KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 2 .kolo 11. – 12.9. . 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

PŘEBOR ŽÁKŮ VEDOU KLATOVY  S ČISTÍM ŠTÍTEM

Všechna tři  exdivizní družstva Tachova, Rokycan a  Klatov  budou podle papírových předpokladů patřit mezi hlavní favority na vítězství v novém ročníku krajského přeboru žáků. Ten má za sebou první dvě kola a tyto papírové předpoklady se zatím naplňují. Na čle tabulky se usadil druhý tým minulého ročníku z Klatov, které se pyšní tím, že dosud neinkasoval ani jedinou branku. Velice důstojným způsobem , zejména pak v týmem mladších žáků vstoupil do KP i druhý celek z Pošumaví Okula Nýrsko.

---

STARŠÍ     ŽÁCI

Nýrsko – Vejprnice   4 : 1 (2 : 1)

Petr Janovský

Domácí začali dobře a již ve 2  minutě nastřelil Janovský tyč. Do vedení tak šli hosté když zpoza vápna ve 13‘ prostřelil vše co mu stálo v cestě hostující kapitán Kristel. Ve 27‘ minutě dokázal vyrovnat jeden ze dvou mladších žáku v sestavě domácích Čanecký a dvě minuty před koncem poločasu otočil výsledek Šveňha. Stejný hráč uklidnil domácí po chybě hostujícího gólmana v 45‘. Hosté se tlačili dopředu, ale na dobře hrající domácí to nestačilo. Výsledek pečetil v 62‘ minutě Fiala, další šance domácích již zůstaly nevyužity.

Sestava domácí: Penc, Kucharik, Bejvl, Kněz, Žiak, Záň, Fiala, Kotlan, Janovský, Šveňha, Pitel . Střídali: Bláha,Čanecký, Idlbek, Kuchař

Branky : 27‘ Čanecký, 33‘ a 45‘ Šveňha, 62‘ Fiala za hosty 13‘Kristel

Rozhodčí: Lukáš   .  Diváků : 30

TJ Klatovy - Přeštice  4 : 0 (4 : 0)

Petr Ulrych

Hosté přijeli s jasným cílem co nejméně inkasovat a tomu přizpůsobili svoji hru. Klatovští starší žáci odehráli velmi dobrý 1.poločas a v něm čtyřmi góly rozhodli o výsledku celého zápasu. Druhý poločas se spíše už jen dohrával, když domácí již neměli po změnách v sestavě dostatek sil a trpělivosti při dobívání branky hostů, takže se skóre již neměnilo.

Branky: Dolanský 2, Reitmajer, Procházka. Rozhodčí: Pajma, diváci: 60

Sesdtava Klatov: Martínek, Macháček, Reitmajer, Procházka, Lysek, Dolanský, Kojan, Harmady, Kozák, Bilíček, Cibulka, Povolný, Čabrada, Schweigl

1.  Klatovy            2   2   0   0   11:  0     6 (  3)

2.  Tachov             2   2   0   0   12:  2     6 (  3)

3.  FK Nepomuk         2   2   0   0    6:  0     6 (  3)

4.  Rokycany           2   2   0   0    5:  0     6 (  3)

5.  Nýrsko             2   1   0   1    4:  3     3 ( -3)

6.  Vejprnice          2   1   0   1    4:  4     3 (  0)

7.  Stříbro            2   0   1   1    4:  6     2 ( -2)

8.  Dyn.H.Týn          2   0   1   1    2:  9     2 ( -2)

9.  Smíchov Plzeň      2   0   1   1    2:  5     1 ( -2)

10.  Košutka            2   0   1   1    2:  5     1 ( -2)

11.  Přeštice           2   0   0   2    0:  6     0 ( -3)

12.  ZČE Plzeň          2   0   0   2    0: 12     0 (  0)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

Nýrsko – Vejprnice   4 : 3  (3 : 1)

Josef Juraši

Výborné utkání se dvěma rozdílnými poločasy.Nýrsko v 1pol.předvedlo velmi dobrou hru a zaslouženě se dostalo do tříbrankového vedení.Chybná rozehrávka před vlastní brankou domácího V.Svobody,dostala hosty zpět do zápasu.Do 2pol.nastoupili hosté ve velkém stylu a na dlouhé minuty zamkly domácí hráče před vlastní branku,tento tlak byl korunován snížením na 3:2 a to ještě vytasil parádní zákrok domácí gólman J.Kubečka,který vyndal ze šibenice přímý kop hostí.Domácí hrozily sporadicky brejky,ale jeden přeci jen využily na 4:2 R.Idlbekem. Ke konci zápasu dostali hosté možnost zahrávat pokutový kop,kterým opět snížily na rozdíl jediné branky 4:3.Hektický konec zápasu domácí tým ubojoval a vydřel vítězství nad velmi kvalitním soupeřem.Sestava Nýrska:Kubečka-Bureš,Svoboda,Brož-Böhm,Čanecký-Idlbek,Vávra-střídající:Bastl,Pavlík,Irlbek

Branky  :3.Vávra Dominik,11.Bureš David, 29 .Čanecký Jan, 48.Idlbek Roman  - 30.,52.(PK).Havlík, 45.Vajai

Rozhodčí: Lukáš Kamil. Diváků :50

Klatovy – Přeštice     3 : 0 (0 : 0)

I ve druhém utkání, poprvé na domácí půdě, si mladší žáci po velké převaze vybojovali další vítězství a připsali další body.

Branky: 55.min Havel Josef, 56,58.min Fiala Josef

Sestava Klatovy : Šít, Milfort, Hranáč, Fiala, Soušek, Šobek, Marek, Skýpala, Shklyarkyy, Hrabík, Blahník

Trenéři: Karel Zedek, Václav Marek

1.  Rokycany           2   2   0   0   11:  5     6 (  3)

2.  Nýrsko             2   2   0   0    9:  4     6 (  0)

3.  Klatovy            2   2   0   0    7:  3     6 (  3)

4.  ZČE Plzeň          2   1   1   0    5:  4     5 (  4)

5.  Tachov             2   1   1   0   13:  5     4 (  1)

6.  Vejprnice          2   1   0   1   10:  5     3 (  0)

7.  Smíchov Plzeň      2   1   0   1   11: 11     3 (  0)

8.  Košutka            2   1   0   1    5:  9     3 (  0)

9.  Dyn.H.Týn          2   0   0   2    5:  8     0 ( -3)

10.  FK Nepomuk         2   0   0   2    2:  7     0 ( -3)

12.  Stříbro            2   0   0   2    5: 16     0 ( -3)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

ČELO TABULKY  JAKO NA JAŘE

Pokud se vrátíme k umístění z jara na čele tabulky krajské soutěže žáků, pak se jeví vše při starém. Na čele tabulky se znovu usadila klatovská rezerva a jí v patách jsou svěřenci Stanislava Křížka  . Do horních pater tabulky míří jak se zdá stejně jako v minulém ročníku oba celky z Horažďovicka   Horažďovice   a Svéradice.

---

Sušice B – Klatovy B  0 : 5 (0 : 3)

Souboj dvou záložních žákovských týmů měl asi ne úplně vhodný termín pro oba dva a vzhledem k tomu, že hosté byli schopni dát dohromady fyzicky vyspělejší mužstvo, tak si od Svatoboru odvážejí všechny tři body.

Branky: Cibulka, Lysek, Kozák, Harmady, Macháček.

Sestava Klatovy B : Schweigl, Macháček, Bláha, Čabrada, Pitel, Matějka, Harmady, Reitmajer, Povolný, Lysek, Cibulka, Soušek, Kozák, Milfort, Marek, Šít. Trenéři: Petr Bláha, Petr Ulrych

Sokol Měčín - FK Horažďovice  1 : 6 (0 : 5)

Daniel Martínek

Favorizovaní horažďovičtí neměli s nováčkem soutěže těžkou práci a utkání rozhodli již v prvním poločase. Po přestávce polevili a dovolili Měčínu zaznamenat čestný úspěch. Střelecky se hattrickem blýskl Vachuška.

Sestava FK Horažďovice – Panuška Miroslav, Boček Jan, Vaněček Filip, Greger Tomáš, Rejšek Jindřich, Ondrejička Martin, Vrzal Václav, Vachuška Aleš, Vaněček David, Hlaváč Milan, Motl Jiří, Berger Lukáš, Pikeš Tomáš, Martínek Tomáš

Branky : 62. Borka  – 16., 21. a 60. Vachuška, 13. Vaněček Filip, 26. Motl, 31. Hlaváč. Rozhodčí: Škoda Petr. ŽK: 0 : 1 .Diváků : 50

Svéradice – Staňkov  4 : 0 (2 : 0)

Miroslav Chaloupka

Domácí hráči měli hned od začátku  mírnou převahu, kterou dokázali vyjádřit jen čtyřmi góly, když jich ještě nechali na rukavicích hostujícího gólmana, který chytal velmi dobře. Hosté také několikrát zahrozili z brejků, ale spolehlivý stoper domácích Pavev Brokeš nenechal nic náhodě a zahrál velmi dobrý zápas.

Branky: 7.,68. Hájek Marek, 28.,69. Prokopius. Rozhodčí: Karda Jiří. Diváů. 30

Sestava Svéradic: Hájek Martin (36. min. Hájek Jiří)- Hájek Jiří (36. min. Hájek Martin), Brokeš P., Jedlička M., Klas D.- Prokopius F., Makovec J., Sivák D., Kříž M.- Šuba A.(Heimlich Matěj)., Hájek Marek.

Sv.Hrádek  -  Koloveč 4 : 1 (3 : 1)

Stanislav Křížek

Zasloužilé vítězství domácích. Při troše štěstí mohlo být i vyšší.

Branky : Suk Jan, Nováček Tomáš, Skála Jan, Sýkora Petr - Lucák Milan. Rozhodčí: Nesvadba Karel. Diváků : 20

1.  Klatovy B          2   2   0   0   12:  0     6 (  3)

2.  Hrádek             2   2   0   0   10:  1     6 (  3)

3.  Horažďovice        2   1   1   0    7:  2     5 (  1)

4.  Svéradice          2   1   1   0    5:  1     4 (  1)

5.  Holýšov            1   1   0   0    4:  0     3 (  3)

6.  Koloveč            2   1   0   1    3:  5     3 (  0)

7.  Mrákov             1   0   0   1    1:  2     0 (  0)

8.  Sušice B           2   0   0   2    0:  9     0 ( -6)

9.  Staňkov            2   0   0   2    0: 10     0 ( -3)

10.  Měčín              2   0   0   2    1: 13     0 ( -3)