KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 1. kolo 4. – 5.9. 2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

KLATOVŠTÍ ŽÁCI NA STO, NÝRSKO NA PASEDÁT PROCENT

Klatovští starší žáci zvládli svůj první zápas nové sezóny velmi dobře a přivezli všechny body z Horšovského Týna. Na úspěch svých klubových starších vrstevníků navázali také mladší žáci z města karafiátů a také oni si připsali v novém ročníku první výhru. V prvním kole se dařilo i mladším žákům Okuly Nýrsko, kteří si bez problémů poradili s Nepomukem. Naopak problémy v prvním poločase měli straší žáci Nýrska který prohráli 0:2 a ani zlepšený výkon po přestávce na tomto výsledku již nic nezměnil.

---

STARŠÍ     ŽÁCI

Dynamo Horšovský Týn - TJ Klatovy  0 : 7 (0 : 3)

Petr Ulrych

Hosté začali plnit roli favorita od samotného začátku utkání a domácím míč moc půjčit nechtěli. Sice byli v poli jednoznačně lepší, ale bohužel v koncovce byli často zbrklí a nedůrazní, takže množství vypracovaných šancí zůstalo nevyužito, což by se v dalších zápasech mohlo vymstít.

Branky: Cibulka 2, Bilíček 2, Dolanský, Kojan, Jarošík. Rozhodčí: Pajma. Diváci: 60

Sestava hostů Martínek, Macháček, Reitmajer, Procházky, Lysek, Jarošík, Kojan, Harmady, Dolanský, Bilíček, Cibulka, Povolný, Kozák, Matějka, Pavlík, Schweigl, Milfort

Nýrsko – Nepomuk   0 : 2 (0 : 2)

Domácí zaostávali za soupeřem především v důrazu a nechali je rozhodnout o výsledku již v prvním poločase. Lepší výkon ve druhé půli již ztracené body nezachránil.

Branky: 20.,25. Přibáň. Rozhodčí: Simbartl. ŽK: 0:4. Diváků: 30.

Tachov            - ZČE Plzeň   8 :  0

1.  Tachov             1   1   0   0    8:  0     3 (  0)

2.  Klatovy            1   1   0   0    7:  0     3 (  3)

3.  Vejprnice          1   1   0   0    3:  0     3 (  0)

4.  Rokycany           1   1   0   0    2:  0     3 (  3)

5.  FK Nepomuk         1   1   0   0    2:  0     3 (  3)

6.  Stříbro            1   0   1   0    2:  2     2 (  1)

7.  Smíchov Plzeň      1   0   1   0    2:  2     1 ( -2)

8.  Nýrsko             1   0   0   1    0:  2     0 ( -3)

9.  Přeštice           1   0   0   1    0:  2     0 ( -3)

10.  Košutka            1   0   0   1    0:  3     0 (  0)

11.  Dyn.H.Týn          1   0   0   1    0:  7     0 ( -3)

12.  ZČE Plzeň          1   0   0   1    0:  8     0 (  0)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

Okula Nýrsko - FK  Nepomuk  5 : 1(2 : 1)

Josef Juraši

Vítězství ml. žáků Okuly je naprosto zasloužené a jen velmi špatné zakončení pěkných kombinačních akcích je připravilo  o daleko výraznější výsledek.Hosté z Nepomuku zdramatizovali zápas jen ke konci 1poločasu,ale ve druhé půli dominoval již jen domácí tým.Sestava Nýrska:Kubečka-Bureš,Kaas,Brož-Čanecký,Svoboda-Böhm,Idlbek,střídající:Vávra,Irlbek,Bastl,Pavlík,Dražka

Domácí:5.,25.min.Böhm Sebastien,46min.Svoboda Václav,55min.Irlbek Marek,60min.Bureš David - Hosté:26min.Kovář Michal. Rozhodčí:Simbartl Václav.Diváků :30

Horš.Týn  - Klatovy  3 : 4 ( 0: 3)

Po prvním poločase, kdy klatovští mladší žáci  vedli 0:3 polevili a domácím dovolili srovnat skóre. Po té se odhodlali hosté k velkému tlaku, který vyvrcholil tři minuty před koncem vstřelením vítězné branky.

Branky:  Pavlík 2, Marek a  Fiala.

Sestava: Šít, Turek, Milfort, Baštář, Hranáč, Fiala, Soušek, Pavlík, Sojka, Šobek, Marek, Trumpeš

Nýrsko        - FK Nepomuk   5 :  1

Vejprnice     - Košutka      7 :  1

Dyn.H.Týn     - Klatovy      3 :  4

Přeštice      - Rokycany     0 :  3

Smíchov Plzeň - Stříbro      6 :  3

Tachov        - ZČE Plzeň    3 :  3

1.  Vejprnice          1   1   0   0    7:  1     3 (  0)

2.  Nýrsko             1   1   0   0    5:  1     3 (  0)

3.  Smíchov Plzeň      1   1   0   0    6:  3     3 (  0)

4.  Rokycany           1   1   0   0    3:  0     3 (  3)

5.  Klatovy            1   1   0   0    4:  3     3 (  3)

6.  ZČE Plzeň          1   0   1   0    3:  3     2 (  1)

7.  Tachov             1   0   1   0    3:  3     1 ( -2)

8.  Dyn.H.Týn          1   0   0   1    3:  4     0 ( -3)

9.  Stříbro            1   0   0   1    3:  6     0 (  0)

10.  Přeštice           1   0   0   1    0:  3     0 ( -3)

11.  FK Nepomuk         1   0   0   1    1:  5     0 (  0)

12.  Košutka            1   0   0   1    1:  7     0 (  0)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

NOVÁČEK DOSTAL V KLATOVECH SEDMIČKU

Ve skupině B krajské soutěže žáků v novém ročníku z pohledu účastníků mají většinovou převahu týmy z Pošumaví. Mezi deseti týmy je šestice celků tohoto regionu. V úvodním kole získaly body týmy které skončily v minulém ročníku mezi nejlepšími(Klatovy B,Hrádek, Holýšov) a daly signál  kde je třeba hledat favority této soutěže.

---

Horažďovice – Svéradice 1:1 (0:0) , pk 2:1

Daniel Martínek

Svéradičtí byli i s několika hráči přípravky domácím více než důstojným soupeřem. Zejména ve druhém poločase měli více ze hry, což vyjádřili i prvním  gólem. Žáci Horažďovic předvedli větší herní zkušenost až v poslední čtvrthodině, kdy ovládli hru; stihli ovšem pouze vyrovnat. V penaltové loterii o zisku prémiového bodu pro Horažďovice rozhodli oba jejich brankáři. Nejprve ve čtvrté sérii vystihl Martínek směr střely hráče hostů a vyrazil ji. A poté Hlaváč, který chytal v prvním poločase, proměnil rozhodující pátou penaltu.

Sestava FK Horažďovice – Hlaváč Milan, Berger Lukáš, Vaněček Filip, Greger Tomáš, Pikeš Tomáš, Martínek Tomáš, Vrzal Václav, Vachuška Aleš, Boček Jan, Ondrejička Martin, Vaněček David, Rejšek Jindřich

FK Svéradice – Hájek Martin, Hájek Jiří, Brokeš Pavel, Klas Daniel, Kříž Matěj, Makovec Jaroslav, Prokopius Filip, Jedlička Marek, Sivák David, Korbel Jaroslav, Hájek Marek, Šuba Adam.

Branky : 62. Vrzal – 38. Makovec Rozhodčí: Cihlář Jan. Diváků : 30

Staňkov     Hrádek  0 : 6 (0 : 3)

Stanislav Křížek

Hrádek mohl zvítězit i vyšším rozdílem. Domácí si vytvořili dvě gólové příležitosti, které zlikvidoval brankář Říha.

Branky : Sýkora Petr 2, Suk Jan 2, Brůha Martin, Skála Jan. Rozhodčí: Kastl Jan. Diváků : 10

Sušice B  - Holýšov 0: 4 ( 0: 2)

TJ Klatovy B  - Sokol Měčín 7 : 0 (4 : 0)

Petr Ulrych

Záloha klatovských starších žáků vyhrála zaslouženě po jednoznačném průběhu svůj první mistrovský zápas nové sezóny. Svým výkonem potěšili netradiční střelci branek Macháček a Martínek a především pak mladší žáci zařazení do sestavy - Fiala, Marek, Sojka a Šít.

Branky: Macháček 2, Martínek 2, Sojka, Kozák, Šít. Rozhodčí: Szikszay. Diváků: 70

Sestava domácího týmu:Schweigl, Macháček, Bláha, Milfort, Lysek, Matějka, Jarošík, Harmady, Martínek, Kozák, Fiala, Povolný, Pitel, Marek, Sojka, Šít

1.  Klatovy B          1   1   0   0    7:  0     3 (  0)

2.  Hrádek             1   1   0   0    6:  0     3 (  3)

3.  Holýšov            1   1   0   0    4:  0     3 (  3)

4.  Koloveč            1   1   0   0    2:  1     3 (  0)

5.  Horažďovice        1   0   1   0    1:  1     2 ( -2)

6.  Svéradice          1   0   1   0    1:  1     1 (  1)

7.  Mrákov             1   0   0   1    1:  2     0 (  0)

8.  Sušice B           1   0   0   1    0:  4     0 ( -3)

9.  Staňkov            1   0   0   1    0:  6     0 ( -3)

10.  Měčín              1   0   0   1    0:  7     0 (  0)