1. B třída – skupina B 2 .kolo 28.-29.8.2010

.

---

Měčín  - Losiná 1: 0 ( 1: 0)

Evžen Veselý

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně.  Ve 14 min hosté  ohrozily branku domácích ale brankář   domácích Šlajch šanci zlikvidoval.Až do 39 min se hrálo ve středu hřiště ale žádnou vážnější akci si oba týmy nevytvořily. Ve 40 min se ocitl sám před brankářem hostí domácí Prokeš, který byl faulován ve velkém vápně. Za svůj zákrok byl  brankář hostí odměněn  červenou kartou. Penaltu proměnil Jarda Krotký ve vedoucí branku a jak se ukázalo také poslední. Hosté zahrozily v 66 min kdy v dosažení branky jim zabránila tyč.  Z obou stran to byl nezáživný fotbal.

Utkání  rozhodoval rozhodčí Kolářík a sledovalo 90 diváků . ŽK 4 - 4  ČK 0 - 1 Kreuzman Sestava domácích : Šlajch, Krotký Z. Touš, Malán,Ambrož,Šlais,Krotký J.,Žák, Čejka, Němec, Prokeš. Střídali : Suchan, Korčík, Kubík

Branky: Krotký; ŽK: 4:4; ČK: 0:1 . Diváků: 100

Pačejov -  Žákava 3: 2 ( 0: 1)

Kdo si v sobotu odpoledne našel cestu do ochozů pačejovského hřiště, určitě nelitoval. Hrál se oboustranně výborný fotbal s patřičným nasazením, s mnoha šancemi a okořeněný pěti brankami. Hosté začali velmi aktivně a prví minuty patřily jim. Pak se hra vyrovnala a domácí si postupně vytvořili územní převahu. V 18.minutě křížnou střelu Josefa Ticháčka vyrazil brankář na roh. V 25.minutě pronikl po křídle Franta Štěpán, ale jeho přihrávka nenalezla nabíhajícího Zdeňka Marka. Naopak hosté svou první šanci zužitkovali, když ve 32.minutě po nevydařeném odkopu zavěsil pod břevno agilní Vitaliy Drohobetskyy. Týž hráč mohl vzápětí  zvýšit, ale jeho střela jen těsně minula pravý horní roh Kalčíkovy branky.

Po změně stran předvedli domácí  na hřišti doslovnou smršť. Mezi 50. a 52.minutou měl na kopačkách góly Ondra Němec, ale z malého vápna vždy přestřelil. Spravedlivé vyrovnání přinesla 53.minuta, kdy po Ticháčkově rohovém kopu hlavou skóroval Zdeněk Marek. Další šanci vzápětí neproměnil Petr Bokr. V 62.minutě otočil skóre technickým dloubákem  Ticháček. To nebylo ze strany domácích vše. V 69.minutě prošel celým hřištěm Bokr a předložil míč Markovi, který zvýšil na 3:1. Hosté zdramatizovali zápas v 75.minutě, když se jejich nejlepší hráč Drohobetskyy krásně trefil z trestného kopu do šibenice. Domácí však hosty již ve zbytku zápasu nepustili do vážnější šance. Jejich vítězství nad silným soupeřem je bezesporu zasloužené. Na dálku tak poslali svatební dar svému spoluhráči Jirkovi Zdeňkovi, který se právě dnes ženil!!!     K úrovni zápasu přispěl i výkon rozhodčího Václav Sirového, který nechal hře volný spád a zbytečně ji nekouskoval.

Sestava domácích: Kalčík – Lávička – Pavelec – Hosnedl – Němec - Bokr –  Brůha -  Mrázek – Ticháček –

Marek - Štěpán .  Střídali:   Kubaň - Korda – Klásek

Rozhodčí Sirový,  ŽK  1 : 2,  100 diváků

Branky:  2  Zdeněk Marek,  Josef Ticháček -   2   Vitaliy Drohobetskyy

FK Svéradice  - FC Švihov  5:1 (3:1)

Do zápasu vstoupili daleko lépe domácí a v prvních minutách si vytvořili v podání Makovce, Jiřince a Petříka několik velmi dobrých střeleckých příležitostí. Převahu dokázali využít už v 10. minutě, kdy na centr Martínka naskočil Makovec a hlavou otevřel skóre zápasu. Do další šance se dostal ve 30. minutě znovu Makovec, ale gólman hostů na střelu zblízka velmi dobře zareagoval. Výsledek se ve prospěch domácích změnil ve 34. minutě a poté hned v minutě následující, kdy se dvakrát trefil nadějný dorostenec Petr Prokopec - nejdříve si krásně naběhl na centr Jiřince a poté zkušeně zakončil hokejovým blafákem krásnou kombinační akci. Poločas tak skončil jednoznačným výsledkem 3:0 pro domácí.

Druhou půli začali daleko lépe hostující hráči a po dvacet minut byli  lepším celkem. Svoji převahu zužitkovali v 61. minutě, kdy po rychlé akci přesně zakončoval zblízka Havlíček. Svéradice se však dokázali zvednout a v 75. minutě se podruhé trefuje Standa Makovec, který zužitkoval přesnou přihrávku od střídajícího Šlehubra. Závěr zápasu se už odehrával v plné režii domácích a na konečných 5:1 upravil po přesné přihrávce Petříka rychlonohý Milan Šlehubr. Výsledek je pro hosty možná až moc krutý, ale Svéradice si výhru za svůj výkon plně zasloužili.

Branky: 10. a 75. min. MAKOVEC Stanislav, 34. a 35. min.  PROKOPEC Petr,  87. min.  ŠLEHUBR Milan - 61. min. HAVLÍČEK Pavel .ŽK: 1:3.Diváci: 120.Rozhodčí Mašek Jaroslav

Sestava domácích:Soukup M. - Bouše. Vonášek, Picka, Martínek (57. min. Mareš) - Prokopec Z. (65. min. Soukup L.), Herout, Jiřinec, Petřík - Makovec, Prokopec P. ( 70. min. Šlehubr)

Přeštice B – Dlouhá Ves   3 : 1

Branky: Jaroš 2, Šindelář - Hoda; ŽK: 4:4; ČK: 0:1. Diváků: 60.

Sv.Hrádek -  Hradešice 1: 2 ( 0: 1)

Branky: Holeček - Florián, Kotiš; ŽK: 6:4; ČK: 0:1. Diváků: 150

St.Smolivec  - Žinkovy 3: 2 ( 2: 0)

Branky: Dražan, Strejc, Trhlík - Tříska, Šindelář; ŽK: 7:3; ČK: 1:0 . Diváků:  80

Nýrsko – Mochtín  2 : 0 (0 : 0)

Ve vyrovnaném utkání šli do vedení domácí v první části druhé půle brankou z pokutohového kopu který proměnil Štainer. Na 3 : 0 v závěru utkání pečetil dvěma góly vítězství  , které vyneslo Okulu do čela tabulky Kohout.

Branky: Kohout 2, Šteiner; ŽK: 1:1  . Diváků: 90

1 : 0  z pokutového kopu

2 : 0 Kohout