4.kolo divize sk.A : DOMAŽLICKÁ NEPORAZITELNOST V PRAZE SKONČILA

DOMAŽLICKÁ NEPORAZITELNOST V PRAZE SKONČILA

Jiří Pojar

Na čísle tři se zastavila domažlická neporazitelnost. Jiskra měla na začátek divize doslova smrtící los ve čtyřech kolech se utkala s třemi kandidáty na postup do ČFL. Motorletu se vstup do soutěže nepovedl a měl na svém kontě pouhé tři body za domácí vítězství se slabou Litolý. A  proto pro něj byl tento zápas velmi důležitý, aby udržel kontakt s čelem tabulky. Utkání se odehrálo na rozměrově malém velmi nerovném měkkém trávníku. Utkání hodně ovlivnila  38. minuta a diskutabilní branka Motorletu , kterou vyděl jen postraní rozhodčí.  Domažlický tým nastoupil ve stejné sestavě jako proti Hořovicku.

SK Motorlet Praha  -  Jiskra Domažlice   3:0  (2:0)

Do první šance se dostal hned v první minutě Tomáš Bahleda, ale s jeho střelou s pravé strany z 18 metrů si brankář Tomáš Foferka poradil. Domácí zahrozili o čtyři minuty později, když se z hranice vápna prezentoval střelou vedle pravé tyče domažlické svatyně Michal Procházka po vysunutí Josefem Pinkasem. Na druhé straně rozehrál trestný kop Petr Mužík a k odraženému míči se dostal Tomáš Bahleda a znovu jeho střelu kryl Tomáš Foferka. O dvě minuty později musel Martin Mleziva boxovat ostrý trestný z pravé strany z 22 metrů kop domácího kapitána Josefa Brodského. V 17 minutě se do stoprocentní šance dostali domácí, kteří po pravé straně zatáhli balón nacentrovali před branku hostů kde to Jan Karbulka vracel hlavou zpět do středu kde zakončoval Jiří Strnad a domažlický brankář Martin Mleziva skvělým zákrokem míč vyrazil.O tři minuty později vysunul Pavel Cihlář Tomáše Bahledu, ale jeho střela skončila nad domácí brankou. O pět minut později opět rychlý kontr domácích Jiří Strnad zatáhl míč po levé straně nacentroval na hlavu Michala Procházky, ten mířil nad branku Jiskry  . Patnáct minut před koncem poločasu, rozehráli domácí trestný kop Josefem Brodským a Jan Jirec mířil vedle pravé tyče Mlezivovi svatyně. O šest minut později zakončoval domácím kapitán Brodský střelou vedle branky hostů. Měkký nerovný terén stěžoval oběma mužstvům rozehrávku  a klepe se s tím vyrovnávali domácí. Diskutabilní moment přišel v 38. minutě když přišel z levé strany zahrával trestný kop Josef Brodský  na vzdálenější tyč,  kde dorážel Jan  Karbulka a střelu mu ještě před čarou vykopl Jakub Strejc. K  překvapení hráčů i diváků postraní asistent číslo dvě Pavel Haltuf signalizoval hlavnímu sudímu Jiřím u Hlaváčovi, že míč překročil brankovou čáru Mlezivovy branky  Jiří Hlaváč ukázal do středu kruhu a branku nepochopitelně uznal 1:0. O čtyři minuty později se domácí Jiří Strnad dostal přes Pavla Cihlářem a  při tom si balón posunul rukou hlavní rozhodčí nechal pokračovat a Jiří Strnad přehodil vybíhajícího Mlezivu 2:0. Do druhého poločasu provedli hostující trenéři dvě změny hřiště opustili Jiří Šámal a Jan Havlíček a na jejich místa nastoupili Kamil Staněk respektive Jiří Bárta. Ten se hned v úvodu druhé půle dostal do do zakončení po rohu Luďka Leitla na dvakrát neprostřelil Foferka ten jeho druhý pokus reflexivně vyrážel. V 58 minutě se do zakončení dostal  Luděk Leitl ale nastřelil nohy brankáře Foferka. O tři minuty později střílel domácí Matěj Čmejla nad Mlezivovu branku. V 66. minutě  Mleziva vyrazil na roh  střelu agilního Strnada. Po rohu domácích opět Mleziva kryl střelu Čmejli. Pět minut před koncem

domácí využili špatné rozehrávky hostů Matěj Čmejla poslal do brejku Jana Pyšeka a ten se po levé straně dostal před vybíhajícího Martin Mlezivu a umístěnou střelou do levého dolního rohu pečetil vítězství Motorletu na konečných 3:0.

Sestava Jiskry Domažlice:  Martin Mleziva - Jakub Strejc, Michal Tesař, Marek Bauer, Pavel Cihlář, Milan Braun- Luděk Leitl,Jiří Šámal (46.Kamil Staněk), Petr Mužík, Jan Havlíček(46. Jiří Bárta) - Tomáš Bahleda (73.Juraj Donko) Trenéři:Zdeněk Michálek, Pavel Wolf, Edhard Breu

ŽK: 4:3. Diváci: 150. Rozhodčí: Jiří Hlaváč, Vít Melirach, Pavel Haltuf