KPD , KSD – skupina A 5. .kolo 18.-19.9. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

DOSTAL JE DO KRAJE , NYNÍ JE OBRAL O BODY

Očekávané derby v historii dvou tradičních soupeřů v krajském přeboru se hrálo v Sušici. Domácí v něm hostili další tým z města na Otavě z Horažďovic. Tento duel byl pikantní v jednak  tom, že  na sušické půdě hrál nováček přeboru, ale také tím, že na lavičkách obou týmů se vyměnili  trenéři. Na sušickou na podzim usedl trenér Josef Sova, který na jaře dovedl hosty do KP a na horažďovickou lavičku pro změnu zamířil za svým prvním angažmá mimo svůj mateřský klub za které hrával i úspěšně divizi  trenér Václav Staněk. Šťastnější byl nakonec Josef Sova, jehož pomoc na výsluní svému bývalému klubu skončila postupem, nyní se podílel na tom, že body zůstaly v Sušici. Těžkou úlohu měl trenér Startu Luby Nový, neboť se v sestavě musel obejít na hřišti třetího celku tabulky bez čtyř hráčů základní sestavy. Jeho svěřenci nezklamali a odjeli z Plzně se zdviženými hlavami.      Že se nevyplácí urážet fotbalové božstvo  se přesvědčili podle slov trenéra Karola Žáka dorostenci Klatov v utkání s průměrným soupeřem na domácím hřišti.   Festival zahazovaných šancí s plzeňským  Smíchovem   jim ještě soupeř okořenil , když nás již ve 12. minutě  z ojedinělé návštěvy na domácí polovině hřiště  polovině přinutil dát si vlastní branku a nakonec zachraňovali doma bod až v poslední minutě tohoto zápasu.

---

Sušice – Horažďovice  1 : 0 (0 : 0)

Zápas začal pro domácí rozpačitě, kteří se v úvodním minutách hledali, ale po té se hra vyrovnala a do konce první půle branka nepadla. Na obou stranách stojí za zmínku šance Formana  a domácího celku  Reitmajera.

Také druhý poločas přinesl vyrovnanou hru se šťastnějším koncem pro domácí, když  o zisku tří bodů padlo v 59.minutě kdy vstřelil vítězný gól Kliment.

Branka: 59. Klement Vladimír. ŽK: 3:1. Diváků: 80.

Klatovy  - SK Smíchov 2: 2 ( 0: 1)  na PK: 6:5

Karol Žák

V držení míče pod kontrolou domácí  vyhrávali jasně  na body, v počtu vypracovaných a zároveň spálených tutovek rovněž tentokrát neměli konkurenci a tak  do kabin v půli odcházeli  s  jednogólovým mankem.

Úporné dobývání soupeřova území přineslo ovoce v 53. minutě, nejlepší  podzimní střelec J. Brož si dorážkou ze skrumáže připsal další letošní trefu do černého.  Nepřízeň fotbalového nebe si však opět vykoledovali dalšími zmařenými pokusy a tak přišel další trest v podobě zbytečného faulu  a vymetené šibenice z dobrých pětatřiceti metrů. V té chvíli běžela 64. minuta a soupeř se pokusil ho údržbu výsledku v podobě zdržování a kouskování hry. Další plejáda šancí a pološancí  troskotala na houževnatém odporu hostujícího týmu a vysvobození přinesl až poslední pokus o zvrat, když v nastaveném čase  po rohovém kopu zahrávaném M. Brožem  se hlavou postupně trefili Schwarz, Kvítek  a Thomayer. Posledně jmenovaný už míč uklízel do sítě z bezprostřední vzdálenosti.

„  K samotné hře nemůžeme mít moc výhrad, ale s  týmem, který jsme podle dění na hřišti měli porazit minimálně rozdílem třídy se nám vůbec nedařilo v koncovce. Jen sám  Lužný měl snad čtyři ložené šance. Soupeř přijel s velmi mladým kádrem a uhrál z jeho pohledu zřejmě přijatelný výsledek.  Při penaltovém rozstřelu jsme se již nemýlili a navíc Radek Sláma částečně napravil svůj zápasový výpadek při trestňáku  a jeden pokutový kop  kryl.  Dva body z utkání jsou tedy v tomto případě více než zlaté, vzhledem k tomu, že ty těžké zápasy nás teprve čekají. Je dobře,  že se nám před nimi pomalu začíná vyprazdňovat marodka.“ uvedl z utkání Karol Žák.

Sestava Klatovy :   Sláma  - Thomayer, Brož M. Denk, Uruba - Kodýtek, Schwarz, Lužný, Kolář -  Kvítek, Brož J.

Střídali :  Bouzek, Štengl, Hofman, Rendl

Doubravka - VD Luby 2: 0 ( 2: 0)

Hosté na hřišti favorita přestože nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy předvedli kvalitní výkon . V druhém poločase se lubským dorostencům podařilo hru vyrovnat, ale na zlikvidování dvoubrankového náskoku domácích to nestačilo. Nejblíže ke skórování byl Aleš Čížek, který nastřelil tyč.

Trenér Nový musel improvizovat ve složení obrany, kde vedle patnáctiletého Jakuba Hanuse vytvořil novou stoperskou dvojici Lavička –Čížek. Právě tyto tři jmenované vyzdvihl za jejich předvedený výkon.

Ostatní výsledky:

Zruč  - Křimice 1: 2 ( 1: 1), SŠ Plzeň  - Tachov 5: 2 ( 1: 0) , Postřekov -  Domažlice 2: 3 ( 1: 2), Nepomuk -  Přeštice 1: 3 ( 0: 0).

1. Přeštice             5   5   0   0   13 :  4    15  (  9)

2. Doubravka            5   4   0   1   10 :  4    12  (  3)

3. SŠ  Plzeň            5   3   1   1   22 :  8    10  (  1)

4. Postřekov            5   3   0   2   15 :  9     9  (  0)

5. Luby                 5   3   0   2   16 : 14     9  (  0)

6. Domažlice            5   3   0   2   12 : 11     9  (  3)

7. Horažďovice          5   2   1   2    9 :  8     8  (  1)

8. Klatovy              5   1   2   2    5 :  9     7  ( -1)

9. Sušice               5   2   1   2    4 : 11     7  (  1)

10. Tachov               5   2   0   3   15 : 11     6  (  0)

11. Křimice              5   2   0   3   12 : 15     6  ( -3)

12. Smíchov Pl.          5   1   2   2    8 : 12     5  ( -1)

13. FK Nepomuk           5   0   1   4    3 : 11     2  ( -8)

14. Zruč                 5   0   0   5    5 : 22     0  ( -9)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

UDRŽELI PRVNÍ MÍSTO VÍTĚZSTVÍM NA PENALTY

K novinkám nového soutěžního ročníku  ve všech soutěží kraje patří, že v případě nerozhodného výsledku se o dalším bodu rozhodne střelbou pokutových kopů. Této výhody k dalšímu bodu navíc do tabulky využili v tomto kole  i dorostenci  Nýrska a Sušice B. Zvlášť důležitý byl pro Okulu Nýrsko, které tento bod dopomohl, že zásluhou lepšího skóre před Kolovčí která pokořila doma Měčín se udržel nýrský tým na čele tabulky.

---

Koloveč -  Měčín 7: 3 ( 4: 0)

Podrobnosti nehlášeny

Sušice  - Hostouň 0: 0 ( 0: 0) na  PK: 4:3

Staňkov – Nýrsko   3 : 3 (2 : 1) na PK 2 : 4

Nepomuk -Mrákov 1: 0 ( 0: 0) , Holýšov- Blovice 1: 0 ( 1: 0), Horš.Týn -  Domažlice B 0: 8 ( 0: 3), Kasejovice Stod 5: 1 ( 1: 1)

1. Nýrsko               5   4   1   0   25 : 10    14  (  4)

2. Koloveč              5   4   1   0   20 :  6    14  (  4)

3. Holýšov              5   4   1   0   17 :  8    13  (  7)

4. Mrákov               5   3   1   1   20 :  4    10  (  4)

5. Blovice              5   3   0   2   13 :  8     9  (  3)

6. Měčín                5   3   0   2   16 : 15     9  (  3)

7. Domažlice B          5   2   1   2   21 : 12     8  (  1)

8. Sušice B             5   1   3   1    7 : 10     8  (  0)

9. Kasejovice           5   2   0   3   12 : 11     6  ( -3)

10. Staňkov              5   1   1   3   10 : 15     4  ( -5)