Krajský přebor, 1.A třída 4 .kolo 28.-29.8.2010

V CHANOVICÍCH ROZHODLA POSLEDNÍ ČTVRTHODINKA

JITKA KILBERGEROVÁ/Klatovský deník

Na kontě fotbalistů Chanosu Chanovice zůstaly i po čtvrtém kole krajského přeboru mužů jen tři body. Po překvapivé výhře v minulém kole ve Vejprnicích podlehli v sobotu na domácím hřišti Rokycanům v zápase, kterému by ale spíš slušela remíza.

Chanovice  - Rokycany 1: 4 ( 0: 0)

Přestože Rokycany byly v zápase pasovány na favorita, na hřišti to vidět nebylo. Měly sice více ze hry, ale domácí jim byli více než vyrovnaným soupeřem. Předváděli bojovný koncentrovaný výkon ze zajištěné obrany a z rychlých brejků se dostávali na dostřel branky hostů. V první půli je také hodně podržel brankář Beke, který s jistotou vykryl tři čisté gólové šance Rokycan.

Do druhého poločasu nastoupili znovu aktivněji hosté, kteří se nechtěli smířit s bezbrankovou remízou, ale pozorná obrana domácích jim nedovolila dostat se k finální střele a za ní stál pozorný Beke. Domácí byli na hřišti také vidět, jejich střelecké pokusy ale končily v náručí rokycanského gólmana Vilda nebo mimo jeho branku. Hosté udeřili v 59. minutě, kdy si rychlý Kubík si chtěl obejít Bekeho, ten jeho pokus zlikvidoval, ale k odraženému míči se dostal Šíša a otevřel skóre zápasu. Rokycanští se ale dlouho z vedení neradovali. V 61. minutě si na přesný centr domácího Šefla před branku naběhl Rous a bylo vyrovnáno. Hosté znervózněli, nedařilo se jim procházet chanovickou obranou. Šance si vypracovali hlavně ze standardních situací po faulech, ale domácí obránci i brankář byli na svém místě. Rokycany se dostaly znovu do vedení v 76. minutě po sporné situaci, když Kubík v sólovém úniku podržel obránce, pak ho předběhl a tváří v tvář Bekemu nezaváhal.  Domácí hráči reklamovali nedovolený zákrok, ale praporek postranního rozhodčího zůstal v klidu. Pět minut poté udeřili hosté potřetí. Černý se vydal na sólovou akci, prošel rychle až k chanovické brance a dělovkou zvýšil na 3:1. Ale Chanovičtí se nevzdali. Po zmatku před rokycanskou brankou, když gólman Vild už ležel na zemi, trefil Král místo branky jen bránícího hráče. Hosté už byli na koni a jejich čtvrtý gól vstřelil po rychlé kombinaci znovu Kubík. Na konci zápasu měli ještě šanci zkorigovat výsledek domácí, Zelenka po hrubce obrany hostů šel sám na brankáře, ale jeho střela byla na poslední chvíli zblokovaná.

„Co je nám platné, že hrajeme šedesát minut vyrovnaný fotbal, pak dostaneme čtyři góly  a vypadá to jako debakl, přitom výsledek hře vůbec neodpovídá. Šedesát sedmdesát minut  jsem byl spokojený, pak jsme ale udělali taktické chyby a  Rokycany nás potrestaly. Ale pokud budeme hrát stejně zodpovědně, je na čem do budoucna stavět a věřím, že body přijdou, prostě musíme vydržet takhle hrát devadesát minut,“ řekl po utkání chanovický trenér Pavel Běloušek.

Branky: 61. Rous – 59. Šíša, 76. a 86. Kubík, 81. Černý. Rozhodčí: Křen. Diváků: 100. ŽK: 3:0.

Sestava domácích: Beke, Srb, Kostka, Hnídek, Zelenka, Šrámek, Dytrt (80. Král), Brom, Polena (65. Patsch), Rous, Šefl.

Branky: Karbusický - Bednář, Beránek, Houdek, Marek; ŽK: 2:2. Diváků: 100

1.  ZČE Plzeň          4   4   0   0   10:  3    12 (  6)

2.  Stod               4   3   1   0   12:  2    10 (  7)

3.  Rokycany           4   3   1   0   15:  6    10 (  4)

4.  Chrást             4   3   0   1   17:  6     9 (  3)

5.  Bolevec            4   2   2   0    8:  2     8 (  2)

6.  Vejprnice          4   2   1   1    7:  3     7 (  1)

7.  Přeštice           4   2   1   1    7:  8     7 (  1)

8.  Tachov             4   2   0   2    9:  8     6 (  0)

9.  Stříbro            4   1   2   1    8:  9     5 ( -1)

10.  M. Touškov         4   1   1   2    7: 10     4 ( -5)

11.  Rozvadov           4   0   3   1    2:  4     3 ( -6)

12.  Příkosice          4   1   0   3    3:  8     3 ( -3)

13.  Chanovice          4   1   0   3    4: 12     3 ( -3)

14.  Rapid Plzeň        4   1   0   3    7: 16     3 ( -3)

15.  Horní Bříza        4   0   0   4    4: 13     0 ( -6)

16.  Holýšov            4   0   0   4    1: 11     0 ( -3)

---

V OČEKÁVANÉM DERBY SE SCHYLOVALO K PŘEKVAPENÍ

Za potlesku slušně zaplněné tribuny i ochozů hřiště Na Rozvoji(420 diváků) odcházely oba týmy místního derby  do kabin s překvapivým stavem na ukazateli skóre  0 : 2 pro hosty . Vedení hostů z Lub to bylo zcela zasloužené a kdyby byli v koncovce přesnější, mohlo být jejich vedení ještě větším rozdílem. Domácím se podařilo po přestávce sice vyrovnat, ale přesto utrpěli na svém hřišti překvapivou ztrátu. Stínem utkání byla událost ve 20.minutě  první půle kdy po souboji s hráčem hostů poblíž půlicí čáry skončil na nosítkách Matějka .

K překvapení se rýsovalo také utkání v Horažďovicích, kde domácí během dvou minut prohospodařili dvoubrankový náskok a nakonec tři body zachraňoval vítěznou trefou tři minuty před koncem Stulík.

Po ztrátě třech bodů před týdnem doma s TJ Klatovy utrpěla další bodovou ztrátu po bezbrankové remíze s Nýřany na svém hřišti Sušice.  Na body nedosáhl tentokrát ani Strážov. V utkání v Chlumčanech , které bylo svým průběhem minimálně remízové výrazným způsobem ovlivnila delegovaná trojice rozhodčích, která byla nejslabším článkem tohoto duelu. Strážov tak přišel nejen o tři body, ale také o vyloučené hráčen Bouberleho a Janku.

Výsledky třetího kola druhé nejvyšší krajské soutěže  potvrdily, že tato soutěž bude nejen dlouhá, ale také  se v žádném případě nebude vyplácet jakákoliv herní i osobní nedisciplinovanost každého hráče. V tomto kole se o tom dostatečně přesvědčili fotbalisté ze Strážova.

---

Chlumčany  - Strážov 1: 0 ( 1: 0)

Utkání průměrné úrovně viděli diváci v Chlumčanech, když se většina soubojů odehrávala v prostoru mezi oběma pokutovými územími.Výkon trojice rozhodčích navíc nepřispíval ke kvalitě utkání, spíše zaostával i za průměrnými výkony hráčů. Řada nepřesností a benevolentní posuzování celé řady nečistých zákroků na straně domácích vlastně znemožňovala oběma mužstvům něco kvalitnějšího a tak o osudu utkání rozhodla jediná , náhodná branka ve strážovské síti. Ve druhé půli hosté zlepšili pohyb i důraz a vytvořili si i některé slibné šance, jejichž gradaci zastavil karetní koncert hlavního rozhodčího v závěru zápasu.

Trenér Strážova Petr Presl :   Odjeli jsme z Chlumčan bez bodového zisku a hlavně zklamáni z průběhu utkání. Teď je před námi nesnadný úkol, poskládat tým na příští víkend, protože patrně budou chybět z různých důvodů čtyři hráči základní sestavy.“

Branka : 35. Kraina. ŽK : 5:2( Janka 2x ), ČK : 1:2 ( Janka po 2ŽK + Bouberle )diváků : 100

Sestava : Javorský, Franc, Chaluš, Michel, Helm, Vítovec ( 46.Šlégl) Gajdušek ( 85.Presl Š.), Matějka T. ( 75.Weber), Bouberle, Janka, Čeleda.

Horažďovice – Nepomuk   3 : 2 (1 : 0)

První poločas se hrál  za výrazné převahy domácích, kteří si v jeho průběhu vytvořili několik brankových příležitostí. Tu největší  měl Koc, po něm Cihlář z trestného kopu kterou brankář hostů pouze vyrazil a dobíhající Šafanda  hlavou trefil břevno. Ujala se až gólovka v 33.minutě, kdy střela Šedivého levou nohou  z hranice velkého vápna skončila vedle tyče v síti hostů.

Ve druhém poločase domácí v 56.minutě  zvýšili po akci Cihláře, který uvolnil Koce a ten střelou k tyči  upravil na 2:0. Vše nasvědčovalo tomu, že domácí v klidu zápas dotáhnou do vítězného konce. Doslova KO  pro ně přišel kolem 70. minuty kdy v rozpětí dvou minut  se podařilo hostům brankami bratrské dvojice Miroslava  a Václava Ševce  vyrovnat. Úsilí domácích rozhodnout zápas ve svůj prospěch přišel až tři minuty před koncem , kdy tvrdá střela z přímého kopu Čadka brankář Nepomuku vyrazil,  naštěstí tu byl Stulík , který míč pohotově usměrnil  do sítě hostů a ukončil pro domácí cestu za ziskem třech bodů, kterou si vlastní vinou takto zkopmlikovali.

Branky:  33. Šedivý, 57. Koc, 87. Stulík -  69. Švec V., 71. Švec . Diváků: 180. ŽK: 1 : 2. Rozhodčí: Günghübel .

Sestava Horažďovice Kozlík – Šedivý, Čadek, Šafanda(66. Beneš)m, Mičkal(83. Forman), Stulík, Cihlář, Koc, Žák (74.Janouškovec), Sova Jiří (80.Mirvald), Jiřík.

Klatovy – Luby   2 : 2  (0 : 2)

Branky: Veselka, Vítovec - Hradecký, Křížek; ŽK: 1:3. Diváků: 420.

Sušice -  Dios  Nýřany  0 : 0 (0 : 0)

Další nečekaná dvoubodová ztráta domácích. Ani druhé letošní vzájemné měření sil o mistrovské body se nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Po jarní prohře v Nýřanech 1:0 doma Sušice přišla o další body.

ŽK: 2:4; ČK: 1:0. Diváků: 200.

Sl.Mýto -  Horš.Týn 5: 3 ( 3: 1)

Branky: Kříž 3, Hatina, Veverka - Buček, Sova, Šimberský; ŽK: 1:2. Diváků: 110.

Křimice  - Chotíkov 1: 3 ( 0: 2)

Branky: Adam - Beran, Filip, Skála; ŽK: 4:2; ČK: 1:0. Diváků:  100

Blovice  - Domažlice B 1: 2 ( 1: 1)

Branky: Houdek - Hartl, Strejc; ŽK: 3:4. Diváků:  180

Zbiroh -  Zruč 2: 2 ( 0: 0)