NOVINKY Z HORAŽĎOVICKÉ KOPANÉ

NOVINKY Z HORAŽĎOVICKÉ KOPANÉ

Strakonic e B – Horažďovice   1 : 0  (0 : 0)

Ve třetím přípravném zápase se  hrály Horažďovice na UMT ve Strakonicích. Soupeřem jim byl posilněný B tým domácích . Ve vyrovnaném  duelu měli hosté v prvním poločase velkou šanci skórovat , když střelu Cihláře z přímého kopu z hranice velkého vápna k tyči domácí gólman Mára bravurně vyrazil. Dalšmní možnost skórovat měl Jiřík, ale míči z jeho hlavičky  stále v cestě  tyč. O výsledku utkání rozhodla domácí rezerva šťastnou brankou dosaženou v 70.minutě.

V dalším zápase na podzimní část 1.A třídy se utkají Horažďovice již ve středu 28.7. v 18:00 hodin   na hřišti ve Velkých Hydčicích.  Generálkou na ostrý podzimní start  pak  bude zápas , který sehrají Horažďovičtí v sobotu 31.7. v Sedlici.

Na změny v kádru nám manažer týmu Milan Koželuh řekl:

„ Co se týče odchodů, tak Dytrt trénuje v Chanovicích  a dále odešel rovněž Hadraba, který se stěhuje do Neratovic kde by měl také hrát.   Z příchodů je již jistý brankář Jarolím, který na roční hostování po ukončenéí angažmá v Janovicích přichází z Klatov k nám, prodloužili jsem hostování s Cihlářem z Mochtínem, počítám s Benešem ze Žichovic, který u nás již před odchodem do Chanovic hrál a na úvodních šest kol věřím, že nám pomůže výrazně O    ndřej Koc. Ten jinak hraje ve Skotsku kam se vrací koncem září a nyní jednáme o vyřízení potřebných registračních formalit. Náš zájem ještě nadále je o příchod bratra trenéra Michala Čadka z Blatné a nevylučuji ještě příchod jednoho až dvou dalších hráčů. Jinak jsme kádr průběžně doplnili o naše dorostence. Ti postoupili do krajského přeboru a  budou hrát pod novým trenérem Václavem Staňkem ze Sušice.“

Výsledky předcházejících dvou přípravných zápasů Horažďovic, které sehrály v průběhu minulé neděle odpoledne :

Svéradice - Horažďovice 3:6 (0:3)

Hosté si v úvodním poločase vytvořili výraznou převahu, přestože řada z nich již měla v nohách předchozí zápas v Žichovicích. Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala a hra ztratila na tempu a přesnosti, hosté si až do konce hlídali pohodlný tříbrankový náskok

Branky: 58.Říha Štěpán, 75.Herout Miroslav, 81.Jiřinec Michal - 26.Mičkal Petr, 27.Koc Ondřej, 31.Mičkal Petr, 55.Beneš Robert, 73.Janouškovec Jiří, 80.Nauš Josef

Horažďovice nastoupili v této sestavě:FK Horažďovice: Jarolím (60.Kozlík) - Šedivý, Stulík, Čadek, Mirvald - Šafanda, Jůda, Koc, Sova - Mičkal, Cihlář    střídali: Jiřík, Nauš, Janouškovec, Beneš.

TJ Žichovice – FK Horažďovice 0:4 (0:0)

Utkání dvou celků, které v loňské sezóně potkal smutný osud v podobě sestupu mělo očekávaný scénář. Fotbalovější hosté byli pohyblivější, lépe kombinovali a zajímavé věci se děly hlavně před brankou Žichovic.

Branky: 55. Jůda, 63. Janouškovec, 68. Nauš, 80. Mičkal.