Z přípravy klatovských dorostenců

Koloveč C /komb./  -  Klatovy (dorost)      3  :  2  (1:1)

Utkání se hrálo v neděli ráno na chudenickém hřišti. V Chudenicích byla o tomto víkendu pouť, a jelikož Koloveč C má zde domovská práva,pozval si k pouťáku klatovský dorost.

Domácí nastoupili v kombinované sestavě - muži C a kolovečský dorost. Hosté v sestavě čtrnácti hráčů postrádali nejstarší ročníky, přesto zanechali po utkání velmi dobrý dojem, pochvalná slova pouťového publika byla zasloužená.  Do vedení šli Kolovečtí po jedné z četných  brejkových  situací ve 27. minutě, Kadlec vyzpovídal oba stopery a pohodlně pod brankářem skóroval.

Vyrovnání zařídil dorážkou po nepovedeném trestném kopu Kolář tvrdou levačkou z hranice velkého čtverce pár minut před odchodem do kabin.

„Byla to však   pouze druhá střela na branku za celou půli a to je trochu málo, protože hra v poli byla v podstatě vyrovnaná. U domácích však hrála prim zkušenost“ , uvedl k prvnímu poločasu trenér klatovských dorostenců Karol Žák, který z druhé části zápasu do které  nastoupil téměř celý tým dorostu Kolovče , což se  ukázalo být důležitým momentem řekl:“ Náš mladýí tým dojel na malou lavičku a tím i na znatelný úbytek sil. Vítězství se zrodilo po dvou penaltách, jedna byla odpískána za ruku druhá za faul . Přijatelnou fazonu dal celkovému skóre svým důrazným průnikem pět minut před koncem Kodýtek, po milimetrové přihrávce Bouzka střelou z úhlu podstřelil  brankáře.“

Klatovští dorostenci nastoupili v této sestavě:  Mazanec  -  Thomayer, Denk, Rendl, Uruba  -  Kodýtek, Štengl, Bouzek, Kolář  -  Lužný, Brož J. Do druhé půle naskočili :  Sláma,  M. Brož, Kvítek

Příští přípravné utkání sehrají dorostenci v Radkovicích v sobotu 7. 8. v 10.00  h  proti svým vrstevníkům z Přeštic.

Klatovy  -  Sportovní škola  Plzeň        2 : 3  (2 : 0)

První utkání nově se tvořícího dorosteneckého týmu.  Hráno v Železné Rudě, kde je soupeř na soustředění.    Do utkání  vstoupil lépe tým SŠ, který byl znatelně fyzicky vyspělejší.  Dvě slepené branky ve druhé a páté minutě však jejich  nápor otupily a našim  hráčům dodaly odvahu  a vědomí, že je utkání hratelné i s takovým soupeřem. První branku dal Kvítek po rychlém křídelním úniku a přesném centru Lužného,  při druhém gólu si oba hráči vyměnili posty, Kvítek lobem přes stopery oslovil Lužného a ten z hranice pokutového území nekompromisně napnul soupeřovu síť. Hra se potom přelévala rovnoměrně

na obě strany, v držení míče byl však soupeř lepší.  Do poločasu se oba týmy do vážnějšího zakončení nedostaly, obě defenzivní řady pracovaly naplno.

V přestávce obě družstva vystřídala maximální počet hráčů, soupeřova volba týmu pro druhou půli se nakonec ukázala být  rozhodující pro konečný výsledek.  Obraz hry samotné se sice moc nezměnil, náš tým i v druhém poločase odvedl pěknou práci  a několikrát slibně ohrozil soupeřovu branku, hráči SŠ však byli velmi produktivní ze standardních situací a během prvních patnácti minut bylo srovnáno. Dva fauly kolem velkého vápna a dvě šibenice z trestňáků, na které byl náš brankář krátký.  Soupeřovy gólové šance byly přesvědčivější a pět minut před koncem po nesouhře stoperské dvojice útočník soupeře pronikl středem a pečetil  výsledek.

Trenér  Karol Žák : „ Náš mladý tým rozhodně nezklamal, všichni kluci se předvedli v dobrém světle a dokázali, že mají schopnosti a hlavně zájem ve své kategorii  důstojně reprezentovat klatovský fotbal.“

Sestava Klatovy -  I. poločas :       Sláma -  Denk, Boublík, Rendl, Uruba  -  Kodýtek, Schwarz, Skala, Brož M., -  Kvítek, Lužný.  Sestava - II. poločas :      Mazanec -  Thomayer, Ulrych, Rendl, Vrbecký -  Brož M., Skala, Štengl, Kolář, -  Brož J., Hofman