KPD , KSD – skupina A 6. kolo 24. – 25.9. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

NOVÁČEK VYHRÁL NA PŮDĚ EXÚČASTNÍKA DIVIZE

Se střídavými úspěchy absolvovaly týmy z Pošumaví 6.kolo krajského přeboru dorostu. Nejhodnotnějšího výsledku dosáhl nováček z Horažďovic ziskem cenné výhry na hřišti exúčastníka divize v Domažlicích. Venku vyhrál rovněž dorost TJ Sušice ziskem tří bodů v Plzni se Smíchovem. Blízko bodovat byli i dorostenci Lub. S  velkým favoritem, reprezentantem Sportovní školy z Plzně bojoval srdnatě a prohrál až brankou z pokutového kopu.S nepořízenou v podobě nepříjemné porážky 4:0 se vrátily Klatovy ze hřiště z Přeštic které si tímto vítězstvím upevnily první místo v tabulce. Po šesti kolech je v tabulce nejvýše s 11 body na 5.místě celek z Horažďovic, o  dva body méně má o stupínek v tabulce níže Sušice ,  jeden bod za Sušicí jsou Luby a Klatovy se sedmi body jsou mezi čtrnácti účastníky na 11.místě.

---

Domažlice - Horažďovice 0 : 2 (0:1)

Michael Forman

V prvním poločase vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro hosty, kteří využili první chyby domácí obrany ke vstřelení vedoucího gólu, když na tečovanou střelu Jardy Kubaně domácí golman nedosáhl. Další dvě tutovky hostů zahodil tradičně Václav Šmat a když ani domácí dvě své šance neproměnili, jednu zastavila tyč a druhou zákrok Dana Macouna, šlo se za stavu 1:0 pro Horažďovice do kabin. Druhou půli už hosté kontrolovali hru , domácí do vyložené šance nepustili a naopak stále častěji ohrožovali domácí svatyni. Pojišťovací gól na 2:0, kterému předcházelo břevno Martina Gregera, přidal v závěru Tomáš Klíma.

Branky : Jaroslav Kubaň, Tomáš Klíma. ŽK: 3:2. ČK: 1-0. Diváků: 30

Luby – SŠ Plzeň  2 : 3  (0 : 0)

Na hřišti v Lubech se odehrála mezi favorizovaným týmem hostů a domácím nováčkem pravá bitva, který nakonec skončila šťastněji ve prospěch hostů. V prvním poločase zůstaly na straně domácích nevyužity šance Sýkory a Švátory. Po bezbrankové první půli  byli blíže k vedení domácí, kteří za stavu 0:0 nastřelili břevno. Hosté rychlými dvěma góly šli do vedení, ale domácím se podařilo brankami Čížka a Opatrného srovnat na 2:2. O výsledku nakonec rozhodl faul brankáře Papeže za který byli domácí potrestáni pokutovým kopem , Který soupeř proměnil ve vítěznou branku. Domácím již opětovné srovnání skóre nezbylo sil ani dostatek času.

SK Smíchov -  Sušice  1 : 4 ( 0: 4)

Přeštice  - Klatovy   4 : 0 ( 2: 0)

Karol Žák

K utkání na hřiště lídra tabulky jsme odjížděli s velkými  problémy a malými ambicemi.  Oba naše brankáře postihly v týdnu  problémy zdravotní, takže jejich post  po otestování na pátečním tréninku obsadil   "povoláním" obránce Ondra Uruba.

Že tím následně došlo s šarádě několika již vyzkoušených míst v sestavě,  to byl problém  číslo dvě.  Navíc soupeř s ostříleným týmem již při rozcvičování působil velice sebejistě a i v průběhu utkání se tak choval.

Naši hráči však přes veškeré potíže nastoupili k utkání sebejistě se zřetelnou snahou nepouštět soupeře na delší dobu k míči. Obrana dobře četla systém soupeře a tak nervozita v přeštických řadách začínala být postupně přímo hmatatelná. Vše se pro nás

vyvíjelo příznivě až do 25. minuty, kdy při naší rozehrávce v obraně  uklouzl při přebírání přihrávky Rendl  a domácí útočník sám proti novicovi v brance nezaváhal.  Ve 33. minutě přidali domácí další branku, ve skrumáži se  míč od břevna odrazil přímo k jednomu z nich  a to nešlo nedat. Přeštice začali ovládat hru a došlo tím i na pokutový kop, po faulu Bouzka však brankář  Kašpar  vysoko přestřelil.

S  přijatelným skóre jsme vstupovali do druhé půle s vědomím, že lze rovnocenně hrát i s takovýmto soupeřem .  Bohužel opět naše nepřesnost v rozehrávce  posadila soupeře na koně, a to již ve 47. minutě.  Poslední branku dali domácí  v 70. minutě střelou z dobrých třiceti metrů, pro našeho brankáře byla z kategorie nechytatelných. I přes čtyři obdržené góly jsme byli soupeři zdatným sparingpartnerem,  líbivým způsobem fungovala obranná i křídelní hra. Velké problémy přetrvávají v zakončování vypracovaných útoků, momentálně není v týmu  hráč s instinktem  " zabijáka " .  A vzhledem k nastávajícímu podzimnímu času si budeme muset vysvětlit také pojem vhodné obuvi na podmáčené terény, protože někteří hráči  testovali nezaviněně

tvrdost travnaté plochy až  příliš často  a z toho plynoucích chyb soupeř dokázal využívat.

Sestava KT : Uruba -  M. Brož, Rendl, Schwarz, Thomayer  -  Kodýtek, Denk, Bouzek, Kolář - Lužný, Hofman

Střídali :  Štengl, Kvítek, J. Brož

Ostatní výsledky: Tachov Nepomuk 5: 2 ( 2: 2) , Postřekov – Zruč  5 : 0 (3 : 0), Křimice – Doubravka 2 : 1 (1 : 0)

1. Přeštice             6   6   0   0   17 :  4    18  (  9)

2. SŠ  Plzeň            6   4   1   1   25 : 10    13  (  4)

3. Postřekov            6   4   0   2   21 :  9    12  (  0)

4. Doubravka            6   4   0   2   11 :  6    12  (  3)

5. Horažďovice          6   3   1   2   11 :  8    11  (  4)

6. Sušice               6   3   1   2    8 : 12    10  (  4)

7. Tachov               6   3   0   3   20 : 13     9  (  0)

8. Luby                 6   3   0   3   18 : 17     9  ( -3)

9. Domažlice            6   3   0   3   12 : 13     9  (  0)

10. Křimice              6   3   0   3   14 : 16     9  ( -3)

11. Klatovy              6   1   2   3    5 : 13     7  ( -1)

12. Smíchov Pl.          6   1   2   3    9 : 16     5  ( -4)

13. FK Nepomuk           6   0   1   5    5 : 16     2  ( -8)

14. Zruč                 6   0   0   6    5 : 28     0  ( -9)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

DOROSTENCŮM OKULY TO STŘÍLÍ

I po 6.kole si udrželi vedení v tabulce krajské soutěže  dorostenci Nýrska. Také v tomto kole prokázali, že to jejich útočníkům střílí a o čemž svědčí průměr  převyšující pět branek na zápas. Doma podle předpokladů si poradil Měčín s omlazeným soupeřem z Nepomuku a bod získala  i mlaďounká rezerva Sušice v Blovicích, ale ten druhý za střelbu pokutových kopů zůstal na půdě domácích.

---

Blovice -  Sušice B  2 : 2 ( 0: 1)  na PK: 4:1

Měčín  - Nepomuk B  3 : 1 ( 1: 0)

SKP Okula Nýrsko – Kasejovice  7 : 4 (2 :1)

Jiří Vondra

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří šli po hezké akci a ještě hezčí střele přes celou branku do vedení 1:0. Vyrovnání měl na kopačkách György, který po samostatné akci přehazoval brankáře hostí, ale míč těsně minul prázdnou branku. Domácím se podařilo otočit skóre zápasu díky přímím kopům. Ten první z levé strany proměnil Kohout a z pravé strany zaúřadoval Lev.

I v druhé půli se odehrával na hřišti v Nýrsku zajímavý zápas. Nejprve hosté po rohovém kopu srovnali skóre na 2:2. O chvíli později zajišťoval vedení pro domácí Flór povedenou střelou z dálky, a když po hezké akci z pravé strany doklepával Lev skluzem na 4:2 pro Nýrsko očekával se klidný závěr zápasu. Jenže v poslední čtvrt hodině ještě proběhla branková přestřelka, ve které hosté skórovali dvakrát, ale domácí dokázali odpovědět dokonce třikrát a tak si skóre zápasu uhlídali.

Jiří Vondra Okula Nýrsko : „ Nevím, jestli je to moje štěstí, ale když slyším tolik kritiky na české rozhodčí, musím za svou osobu říci že jsem opět zažil rozhodčího  který řídil utkání suverénně a bez chyb. A mohu říci, že to tak bylo zatím na všech utkání dorostu, co jsem byl.“.

Branky: Lev 4, Flór 2, Kohout – Florian, Pružinec, Kulík.

Rozhodčí: Prokeš

Ostatní výsledky: Domažlice B -  Hostouň 6: 2 ( 2: 0) ,   Mrákov  - Holýšov 2: 1 ( 1: 0) , Horšovský Týn – Staňkov 1 : 7 (1 : 4), Stod – Koloveč  ????

1. Nýrsko               6   5   1   0   32 : 14    17  (  4)

2. Koloveč              5   4   1   0   20 :  6    14  (  4)

3. Mrákov               6   4   1   1   22 :  5    13  (  4)

4. Holýšov              6   4   1   1   18 : 10    13  (  7)

5. Měčín                6   4   0   2   19 : 16    12  (  3)

6. Domažlice B          6   3   1   2   27 : 14    11  (  1)

7. Blovice              6   3   1   2   15 : 10    11  (  1)

8. Sušice B             6   1   4   1    9 : 12     9  (  1)

9. Staňkov              6   2   1   3   17 : 16     7  ( -2)

10. Kasejovice           6   2   0   4   16 : 18     6  ( -3)