KPD , KSD – skupina A 1. kolo 21.- 22.8.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

V KRAJSKÉM PŘEBORU DOROSTENCI NA PADESÁT PROCENT

Krajský přebor dorostu se představil v novém kabátě a v novém obsazení. Poprvé se kraje nejvyšší krajská soutěž staršího dorostu samostatně. Po té kdy v minulých létech museli mít účastníci KPD v soutěži starší a mladší dorost s tím, že získané body se sčítaly ve společné tabulce se hodnotí výsledky pouze v této kategorii které rozhodnou o postupech a sestupech.Součastný formát ale zdaleka nevypovídá o reálné  síle jednotlivých klub a výsledky práce s mládeží. Systém střídavých startů toto neřídko odstranil, neboť často hrají kluby s hráči, které tvoří většinou právě hráči z cizích klubů startujících na tento střídavý start.

V prvním kole uspěly oba týmy z Klatov a jeho předměstí, další dva Sušice a Horažďovice se naopak vrátily z Plzně s nepořízenou a Sušičtí i s nepříjemným debaklem.

---

Luby – Domažlice   3 : 1 (2 : 0)

Překvapivá výhra nováčka nad exdivizním týmem hostů.

Branky: Raišl, Bulka, Opatrný – Jurko. ŽK: 3:1. Rozhodčí  Křen Jiří, diváků: 40.

Nepomuk - Klatovy 1: 2 ( 1: 2)

Utkání bylo od první do poslední minuty herně zcela vyrovnané, obě obrany pracovali spolehlivě a tak se šance na obou stranách rodily jen sporadicky. Klatovští využili hned tu první , ve 13. minutě se po pohotovém uvolnění  Štenglem dostal do výhodné střelecké pozice Lužný a ránou k tyči zahájil letošní novou sezonu.  Ve 22. minutě se po skřípající kombinaci v pokutovém území nejlépe orientoval Kolář a s klidem zkušeného matadora vnějším nártem obstřelil domácího brankáře. Euforii z  dvoubrankového vedení velice rychle, hned po dvou minutách, zchladili domácí brankou z rohového kopu. Hra se pak opět ustálila díky zpozornění obranných valů a tak do konce půle stojí za zmínku jen ostrá Kolářova střela z dvaceti metrů, po které se sice domácí brankář natahoval marně, skončila ale pouze na tyči.      Do utkání díky možnosti hokejového střídání zasáhlo tentokrát patnáct našich hráčů  a ve velkém poledním horku se toto nové pravidlo osvědčilo. Soupeř jej také notně využíval, takže hra nepřestávala mít spád, hrálo se ale pořád od vápna k vápnu. Evidentní snaha domácích o vyrovnání nás chvílemi dostávala pod tlak, který byl ale s přehledem eliminován. Pro nás nátlaková hra soupeře znamenala možnost brejkových přechodů do útoku, takže nakonec to byl náš tým, který mohl navršovat skóre z daleko nebezpečnějších situací. Kvítkova střela levačkou po zemi jen olízla tyč domácí svatyně,  J. Brožovi se ani nadvakrát nepodařilo z bezprostřední vzdálenosti prostřelit brankáře a několik slibných kombinací skončilo na nepřesném zakončení.

Trenér Klatov  Karol  Žák:   Důležité body ze hřiště soupeře, který nám byl více než vyrovnaný, nesmírně těší, je to úvod do sezony jako hrom. Moc bychom si přáli,  aby se podařilo klukům zopakovat podobnou hru i příští týden v Domažlicích, jejich sebevědomí by tím určitě narostlo,  a toho bude do dalších duelů s těžšími soupeři zapotřebí.“

Hráči Klatov :   Opl, Sláma,  M. Brož, Rendl, Denk, Thomayer, Kodýtek, Schwarz, Štengl, Kolář, J. Brož, Lužný, Uruba, Boublík, Kvítek, Hofman

Doubravka -  Horažďovice 3: 1 ( 1: 1)

Podrobnosti nehlášeny

SŠ Plzeň -  Sušice 8: 0 ( 2: 0)

Ostatní výsledky

Křimice - Tachov 1: 6 ( 0: 3)   , Postřekov -  Přeštice 0: 2 ( 0: 1)   ,Zruč -  SK Smíchov 1: 4 ( 0: 2)

1. SŠ  Plzeň           1   1   0   0    8:  0     3  (  0)

2. Tachov              1   1   0   0    6:  1     3  (  3)

3. Smíchov Plzeň       1   1   0   0    4:  1     3  (  3)

4. Luby                1   1   0   0    3:  1     3  (  0)

5. Doubravka           1   1   0   0    3:  1     3  (  0)

6. Přeštice            1   1   0   0    2:  0     3  (  3)

7. Klatovy             1   1   0   0    2:  1     3  (  3)

8. FK Nepomuk          1   0   0   1    1:  2     0  ( -3)

9. Horažďovice         1   0   0   1    1:  3     0  (  0)

10. Domažlice           1   0   0   1    1:  3     0  (  0)

11. Postřekov           1   0   0   1    0:  2     0  ( -3)

12. Zruč                1   0   0   1    1:  4     0  ( -3)

13. Křimice             1   0   0   1    1:  6     0  ( -3)

14. Sušice              1   0   0   1    0:  8     0  (  0)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

DERBY ZNOVU ZVLÁDLO LÉPE NÝRSKO

Podruhé v tomto roce se hrálo v krajské soutěži dorostu derby Nýrsko-Měčín. Body získaly opěr domácí, změnilo se jen rozdíl skóre a to  vyznělo výrazněji  proti jaru (3:2) pro domácí. Další zástupce Pošumaví TJ Sušice B, tedy kolektiv sloužený vesměs z mladších dorostenců a hráčů kteří přešli ze žáků měl těžký úkol. Na hřišti jednoho z favoritů soutěže , který v přípravě porazil mimo jiné i Klatovy na body proto podle předpokladů nedosáhl.

---

Nýrsko – Měčín  5 : 2 (4 : 1)

Branky: Lev, Bureš, Kohout, György 2 – Šindelář a Šlajch(PK).  Rozhodčí: Simbartl Václav .

Staňkov Blovice 3: 4 ( 1: 2)

Koloveč  - Sušice 4 : 0 ( 1: 0)

Stod - Domažlice B 0: 8 ( 0: 4)   , Horš.Týn Mrákov 0:12 ( 0: 5) , Kasejovice Hostouň 4: 1 ( 3: 1) , Nepomuk Holýšov 4: 6 ( 2: 2)

1. Mrákov              1   1   0   0   12:  0     3  (  3)

2. Domažlice B         1   1   0   0    8:  0     3  (  3)

3. Koloveč             1   1   0   0    4:  0     3  (  0)

4. Nýrsko              1   1   0   0    5:  2     3  (  0)

5. Kasejovice          1   1   0   0    4:  1     3  (  0)

6. Holýšov             1   1   0   0    6:  4     3  (  3)

7. Blovice             1   1   0   0    4:  3     3  (  3)

8. Staňkov             1   0   0   1    3:  4     0  ( -3)

9. FK Nepomuk B        1   0   0   1    4:  6     0  ( -3)

10. Měčín               1   0   0   1    2:  5     0  (  0)