OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 26. kolo 19. – 20. 6.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

DEŠENICE   VYKLIDILY POZICE,NA KONEČNÉ SLOŽENÍ NOVÉHO ROČNÍKU PŘEBORU DAJÍ ODPOVĚĎ KRAJSKÉ BARÁŽE

Závěrečné kolo okresního přeboru rozhodlo o druhém sestupujícím. Tím kdo symbolicky doprovodí do III. třídy je Start Dešenice. Symbolicky pouze v tom, že Dešeničtí skončili na sestupovém místě  , ale do příštího ročníku III. třídy přihlášku zaslali s tím, že pro nový ročník se nepřihlašují. V praxi to znamená, že pokud by Nezamyslice uspěly v baráži a postoupily do 1.B třídy by se vyřešila náhrada dle soutěžního řádu a to tím, že by řídící STK nabídla postup třetímu v konečné tabulce III.třídy Sokol Měcholupy. To ale bez ohledu, že by Žichovice sestoupily do OP, neboť sestup, v tomto případě Ž.Rudy by musel být zachován .Úplné jasno bude o tom v jaké sestavě družstev bude okresní přebor složen bude až po těchto barážových duelech v kraji . Ty proběhnou v příštím týdnu ve dnech středa, čtvrtek a odvety v sobotu a v neděli.

---

Dešenice  - V. Hydčice 3: 3 ( 2: 2)

Macháček Vlastimil

V úvodu utkání byly lepší domácí hráči.V jedenácté minutě korunoval nádherným solem na 1:0 Roman Svoboda svým prvním golem v sezoně. Poté se hrál velmi vyrovnaný fotbal.Ve třicáté minutě se podařilo hostujiícímu celku srovnat stav na 1:1 Tyrpeklem .O ctyři minuty později se domácí opět ujaly vedení golem po jasné penaltě na Michala Poupu.Sam postižený se postavil k penaltě a proměnil jí 2:1.Ve čtyřicáté minutě se podařilo hostům opět vyrovnat golem Hejpetra. Ve druhém poločase se hrál opět velmi vyrovnaný fotbal. V 79 minutě byl opět faulovaný Michal Poupa.A opět zkušeně proměnil.na 3:2.Když už se zdálo že v Dešenicích zůstanou všechny 3 body,hostům se podařilo srovnat na 3:3 golem Kordy v 89 minutě.Zkušený arbitr Josef Javorský řídil zápas s velkým přehledem.

Branky: 11., Svoboda Roman ,34.,79. (Poupa Michal obě z PK) – 30. Tyrpekl Vladimír,40. Hejpetr Ladislav,89,Korda Pavel. Rozhodčí: Javorský Josef; ŽK: 2:2.. Diváků:  50

Vrhaveč  - Veřechov    2: 2 ( 1: 1)

Jindřich Pacner

Domácí hráči nastupovali ke svému poslednímu utkání proti již jistému sestupujícímu Sokolu Veřechov.Z počátku to vypadalo, že je jen otázkou času kdy domácí vstřelí první branku.To se bohužel díky nepřesnosti nepovedlo a tak přišel trest v 35.min.,kdy z ojedinělého protiútoku centroval hostující hráč a domácí obránce tečí změnil dráhu letu do vlastní sítě 0:1.Ve 44.min. se k velkému sólu odhodlal domácí J.Potužník,který po zisku balónu prošel přes polovinu hřiště a z cca.20m. vymetl levý růžek hostující branky 1:1.Do konce I.pol. se již stav nezměnil a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:1.

Ve druhém poločase v 54.min. zahrávali hosté tr.kop a nikým neatakován J.Hlaváč pohodlně zavěsil a poslal hosty opět do vedení 1:2.Po této brance domácí hráči vrhli všechny síly do ofenzívy,změnili rozestavění a začali hrát na tři útočníky,ale kýžená vyrovnávací branka ne a ne přijít.V 84.min. byl faulován domácí J.Pacner,sám postižený se postavil k trestnému kopu a střelou na vzdálenější tyč srovnal stav utkání na 2:2.Další branka již nepadla a utkání skončilo nerozhodně.Domácí hráči skončili na velmi pěkném 3. místě OP a hosté z Veřechova sestupují do III.třídy.

Sestava Vrhavče:P.Reitmajer-L.Lorenc,V.Mayer,V.Tomaka,M.Skřivánek-T.Vejskal,J.Potužník ,J.Pacner(K) ,J.Skřivánek-M.Minařík,M.Pojar. Střídali:T.Jandečka,K.Frank,Z.Hošek

Branky:,44.  Potužník Jan,  84. Pacner Jindřich – 35. Brabec Jiří, 54. Hlaváč Jaromír; ŽK: 2:2 . Diváků: 60

H. M. Boží -  Nezamyslice   1: 4 ( 1: 4)

Radek Bernard

V sobotu se odehrál na Horách duel dvou týmů z rozdílných částí tabulky, zatímco hosté pomýšleli na případné 1. místo v OP a tím i jistý postup do 1.B třídy, domácí sice měli jistotu soutěže i pro příští rok, ale měli v úmyslu předvést kvalitní výkon. To se zdálo být v prvních minutách zápasu realitou, když na začátku zápasu zatlačili svého soupeře před jeho branku, ale zakončení bylo vždy žalostné a nepřesné. Soupeři prakticky stačil jeden rychlý brejk a po nešťastné stoperově teči přeskočil míč náhradního brankáře horáků za jeho záda. Vedení bylo velmi šťastné, ale nakoplo hosty, kteří začali předvádět fotbal jejich úrovně. Byly k vidění rychlé a přesné akce s přímočarým zakončením, a tak se hosté velice rychle dostali do vedení 3 : 0, čímž zlomili naději na přijatelný výsledek domácích. Ve 40. minutě ještě odkulhal z hřiště stoper P. Halas a trenér musel přeskupit své řady. Do poločasu hosté ještě zvýšili na 4 : 0 a pak přišli také chvíle domácích. Nejprve T. Probst ve vyložené šanci na třikrát nepřekonal hostujícího gólmana, ale při další šanci byl podtržen hostujícím brankářem ve vápně a domácí Z. Hoffmannem zaznamenali těsně před pausou čestný úspěch. Ve II. poločase domácí vyrovnali hru a měli více vyložených šancí, ale ani F. Kišš dvakrát ve vyložených šancích neuspěl a jasnou tutovku na malém vápně nevyužil taktéž V. Vojta. I v posledním zápase sezóny se tudíž v celé nahotě představila největší bolest horského týmu, což je velmi špatná produktivita. I v sobotu mohli horští fotbalisté zdramatizovat utkání s korunovaným princem soutěže, ale nestalo se tak a závěrečný hvizd přidělil jasné vítězství hostům, kteří předvedli na Horách sympatický výkon, za což jim patří naše sympatie a přání úspěchu v baráži o I. B třídu.

Branky: Hoffmann Zdeněk - Kočí Václav 2, Burda Josef, Musil Ondřej; ŽK: 3:0. Diváků:  100 . Rozhodčí: Pressl Václav.

Janovice  - Sušice B    3: 2 ( 1: 1)

Petr Abel

Oba týmy předvedly na poslední utkání mistrovské soutěže velmi kvalitní výkony.Oby týmy hráli zodpovědně v obraně a hosté více hrozili z rychlých brejků.Hosté šli dvakrát do vedení,ale domácí mužstvo vždy dokázalo výsledek srovnat.O vítězi utkání rozhodla 84.minuta,kdy hostující brankář ve vápně podrazil útočníka domácích M.Hájka,který se sám postavil k nařízenému PK a rozhodl o vítězství domácích.

Branky: 27. Slivoň Václav, 74. Macura Jiří, 84. Hájek Matěj - 10.  Jech Václav,  72.  Šimeček Jaroslav; ŽK: 1:1. Diváků:  50. Rozhodčí: Blaheta Josef.

Bezděkov -  Hrádek    1: 2 ( 1: 0)

Branky:20.  Vlastní(Holeček Radek)  - 49. Holeček Radek, 65.  Liška Pavel; ŽK: 0:1 . Diváků: 60  . Rozhodčí: Pastyřík.

Více foto z utkání  ZDE

Železná Ruda -  Žihobce    5: 2 ( 3: 1)

V Železné Rudě se hrál velice pohledný a útočný fotbal,ke kterému přispěla stejným dílem obě mužstva.

Branky:10,34.,70.Loos Martin,12.,52 Duda Jaroslav- 44. Nemrava, 46.  Drobný. ŽK:1 : 1

Rozhodčí:Hájek Zdeněk; Diváků:140

Mochtín B - Chanovice B  3:2 (1:1).

Na rozmáčeném terénu se hrál fotbal dobré úrovně. V prvním poločase měli více golových šancí hosté, ve druhém naopak domácí. Ve 13.minutě potrestal hrubku stopera Křivánka Vojtěch Klásek, hosté vedli. Na 1:1 srovnával ve 37.minutě angličanem Tománek a po přestávce Petr Černý dvěma goly změnil stav na 3:1. Hosté dohrávali v deseti (ČK obdržel V.Klásek po 2 ŽK), přesto se jim podařilo v samotném závěru utkání snížit na 3:2 nevídanou střelou (ze 40 m do šibenice) Milana Šlehubra. Rozhodoval M.Hovorka, ŽK 1:7, ČK 0:1, 40 diváků, branky : Černý 2, Tománek - Klásek, Šlehubr.

1.  Hrádek            26  22   1   3   82: 28    67 ( 28)

2.  Nezamyslice       26  20   4   2   84: 24    64 ( 25)

3.  Vrhaveč           26  14   5   7   48: 31    47 (  8)

4.  Sušice B          26  11   9   6   51: 31    42 (  3)

5.  Chanovice B       26  11   5  10   56: 40    38 ( -1)

6.  Janovice          26  11   4  11   49: 40    37 ( -2)

7.  Bezděkov          26  10   5  11   46: 44    35 ( -4)

8.  Mochtín  B        26  10   3  13   51: 57    33 ( -6)

9.  Žihobce           26   9   3  14   37: 49    30 ( -9)

10.  V. Hydčice        26   6  10  10   28: 44    28 (-11)

11.  H. M.  Boží       26   6   8  12   38: 71    26 (-13)

12.  Železná Ruda      26   5   8  13   36: 66    23 (-16)

13.  Dešenice          26   6   3  17   48: 92    21 (-18)

14.  Veřechov          26   4   6  16   32: 69    18 (-21)

Postup do 1. B třídy:

SVATOBOR HRÁDEK

Sestup Z 1.B třídy  :

KLATOVY B

Sestup do III. třídy :

DEŠENICE ,VEŘECHOV a pokud by Žichovice neuspěly v baráži o záchranu v 1.B třídě také TJ ŽELEZNÁ RUDA

Barátřídy si zahrají NEZAMYSLICE e některým s týmů který skončil v konečné tabulce ze tří skupin 1.B třídy na 12.místě

---

ŠANCE PRO MĚCHOLUPY,NEKLIDNÝ SPÁNEK PRO VELHARTICE

O postupu do okresu podle rozpisu soutěží bylo již rozhodnuto před posledním kolem. Týmy které  signalizovaly, že to s  postupem myslí vážně svá předsevzetí naplnily a tak Start Luby B a Velký Bor nebudou chybět . K nim se může přiřadil další v pořadí třetí Sokol Měcholupy, který podával vyrovnané výkony a nahradil by v případě postupu Nezamyslic z baráže do 1.B třídy druhý celek tabulky.

Poslední kolo rozhodlo o sestupu. K již známému Kolinci také Nalžovské Hory. Ty se dlouho držely na hřišti vítěze soutěže, ale nakonec výměna míče a branky z kopaček domácích v druhé půli je odsoudily k sestupu. Obavy do konce příštího týdne budou ve Velharticích, které při variantě možného neúspěchu Žichovic v baráži o udržení v 1.B třídě by zvýšily počet sestupujících z OP a následně i ve III. třídě.

Novými účastníky III.třídy  jsou celky Plánice, Hartmanic a  po vypadnutí Dešenic bude největší pravděpodobností postupovat také ze druhého místa Sokol Myslív , který má lepší vzájemný zápas s rezervou Svatoboru Hrádek.

---

Bolešiny - Neznašovy 4: 1 ( 2: 0)

Branky: 22. Roháč Jan, 45. Jandík Z.,53. Hess Petr 73.  Zahálka Pavel, – 75. Kalivoda Jan . Diváků: 80

Rozhodčí: Abraham Josef.

Kvasetice  - Velký Bor 1: 4 ( 0: 1)

Branky: Hanzlík Josef - Mládek Lukáš, Šimanovský Robert, Šimanovský Patrik, Červený Tomáš; ŽK: 3:3  . Diváků: 60.   Rozhodčí: Špindlerová Zuzana;

Velhartice -  Běšiny 2: 3 ( 1: 0)

Branky: 44. Faltín Tomáš(PK) ,  66.  Bejvl Josef  - 50. Bulka Radek, 71. Vališ Miroslav , 89. Vacovský Milan,; ŽK: 0:1 . Diváků:  50  . Rozhodčí: Dolejš Jiří.

Luby B  - Nalžovské  Hory 4: 2 ( 0: 1)

Branky: 47. Smolík Vladislav, 54. Sydorenko Vasyl,  59. Javorský Josef, 80. Bešta Jiří  -8.  Hájek Ondřej, 89. Jedlička Antonín; ŽK: 3:0 . Diváků: 100  . Rozhodčí: Dykalov.

Hradešice B  - Měcholupy 1: 1 ( 1: 0)

Branky: 24. Kilián Miloslav – 84. Bálek Dušan; Rozhodčí: Hovorka Milan. ŽK: 2:2. Diváků: 60  .

Horažďovice – Týnec 5 : 2  (2 : 0)

Michael Forman

Domácí mladé mužstvo v prvním poločase kontrolovalo hru a stačilo vstřelit i dvě branky, první vstřelil krásnou střelou Jakub Forman, druhou přidal přehozením gólmana Jiří Sova. Několik dalších brankových příležitostí, hlavně Martinu Hlaváčovi, ještě zlikvidoval výborně chytající gólman hostů. V druhé půlce se hrál fotbal bez přílišného nasazení, ale zase byly k vidění další branky, nejprve přidal z trestného kopu gól Jiří Sova, poté hosté korigovali výsledek kuriózním gólem z trestného kopu. Pak přidali další góly na domácí straně Josef Nauš a Jan Sova, hosté snížili minutu před koncem. Domácí tak v procházkovém tempu získali tři body.

Branky : 16. Jakub Forman, 44.,66.  Jiří Sova, 82. Josef Nauš, 85. Jan Sova – 68. Libor Pytel, 89. Michal Fišer. Rozhodčí: Bína Roman. ŽK: 1:1 . Diváků : 20

Kolinec  - Malý Bor   2 : 2       (1 : 0)

Jan Vích

Hra domácích konečně potěšila místní diváky.

Branky: Reitmayer Michal (29 ), Kul Jan (77 ) - Trubač Lukáš(55 ), Šika Miroslav (57.)

Rozhodčí: Robert Diviš; ŽK:1 : 1; Diváků : 80

1.  Luby B            26  22   3   1  103: 27    69 ( 30)

2.  Velký Bor         26  17   4   5   75: 35    55 ( 16)

3.  Měcholupy         26  14   6   6   49: 31    48 (  9)

4.  Neznašovy         26  14   3   9   44: 36    45 (  6)

5.  Běšiny            26  12   4  10   62: 42    40 (  1)

6.  Horažďovice B     26  11   3  12   46: 86    36 ( -3)

7.  Malý Bor          26  11   2  13   48: 44    35 ( -4)

8.  Kvasetice         26  10   2  14   59: 71    32 ( -7)

9.  Hradešice B       26   9   3  14   55: 63    30 ( -9)

10.  Týnec             26   8   6  12   60: 76    30 ( -9)

11.  Bolešiny          26   8   5  13   47: 62    29 (-10)

12.  Velhartice        26   9   0  17   44: 65    27 (-12)

13.  Nalž. Hory        26   7   5  14   50: 67    26 (-13)

14.  Kolinec           26   4   6  16   35: 72    18 (-21)

Postup do okresního přeboru:

LUBLKÝ BOR a pokud by NEZAMYSLICE uspěly  o postup do 1.B třídy ze 3.místa  SOKOL MĚCHOLUPY