KPD , KSD – skupina A 2 .kolo 28.-29.8.2010

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

NOVÁČKOVÉ DOMA BODOVALI

Ve druhém kole krajského přeboru dorostu se představili v domácím prostředí oba nováčkové Luby a Horažďovice. Start Luby si vítězstvím nad Sokolem Křimice zopakoval úspěch z minulého kola , kdy rovněž v domácím prostředí zpacifikoval exdivizní Domažlice . Horažďovice  po prohře v prvním kole na hřišti jednoho z favoritů Senco v Plzni měly za soupeře doma  kvalitního soupeře Sportovní školu Plzeň , který v minulém kole doma rozstřílel Sušici 8:0. Horažďovičtí byli úspěšnější , když se s Plzeňany podělili o bod a další bonus v podobě jednoho bodu do tabulky  získali výhrou na pokutové kopy. Zkušenější týmy , které mají s účastí ve vyšších soutěžích již své zkušenosti Klatovy a Sušice  sehrály zápasy s opačnými výsledky. Sušice doma si po  výprasku na Doubravce tentokráte doma poradila s Nepomukem, zatím co Klatovy v Domažlicích v duelu dvou týmů které sestoupily z divize dorostu stejným výsledkem podlehla domácí Jiskře. Zajímavá bude konfrontace dvou největších klubů v Pošumaví v příštím kole při které domácí svěřenci  klatovského kouče Karola Žáka hostí v derby Sušici.

---

FK Horažďovice -  SŠ Plzeň  3 : 3  (1 : 1) na PK 4 : 2.

Branky : 28.,79.Klíma,90.Šmat -32.Kuráž, 52.Studeník, 57.Černý. Rozhodčí: Jiří Velíšek,ŽK:4:2, ČK:0:1Diváků : 40

Luby -  Křimice    4 : 2 (2 : 0)

Branky : Raišl,  Šmolc, Opatrný – Navrátil 2. Rozhodčí: Pressl. ŽK: 0:3; Diváků: 50.

Sušice  - Nepomuk  3 : 0 (1 : 0)

Domažlice – Klatovy  3 : 0 (1: 0)

I své druhé letošní mistrovské utkání  odehráli klatovští dorostenci na hřišti soupeře. Tentokrát hostovali v Domažlicích a utkání se hrálo na umělém povrchu.

Již od samého začátku bylo jasné,  že muziku budou tvrdit fyzicky zdatnější hráči  v domácích  dresech. Jejich útoky byly nebezpečnější, vedeny s větší přesností.  Napomáhal tomu také fakt, že na  "umělce" hrají i trénují celoročně.  Klatovským dělal  velké problémy  při snaze o kombinační hru rychlý povrch  a při pokusech o brejky zase rychlý soupeř .  Přesto panuje částečná spokojenost hlavně s defenzívou v první půli, soupeř se dostal pouze k několika propagačním střelám. Jediný gól  poločasu padl v nastaveném času, když Rendl zahrál na hranici pokutového území míč úmyslně rukou a rozhodčí neváhal  vtáhnout trest na desetimetrovou metu.

Po přestávce se soupeř dostal do dvoubrankového vedení  opět po naší hrubce  a to již ve 48. minutě.  O deset minut později řešil Denk situaci v malém čtverci více než neobratně a nabídl soupeři velmi snadný zásah do černého.  I za stavu 0:3  si náš celek, oslabený o Lužného, Boublíka a Urubu,  vypracoval v závěru pěkné příležitosti, rázná levačka Koláře  z dvaceti metrů pouze rozezněla konstrukci branky, v závarech  před brankou soupeře jsme ani nadvakrát nedokázali z bezprostřední blízkosti umístit míč do sítě.

Trenér Klatov Karol Žák: Vítězství domácích bylo zasloužené, my jsme propadli hlavně ve středu zálohy. Jsme rádi , že jeden umělý povrch už máme za sebou, ten druhý nás čeká na Doubravce. Nehrálo se nám na něm dobře. Přesto si hráči zaslouží pochvalu, že utkání ani za rozhodnutého stavu nevypouštěli a hlavně v závěru utkání předvedli několik slibných akcí. Příští utkání hrajeme konečně na domácím hřišti na Rozvoji. Pro některé mladíky to bude premiéra  na kterou se moc těší, protože zatím ve své kariéře hráli mistráky na Hůrce. Uvidíme, s čím na nás vyrukuje soupeř  ze Sušice“.

Další výsledky:

Smíchov Plzeň – Doubravka 1 : 3 (1 : 1), Tachov – Postřekov   ????

1.  Luby               2   2   0   0    7:  3     6 (  0)

2.  Doubravka          2   2   0   0    6:  2     6 (  3)

3.    Plzeň          2   1   1   0   11:  3     4 (  1)

4.  Tachov             2   1   0   1    7:  5     3 (  0)

5.  Přeštice           1   1   0   0    2:  0     3 (  3)

6.  Smíchov Pl.        2   1   0   1    5:  4     3 (  0)

7.  Postřekov          2   1   0   1    4:  3     3 (  0)

8.  Domažlice          2   1   0   1    4:  3     3 (  0)

9.  Klatovy            2   1   0   1    2:  4     3 (  3)

10.  Sušice             2   1   0   1    3:  8     3 (  0)

11.  Horažďovice        2   0   1   1    4:  6     2 ( -2)

12.  Zruč               1   0   0   1    1:  4     0 ( -3)

13.  FK Nepomuk         2   0   0   2    1:  5     0 ( -3)

14.  Křimice            2   0   0   2    3: 10     0 ( -3)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

DRUHÉ KOLO PŘINESLO BODOVOU ŽEŇ

Trojice zástupců z Pošumaví v krajské soutěži dorostu se ve druhém kole vytáhla stoprocentním bodovým ziskem se soupeři, kteří také s přispění této trojice nemají v tabulce na svém kontě žádný bod . Nýrsko po domácí výhře v derby s Měčínem přivezlo body ze Stodu , Měčín doma rozstřílel Horšovský Týn a úspěšný byl i rezervní kolektiv TJ Sušice , který  doma poradil s  Nepomukem.

---

Sušice Nepomuk 4: 3 ( 2: 2)

Měčín Horšovský Týn 6: 1 ( 1: 1)

Branky : 18.David Šlajch, 50.Ondřej Šlajch, 66.Jan Klíma,69., 71. Václav Kašpárek, 86. Jan Staněk, 24. Svoboda. Rozhodčí: Král, ŽK: 0:1 .Diváků : 30

Stod – Nýrsko  2 : 6 (1 : 3)

Domažlice B Holýšov 2: 6 ( 2: 1) ,Blovice Kasejovice 5: 1 ( 2: 0), Mrákov Staňkov 4: 0 ( 2: 0) , Hostouň – Koloveč  1 : 5(0 : 3)

1.  Mrákov             2   2   0   0   16:  0     6 (  3)

2.  Koloveč            2   2   0   0    9:  1     6 (  3)

3.  Nýrsko             2   2   0   0   11:  4     6 (  3)

4.  Holýšov            2   2   0   0   12:  6     6 (  6)

5.  Blovice            2   2   0   0    9:  4     6 (  3)

6.  Domažlice B        2   1   0   1   10:  6     3 (  0)

7.  Měčín              2   1   0   1    8:  6     3 (  0)

8.  Kasejovice         2   1   0   1    5:  6     3 (  0)

9.  Sušice B           2   1   0   1    4:  7     3 (  0)

10.  Nepomuk B          2   0   0   2    7: 10     0 ( -3)