OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 6. kolo 24. – 25.9. 2010

O K R E S N Í      P Ř E B O R

JANOVICE KONEČNĚ ZABRALY, ŽICHOVICE NEKLOPÝTLY

V pořadí již sedmém odehraném kole nového soutěžního ročníku okresního přeboru se odehrál přímý souboj dvou prvních týmů tabulky. Na hřišti v Lubech s místní rezervou lídr tabulky ze Žichovic neklopýtl a těsnou výhrou přes  pronásledovateli zvýšil svůj náskok. Na druhém místě Luby střídají Nezamyslice    V Žihobcích se poprvé domácí za poslední desetiletí ve vzájemných zápasech s Velkým Borem na svém hřišti domácí o body s Velkým Borem dělili, když předcházející duely skončili vždy jejich vítězstvím. Souboje mezi V.Hydčicemi a Sušicí B bývají výsledkově velmi vyrovnané a končily vždy ve Velkých Hydčicích těsným výsledkem. Ne jinak tomu bylo v v sobotu, kdy hosté srovnali z penalty se po té body dělily. Janovice v kompletním složení konečně hrály hru na kterou mají a překvapivě po výhře 3:0 vzaly body Sokolu Vrhaveč. Hosté  se zatím na podzim na hřišti  soupeřů venku výrazně neprosadili a čekání na  první výhru v novém ročníku museli odložit. Další z nevydařených zápasů domácího týmu viděly Chanovice. Hosté z Nezamyslic předčili domácí hráče ve všech směrech a ve  druhém poločase ještě několik šancí neproměnili .Domácí hráli od 20 minuty  o deseti, bez vyloučeného Davida Pavlovského , který do té doby nasbíral dvě žluté karty  a na jejich hře to bylo znát.

---

Žihobce  - Velký Bor  0 : 0 ( 0: 0)

Lubošš Peleška

Vyrovnané utkání s ššancemi na obou stranách.Ve druhém poločase se trochu více jiskřilo, ale měnilo se jen skóre obdržených karet. A došlo i na ty červené. Nejprve dostal druhou žžlutou domácí Oldřich Nemrava v 68.min. Za deset minut jej následoval hostující David Betyška rovněž po 2 ŽK.

Rozhodčí: Petrželka František; ŽK: 3:4; ČK: 1 : 1(68. Nemrava Oldřich – 79. Betyška David ). Diváků: 60

V. Hydčice  - Sušice B    1: 1 ( 0: 0)

V utkání méně bohatém na branky, ale v netradičním provedení karetního mariáše rozhodčího Abraháma  se rozhodovalo po přestávce. Domácí šli do vedení ve 48.minutě kdy se zapsal do střelecké listiny Zdeněk Hejpetr.

Hosté kteří dohrávali bez vyloučeného Brože vybojovali bod po úspěšně provedeném pokutovém kopu v 75.minutě Lukášem Blažkem.

Branky: 48. Hejpetr Zdeněk – 75. Blažek Lukáš(PK); ŽK: 2:6 , ČK: 0 : 1 ( Brož Milan ). Rozhodčí: Abraham. Diváků: 40

Janovice  - Vrhaveč 3: 0 ( 1: 0)

Petr Abel

Po delší době kompletní domácí tým předvedl proti tradičnímu soupeři velmi dobrý výkon.Domácí hráči vědomi si svého postavení v tabulce začali utkání velmi aktivně a dobrou kombinační hrou si vypracovávali velmi slibné šance.První velkou šanci měl v 7.minutě domácí Urban,ale jeho střelu vytáhl hostující brankář na břevno.Domácí se dočkali v 36.minutě ,kdy opět po velmi pěkné kombinaci se uvolnil  Müller  a z malého vápna překonal hostujícího brankáře.Vedoucí branka domácí uklidnila a nadále předváděli velmi solidní výkon.Ve druhém poločase domácí rozhodli utkání během 4.minut.Kdy se nejprve v 52.minutě po chybě hostujícího brankáře trefil Slivoň a v 56.minutě se  ve vápně přez dva hráče uvolnil Goldschmid a umístěnou střelou k tyči stanovil konečný výsledek utkání na 3:0.

Branky: 36. Müller Jan, 52. Slivoň Václav, 56. Goldschmid Josef; Rozhodčí: Bína Roman; ŽK: 2:2. Diváků: 60

Chanovice B  - Nezamyslice 1 : 3 (0 : 2)

Václav Brejcha

Další z nevydařených zápasů domácího týmu. Hosté předčili domácí hráče ve všech směrech a ve  druhém poločase ještě několik šancí neproměnili .Domácí hráli od 20 min. o deseti, bez vyloučeného Davida Pavlovského ( 2 ŽK) a na jejich hře to bylo znát . V samém závěru se V.Kláskovi podařílo výsledek alespoň zkorigovat proměněním penalty ,po faulu na F.Ladmana.

Branky: Klásek Vojtěch - Musil Ondřej , Aschenbrenner Jan, Soutor Martin; Rozhodčí: Špindlerová Zuzana; ŽK: 5:1; ČK: 1 : 0 20.min. Pavlovský David . Diváků: 80.

Luby B -   Žichovice  0 : 1 (0 : 0)

Branky: Švehla František; Rozhodčí: Hájek Zdeněk; ČK: 4:2; ČK: 1 : 0 (74.Javorský Josef ). Diváků: 100.

TJ Bezděkov - Hory Matky Boží   7 : 1 (2 : 0)

Josef Dulka

Zcela zasloužená výhra. Hosté zápas zahajovali pouze v deseti hráčích.

Branky: 43. a 60. P. Panuš, 63. a 88. Mar. Bohatý, 37. L. Hořejší, 75. V. Valečka, 86. J. Šlegl - 58. Halas

Rozhodčí: J. Javorský.  ŽK: 0:1 Diváků: 30

Sestava TJ Bezděkov: V. Nadymáček - Mar. Bohatý - T. Souček, J. Šlegl, P. Panuš - O. Teska, L. Hořejší, V. Novák (60. J. Tuček), P. Ouda ml. - V. Valečka, J. Ponocný (70. J. Dulka)

Mochtín B - Měcholupy  2 : 0 (1 : 0).

Hosté uzavírají tabulku přeboru, v Mochtíně však odvedli sympatický, útočný fotbal, měli i šance. V koncovce se však opět neprosadili, odjeli bez bodů. Za domácí rezervu se ve 27.minutě trefil dělovkou z 25 metrů Pavel Staněk, výhru jistil až v nastaveném čase střídající Jaroslav Pavlík. Hráno na podmáčeném terénu, ale slušně,

Branky: 27. Pavel Staněk, 94.Jaroslav Pavlík. S přehledem rozhodoval Karel Lažánek, ŽK 1:0, 50 diváků.

1. Žichovice            7   7   0   0   22 :  4    21  ( 15)

2. Nezamyslice          7   5   1   1   15 :  7    16  (  4)

3. Luby B               7   5   0   2   18 :  5    15  (  3)

4. Mochtín B            7   5   0   2   14 :  8    15  (  6)

5. Sušice B             7   4   1   2    9 : 12    13  (  4)

6. Vrhaveč              7   3   2   2   10 :  7    11  (  2)

7. Velký Bor            7   3   1   3    9 :  6    10  (  1)

8. Janovice             7   2   2   3    8 : 13     8  ( -4)

9. V. Hydčice           7   1   3   3    9 : 11     6  ( -6)

10. Žihobce              7   1   3   3    7 : 12     6  ( -6)

11. Chanovice B          7   2   0   5    7 : 12     6  ( -9)

12. H. M.  Boží          7   2   0   5    7 : 19     6  ( -3)

13. Bezděkov             7   1   2   4   15 : 19     5  ( -7)

14. Měcholupy            7   0   1   6    2 : 17     1  ( -8)

---

V POLOVINĚ PODZIMU DOŠLO VE III.TŘÍDĚ ČTYŘIKRÁT K DĚLBĚ BODŮ

V sedmém kole III. třídy došlo ve čtyřech ze sedmi zápasů k dělbě bodů.  O důležité body se doma připravily Bolešiny, které nevyužily početní převahy po vyloučení hostujícího Košnara ani výhody pokutového kopu k tomu, aby zabránili králi remíz Veřechovu si připsat v pořadí již čtvrtý nerozhodný výsledek. Nerozhodně skončilo očekávané derby dvou sousedních rivalů v Hradešicích skončil dělbou bodů a stejně tak se dělily body v duelu dvou B týmů mezi Horažďovice a Hrádkem.  Poprvé se doma o body dělil lídr tabulky ze  Železné Rudy, který dohrával domácí duel s hosty z Běšin téměř celý II. poločas  .    Po třech kolech se staronový účastník III. třídy Sokol Myslív ocitl na chvostu tabulky. V dalším třech kolech byl ale mimořádně úspěšný, nastřílel svým soupeřům deset branek , získal plných počet devíti bodů výrazně si tak ve vyrovnaném středu tabulky polepšil.  Deset branek , z toho čtyři v provedení kanonýra Michala Frouse v síti Kvasetic viděli diváci v utkání s brankovou přestřelkou na Týnci. V Plánici na těžkém terénu předvedli oba nováčkové zajímavý, oboustranně útočný fotbal se šťastnou koncem soupeře z Hartmanic. Pro hosty to byl podle slov jejich sekretáře Petra Buzína ten nejlepší  impulz před nadcházejícím derby doma s lídrem tabulky .

---

Plánice – Hartmanice  1 : 2 (1 : 0)

Petr Buzín Sokol Hartmanice : „Velmi těžké utkání na těžkém terénu. Hráli jsme útočný fotbal , ale bohužel jsme nebyli produktivní. Jenom Petr Sládek neproměnil čtyři nájezdy. A proto přišel zasloužený trest kdy jsme nechali otevřené okénko ve středu obrany. Konečně jsme se dočkali , když dal Petr Sládek gól hlavou po rohovém kopu. Poté za stálé převahy jsme udělali obrovskou chybu v obraně , ale domácí hráč přestřelil bránu. Rozuzlení utkání přinesla chytrost našeho kapitána Marka Drhy , který se zkušeně orientoval ve vápně a rozhodl o zaslouženém vítězství. Byl to pro nás ten nejlepší impuls před nadcházejícím derby se Železnou Rudou.“

Branky : 25. Plánička Lukáš - 48. Sedlák Petr, 88.Drha Marek. Diváků: 40. Rozhodčí: Dolejš Jiří

Myslív - Neznašovy 2 : 1 (1:1)

Jiří Moravec

Domácí tým měl po celé utkání územní převahu, kterou ale v prvním poločase zužitkoval jen L. Bláha, který hlavou po rohu získal Myslívu vedení . Neznašovy kontrovaly rychlým protiútokem, který rutinérsky zakončil Ceplecha. V utkání, které se hrálo na mokrém kluzkém terénu nakonec strhli vítězství na svou stranu domácí. V 54. minutě se na velkém vápně uvolnil Novák a ranou do šibenice získal Myslívu tři body.

Branky : 24. Luděk Bláha, 54. Václav Novák – 25. Martin Ceplecha. Rozhodčí:  Petr Bala    ŽK: 1:2. Diváků : 50

Týnec -  Kvasetice  7 : 3 (3 : 2)

Branky: 1.,38.,48. a 52. Frous  , 22. Havránek , 72. Kubový Petr , 80. Hála – 3.,58.  Ballý, 4.  Klíma

Rozhodčí: Koura Radim. ZK: 1:4. Diváků : 60

Bolešiny -  Veřechov 0 : 0 ( 0: 0)

Bošek Petr

Po úmyslné ruce a vyloučení hostujícího hráče,domácí neproměnili penaltu.

Rozhodčí: Javorský Josef. ŽK: 0:1; ČK: 0:1 ( Košnar Stanislav ). Diváků: 70

Ž. Ruda A  -  Běšiny 1 : 1 ( 1: 1)

Branky:34.  Lehečka Jakub – 23. Kolář Zdeněk; ŽK: 4:5; ČK:  1 : 0 (50.Velacký Pavel) . Diváků: 50

Horažďovice B – Hrádek B  2 : 2 (1:1)

Michael Forman

Hráno na náhradním hřišti ve Velkých Hydčicích. Vyrovnané utkání, které skončilo spravedlivou remízou, když domácí dvakrát dotahovali náskok soupeře.

Branky : 9. Štěpán Mach, 75. Jakub Forman - 3. Vinický Pavel, 64. Daniel Hošek. Rozhodčí:  Holeček Miroslav ; ŽK: 1: 2  .Diváků : 30

Hradešice B  - Malý Bor   2 : 2 ( 1: 1)

Martin Šůs

I přes poměrně chladné počasí se v Hradešicích sešla hojná divácká kulisa. Domácí nastoupili posilněni o některé hráče A – týmu, kteří se zúčastnily vydařeného sobotního utkání v Žižkovech a od úvodního hvizdu se hrál na poměrně pohledný fotbal se šancemi na obou stranách. Hned v úvodu se z gólu radovali domácí, kdy se mezi dva obránce nebojácně vletěl Miroslav Šmrha ml. a střelou k tyči nedal brankáři šanci 1:0. Posléze domácí polevili a zaměřili se především na svoji defenzivu, čehož za nedlouho hosté využili a gólem z kopačky Šiply vyrovnali na 1:1. Za tohoto stavu se odcházelo i do kabin.

Do II. poločasu nastoupili domácí s chutí strhnout vítězství na svou stranu, kterou jim však překazil hostující Vaněk, který centrem z rohu velkého vápna hledal své spoluhráče a  překvapil nejen sám sebe, ale i brankáře  Rybu 1:2. Domácí se dlouho nemohli z vývoje utkání vzpamatovat, ale nakonec přece jen skórovali, když z 30 metrů vystřelil střídající Milan Melka a uzavřel na konečných 2:2. I přes veškeré snažení domácích již gól nepadl a derby tak nemělo vítěze.

Branky: 7. Šmrha Miroslav ml., 65. Melka Milan – 34. Šipla Miroslav, 53. Vaněk Luděk; Rozhodčí: Abraham Josef; ŽK: 0:2. Diváků: 100

1. Ž.  Ruda A           7   6   1   0   29 :  9    19  (  7)

2. Týnec                7   5   1   1   23 : 11    16  (  4)

3. Hartmanice           7   3   3   1   15 : 13    12  ( -3)

4. Běšiny               7   3   2   2    8 :  6    11  (  2)

5. Horažďovice B        7   3   1   3   19 : 17    10  ( -2)

6. Veřechov             7   2   4   1    9 :  8    10  (  1)

7. Hradešice B          7   3   1   3   12 : 12    10  (  1)

8. Plánice              7   3   0   4   15 : 12     9  ( -3)

9. Myslív               7   3   0   4   13 : 21     9  ( -6)

10. Bolešiny             7   2   3   2    9 : 21     9  (  0)