OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 13. kolo 14. – 15.8.2010

O K R E S N Í      P Ř E B O R

NOVÁČKOVÉ  NEVYŠLI V ÚVODNÍM KOLE NAPRÁZDNO

Z výsledků úvodního kola nového ročníku okresního přeboru mužů  zaujaly výsledky nováčků , kterým se dařilo a  všichni tři bodovali.  Důležité body z derby v Sušici s místní rezervou si připsal další novic OP ze Žichovic, který po sestupu z 1.B třídy vysokou výhrou v Sušici odstartoval úsilí o návrat do krajské soutěže.

---

Velký Bor - Hory Matky Boží  2 : 0 (0 : 0)

Miroslav Kolář

Marodkou hodně oslabený tým domácích zasáhla další pohroma v podobě zlomeniny nové akvizice útočníka Hlaváče. 1.poločas se hrál opatrný fotbal,až ve 30'střela Červeného z otočky ve vápně zaváněla gólem, tentýž hráč byl zanedlouho v jasné gólové šanci zastaven pomezním a v úplném závěru poločasu po rohovém kopu kryl brankář hostí na brankové čáře. Ve druhém poločase domácí ovládli hru, hodně byl vidět snaživý Hlaváč a tlak domácích korunoval důležitým gólem po samostatné akci v PK v 60' Voráč. Následně zůstal nepotrestán faul v PK na pronikajícího Hlaváče, ale ten si to vynahradil v 70' po přesném pasu Turka a samostatném úniku zvýšil na 2 : 0, ale při dalším sólovém nájezdu doplatil na svoji aktivitu komplikovaným zraněním. Na pěkně připraveném trávníku, za pěkného počasí a před slušnou diváckou kulisou si domácí zisk bodů zasloužili.

Branky : 60.  Voráč František – 69.  Hlaváč Martin

Rozhodčí : Blaheta Josef . Diváků : 100. ŽKI: 1:1.

Měcholupy    – Vrhaveč    0 : 0 (0 : 0 )

Rozhodčí: Haviar. ŽK: 3 : 5, Diváků : 50

Více foto ZDE

Nezamyslice  - Mochtín B 5 : 2 ( 1: 0)

Branky: Soutor Martin 2, Vinický Aleš, Vinický Radek, Aschenbrenner Jan - Dolejš, Jiří ST., Dolejš Jiří ml.; Rozhodčí: Abraham Josef; ŽK: 0:1 . Diváků : 80

V. Hydčice -  Bezděkov 2 : 2 ( 2: 2)

Branky: Hejpetr Ladislav, Tyrpekl Vladimír - Dulka Josef, Ponocný Jiří; Rozhodčí: Lažánek Karel; ŽK: 1:1. Diváků: 50

Žihobce - Janovice  1 : 1. (0 : 0)

Karel Baumruk

První utkání nového ročníku OP zahájila obě mužstva vyrovnaně, v průběhu prvního poločasu měli na svých kopačkách více šancí domácí. Branky začaly padat až po přestávce, kdy střídající Milan Drobný otevřel skóre.

Vzápětí hosté zchladili euforii vedoucí branky domácích brankou Miroslava Urbana a srovnali.V závěru zachraňoval domácí svatyni na čáře Roman Melka, takže stav zápasu se nezměnil.Výkon rozhodčího byl bezchybný!

Branky: 75.Drobný Milan - 77. Urban Miroslav. Rozhodčí: Radim Koura. ŽK: 2:1; ČK: 1 : 0 (René Šikl). Diváků: 80.

Sušice B – Žichovice   1 : 4 (0 : 1)

Šimeček Jaroslav SušiceZa krásného počasí a dobře připraveném hřišti. Začátek utkání začal oboustranně opatrně. A právě hosté se začali  daleko lépe orientovat na hřišti a svým důrazem začali domácí přehrávat. Výsledkem byla vedoucí branka.Domácí poté přidali a vytvořili si několik vyložených příležitostí, které však nedokázali využít. Po změně stran  začali aktivně domácí. Tlačili se do útoku, ale v obrané fázi  to začalo skřípat a výsledkem byly další branky v domácí síti. Čestného úspěchu se domácí dočkali až v závěru utkání, kdy soupeř hrál v deseti.Rozhodčí  Koura řídil utkání s přehledem.“

Branky: 90. Sachr – 27., 54., 84. Šiška, 64. Švehla. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (Malý). Rozhodčí: Koura Radim. Diváků: 100.

Lukáš Mourek trenér TJ Žichovice:

„V prvním podzimním utkání zajížděli žichovičtí fotbalisté na půdu kvalitního celku z popředí okresního přeboru. Po dvou sestupech v řadě a výsledkově nepovedené, ale přesto kvalitní letní přípravě už bylo potřeba konečně bodově zabrat a to se povedlo.Žichovičtí nastoupili ne zcela kompletní, chyběli hlavně zranění útočníci Brož a Hozman. Trpělivá hra od začátku do konce však nakonec body přinesla. Domácí měli od začátku více ze hry, ale do šancí se zpočátku moc nedostávali. Hosté pozorně bránili a číhali na svou šanci. Ta přišla ve 27. minutě, když se po trestném kopu Jardy Malého dostal k odraženému m&iacu te;či Šiška a prostřelil co mu stálo v cestě. V závěru prvního poločasu mohli domácí skóre otočit, ale Sládek byl dvakrát na místě a jednou mu pomohlo břevno.

Chanovice B – Luby B   1 : 3 (0 : 2)

Václav Brejcha

V Chanovicích se hrálo utkání dvou rozdílných poločasů. V úvodním poločase byli hosté lepší a po dvou rychlých brejcích vstřelili zaslouženě 2 branky. Domácí si vypracovali jednu   brankovou příležitost ,ale střelu J.Poleny vyrazil brankář hostí nohou. Ve druhém poločase domácí výrazně přidali a hra se tak odehrávala většinou na polovině hostí. V 61. min. proměnil Hermanchak pokutový kop ,který byl nařízen za sražení M.Poleny. Přišli i další šance ,ale  jak Vivatenko, tak i Patsch neproměnili. Hosté nakonec rozhodli o osudu zápasu opět po rychlém brejku ,kdy Sydorenko zkušeně proměnil svoji  příležitost.

Branky: 61. Harmanchak (PK) – 31. Smolík V., 38. Bešta Jiří, 80. Sydorenko.

Rozhodčí: Hájek Zdeněk. ŽK: 1:1. Diváků: 80.

1. Nezamyslice          1   1   0   0    5 :  2     3  (  0)

2. Zichovice            1   1   0   0    4 :  1     3  (  3)

3. Luby B               1   1   0   0    3 :  1     3  (  3)

4. Velký Bor            1   1   0   0    2 :  0     3  (  0)

5. Bezděkov             1   0   1   0    2 :  2     1  (  1)

6. V. Hydčice           1   0   1   0    2 :  2     1  ( -2)

7. Janovice             1   0   1   0    1 :  1     1  (  1)

8. Žihobce              1   0   1   0    1 :  1     1  ( -2)

9. Vrhaveč              1   0   1   0    0 :  0     1  (  1)

10. Měcholupy            1   0   1   0    0 :  0     1  ( -2)

11. Chanovice B          1   0   0   1    1 :  3     0  ( -3)

12. H. M.  Boží          1   0   0   1    0 :  2     0  (  0)

13. Mochtín B            1   0   0   1    2 :  5     0  (  0)

14. Sušice B             1   0   0   1    1 :  4     0  ( -3)

---

NEJVÍCE BRANEK VIDĚLI DIVÁCI O POUTI NA TÝNCI

Mezi tři nej, nej… ve III. třídě  lze zařadit v prvním kole této soutěže  -  nejvyšší vítězství hradešické rezervy v Myslívě (0:5), nejvíce branek (sedm)  viděli diváci o místní pouti na Týnci kde se radovala  z těsného vítězství horažďovická rezerva a nejcennější výhru si odvezly Běšiny z Malého Boru. Z nováčků si nejlépe vedl podle očekávaní posílený B tým Svatoboru Hrádek , který získal tři body na hřišti exúčastníka OP ve Veřechově . Bod získaly Hartmanice, zatím co Myslív a Plánice na domácím hřišti s kvalitními soupeři na body nedosáhly.

---

Myslív– Hradešice B  0 : 5 (0 :3 )

Jiří Moravec

Domácímu týmu se bohužel nepodařilo naplnit tradici pouťových utkání, ve kterých pravidelně vítězilo a týmu Hradešic za který nastoupil značný počet hráčů A týmu dokázalo vzdorovat pouze úvodních 25. minut.  V první polovině druhého poločasu si domácí dokázali vytvořit několik slibných šancí, ale jejich střelecká muška byla značně vychýlená, a tak soupeř zaslouženě zvítězil.

Branky : 25. F. Melka ml.,  35. Václav Nauš, 44. Václav Hlaváč, 83. Jiří Kopal, 90. Miroslav Šmrha,

Rozhodčí: Brůha   ŽK:  2:0  . Diváků : 80

Plánice - Železná Ruda A  1 : 4 (0 : 1)

Branky: 74. Opatrný Martin - 26. Mareš Jiří, 62. a 77. Los Martin, 70. Greiner. Rozhodčí: Dykalov ;ŽK:  2:2 ; Diváků: 70

Hartmanice -  Bolešiny 2 : 2 ( 1 : 0)

Branky: 55. Sládek Petr, 34. Korál Michal – 47. Jandík Josef, 69. Zahálka Pavel; ŽK: 2:2. Diváků :  65. Rozhodčí: Veverka Jan.

Kvasetice -  Neznašovy 2 : 1 ( 0 : 0)

Branky: 53. Liška Petr(PK), 83. Hanzlík Josef – 67. Ceplecha Martin(PK); Rozhodčí: Hovorka Milan; ŽK: 3:3; ČK: 1:0 . Diváků : 20

Týnec -  Horažďovice B  3 : 4 ( 2 : 2)

Branky: 21. a 75.(PK)Frous Michal , 22. Fišr Michal – 24. a 78.PK)  Hlaváč Miroslav  10.Mach Štěpán, 63. Mičkal Petr; Rozhodčí: Holeček Miroslav; ŽK: 2:0; ČK: 2:0 . Diváků : 40

Další foto ZDE

Malý Bor – Běšiny  0 : 1 (0 : 1 )

Radovan Faltys

Vyrovnané a velmi pohledné utkání, ve kterém jediný gól zápasu vstřelil ve 45. minutě z trestného kopu přesně umístěnou střelou do šibenice hostující Zdeněk Kolář. Domácí ve druhém poločase přes enormní snahu alespoň vyrovnat již branku vsítit nedokázali.

Branky : 45. Zdeněk Kolář. Rozhodčí: Jiří Dolejš. ŽK:1 : 2. Diváků : 60

Veřechov - Hrádek B 1 : 3 (1:1)

Jaromír Hnídek

V prvním poločase byla hra vyrovnaná ,domácí neproměnili šance. Hosté se ujali vedení překvapivou střelou a ještě neproměnili penaltu.

Ve druhé půli posílení hosté o hráče z kádru 1.B třídy  hosté  ovládli hru a zaslouženě zvítězili. Na domácích se projevila zřejmě pouť v Horažďovicích a tak v kádru  nastoupil pouze jeden hráč starší 30 let.

Branky: 35 . Houska Pavel - 28 . Jánský Luboš, 47. Kutil Jiří, 72. Vojta Jiří .

Rozhodčí:  Hovorka, ŽK 1:4, 60 diváků.

1. Hradešice  B         1   1   0   0    5 :  0     3  (  3)

2. Železná Ruda A       1   1   0   0    4 :  1     3  (  3)

3. Hrádek B             1   1   0   0    3 :  1     3  (  3)

4. Horažďovice B        1   1   0   0    4 :  3     3  (  3)

5. Kvasetice            1   1   0   0    2 :  1     3  (  0)

6. Běšiny               1   1   0   0    1 :  0     3  (  3)

7. Hartmanice           1   0   1   0    2 :  2     1  ( -2)

8. Bolešiny             1   0   1   0    2 :  2     1  (  1)