : Tumpách David – Sýkora Petr, Pícha Lukáš, Kovařík Václav

Rozhodčí: Fanfule Ladislav. ŽK: 1:0. Diváků : 50

Sušice B -  Staňkov  4 : 1 (1 : 0)

Měčín -  Koloveč   4 : 6 (3 : 3)

Klatovy B -  Horažďovice  1 : 2 (0 : 1)

D. Martínek

Utkání dvou týmů z popředí tabulky slibovalo vyrovnaný boj a diváci se ho skutečně dočkali. Značnou měrou k němu přispěl i trávník, který byl po dlouhém dešti opravdu nepředvídatelný.

Horažďovice vstoupily do zápasu nebojácně a již v 10. minutě zahrál výborně volný kop Rejšek a Motl hlavou otevřel skóre. Za pět minut ovšem zachraňovali po rohu domácích Vaněček s brankářem Chmelíkem. Když své další brejkové šance neproměnil Motl a netrefili se ani klatovští, odcházeli hráči do kabin za stavu 0:1.

Po přestávce se hosté snad až příliš stáhli a v útoku začali spoléhat jen na úniky útočné dvojice Motl - Macoun. Po jednom takovém neproměněném úniku se v 60. minutě opět potvrdilo „nedáš – dostaneš“; z protiútoku vyrovnal klatovský Kozák. Vyrovnání hosty probudilo, vylezli z ulity, přitlačili klatovské a dvě minuty před koncem opět po standardce odmítl penalty Vachuška.

Trenér hostů D. Martínek : „ Za dnešní výkon si zaslouží uznání všichni hráči, domácí hráli skutečně ostře (žluté karty 3:0, navíc zákrok gólmana v závěru volal po červené), hosté ale v závěru měli větší vůli po vítězství.“

Sestava Klatovy: Schweigl - Bláha,Macháček,Dolanský,Lysek-Matějka,Pavlík, Harmady, Povolný-Soupír,Kozák. Střídali:Pitel,Lysek

Sestava FK Horažďovice: Chmelík David – Hlaváč Milan, Greger Tomáš, Vaněček Filip, Ondrejička Martin, Rejšek Jindřich, Vrzal Václav, Vachuška Aleš, Boček Jan, Motl Jiří, Macoun Tomáš, Martínek Tomáš, Berger Lukáš, Pikeš Tomáš

Branky: 60. Kozák Jaromír - 10. Motl Jiří, 68. Vachuška Aleš. Rozhodčí Bureš Michal, ŽK 3:0, 20 diváků

1. Hrádek               4   4   0   0   18 :  2    12  (  9)

2. Horažďovice          4   3   1   0   18 :  3    11  (  4)

3. Holýšov              4   3   0   1   19 :  3     9  (  3)

4. Klatovy B            4   2   0   2   13 :  5     6  ( -3)

5. Koloveč              3   2   0   1    9 :  9     6  (  3)

6. Svéradice            3   1   1   1    6 :  3     4  ( -2)

7. Sušice B             4   1   0   3    4 : 19     3  ( -6)

8. Mrákov               4   1   0   3    3 : 19     3  (  0)

9. Staňkov              4   0   1   3    3 : 16     2  ( -5)

10. Měčín                4   0   1   3    7 : 21     1  ( -5)