Krajský přebor, 1.A třída 6 .kolo 11. – 12.9. 2010

ČERNÉHO PETRA PŘEVZAL OD CHANOVIC RAPID

Šesté kolo krajského přeboru přineslo mimo několik překvapivých výsledků  kterými se toto kolo doslova hemží. Patří mezi ně předně  prolomení nedobité tvrze vytvořené domácím Bolevcem v duelu s Chrástem,který si udržel kontakt na rozdíl jediného bodu od lídra tabulky ZČE Plzeň,  nebo vysoké prohry štiky přeboru nováčka ze Stodu ve Stříbře,  pokoření dosud vedoucího týmu tabulky z Rokycan Městem Touškov a prohra Přeštic v Rozvadově. Pro Pošumaví byl navíc středem pozornosti duel o černého Petra na konci tabulky. Ten se odehrál v Chanovicích a domácím se podařilo tuto trofej určenou pro  poslední tým tabulky předat svému soupeři z Plzně. Plzeňský Rapid tedy odjel jako první tým na podzim z Chanovic s prázdnou . Domácí Chanos  se   ziskem třech bodů   odlepil ode dna tabulky a to je pro jediného zástupce z Pošumaví konečně dobrá zpráva !

---

Chanovice zápas o šest bodů s Rapidem zvládly

V šestém kole krajského přeboru mužů v zápase rozdílných poločasů vybojovali fotbalisté Chanosu Chanovice první domácí body. Souboj dvou posledních celků tabulky krajského fotbalového přeboru mužů se hrál v Chanovicích a Chanos si poprvé v nové sezoně připsal tři body za domácí vítězství.

JITKA KILBERGEROVÁ

Chanos Chanovice – Rapid Plzeň 2:1

První poločas jednoznačně ovládli domácí hráči. Plzeňané se ještě nestačili ani rozkoukat a Dytrt poslal na jejich branku dělovku. Za chvilku měl gólman Rapidu Matějka znovu starosti s další přesně mířenou střelou stejného hráče. Chanovičtí hned od začátku ukázali, že chtějí, aby tři body zůstaly doma. Hosty vůbec k ničemu nepustili, byli rychlejší a techničtější a na plzeňskou branku se valil útok za útokem. Jejich tlak vyvrcholil ve 25. minutě, když Brom prudkou ranou k tyči poslal domácí do vedení. Domácí byli při chuti, pokračovali v útočné hře, a soupeř stačil míče jenom odkopávat. Chanovičtí si vytvořili množství obrovských šancí, ale Zelenka i Polena z bezprostřední blízkosti nedokázali skórovat. Bylo jen otázkou času, kdy se rozvlní síť plzeňské branky znovu. To se stalo ve 36. minutě, když Kostka technickou střelou přímo z trestného kopu zvýšil na 2:0. Hráče Rapidu vývoj utkání „rozhodil“, začali se hádat, faulovat a rozhodčí musel tahat žluté karty. Pouze gólman Matějka, který byl oporou hostů, spoluhráče klidnil a povzbuzoval. Do konce první půle mohl zvýšit ještě Šefl, který se vydal na sólový únik, ale v poslední chvíli mu dobíhající obránce vypíchl míč. Do kabin šli spokojenější hosté a i diváci mohli s výkonem svého týmu naprosto spokojeni.

Hned po přestávce se Chanovičtí znovu vrhli do útoku, ale aktivita jim brzy došla, a diváci se nestačili divit, co se na hřišti děje. Domácí dostali v 55. minutě výhodu „přesilovky“ po vyloučení Hrušky, ale místo toho, aby svůj náskok navýšili, značně polevili v tempu. Hlídali si soupeře a občas vyrazili do brejku. Plzeňský gólman sice musel krýt únik Černohorského a po dvou standardních situacích skvělými zákroky mužstvo podržel, ale nebezpečnější začínali být hosté, které domácí stále častěji pouštěli do svého pokutového území. Na Plzeňanech, ač v deseti, bylo vidět, že chtějí skórovat. A naprostá pasivita domácího mužstva jim to dovolila. V poslední minutě nastavení, kdy už na hřišti byl vidět jen Rapid, hosté snížili.

Trenér Chanosu Chanovice Pavel Běloušek přesto, že jeho mužstvo získalo tolik potřebné tři body, spokojen nebyl: „Body jsou opravdu to jediné, s čím jsem spokojen. Vyloučení v mužstvu soupeře nám spíš uškodilo a já nedokážu pochopit, co potom hráči předváděli. Najednou byla hra bez pohybu, bez přihrávky, hotová holomajzna. Naopak soupeř se dostával jednoduchými balóny dopředu a naštěstí nám dali branku až v úplném závěru. Když to srovnám s prvním poločasem, ten byl z naší strany dobrý, kdyby bylo skóre čtyři pět nula, tak by se nikdo nedivil. Ale je to už obehraná písnička, že fotbal se hraje devadesát minut. Jsem hrubě nespokojený s tím, jak jsme zápas dohrávali. A mrzí mě, že na hrubých chybách se podíleli hlavně ti zkušení hráči, a to je na pováženou.“

Branky: 25. Brom, 36. Kostka -  90. Žitník. Rozhodčí: Šimek. Diváků: 100. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (55. Hruška). Sestava domácích: Moravec, Srb, Káník, Hnídek (82. Král), Zelenka, Šrámek, Dytrt (26. Černohorský), Brom, Polena, Kostka, Šefl (65. Rous).

Branky: Bárta 2, Paum, Svoboda - Šíša 2, Kubík; ŽK: 5:3. Diváků:  150

1.  ZČE Plzeň          6   5   1   0   15:  4    16 (  4)

2.  Chrást             6   5   0   1   23:  8    15 (  9)

3.  Rokycany           6   4   1   1   22: 11    13 (  4)

4.  Tachov             6   4   0   2   16:  9    12 (  3)

5.  Stod               6   3   1   2   14:  9    10 (  4)

6.  Přeštice           6   3   1   2   14: 11    10 (  1)

7.  Vejprnice          6   3   1   2   11:  8    10 (  1)

8.  Bolevec            6   2   3   1   10:  6     9 (  0)

9.  Stříbro            6   2   2   2   13: 14     8 ( -1)

10.  M. Touškov         6   2   1   3   12: 17     7 ( -5)

11.  Rozvadov           6   1   3   2    6:  9     6 ( -6)

12.  Příkosice          6   2   0   4    5: 12     6 ( -3)

13.  Chanovice          6   2   0   4    6: 19     6 ( -3)

14.  Horní Bříza        6   1   0   5   10: 17     3 ( -6)

15.  Holýšov            6   1   0   5    5: 14     3 ( -3)

16.  Rapid Plzeň        6   1   0   5    9: 23     3 ( -6)

---

SUŠICE NAŠLA STŘELECKOU MUŠKU

Šestým kolem přešla druhá nejvyšší krajská soutěž mužů do druhé podzimní třetiny. Ta začala velmi úspěšně pro Klatovy , které na domácí půdě doslova rozstřílely poslední Křimice, když na tomto úspěchu se podepsali mimořádně úspěšní střelci, mladíci  Jiří Matějka který dal čtyři branky  a další tři  přidal György!  Střeleckou mušku po půstu, který trval čtyři zápasy našli i svěřenci trenéra Jiří Brabce , když zatížili konto hostů ze Zruče třemi kousky v jejich síti. Určitě na víc než na trápení v prvním poločase a na hubené dvoubrankové vítězství myslel do tohoto kola druhý tým tabulky FK   Horažďovice před derby se Startem Luby. Hosté v Horažďovicích sice předvedli pouze to, na co v souboji s favoritem v součastné době mají. Nestačilo to na zisk bodů, ale postačilo to na dostatečné potrápení domácích . Poslední zástupce Pošumaví Strážov opět v Mýtě potvrdil, že koncovka je jeho největší slabinou, která tento tým na podzim trápí. Šancí na skórování měli na hřišti nováčka na dva zápasy, ale přesto se nedokázali ani jednou prosadit.

Mimo těchto utkání přineslo 6.kolo další zajímavé zápasy. Na programu bylo jedno derby okresní derby které se odehrálo v Chlumčanech. Domácím po remíze 1:1 s Horšovským Týnec a velmi šťastném vítězství které může hřát pouze třemi body se Strážovem tentokráte jim štěstí vypršelo a body z jejich hřiště si odvezl stále se lepšící  Nepomuk. Zápas nováčků v Blovicích skončil výhrou hostů z Chotíkova o které rozhodl již v první půli, kdy získali tříbrankový náskok. Zbiroh zůstává dlužen své pověsti z minulého ročníku a doma opět bodově ztrácel. Po té když v posledním domácím klání remizoval se Zručí nedokázal zastavit rozjetého lídra tabulky z Domažlic. Na své první vítězství čeká stále nováček z Horšovského Týna, který k předcházejícím čtyřem remízám přidal v pořadí pátou , tentokráte získanou na horké půdě v Nýřanech. Dynamo H. Týn tak potvrzuje, že bude pro každého z účastníků 1.A třídy tvrdým oříškem.

---

Sušice - Zruč  3 : 1 (2 : 1)

Jonáš Bartoš
Čtyři zápasy, dlouhých 385 minut. Tak dlouho trvalo sušickým fotbalistům, než protrhli střeleckou smůlu. Před domácím publikem porazili Zruč 3:1 a dočkali se druhé výhry v sezoně. „Snad to klukům pomůže,“ doufá trenér Sušice Jiří Brabec.
Na gól čekali sušičtí fotbalisté víc než měsíc! Naposledy se za Sušici trefil Vítěslav Hájek v prvním kole (Sušice porazila Zbiroh 4:2), které se hrálo 8. srpna. Proti Zruči se Sušici konečně podařilo proměňovat šance a ukončit gólový půst.
Útočné akce domácího týmu táhl zejména aktivní Szedmák. Sušický útočník, který má zkušenosti z ligového dorostu Plzně, se výrazně podepsal pod první gól Sušice. Z pravé strany pronikl do vápna, nádhernou přihrávkou naservíroval míč přesně na nohu Fartáka, který dostal míč do prázdné brány – 1:0 pro Sušici!
Za necelou čtvrthodinu propálil hostujícího gólmana Hájek a Sušice vedla o dva góly. Radost domácích zmrazil těsně před koncem poločasu Trnka, který parádní trefou z přímého kopu snížil na 1:2. „Ruka to nebyla,“ okomentoval spornou situaci sušický stoper Kalný, po které německý rozhodčí Dendorfer nařídil spornou standardku.

Ve druhém poločase už Sušice tak aktivní nebyla. Hráči hlídali těsný náskok, báli se možného vyrovnání. „Bylo to v křeči, takhle hrát nemůžeme,“ zlobil se po utkání sušický trenér Brabec.
Domácí uklidnil až dvacet minut před koncem střídající Melka, který hlavou proměnil rohový kop. Závěr utkání už Sušice dohrála v klidu a slaví zasloužené vítězství. „Jsem rád, že jsme dali gól a konečně vyhráli. I tak jsme dělali dost chyb, pořád je co zlepšovat,“ zhodnotil utkání Brabec.
Branky: 25. Farták, 37. Hájek, 69. Melka – 43. Trnka. Rozhodčí: Dendorfer, Wanninger, Baumer. ŽK: 2:1. Diváků: 160.
Sestava Sušice: Míček – Bešta, Kalný, Sládek, Jech – Kysilka (68. Šablatura), Hubáček (78. Budil), Hrach, Hájek (46. Melka) – Szedmák, Farták.

Horažďovice – Luby  2 : 0 (0 : 0)

První poločas  začali domácí aktivně , získali převahu, ale dvě vytvořené šance neproměnili. S přibývajícím časem se do hry domácích vkládala nepřesnost, vázla kombinace a hráčům chyběl patřičný důraz.

Zlepšení nastalo v jejich hře po přestávce. V 53.minutě Koc uvolnil Janouškovce který prodloužil před brankou na nekrytého  Mičkala a ten poslal domácí do vedení. Po této brance se domácí uklidnili a v další části druhé půle již hru plně kontrolovali. Jejich zasloužené vítězství pečetil v 83. Koc, který technickou střelou z hranice velkého vápna zvýšil na 2:0. Hosté si za celý zápas nevytvořili žádnou gólovou příležitost a několik centrů před branku skončilo zcela bezpečně na rukavicích brankáře Jarolíma.

Branky: 53. Mičkal, 83. Koc . Rozhodčí: Simbartl. ŽK: 1:3. Diváků: 200.

Sestava Horažďovice:  Jarolím – Šedivý, Čadek, Janouškovec, Stulík, Cihlář, Koc(86. Šafanda), Beneš(78. Forman), Žák(39. Mičkal), Sova, Jiřík.

Sestava Luby: Kalaš, Křížek, Javorský, Pivoňka, Vejskal, Juřina, Hradecký(85. Turner), Pekhart(60. Švec), Šůs, Šmour, Smolík.

Manažer domácích Milan Koželuh : „Dnes mne může těšit pouze výsledek a výkon po přestávce. První poločas byl z naší strany hodně špatný . Jsem rád za body, ale ve hře musíme přidat. Chtěl bych touto cestou poděkovat Ondřeji Kocovi, který mám v prvních šesti zápasech podzimu výrazně pomohl. Dnes za nás odehrál poslední zápas, neboť se vrací zpět do Anglie.“

Klatovy – Křimice   7 : 0 (3 : 0)

Branky: Matějka Jiří 4, György  3. ČK: 0 : 2. Diváků: 180.

Mýto – Strážov  1 : 0 (1 : 0)

Trenér Strážova  Petr Presl: „Sehráli jsme již třetí utkání na hřišti soupeře a bohužel stejně jako ta předešlá skončilo i toto stejným výsledkem 1:0, tedy s nulovým bodovým ziskem. Obraz hry je vždy stejný, dostaneme náhodnou zbytečnou branku a soupeř se soustředí na defenzivu, s čímž si nedokážeme zatím poradit. Přesto si většinou vytvoříme řadu brankových příležitostí, ale produktivita je z nich velice slabá. Kluci potřebují více klidu a také štěstí v zakončení akcí a pak se snad dostaví i výsledky. Herně sice v utkáních nepropadáme ale s takovouto koncovkou se těžko vítězí. Věřím, že obrat přijde už v nedělním prestižním zápase se Sušicí.“

Branka:30.  Kříž; ŽK: 2:0. Diváků: 80.Rozhodčí: Kostelník.

Sestava  Strážova: Javorský,Michel,Čížek,Helm,Franc,Vítovec,MatějkaV.(60.Šlegl), Matějka T. (80.Presl Š.),  Gajdušek, Janka,Čeleda

Blovice -  Chotíkov 2: 3 ( 0: 3)

Branky: Heřman, Houdek - Belan, Ježek, Švarc; ŽK: 1:3; ČK: 0:1. Diváků:  160

Chlumčany  - Nepomuk 1: 2 ( 0: 1)

Branky: Vít - Ptáček, Vosyka; ŽK: 3:3; ČK: 0:1 . Diváků: 80

Zbiroh -  Domažlice B 1: 2 ( 1: 1)

Branky: Rada - Hartl, Mašek; ŽK: 1:2 . Diváků: 120