S KOLOVČÍ SI ZAHRÁLI ZA KLATOVSKÝ DOROST I TŘI BRANKÁŘI

S KOLOVČÍ  SI ZAHRÁLI ZA KLATOVSKÝ DOROST I TŘI BRANKÁŘI

Koloveč - Klatovy   5  :  2    ( 3 : 0 )

Vstup do utkání měla lepší Koloveč, který  již ve 3. minutě dokonale využil hrubou chybu v rozehrávce a Kadlecem se ujal rychlého vedení. Několik dalších slibných pozic však již ke zvýšení skóre nevyužil, pokaždé byl proti výborně chytající Opl.Hra se začala vyrovnávat nejen opticky, naši hráči si zrychlenou kombinací také připravili několik dobrých příležitostí, koncovky však byly velkým problémem. Aktivitou v těchto fázích hry hýřil na levé straně Kolář, jeho průniky za obranu byly vždy nebezpečné a také se velmi účinně  vracel vypomáhat svému obránci.  Dvě slepené branky v rozmezí dvou minut těsně před koncem poločasu udělali tečku za našim bojovným a neodevzdaným výkonem.

Do druhého poločasu musel nuceně i přes zranění se sebezapřením nastoupit Tomáš Štengl,  odvedl však velice sympatický výkon.  Druhá část hry se vydařila lépe týmu z města karafiátů. V 50. minutě při souhře bratří Brožů zatáhl míč po pravé straně Martin a jeho akci zhodnotil střelou přes hlavu Honza.  Hra dostala spád , šance  vznikaly na obou stranách. V 61. minutě se domácím povedlo dokonale rozebrat naší defenzívu a Gabriel po centru ze strany sám před brankářem pohodlně hlavou skóroval.  Opětovné tříbrankové vedení nám však vůbec nevzalo chuť do hry, hráči sami cítili, že mají dost sil na to, aby byli i nadále

důstojným soupeřem rozjetému domácímu celku. O čtvrt hodiny později  měnil podobu výsledku hlavou opět J. Brož , domácí však  téměř z protiútoku doladili výsledek na konečných 2:5. Závěrečná desetiminutovka byla ze strany hostů  velice sympatická, kluci v sobě objevili dostatek morálních sil a převážně z křídelních prostorů byli několikrát blízko  korigování stavu. K aktivnímu závěru se probudil druhou půli spící Kolář a svými sóly připravil několik střeleckých pozic Lužnému, na druhé straně s ním držel krok Martin Brož, který po krásné křídelní akci trefil tyč. Svůj únik od poloviny zakončoval střelou aktivně hrající Kvítek, brankář ji opakovaně likvidoval na brankové čáře.

Trenér Klatov  Karol  Žák: „   Další přípravu jsme odehráli s kvalitním dorosteneckým celkem Kolovče, který hrál v kompletní sestavě a předváděl pohledný fotbal. Tomuto týmu  by krajský přebor letos rozhodně slušel. Nám se z důvodů dovolených celý tým dokonale rozpadl,takže na hřiště v Chocomyšli se  dostavilo pouze dvanáct hráčů.  Zranění posadilo na lavičku Štengla , v základu hráli tři brankáři,Sláma na postu levého obránce, Mazanec si zaběhal coby pravý záložník. Nedostatek hráčů si vynutil i další změny postů, takže někteří hráči nehráli na svém,  na druhou stranu ale  měli možnost dokázat svoji univerzálnost“. Klatovský trenér měl stiženou úlohu v generálce na nový soutěžní ročník který zahájí již tento víkend úzkým kádrem hráčů. K tomu uvedl:  Charakter utkání byl dán sestavou , která jej odehrála.  Přesto  ukázal nejen nedostatky, kterých je zatím pořád hodně, ale také mnohá pozitiva, která jsou pro další fáze budování nového týmu  rovněž velmi podstatná a  hlavně slibná.“

Sestava Klatov :    Opl -  Brož M., Rendl, Lužný, Sláma  -   Mazanec, Bouzek  / 46. Štengl / , Schwarz, Kolář - Brož J., Kvítek