1. B třída – skupina B 1. kolo 21. - 22.8..2010

NÝRSKO, PAČEJOV A MĚČÍN TO ZVLÁDLY VENKU ZA TŘI BODY

Do nového soutěžního ročníku 1. B třídy odstartovaly nejlépe týmy Okuly Nýrsko, Pačejova a Měčína , které si připsaly do tabulky  kladné tři body .Drtivá většina zápasů  měla dramatický průběh a skončila vesměs velmi těsnými výsledky. Platí to zejména o třech duelech které měly příchuť derby. Ve Švihově Nýrsko vyhrálo brankou v nastaveném čase. V  Dlouhé Vsi domácí vedli nad nováčkem z Hrádku od dvě branky a přesto tři body nezískali. Drama vidělo více než 300 diváků o místní pouti ve Svéradicích . Jeden z favoritů soutěže  Sokol Hradešice  zde vyšel po boji  těsně poražen. na rozdíl minulého ročníku kdy doma remizoval s Pačejovem vykročil úspěšně Sokol Mochtín, když si tentokráte doma poradil se s tradičním soupeřem z Losiné a nejlepším skórem se usadil  na čele tabulky.

---

Starý Smolivec  -  Měčín   1 : 2 (1 : 1)

Branky: Procházka – Krotký Jaroslav , Žák stanislav. ŽK: 2 : 1 . Diváků: 150

Švihov -  Nýrsko  2 : 3 (1 : 2)

Milan Kilián ( KLATOVSKÝ DENÍK)

Zápas začal minutou ticha, kterou všichni přítomní uctili památku fotbalisty Ondřeje Dolejše, jenž tragicky zahynul při dopravní nehodě. A hned po úvodním hvizdu smutnili domácí fanoušci znovu, když po pár vteřinách utekl švihovské obraně Korschinský a zkušeně poslal hosty do vedení. Domácí se ze šoku oklepali po čtvrthodině hry, ale Osvald pálil ve velmi slibné šanci jen do gólmana. Švihov měl poté dvakrát štěstí, když nejprve včasným vyběhnutím zlikvidoval šanci Nýrska gólman Tráva a poté Tykal z několika kroků přestřelil branku po centru Korschinského. Ve 31. spálil tutovku švihovský Biedermann a vzápětí se naplnilo otřepané „nedáš, dostaneš“, když z úhlu vše propálil Tykal. Ještě před přestávkou ale podskočil centr jeden z nýrských beků a Špatenka vrátil domácím naději. Při gólu byl ale faulován a musel být střídán, což byla pro domácího kouče Tomana citelná ztráta.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně a jejich snaha byla brzy korunována, když po faulu v nýrském vápně ukázal rozhodčí Bína na penaltový puntík a Bureš nabídkou nepohrdl. Švihov byl poté až do konce zápasu mírně lepší, ale když už se zdálo, že si týmy body zaslouženě rozdělí, odrazil se po standardní situaci míč k osamocenému nýrskému kapitánovi Valentovi a ten v nastaveném čase vystřelil svému týmu tři body.

Poločas: 1:2. Branky: 42. Špatenka, 51. Bureš (PK) – 1. Korschinský, 31. Tykal, 90. Valenta. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Bína. FC Švihov: Tráva – Kudják, Žák (58. Petrus), Špatenka (43. J. Zdrahal), Bureš, Brož, Biedermann (80. L. Zdrahal), Havlíček, Pflug (64. Kašpárek), Osvald, Čížek. SKP Okula Nýrsko: Vaverka – Bastl, Polák, Hvězda (71. Mazánek), Valenta, Kajínek, Kadlec, Tykal, Rubáš, Korschinský (49. Kalivoda), Šteiner (61. Holobradý).

Slova trenérů

Jiří Toman (Švihov): „Je to naše první porážka v sezoně, protože v přípravě jsme vše vyhrávali. Myslím, že utkání by slušela remíza, prohrát jsme si nezasloužili. Je škoda posledního gólu, který padl. Myslím, že to bylo po faulu, který nebyl. Jsem zklamaný z porážky, protože kluci nechali na hřišti všechno.“

Karel Kalivoda (Nýrsko):  „Byla to divočina. My jsme vedli po dvou dotecích 1:0, pak jsme dali na 2:0 a měli ještě dvě tutovky. Nedali jsme je, hrubou chybou jsme soupeře pustili před přestávkou ke zvratu a za druhou půli jsme si nezasloužili vůbec nic. Soupeř vyrovnal, byl lepší a bojovnější.  Je pro mě obrovským zklamáním, jak jsme do soutěže vstoupili. Vyhráli jsme náhodně, bylo to nezasloužené.“

Mochtín  - Losiná 3 : 0 (1 : 0)

Utkání tradičních soupeřů přineslo bojovný fotbal, dost nepřesnosti, ale také hodně golových šancí na obou stranách. Soupeř spoléhal na své rychlonohé, brejkové hráče, ale ti se tentokráte brankově neprosadili. Mochtín se tlačil více do útočení,  jeho hráči si vytvořili řadu výborných golových příležitostí, zaslouženě si na úvod sezony vybojoval první tři mistrovské body. Fo faulu na Pláničku proměnil penaltu ve 40.minutě kapitán Petr Švátora, v 62.minutě zvýšil opět z penalty (faul golmana na pronikajícího Čeledu) Dalibor Dvořák, účet na konečných 3:0 podtrhl v 85.minutě přízemní střelou k tyči, střídající Roman Troch.

Branky : P.Švátora, Dvořák, Troch, 80 diváků . Rozhodoval František Cihlář z H.Týna, ŽK 2:3,

Žinkovy  - Pačejov 0 : 2 (0 : 1)

Branky:  z. Marek, O. Němec . ŽK: 2 : 1 . Diváků: 150

Svéradice -  Hradešice  1 : 0 (0 : 0)

Pouťové utkání I.B třídy nabídlo nadprůměrné utkání, ve kterém padla pouze jedna branka, ale čístých gólových šancí bylo k vidění na dva zápasy. V prvním poločase si hosté vytvořili dvě z nich a jen výborné zákroky brankáře Soukupa, který vytěsnil nebezpečnou hlavíčku na tyč a zneškodnil ve spolupráci s obranou samostaný nájezd Nováka, udrželi bezbrankový stav. Po rohovém kopu domácích skončil míč odražený ze skrumáže na břevně hradešické branky, přesto nerozhodný poločasový stav byl výhodnější pro domácí. Ti ve druhém poločase i v tropickém vedru přidali a začali si vytvářet podobné gólovky jako hosté v prvním poločase. Hned po dvou minutách hry utekl po pravé straně Prokopec, naservíroval centrovaný míč Makovcovi, který jej jen opřel opět o břevno branky Hradešic. V 65.minutě nahrál domácím odražený míč a hned trojice hráčů Svéradic postupovala sama na brankáře Šůse, kterého novic v domácím dresu Milan Šlehubr nechal vyniknout. O chvilku později se už domácí dočkali. Po kombinační akci z pravé strany se míč přes Šlehubra a Prokopce dostal až k Petříkovi, který nekompromisní ranou k tyči nedal brankáři Šůsovi šanci a rozjásal většinu z početné pouťové návštěvy. Domácí hru dále kontrovali a přestože si další příležitost nevytvořili, nepustili do zakončení ani hosty a dovedli utkání k úspěšnému vstupu do soutěžního ročníku.

Branky: 73.Petřík Lukáš, ŽK: 2:3.  Rozhodčí: Šlauf Jiří, ŽK: 2:3, Diváků: 320

Sestavy

Svéradice: M.Soukup - Mareš, Pícka, Vonášek, Martínek - Z.Prokopec (82.Bouše), Jiřinec, Herout (90.Vlček), Petřík - L.Soukup (59.Marek, 61.Šlehubr), Makovec

Hradešice: Šůs - Řezáč, Šmrha, M.Hlaváč, Kopal - Florián (46.F.Melka ml.), Šašek (23.Kotiš), Hnojský, Starec - M.Lávička (66.Šimáček), Novák

Dl.Ves  -  Sv.Hrádek   2 : 2 (2 : 0)

Josef Krůs

Už to začalo a rovnou derby. Dl.Ves nastupuje bez několika hráčů zákl. sestavy (zranění a povinnosti v zaměstnání). Dlouhá Ves začíná po krátkém oťukávání hrát tak, jak bychom si představovali, má převahu v poli a brzy toho využívá.Po přihrávce od M.Krejčího skóruje  chytrou střelou už v 7.min. P.Pechek. Brzy nato se dostává k míči na levé straně R:Rovňan a když nemá komu přihrát vystřelí a prudká umístěná střela končí v bráně brankáře hostí. Domácí poleví v náporu začínají hrát defenzivně a soupeř začíná vyrovnávat hru. To už nestačí na soupeře ve 2. poločase. Libor Kutil brzy snižuje na 1:2 a domácí postupně znervózňují a chybují  v defenzivě V 68.min. dochází ke střídání, odstupuje pro zranění M. Krečí a později i P.Pechek a na hře je to hned znát. V 85. min. hosté po nedůrazné hře zálohy a obrany vyrovnávají  opět L.Kutilem na 2:2.

Sekretář Tatranu Josef Krůs: „ Myslím si, že je Hrádek s bodem   spokojen,  zvláště když na  vyložené šance vysoko prohrál, ale na ty se zatím ještě nehraje.“

Branky :  7.Pechek Petr ,  17.Rovňan Richard - 53. a  85. Kutil Libor

Rozhodčí:  Holeček; ŽK:   0 : 1;Diváků :  120

Sestavy

Domácí : Hanzl, Valvoda, Hoda ,Goby, Hubený, Heimrich, R.Rovňan, Markovič,Krůs, Pechek, Krejčí. Střídali :D.Rovňan, Příhoda

Hosté :  Ryba, Kovařík, Kodýdek, Jiřina, Holeček, Janda, Kodýdek, Matějka, Kutil, Schmiler. Damo.