IV. TŘÍDA - skupina A, B 1. kolo 21. - 22.8..2010

IV. TŘÍDA  - skupina  A

VRHAVEČSKÁ REZERVA SE ZASTŘELOVALA

Otevřenou střelnici si udělali hráči rezervy Sokola Vrhaveč, kteří na domácím hřišti rozstříleli vysoko béčko Bezděkova. Překvapivě s nepořízenou se vracela další rezerva, tentokráte SK Strážova , která nechala body v Dlažově. Alespoň po bodu doma sahala Spůle v klání s Křenicemi, ale proti byl jejich soupeřem , který minutu před koncem domácím i poloviční radost vzal.

---

---

Dlažov  - Strážov B 3 : 2 ( 2: 1)

Domácí vstoupili do utkání lépe a již v úvodní minutě po rozehrané standardní situaci  a centru do pokutového území hostů usměrnil míč hlavičkou do sítě Josef Jarko. Ve 22.minutě domácí  z přímého kopu z 23 metrů vystřelili na branku Strážova , gólman  Šmalc vyrazil tuto střelu  na tyč a pro dobíhajícího Kůra to nebyl problém míč usměrnit  podruhé do branky hostů. Ve 27.minutě vystřelil z 20 metrů  hostující Weber, ale míč skončil pouze na tyči domácí svatyně. O tři minuty později již byl kanonýr hostů úspěšnější  a jeho vydařená střela znamenala snížení na 2:1.

Ve druhé poločase hosté zvýšili svůj tlak a jejich úsilí o vyrovnání korunoval  dorážkou po rohovém kopu Plíhal 2:2.  Hra se v této části převážně odehrávala na polovině domácích , ale hosté několik slibných příležitostí ke skórování promarnili.  Tu největší měl Čermák, který svoje sólo z poloviny hřiště  zakončil nepřesně střelou mimo tyče domácí branky. Nedáš , dostaneš platilo i v tomto duelu a to v neprospěch strážovské rezervy. V 85.minutě napřáhl ke střele domácí útočník Jarka  v 20 metrů rozhodl o tom, že body zůstanou doma.

Vedoucí týmu hostů Josef Vaněk: „Co bylo platné , že jsme po většinu utkání měli převahu, byli častěji u míče, když jsme propadli v koncovce. V tomto nám uštědřili domácí lekci“.

Branky: Jarko Josef, Jarko Jan, Augustin - Weber Petr 2; ŽK: 4:4; ČK: 0:1 ( Čermák Josef 2x ŽK) . Rozhodčí: Haviar. Diváků: 20.

Vrhaveč B -  Bezděkov B 9 : 1 ( 5: 1)

Branky: Švátora Karel 3, Jandečka 2, Funěk Tomáš 2, Ryba Karel, Skřivánek Matěj - Panuš Roman; Rozhodčí: Vondráček Václav . Diváků: 40

Spůle  -  Křenice 1 : 2 ( 0: 1)

Jan Bauer

Lépe hrající hosté šli v 1. půli zaslouženě do vedení. Ve druhé půli se hra vyrovnala, domácí po velkém vypětí vyrovnali, trefil se fotbalový nestor Karel Lažánek. Dlouho se z vyrovnání neradovali, po zmatku při rohovém kopu skóroval hráč hostů Roneš.

Branky: 82. Lažánek Karel – 31. Lösch Jakub, 89. Roneš Pavel. ŽK: 2 : 0.

Rozhodčí: Diviš, diváci: 20

Sestava domácích: Varga- Bauer J., Pohlreich. Raška, Finta- Kieweg P., Janošťák, Plánička- Štefan (45´Hrnčíř), Soušek

Měčín B  - Bolešiny B 1 : 0 ( 1: 0)

Branky: Votípka Radek; Rozhodčí: Jarka Josef; ŽK: 2:1 . Diváků: 60

Janovice B – Ježovy  4 : 1 (2 : 0)

Branky: 16. Sa 66. Jansta J., 32. Kolář M., 81. Šobek P.st. – 49. Tampa T. Rozhodčí: Bína .   ŽK: 1 : 3. Diváků: 30.

1. Vrhaveč B           1   1   0   0    9:  1     3  (  0)

2. Janovice B          1   1   0   0    4:  1     3  (  0)

3. Dlažov              1   1   0   0    3:  2     3  (  0)

4. Křenice             1   1   0   0    2:  1     3  (  3)

5. Měčín B             1   1   0   0    1:  0     3  (  0)

6. Železná Ruda B      0   0   0   0    0:  0     0  (  0)

7. Strážov B           1   0   0   1    2:  3     0  (  0)

8. Spůle               1   0   0   1    1:  2     0  ( -3)

9. Bolešiny B          1   0   0   1    0:  1     0  (  0)

10. Ježovy              1   0   0   1    1:  4     0  (  0)

11. Bezděkov B          1   0   0   1    1:  9     0  (  0)

---

---

IV. TŘÍDA  - skupina  B

HOSTÉ SI ANI NEŤUKLI , VYŠLI BODOVĚ NAPRÁZDNO

Úvodních pět utkání  IV.třídy skupiny B  probíhalo podle stejného scénáře , který narežíroval vývoje těchto duelů tak, že si hosté ani neťukli, když všechny body zůstali na hřišti domácích klubů. Ani střelci hostů se vůbec nevyznamenali, když dali pouze dvě branky. O největší vzruch tohoto kola se postarala dramatická situace  ke které došlo v Nalžovských Horách. Zde se vyznamenal rozhodčí zápasu Josef Abraham, který u zraněného hráče Kolince poskytl rychlou pomoc tím, že se podařilo vytáhnou zapadlý jazyk a hráč byl ve stabilizovaném stavu předán  osádce rychlé záchranné služby a skončil v nemocnici.

---

Kašp. Hory -  Pačejov B   4 : 1 ( 3 : 1)

Branky: 30. Uxa Lukáš, 41. Tomek Petr ml. , 44. Voldřich Jiří, 70. Weishäupl Kurt  – 11. Polena Pavel; Rozhodčí: Bala Petr; ŽK: 1:1. Diváků: 60.

Velhartice  -  Milčice 4 : 1 ( 2 : 0)

P.Pavlík

V horkém sobotním odpoledni přivedl obě mužstva na hřiště sudí Lažánek a hosté začali bez ostychu domácí tlačit před svou bránu a několikrát nebezpečně zahrozili. Domácí nechtěli zůstat pozadu a ve 13 minutě se dostali do dvou vyložených šancí, které však ani Poledník a ani Beneš neproměnili.Ve 34 minutě je napodobili hosté, když jasnou šanci rovněž spálili.V minutě 38 již domácí trestali a po hezké akci zakončil Rendl 1:0.Vzápětí však musel domácí brankář Vláčil vytasit nádhernou robinzonádu, aby zabránil míči, který již již směřoval za jeho záda. V poslední minutě první půle po prudkém centru Vaňka skóroval Poledník 2:0. Hosté svým nasazením domácí hráče velmi trápili i v úvodu půle druhé, skórovat však nedokázali. V 63 minutě vzal domácí stoper míč na svém vápně a předvedl nádherný slalom přes celé hřiště a zakončil jej kličkou i hostujícímu brankáři a do prázdné brány zvýšil na 3:0. Když běžela 80 minuta musel další bravurní zákrok vytáhnout Vláčil. Bohužel i on musel o minutu později po slabší chvilce domácí obrany lovit míč ze své svatyně. Na 3:1 snížil Tauš. Jako „žolík“ se předvedl Pepa Bejvl, který krátce po svém příchodu na hřiště zvýšil pěknou střelou, na níž si brankář hostí sáhl, na 4:1.

Branky: 45. Poledník Pavel, 38.  Rendl Kamil, 63. Faltín Tomáš,  85. Bejvl Josef,– 81. Touš Jiří; Rozhodčí: Lažánek Karel; ŽK: 0:1. Diváků: 50

Sestava domácích – Vláčil, Faltín, Ruda, Prosr, Vaněk, Valdman(Kopačka),Rendl,Antonovics, Pilík(Koníř), Beneš(Vejskal), Poledník(Bejvl).

Více foto z utkání Velhartice-Milčice ZDE

Nalž. Hory -   Kolinec 3 : 0 ( 0 : 0)

Branky: 53. A 76. Podlešák Antonín , 85. Hájek Ondřej; Rozhodčí: Abraham Josef. Diváků: 60

Milan Milfort , sekretář Sokola Kolinec nám za tento klub napsal: „ Chtěl bych touto cestou jménem TJ Sokol Kolinec poděkovat za příkladné jednání rozhodčího Josefa Abraháma, který řídil utkání Nalžovské Hory - Kolinec, kde v poslední minutě došlo k nešťastné události, kdy hráč Josef Vondřička po běžném kontaktu spadl na zem a bezvládně ležel. Pan Ambrahám duchapřítomně k hráči přistoupil a vyndal mu zapadlý jazyk. Tímto profesionálním zákrokem našemu hráči zachránil život, za což mu upřímně děkujeme!“

Svéradice B – Žihobce  B   1 : 0 (1 : 0)

Branky: 60. Vodička L.  Diváků: 50. ŽK: 2:2. Rozhodčí:Staněk Luděk.

Zavlekov – Soběšice   7 : 1 (2 : 0)

Branky :  23. Makrlík M.,  33.  Špitalský J.,   44.,71. Fous J. , 61. Soumar O,  76. Fous F.,   81. Hlavin D., -  70. Ulmann . Rozhodčí: Mácal  ;ŽK 1:0; Diváků :  85.

1. Zavlekov            1   1   0   0    7:  1     3

2. Kašp. Hory          1   1   0   0    4:  1     3

3. Velhartice          1   1   0   0    4:  1     3

4. Nalž. Hory          1   1   0   0    3:  0     3

5. Svéradice B         1   1   0   0    1:  0     3

6. Žihobce B           1   0   0   1    0:  1     0

7. Milčice             1   0   0   1    1:  4     0

8. Pačejov B           1   0   0   1    1:  4     0