Krajský přebor, 1.A třída 7. .kolo 18.-19.9. 2010

BODY SE Z TACHOVA NEVOZÍ

V 7.kole čekala Chanovice nejdelší cesta za soupeřem až do Tachova. Na půdě favorita to neměly lehké , neboť domácí po sestupu z divize na svém hřišti neklopýtli  ani s takovým soupeřem jakým je lídr tabulky z Chrástu.  Chanos byl dokonce na skóre úspěšnější než Chrást (3:0) a podařilo se mu podruhé na podzim  vstřelit branku !

---

Tachov -  Chanovice 3: 1 ( 2: 0)

Branky: Dvořák, Janoušek, Machač - Polena; ŽK: 1:3. Diváků: 200.

Vejprnice -  Bolevec 3: 3 ( 2: 1)

Branky: Havránek, Paul, Rada - Bublík 2, vlastní; ŽK: 2:4. Diváků: 200.

Rokycany  - SK ZČE 2: 1 ( 2: 1)

Branky: Jedlička, Kubík - Beránek; ŽK: 4:4 . Diváků: 250

Přeštice  - M.Touškov 6: 2 ( 4: 1)

Branky: Bešta 2, Führbacher, Turek, Zlík, vlastní - Bárta 2; ŽK: 0:2  . Diváků: 150

Branky: Kovařík 3, Roubal, Stružka, Vaigl; ŽK: 3:1 . Diváků: 280

1. Chrást               7   6   0   1   29 :  8    18  (  9)

2. Rokycany             7   5   1   1   24 : 12    16  (  4)

3. ZČE Plzeň            7   5   1   1   16 :  6    16  (  4)

4. Tachov               7   5   0   2   19 : 10    15  (  3)

5. Přeštice             7   4   1   2   20 : 13    13  (  1)

6. Stod                 7   4   1   2   15 :  9    13  (  4)

7. Vejprnice            7   3   2   2   14 : 11    11  ( -1)

8. Bolevec              7   2   4   1   13 :  9    10  (  1)

9. Stříbro              7   2   2   3   13 : 20     8  ( -1)

10. M. Touškov           7   2   1   4   14 : 23     7  ( -5)

11. Rozvadov             7   1   3   3    7 : 12     6  ( -6)

12. Holýšov              7   2   0   5    8 : 15     6  ( -3)

13. Příkosice            7   2   0   5    5 : 13     6  ( -3)

14. Rapid Plzeň          7   2   0   5   12 : 24     6  ( -6)

15. Chanovice            7   2   0   5    7 : 22     6  ( -3)

16. Horní Bříza          7   1   0   6   11 : 20     3  ( -6)

---

SUŠICE NEDALA STRÁŽOVU JEŠTĚ BRANKU

Od postupu Strážova v minulém ročníku do 1.A třídy se dosud střetl s týmem TJ Sušice potřetí. V minulém roce na podzim  ve Strážově skončil zápas bez branek . Odvetu letos na jaře v Sušici vyhrál Strážov 0:1 a třetí utkání se hrálo v tomto kole. Znovu v něm byl úspěšnější na domácím hřišti Strážov, který zvítězil 2:0. Poslední derby ve Strážově opět potvrdilo, že sušičtí hráči stále propadají v koncovce a také proto ještě nedali ve vzájemných třech zápasech o mistrovské body  kovákům ze Strážova ani branku ! Daleko úspěšnější byly na domácí půdě Luby, které v klání o šest bodů rozstřílely nováčka z Blovic 5 : 1 a odpoutaly se ze spodních pater tabulky. Mezi patra nejvyšší stále vážněji míří podle předpokladů oba celky které sestoupily na jaře z krajského přeboru. Klatovy dokázaly zvládnout náročný duel na hřišti dalšího nováčka  v Horšovském Týně a ziskem třech bodů připravili pro domácí příznivce nepříjemné překvapení v podobě první prohry Týna na domácím trávníku. Horažďovice podle papírových předpokladů získaly povinné tři body na hřišti posledního mužstva tabulky v Křimicích a jsou s dvoubodovým náskokem na Klatovy na 2.místě . Blížící se derby mezi Klatovy a Horažďovicemi které je na programu již tuto neděli na hřišti v Klatovech bude  pikantní v tom, že bude jednak přímým soubojem o druhé místo a také prestižní pro trenéra Klatov Luboše Vašicu který ještě na jaře úspěšně vedl Horažďovice v derby proti TJ Klatovy v KP .

---

Křimice – Horažďovice   0 : 2 (0 : 0)

Zasloužené vítězství favorita na půdě posledního týmu tabulky. V prvním poločase se hostům ještě hra nedařila tak, aby mohli být spokojeni. Šance Mičkala ani dalších hráčů nebyly využity a když ani střela nové hráčské akvizice Horažďovic Dvořáka , která skončila na břevně nepřinesly očekávaný brankový náskok odcházely oba týmy do kabin za bezbrankového stavu. V tomto se  výrazní zlepšení očekávalo  po přestávce, kdy na hřiště přišel zkušený Žák. Jeho příchod hře hostů prospěl a sám střídající Žák se postaral o to, že se poprvé měnilo 51.minutě  Iskóre zápasu. Ještě před tím se mohl o to postarat Jiřík, kdy po rohovém kopu jak je pro něj typické  hlavou nastřelil břevno. Co se nepodařilo Jiříkovi v úvodu druhé půle se podařilo v 71.minutě. Z postu obránce si naběhl na míč za obrannou zónu  domácích a svoje úspěšné dílo dokonal po té, kdy si položil brankáře a po zemi pohodlně skóroval do branky domácích podruhé a jistil očekávaný tříbodový zisk svému týmu.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh bral povinné vítězství jako jeden z kroků jak se vrátit na druhé místo v tabulce, ale nad hrou jeho týmu se zase tak nerozplýval: „ Měli jsem jasnou převahu nad soupeřem se kterým by měl zápas skončit našim výrazným vítězstvím.“ Manažer týmu z města hokejek si ale neskrýval, že co chybí týmu je nepřítomnost nejlepšího fotbalisty z Pošumaví za rok 2009 Jůdy který hostuje v součastné době v divizním Secu : „ Určitě  ve středu hřiště nám Tomáš chybí  a na hře celého týmu je jeho nepřítomnost znát“.

Branky: 51.Žák, 71. Jiřík. ŽK: 1:1, diváků: 100. Rozhodčí: Bogdan.

Sestava Horažďovice :Kozlík, Šedivý, Čadek, Janouškovec(76.Nauš), Mičkal(46.Žák), Stulík, Cihlář, Dvořák (85.Mirvald), Berneš(79.Šmat), Sova, Jiřík.

VD Luby -  Blovice   5 : 1 ( 2: 0)

Branky: Křížek 2, Hradecký, Pikhart, Smolík - Větrovec; ŽK: 1:5. Diváků:  100

Horš.Týn  - Klatovy    2 : 3 ( 1: 3)

Branky: Staroba, Šperl - György 2, Ulrich; ŽK: 0:3 . Diváků: 150

Strážov  - Sušice     3 : 0 ( 2: 0)

Trenér Strážova Petr Presl: „ Sehráli jsme dnes nelehké prestižní derby utkání se soupeřem ze Sušice na domácím hřišti za příjemného počasí a slušné divácké kulisy. Hosté působili před utkání snad až příliš sebevědomě a naštěstí na konci utkání již tomu tak nebylo. Naši hráči odvedli velice soustředěný výkon po celých devadesát minut a protože až na drobné výjimky plnili i taktické pokyny, dokázali zaslouženě vybojovat plný, tříbodový zisk. Na rozdíl od předchozích zápasů zejména na hřištích soupeřů se nám dnes podařilo proměnit i vypracované příležitosti, v nichž se nemýlili zkušení střelci Janka a "žolík" Štěpán Presl, který chytrým lobem zcela zlomil soupeře. Velkým přínosem pro kompaktnost týmu byl návrat A. Bouberle do sestavy po dvojzápasové pauze.Celému týmu patří poděkování za kvalitní výkon a teď je potřeba se soustředit na získání nějakých bodíků ze stadionů soupeřů, abychom vylepšili svou pozici v tabulce.“

Branky : 25.Gajdušek, 35. Janka, 82. Presl Š. Rozhodčí : Simbartl, Duda, Švantner. Diváků : 200

Sestava : Javorský, Čížek, Michel, Helm, Chaluš( 55.Franc) Vítovec, Matějka T. ( 65.Presl Š.) Bouberle, Gajdušek ( 30.Matějka V.) Janka, Čeleda ( 75.Weber)

Další foto :  ZDE  - foto:  Miroslav Sedlmaier

Domažlice B  - Sl.Mýto 3: 1 ( 1: 1)

Branky: Hošek, Krakeš, Mašek - Veverka; ŽK: 3:3 . Diváků: 140

Zruč  - Nýřany 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Lauko, Nosek; ŽK: 4:1; ČK: 1:0 . Diváků:  150

Nepomuk  - Zbiroh 0: 0 ( 0: 0)

ŽK: 1:3 . Diváků:  100