1. B třída – skupina B 26. kolo 19. – 20. 6.

HRADEŠICE SI ZAHRAJÍ BARÁŽ O POSTUP DO 1.A TŘÍDY, ŽICHOVICE O ZÁCHRANU V 1.B TŘÍDĚ

V posledním kole ve kterém si opět uřízly pořádnou ostudu hráči klatovské rezervy , kteří se rozloučili s účastí v 1.B třídě debaklem v Losiné. Přestože je již prakticky od konce podzimu jasné, že tento tým po dlouhé době jako jediný z Pošumaví ze této soutěže sestoupí  na jaře Klatovy B se výsledkově držely překvapila výše této prohry.  Zda budou Klatovy B pouze jediným týmem který sestoupí  a nebo je doprovodí potencionálně ohrožené  Žichovice, tak na tuto odpověď si musíme počkat do závěru tohoto týdne. Po skončené baráži o udržení mohou Žichovice buď oslavovat udržení v krajské soutěži a nebo by rozšířily  smutek také na Železnou Rudu, která by  se v tomto případě  musela rozloučit s účastí v okresním přeboru.

To je to nejhorší co by kluby mohlo potkat, pokud by Žichovice dva devadesátiminutové souboje neustály . Soupeře jim přidělí pondělní losování baráží do kterého budou pro tento klub zařazeny dva celky, které skončily v okresních přeborech Plzeňského kraje na druhém místě. Jeden z nich budou Nezamyslice vzdálené od Žichovic co by kamenem dohodil. Druhý tým OP Pošumaví získal ze všech sedmi okresů na 2.místě OP nejvíce 64 bodů a dalším bude  z OP Rokycan  Sokol Dobřív . Pokud by se Nezamyslice v bařáži prosadily, pak by postupem do 1.B třídy uvolnily jedno místo v OP pro třetí tým ze III. třídy Sokol Měcholupy, který by tak do nejvyšší okresní soutěže s největší pravděpodobně zařadila řídící STK.  Rozhodnuto je rovněž o tom, že baráž o postup do 1.A třídy si zahraje celek Sokola Hradešice, kterého čekají  soupeři z 1.A třídy z dvojice Luby , Baník Zbůch. Bude to tvrdý oříšek, ale k rozlousknutí , ale naděje pro Hradešice postoupit po několika účastech tohoto klubu  v baráži do 1.A třídy se tu vždy nabízí a tento klub tak dosáhl svého historického maxima.

---

Losiná -  Klatovy B   9 : 1 ( 3: 1)

Trenér Adam Popelka : „ Dnes jsme předvedli zejména v druhé půli tragický a odevzdaný výkon!! Ještě ve 40minutě byl stav 1:1 , bohužel mezi 40 a 42minutou jsme si nechali dát dvě branky a bylo prakticky rozhodnuto. Opět nás sráželi obrovské chyby v obraně a neproměňování šancí , dnes jsme měli minimálně 5 šancí , ale bohužel bez gólového efektu.“

Branky: Bodanský 2, Fremr 2, Veleman R. 2, Hajšman, Houdek, Veleman M. - Kraus; ŽK: 1:3; ČK: 0:1 (60. Kraus).. Diváků: 50

Sestava: Opl – Veselka , Kraus , Kováč , Hromada – Raišl , Ježek , Votípka , Kotáb – Jelínek , Lukeš

Mochtín -  Dl.Ves 4: 3 ( 3: 2)

Domácí fotbalisté potvrdili svoji vítěznou formu a i v závěrečném utkání sezony získali tři mistrovské body. Od první do poslední minuty se hrál oboustranně útočný fotbal, který se divákům musel líbit. K vidění byla spousta pěkných akcí a sedm branek. I přes tento počet obdržených golů, patřili golmani obou celků k oporám svých týmů. U domácích to byl Petr Rajtmajer, u hostů Radek Hanzl. Mochtín začal hodně aktivně. Nejdříve hlavičkou orazítkoval břevno hostí Zd.Novák, pak tutovku nedal M.Tykal, skore ale vzápětí (v 8.minutě) otevřel Zdeněk Plánička - 1:0. Mochtín dále tlačil, ale po hrubce nového kapitána P.Švátory šli hosté do brejku a Tomáš Frýda v 16.minutě srovnal na 1:1. Další pěknou branku viděli diváci ve 27.minutě, kdy se hlavou přesně trefil domácí Jiří Dolejš, stejný hráč pak z penalty zvyšoval ve 32.minutě na 3:1. Ofenzivní fotbal pokračoval, hosté pět minut před přestávkou vsítili kontaktní gol, autorem byl opět Frýda. Ani po přestávce se diváci nenudili. Mochtín byl stále aktivnější, odměnou mu byla další branka. Po rozehraném rohovém kopu prudkou střelu brankář Hanzl vyrazil, na dorážku Zdeňka Nováka ale byl krátký - 4:2.  Hosté z Dlouhé Vsi to ale "nezabalili", aktivní hrou si vynutili faul, z nařízené penalty se následně v 75.minutě Richard Rovňan nemýlil, upravil stav na konečných 4:3 pro domácí.

Branky : Dolejš Jiří 2, Plánička Zdeněk, Novák Zdeněk - Frýda Tomáš 2, Rovňan Richard.

Kvalitně zápas odřídil Radek Brůha ze Sušice, ŽK 1:2, 70 diváků

Švihov -  Svéradice 4: 0 ( 2: 0)

Pod reálnou hrozbou baráže vstupovali do posledního utkání sezony švihovští. Hosté ze Svéradic měli pro tento rok již "vystaráno" a tak se všeobecně očekávalo utkání, které domácí jednoznačně vyhrají. I když tomu výsledek nakonec odpovídá, nebylo  to  s houževnatým a s chutí hrajícím soupeřem vůbec snadné.

Velký problém činily standardní situace, kdy na milimetrové centry Herouta  dobře nabíhali jeho vysocí spoluhráči, takže každá z takovýchto akcí byla vždy  velkým nebezpečím pro Trávovu branku. Rychlonozí útočníci vytrvale provětrávali domácí obranu, nutno však podotknout - velmi soustředěnou.  Hrál se oboustranně pohledný fotbal, který se divákům líbil. Šťastnější  byli hráči Švihova,  do poločasu jim vyšly dokonale dvě nacvičené akce s brankovým efektem . Poprvé

se ve dvanácté minutě po Havlíčkově načechraném centru trefil tvrdě hlavičkující Kudják, v 37. minutě pak z trestného kopu vymetl pavučinu Špatenka. Branky domácí hráče uklidnily a zajistily pro zbývající minuty půle klidný průběh.

Hned po změně stran ve 47. minutě přidal po krásné křídelní kombinaci  svoji "opírací" levačkou další uklidňující gól  Káša Brož  a konečnému výsledku dal podobu dorážkou ze skrumáže Bureš v 58. minutě.   Útočná hrozba hostů se poté zhroutila a na hřišti dominovali až do konce domácí borci, kteří si za výkon v tomto utkání zaslouží to nejlepší hodnocení.

Sestava :    Tráva -  Zadražil, Bureš, Žák, J. Čížek - Špatenka / 65. Pflug/, Brož  / 61. L. Zdrahal/ , Sýkora, R. Čížek  / 82. Staněk / - Havlíček / 15. Osvald /, Kudják

Branky: Brož, Bureš, Kudjak, Špaténka; ŽK: 1:1 . Diváků: 60

Pačejov  - Přeštice B 0: 1 ( 0: 0)

Závěrečné utkání, ve kterém oběma soupeřům už o nic nešlo, jako by podtrhlo největší nemoc domácích, která trápila celé jaro - vstřelit gól. I proti přeštické rezervě měli po celý zápas více ze hry a vytvořili si i množství gólových příležitostí, ale efektivita tradičně nulová. Již ve 2.minutě se dostal do nadějné pozice Jirka Mrázek, ale netrefil míč dobře. Ve 14.minutě se domácí velice zlobili na rozhodčího Kříže, který neodpískal jasnou penaltu po faulu hostujícího brankáře na pronikajícího Ondru Němce. Ve 29.minutě Míra Hlaváč trefil břevno. V 63.minutě se po zaváhání domácí obrany dostali hosté do jediné své šance, kterou však na rozdíl od domácích dokázali Hohlbergerem zužitkovat. O dvě minuty nato mohl vyrovnat Josef Panuška, ale jeho hlavička jen těsně minula levou tyč. V 67.minutě postupoval Mrázek sám na brankáře, ten však jeho střelu reflexivně vyrazil. V 74.minutě se znovu zatřáslo břevno branky hostů, tentokrát po střele Vaška Brůhy. Přes velké úsilí se však vyrovnat nepodařilo.

Sestava domácích:Kalčík - Zdeněk - Jánský - Pavelec - Drmla - Hlaváč - Panuška - Němec - Brůha - Marek – Mrázek. Střídali: Hosnedl - Hlůžek J.

Branky: Hohlberger; ŽK: 2:2 . Diváků: 100

Žichovice  - Hradešice 1: 1 ( 1: 0)

Milan Černík, vedoucí mužstva Hradešic:      Do zápasu jsme vstupovali s určitými obavami z výkonu rozhodčích, které se ale ukázaly jako zbytečné, neboť všichni rozhodčí včele s hlavním Houdkem podali výborný výkon. Kvůli souběžně hranému utkání "B" týmu Hradešic ve III. třídě zahříval lavičku náhradníků po většinu utkání pouze veterán P. Kodýdek a do zápasu nastoupil přes zdravotní problémy i P. Křesák.     Domácí začali aktivně a pro Šůsovu branku byl hodně nebezpečný nejlepší hráč domácích V. Hájek, který svůj výkon ozdobil i vstřelením úvodního gólu po zaspání hostující obrany. Poté už byl M.Šůs pro domácí střelce nepřekonatelnou překážkou, i když mu ve dvou případech pomohla i konstrukce branky. Hodně nebezpečné byly pro hosty zejména centrované míče před branku z kopačky domácího Hájka při rozehrávání trestných kopů.     Hosté se zlepšili zejména po přestávce a v 51.´ mohl srovnat Hnojský, ale z 10 m těsně přestřelil branku. V 65.´ se uvolnil Šašek a jeho střela skončila na tyči domácí branky. O vyrovnání se postarala dvojice M. Lávička a Fr. Melka v 66.´, když prvně jmenovaný sklepl míč ve vápně nabíhajícímu Melkovi a ten ve skluzu prostřelil jinak výborného domácího brankáře. Tři body pro Hradešice (a přímý sestup pro Žichovice) mohl zajistit M.Florian, který ale v 83.´ z malého vápna přestřelil domácí branku.“

Sestava Hradešic:M. Šůs - Zd. Frančík, M. Hlaváč, M. Šmrha, P. Řezáč, Fr. Melka, J.Hnojský, Fr. Šašek, M. Florian, P. Křesák (V. Nauš), M. Lávička

Branky: Hájek - Melka; ŽK: 2:0 . Diváků: 93

Předenice Měčín 1: 0 ( 1: 0)

Branky: Myška; ŽK: 1:4. Diváků:  100

Žinkovy  - Blovice 3: 2 ( 1: 0)

Branky: Brožík, Pavlíček, Vladař - Loula, Žežula; ŽK: 1:0 . Diváků: 150

1.  Blovice           26  17   6   3   60: 22    57 ( 18)

2.  Hradešice         26  14   5   7   48: 38    47 (  8)

3.  Měčín             26  13   5   8   56: 38    44 (  5)

4.  Přeštice B        26  11   6   9   38: 33    39 (  0)

5.  Losiná            26  11   5  10   53: 40    38 ( -1)

6.  Dlouhá Ves        26  11   4  11   49: 49    37 ( -2)

7.  Mochtín           26  10   7   9   43: 41    37 ( -2)

8.  Svéradice         26   8  10   8   56: 55    34 ( -5)

9.  Švihov            26   9   6  11   46: 42    33 ( -6)

10.  Pačejov           26   9   5  12   38: 46    32 ( -7)

11.  Žinkovy           26   8   7  11   45: 58    31 ( -8)

12.  Zichovice         26   7   9  10   35: 41    30 ( -9)

13.  Předenice         26   8   5  13   38: 46    29 (-10)

14.  Klatovy B         26   3   6  17   38: 94    15 (-24)

Sestup do OP :

PŘEDENICE, KLATOVY B

Baráž o udržení s týmem z 2. místa OP Plzeňského kraje z dvojice Dobřív,Nezamyslice které získaly nejvíce bodů :