KSŽ – skupina B 21. kolo 12. – 13.6.

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

V HRÁDKU SE STŘETLY DVA NEJLEPŠÍ TÝMY KRAJSKÉ SOUTĚŽE

Jako velice vydařené a kvalitní derby označili oba trenéři dvou nejlepších týmů tabulky v Hrádklu domácí Stanislav Křížek a hostující  Ludvík Fremut. Podle předpokladů z pozice lídra tabulky vyhrála  rezerva Klatov. Domácí Svatobor jim ale nic nedaroval a potvrdil, že druhé místo soutěže má správného majitele.  O třetím místu o které usilují Sušice B s FK Horažďovice ještě není před posledním kolem rozhodnuto, ale již je jisté, že mezi  šesti týmy v první polovině tabulky je mimo těchto uvedených klubů také další tým z Pošumaví FK Svéradice. Ten se blýskl doma  vysokým dvoucifernou výhrou 15:0 nad Postřekovem a jen potvrdil dominantní postavení našich mužstev v KS.

---

Slavoj Stod - FK Horažďovice            0 : 2 (0:0)

Daniel Martínek

Favorizovaní hosté vyjádřili svou převahu až po přestávce.

Sestava FK Horažďovice – Ondřejíčka Vladimír, Boček Jan, Vrzal Václav, Hlaváč Milan, Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Panuška Václav, Hlaváč Marek, Vaněček David, Pikeš Tomáš, Martínek Tomáš

Branky :  50., 55. Hlaváč Milan .Rozhodčí: Pohančeník. ŽK: 1 : 0  .Diváků : 30

Svéradice – Postřekov  15 : 0 (7 : 0)

Branky : Červený V. 2, Hájek M. 2, Likeš P. 2, Hájek J., vlastní, Beránek D.,  Makovec J., Brokeš P., Prokopius F., Klas D., Stufka M.,  Vaško. Rozhodčí: Velíšek. Diváků: 30.

Hrádek      Klatovy B  2 : 3 (2 :2 )

Trenér domácího týmu Stanislav Křížek : „ Velmi kvalitní utkání žáků viděli diváci převážně z Klatov. Dobrému výkonu žáků se přidal i kvalitním rozhodováním rozhodčí Dušek. V první minutě po chybě brankáře hostů dorážel Bigasz míč kolenem nad branku pak 2 střely Jílka z 25 metrů, hostující brankář se štěstím vykopával míč z branky. Na vyrovnání už chyběli domácím síly.“

Ludvík Fremut, trenér Klatov : "V předposledním kole krajské soutěže jsme hráli o první místo v tabulce. Domácí hráči hráli s vysokým nasazením, což našim hráčům dělalo problémy. Do vedení jsme šli v 16. minutě z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu na Víťu Kratochvíla, který se sám ujal jeho zahrávání. Domácí za čtyři minuty vyrovnali také z pokutového kopu, fauloval Josef Matějka. Za čtyři minuty se skóre opět měnilo, na centr Jana Kojana si naběhl Vít Kratochvíl. Opět uběhly čtyři minuty a účet utkání se opět měnil, domácím se podařilo vyrovnat. Druhý poločas jsme se již více začali prosazovat a vytvářet si šance ke vstřelení vedoucí branky, ale vždy nás zklamala koncovka. Domácí hrozili hlavně z protiútoků. V 52. minutě se nám podařilo překonat brankáře domácích, přihrávku od Pavla Harmadyho využil Zdeněk Cibulka.“

Sestava Klatovy B :Dominik Beneš, Josef Matějka, Evřen Boublík, Petr Reitmajer, Ondřej Macháček, Jaromír Kozák, Jakub Jarošík, Jan Kojan, Bohumír Valeš, Zdeněk Cibulka, Vít Kratochvíl. Střídali: David Dolanský, Karel Čabrada, Pavel Harmady, Jakub Lysek, Petr Povolný

Branky : 21. Kotal (PK), 29.  Bigasz  - 17. Kratochvíl (z PK), 24. Kratochvíl , 53.  Cibulka

Rozhodčí: Dušek Václav. Diváků : 40

Chotěšov - Sušice B   2 : 6 (1 : 1)