IV. TŘÍDA - skupina A, B 5. .kolo 18.-19.9. 2010

IV. TŘÍDA  - skupina  A

PŘED DERBY LADILI FORMU

V následujícím kole o víkendu čeká na hřišti v Ježovech domácí prestižním místním derby sousední Křenice.Oba soupeři před tímto derby ladili formu v podobě vítězství. Křenice doma rozstříleli slepenou rezervu Bezděkova a Ježovy si přivezly tři body ze hřiště nováčka SK Bolešiny B. Další dva zápasy byla soubojem rezerv a spokojenější z nich byly hosté. Železná Ruda B si připsala první soutěžní bod do tabulky  z Janovic a  Strážov B si překvapivě přivezl ze hřiště do tohoto kola vedoucího  týmu tabulky měčínské rezervy. Po třech kolech odehraných doma poprvé vyrazil na hřiště soupeře Dlažov a vrátil se z Vrhavče s prázdnou, když domácí toto vítězství vyneslo do čela tabulky.

---

Bolešiny B  -  Ježovy 1 : 2 (1:1)

Branky: 14. Vraný Dominik –10. Neubauer Jiří, 61. Svoboda Jakub. Rozhodčí:Koura Radim.  ŽK: 1:2 . Diváků: 50

Křenice -  Bezděkov B  10 : 2 (4:1)

Branky: 15.,64.,87. Roneš Pavel , 6.,62. Rejthar Vlastimil , 52., 89.  Lösch Jakub , 41. Paleček Jaroslav, 8. Paleček Miroslav, 25. Majer Michal -  10., 83. Novák Václav . Rozhodčí Jarka.  ŽK: 1:2. Diváků:  20

Janovice B - Ž. Ruda B   3 : 3 ( 3: 0)

Branky: 21.Kotlan Stanislav, 35.Jansta Josef, 45.Macura Jiří branky hosté: 47.,59.Nedvěd Václav, 61.Steinbach Josef . ŽK: 0:3. Diváků: 30 .Rozhodčí: Dolejš Jiří

Sestava domácích:  Šperl Václav, Kotlan Josef, Jelínek Pavel, Mikulec Petr, Kroupa Karel, Kastner Jaroslav, Kotlan Stanislav, Jůzek David (Kolář Milan st.), Macura Jiří, Jansta Josef, Milan Kolář ml. (Šobek Petr st.)

Vrhaveč B -  Dlažov   3 : 0 ( 0: 0)

Branky: 70. Skřivánek Jan, 73.Švátora Karel, 80. Franěk František; Rozhodčí: Steinbach Jiří . Diváků:  50

Měčín B -  Strážov B   1 : 2 ( 1: 1)

Josef Vaněk

Úvod zápasu vyšel lépe hostů. V 15.minutě se přesnými přihrávkami ve středu hřiště dostal míč Čermák a ten podle brankáře svojí šanci proměnil a poslal svůj tým  do vedení. Hosté v této fázi utkání hráli dobře, dařilo se obraně a z té vyráželi do brejkových situací. Ve 33.minutě kopali hosté standardní situaci v 22 metrů ke které se postavil Plíhal a krásnou střelou přes zeď  míč mířil do branky domácích, ale ke smůle hostů skončil pouze na tyči. Ve 45.minutě se domácí dočkali vyrovnání gólem do kabin, kdy pokutovém území našel centr na malém vápně osamoceného Hladíka a ten hlavou srovnal na 1:1.

Pět minut po přestávce měli hosté výhodu volného kopu, který zahrával Plíhal , jeho centr našel před brankou domácích Roberta Kalistu . Míč z jeho hlavičky  brankář domácích Šimek neudržel a Paleček pohotově hlavou poslal za záda domácího brankáře 1 : 2. V 55.minutě si hosté zkomplikovali utkání, když po druhé ŽK kterou dostal Martin Kolář šli do deseti a v oslabení dohrávali tento duel. Domácí dostali v početní převaze strážcovskou rezervu pod tlak, usadili se před její brankou, ale v cestě jim byl brankář LKuboš Vaněk, který podal výborný výkon a svůj tým v této části zápasu výrazně podržel.. V 71.minutě musel pro zranění odstoupit i do té doby dobře hrající Robert Kalistra a tlak domácích sílil. Na hosty se valila pohroma z trestných a z rohových kopů. Strážovu však v obranné činnosti dařilo a také proto si domů odvezli cenné a překvapivé vítězství. To také ocenil vedoucí a trenér hostů Josef Vaněk, který jim za jejich výkon poděkoval.

Branky: 45. Hladík Petr –15. Čermák Josef, 46. Paleček Václav; Rozhodčí: Hovorka Milan; ČK: 0:1 ( Kolář Martin). Diváků: 50

Měčín B : Kadlec (43. K. Koliha (ŽK)), M. Vladař (80. P. Duchek), K. Bošek – P. Korčík, R. Votípka (ŽK).

SK Strážov B: L. Vaněk – V. Paleček (ŽK), P. Kollross (2 ŽK) (ČK 55), M. Kolář, O. Koláček – K. Kalista, M. Denk (82. M. Hosnedl), M. Plíhal, R. Kalista (62. J. Soušek) – J. Čermák, J. Hosndl (77. M. Ondřej).

1. Vrhaveč B            4   4   0   0   20 :  4    12  (  3)

2. Měčín B              5   4   0   1   13 :  2    12  (  3)

3. Křenice              5   3   1   1   20 :  9    10  (  4)

4. Strážov B            5   3   0   2   15 : 10     9  (  3)

5. Bolešiny B           5   2   1   2    8 :  6     7  (  1)

6. Janovice B           4   2   1   1   10 : 11     7  (  1)

7. Dlažov               4   2   0   2    8 :  9     6  ( -3)

8. Ježovy               5   2   0   3    6 : 13     6  (  0)

9. Bezděkov B           5   1   0   4    4 : 25     3  ( -3)

10. Ž. Ruda B            4   0   1   3    8 : 18     1  ( -5)

11. Spůle                4   0   0   4    2 :  7     0  ( -6)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

ČEKÁ JE VE VELHARICÍCH SOUBOJ O ČELO TABULKY

V pátém kole   IV.třídy sk. B  splnilo očekávání, že duely tohoto kola mohou zamíchat pořadím na čele tabulky. V N. Horách prohrály Kašperské Hory , které tak přišly o vedení v tabulce a klesly za svého přemožitele v tomto kole na 3.místo.  Toho využily Velhartice a výhrou v Zavlekově převzaly roli lídra tabulky. Hned v následujícím kole v sobotu budou mít možnost svoji pozici uhájit v přímém  duelu o první místo  ve kterém doma  hostí druhé Nalžovské Hory.

---

Žihobce B  - Pačejov B   1 : 1 ( 0: 1)

Jan Vošalík

V prvním poločase se domácím nedařilo, zejména vázla hra záložní řady. Hosté dokázali jednu z chyb před domácí šestnáctkou využít, když jejich hráč dostal  příliš prostoru a přesnou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Domácí se pokusili vyrovnat, ale v jejich hra byla příliš nepřesná. Do druhého poločasu domácí vystřídali dva hráče a jejich hra se zlepšila, chybělo jen gólové vyjádření. Jasnou šanci neproměnil Bohouš Míčka, z dobré pozice střílel Renda Šikl nad a tak nakonec zachránil domácím bod Roman Melka, který po krásné křižné přihrávce Vaška Matějovice chladnokrevně zakončil. Pochvalu zaslouží i brankář Pavel Toucha, který několika výbornými zákroky domácí podržel.

Sestava domácích: Toucha Pavel, Houdek Petr, Dlouhý Jan (C), Matějovic Václav, Vaněk Josef (Homolka David), Roháček Tomáš (Šikl René), Míčka Bohumil, Sekyra Jan, Jozefík Jiří, Drobný Milan (Melka Roman), Pokorný Luboš

Branky: 88. Melka Roman – 25. Panuška Josef. Rozhodčí: Staněk Luděk.  ŽK: 0:3 . Diváků: 20

Nalž. Hory -  Kašp. Hory   3 : 0 ( 2: 0)

Branky: 14. Jedlička Antonín,  40.  Lupoměský Patrik, 66. Štěch Petr.  Rozhodčí: Bureš Jiří; ŽK: 2:1  . Diváků: 60

Kolinec   -  Milčice 1: 2 ( 0: 1)

Branky: 48. Javorský Štěpán – č. Kubáň Jaroslav, 49. Strolený Václav; Rozhodčí: Lažánek Karel; ŽK: 1:0 . Diváků: 70

Soběšice – Svéradice B  2 : 3 ( 2 : 1)

Branky: 16.,36. Šíp Josef – 7. Chaloupka M., 73. Vaněček M., 81. Vodička L. Rozhodčí: Bala Petr. ŽK: 2 : 2. Diváků: 30.

Zavlekov – Velhartice   3 : 6 (2 : 2)

Branky: 13. Stupoka, 27.,60. Makrlík – 3.,81.Rendl, 29.,83.Poledník, 90.Bejvl Josef , ???. Rozhodčí: Míšek. ŽK:0:3. Diváků: 110.

1. Velhartice           5   4   1   0   20 :  9    13  (  4)

2. Nalž. Hory           5   4   0   1   19 :  4    12  (  3)

3. Kašp. Hory           5   3   1   1   15 :  9    10  (  1)

4. Svéradice B          5   3   1   1    9 : 10    10  (  1)

5. Milčice              5   3   0   2    9 :  9     9  (  3)

6. Pačejov B            5   2   1   2   12 : 10     7  (  1)

7. Žihobce B            5   1   1   3    6 : 13     4  ( -2)

8. Zavlekov             5   1   0   4   13 : 18     3  ( -6)

9. Soběšice             5   1   0   4    7 : 20     3  ( -3)

10. Kolinec              5   0   1   4    3 : 11     1  ( -5)