OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 25. kolo 12. – 13.6.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

Aktuální výsledky

HRÁDKU STAČÍ K POSLEDNÍMU KROKU ZÍSKAT BOD

Nejen že se říká, že poslední krok bývá nejtěžší, ale v praxi to mnohdy tak i bývá. Ten poslední krok k postupu má před sebou Svatobor Hrádek a jeho osud má svým způsobem na svých kopačkách tým z první polovin tabulky TJ Bezděkov. Hrádek sice před závěrečným kolem má na čele tabulky tříbodový náskok , ale musí v Bezděkově bodovat. Důvod je jasný. V případě, že by Nezamyslice , které v tomto kole doma prohospodařily doma body remízou s Duklou  Janovice  a potvrdily v Horách Matky Božích roli favorita, pak  a  Svatobor by neuspěl v Bezděkově, pak při rovnosti bodů rozhodují o postupu vzájemné zápasy  Tento ukazatel hovoří pro Nezamyslice, které po prohře v Hrádku 2:4 doma vyhrály 5:1 a součet skóre 7:5 tudíž z těchto duelů hovoří pro druhý tým tabulky . Před posledním kolem je znám jeden jistý sestupující kterým je Veřechov. Kdyby v posledním kole nebodovaly největší soupeři Veřechova  Dešenice a Ž.Ruda a Veřechov by přesto vyhrál, pak při rovnosti bodů v minitabulce  vzájemných zápasů těchto třech týmů má Veřechov nejhorší bodový zisk. Pokud v posledním kole Dešenice a Ž.Ruda získají stejný počet bodů, pak vzhledem k horšímu bodovému zisku ze vzájemného zápasů by do III.třídy sestoupila Železná Ruda. V případě , že by z 1.B třídy do okresního přeboru sestoupil některý tým  pak by se sestupu nevyhnuly oba uvedené celky.

---

Žihobce  - Mochtín B  5: 1 ( 3: 0)

Peleška Luboš

Po úvodní oboustranně rozpačité čtvrthodince začaly přebírat iniciativu domácí a začali si vytvářet šance.

Prvního gólu se diváci dočkali v 35.min. kdy nejprve vyslal střelu na branku hostů Jan Dlouhý, kterou golman ještě vyrazil, ale na dorážku Michla Nemravy už nedosáhl. Za další dvě minuty rozjeli domácí útok po levé straně, následoval přetažený center, který si zpracoval Jindřich Šimáček - jeho střela postupně orazítkovala levou a pravou tyč a pak podruhé rozvlnila síť branky hostů. O minutu později už bylo o výsledku utkání prakticky rozhodnuto, když středem obrany prošel Martin Lemberger a upravil na 3:0.

Ve druhém poločase domácí kontrolovali hru, ale přidali už jen dvě branky.V závěru zápasu byli vidět i hosté a o jejich čestný úspěch se v 81.min. postaral přesnou střelou z přímého kopu  Josef Křivánek.

Branky domácích: 35. Nemrava Michal, 37. Šimáček Jindřich, 38. Lemberger Martin, 59. Páleník Petr, 76. Staněk Václav – 81. Křivánek Josef

Rozhodčí: Koura Radim. ŽK: 2 : 1. Diváků: 70.

Hrádek  - Železná Ruda 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Holeček Radek 2; ŽK: 0:1. Diváků: 50.  Rozhodčí: Pastyřík Vladimír.

V. Hydčice   - Vrhaveč 1: 1 ( 0: 0)

Branky: Melíšek Vojtěch - Vejskal Tomáš; ŽK: 2:2. Diváků: 40 . Rozhodčí: Haviar Štefan.

Nezamyslice – Janovice  3 : 3 (1 : 1)

Branky : 63.,70. Soutor Martin, 2. Ritter František – 62.,73. Petruška Patrik,31.  Urban Miroslav. ŽK: 1:2. Diváků: 50. Rozhodčí Javorský Josef

Veřechov - Hory Matky Boží  1 : 1 (0:0)

Jaromír Hnídek

Vyrovnané průměrné utkání se rozhodlo ve 2pol. Hosté bez zraněného brankaře v 10 lidech se ujali vedení po chybě domácí obrany. Poté domácí stačili přes velkou převahu pouze vyrovnat.

Branky : 73. Šimon Martin  - 47. Halas Pavel.

Rozhodčí:  Lažánek Karel, 40 diváků.

Chanovice B  - Dešenice  4 : 1 ( 1: 1)

Václav Brejcha

Domácí nastoupili naposledy v jarní části soutěže před vlastním publikem a chtěli se rozloučit samozřejmě vítězstvím. V úvodu zápasu se hra přelévala před oběma brankami a přibývaly i šance. Jako první se prosadili domácí ,kdy po rohovém kopu dorážel míč do branky Patsch.Šanci zvýšit vedení měli domácí ,když v 34 min. zahrávali pokutový kop ,ale slabou střelu Hermanchaka hostující brankář v pohodě kryl.

Opět se potvrdilo známé nedáš – dostaneš a hosté prakticky z protiútoku vyrovnali. Ve druhém poločase domácí zvýšili svoji aktivitu a najednou jich bylo plné hřiště.Odměnou jim byly 3 branky  v síti soupeře, z nichž hlavně ta první byla povedená - přetažený centr ze strany napálil Vojtěch Klásek volejem přímo do šibenice. Hosté hrozili především kanonýrem Michalem Poupou , ale Hermanchak v brance domácích byl pozorný a napravil tak svoje zaváhání při střelbě pokutového kopu.

Branky: 55.,70. Klásek Vojtěch , 22. Patsch Robert, 72. Pavlovský David – 35. Kovács Ivan; Rozhodčí: Abraham Josef; ŽK: 1:1. Diváků: 40.

TJ Sušice – Bezděkov  3 : 0 (0 : 0)

Jaroslav Šimeček

Za pěkného počasí se odehrálo utkání, které v prvním poločae nepřineslo žádné mimořádné vzruchy. Opakem byl poločas druhý. Nejprve se domácí ujali vedení brankou Holého, kterou mu vypacoval Králík. Posledně jmenovaný byl u vyloučení hostujícího obránce, kdy se kolem něho přehnal a byl stažen rukou soupeře, za čož si hostující hráč Zvakin vysloužil červenou kartu. Hosté i v deseti se snažili o vyrovnání a to se jim málem podařilo, neboť domácí obránce  Blažek falouval v pokutovém území a byl nařízem pokutový kop. Proti byl jen domácí brankář Studený, který nařízený pokutový kop bravurně vyrazil. Za druhou žlutou kartu byl poté vyloučen  další hostující hráč Ouda Jan.

Bylo jen otázkou času bylo,kdy domácí zvýší svůj náskok. To se podařilo v 81 a 85 min. Nejprve Lerch po samostatné akci zvýšil na 2 : 0 a poté Králík uzavřel skóre pěknou střelou na 3 : 0.

Branky : Holý, Lerch, Králík. Rozhodčí : Dykalov . Diváků : 60. ŽK : 2  : 2. ČK : 0: 2  ( Zvakin, Ouda Jan)

Utkání řídil rozhodčí Dykalov velmi dobře

Program posledního kola :  Dešenice - V. Hydčice, Vrhaveč – Veřechov ,H. M.  Boží – Nezamyslice , Janovice - Sušice B, Bezděkov – Hrádek , Železná Ruda – Žihobce, Mochtín  B - Chanovice B

1. Hrádek              25  21   1   3   80 : 27    64  ( 25)

2. Nezamyslice         25  19   4   2   80 : 23    61  ( 22)

3. Vrhaveč             25  14   4   7   46 : 29    46  ( 10)

4. Sušice B            25  11   9   5   49 : 28    42  (  3)

5. Chanovice B         25  11   5   9   54 : 37    38  ( -1)

6. Bezděkov            25  10   5  10   45 : 42    35  ( -1)

7. Janovice            25  10   4  11   46 : 38    34  ( -2)

8. Mochtín  B          25   9   3  13   48 : 55    30  ( -6)

9. Žihobce             25   9   3  13   35 : 44    30  ( -9)

10. V. Hydčice          25   6   9  10   25 : 41    27  (-12)

11. H. M.  Boží         25   6   8  11   37 : 67    26  (-10)

12. Železná Ruda        25   4   8  13   31 : 64    20  (-16)

13. Dešenice            25   6   2  17   45 : 89    20  (-16)

14. Veřechov            25   4   5  16   30 : 67    17  (-22)

---

PO ROCE SLAVÍ VELKÝ BOR DALŠÍ   ÚSPĚCH

Ani ne do roka a dne po té, kdy Velký Bor slavil po šťastném vítězství z přísně nařízené penalty  v Hartmanicích postup do III. třídy propukly v tomto klubu další oslavy. Po Startu Luby, které si suverénním vítězstvím zajistily postup do okresního přeboru s předstihem je kolo před koncem rozhodnuto o dalším postupujícím. Z druhého místa si postup zajistil právě Sokol Velký Bor se stává novým účastníkem nejvyšší soutěže v Pošumaví řízenou OFS Klatovy. Důvod k propuknutí oslav  v tomto klubu dala zpráva o výsledku v Měcholupech, kdy domácí neudrželi dvoubrankový náskok z první půle  nad Sokolem Kvasetice a nakonec  překvapivě prohrály 2:3.  Na konci tabulky je stále velká tlačenice a tak rozuzlení učiní až poslední kolo.

---

Běšiny  - Luby B   1: 1 ( 1: 0)

Branky: Šťastný Lukáš - Sýkora Petr; ŽK: 0 : 1; ČK: 0 : 1 ( Lávička Adam) . Diváků: 30. Rozhodčí:Diviš Robert.

Týnec -  Velhartice   1: 5 ( 1: 1)

Branky: 23. Hošek Ladislav – 20. a 48. Rendl Kamil , 75. Poledník Pavel, 60. Donát Jiří, 56. vlastní;  ŽK: 5  : 1; ČK: 2 : 0(Janoušek Karel, Kubový Petr). Diváků:  60 . Rozhodčí: Habada .

Velký Bor -  Horažďovice B    6: 0 ( 3: 0)

Miloslav Kolář

Domácí si byli vědomi při souboji o druhé postupové místo nutnosti vyhrát. Ofenzivu nad soupeřem již od prvních minut začal krásnou střelou od břevna na brankovou čáru Vrána, následovala serie střel mimo branku, až po průniku Šimanovského do prázdné branky dorážející Vrána dostal domácí do vedení. Následoval faul na Palečka a proměněný PK Šimanovským znamenal uklidnění. Domácí odehráli poločas převážně na polovině soupeře, a tak mohl v závěru poločasu pohodlně technicky skorovat Šimanovský. Druhý poločas se odehrál v odpočinkovém tempu, Šimanovský završil hattrick, zaútočil si i Brabec a v závěru pečetil výhru domácích opět Šimanovský.

Branky :  21. Vrána Petr  24., 40., 55., 70. Šimanovský Robert  61. Brabec Jiří

Rozhodčí: Hájek Zdeňek.   Diváků :  100

Další foto z utkání zde

Měcholupy -  Kvasetice   2: 3 ( 2: 0)

Branky : 11. Blahouš Lukáš, 32. Vachtl Václav – 65. Ballý Michal, 77. Hanzlík Karel, 84. Ballý Michal

Rozhodčí: Blaheta. ŽK:1:0.Diváků :50

Neznašovy  - Kolinec   4: 0 ( 1: 0)

Branky: Langmajer Vladimír 2, Voráček Pavel, Ponocný Pavel. Diváků:  40. Rozhodčí: Vondráček Václav.

Malý Bor  – Hradešice "B"  1 : 6 ( 0 : 2 )

Radovan Faltys

Domácí oslabeni o čtyři klíčové hráče pomohli naopak o několik hráčů "A" mužstva posíleným hostím, povytáhnout jejich potápějící se loď, ze dna třetí třídy.

Branky :66´Miroslav Šipla, - 2´, 11´a 60´Václav Kotiš, 48´Václav Hlaváč, 75´PK Václav Soukup, 83´František Melka Fr. Ml. Rozhodčí:Jiří Dolejš .ŽK:  0:1.    Diváků : 130

Nalž. Hory -  Bolešiny 3: 1 ( 2: 0)

Branky: 19.,28. Štěch Petr , 67. Podlešák Antonín – 64. Novák Jindřich; Rozhodčí: Bala Petr; ŽK: 2:1 . Diváků: 80

1. Luby B              25  21   3   1   99 : 25    66  ( 30)

2. Velký Bor           25  16   4   5   71 : 34    52  ( 13)

3. Měcholupy           25  14   5   6   48 : 30    47  (  8)

4. Neznašovy           25  14   3   8   43 : 32    45  (  6)

5. Běšiny              25  11   4  10   59 : 40    37  ( -2)

6. Malý Bor            25  11   1  13   46 : 42    34  ( -5)

7. Horažďovice B       25  10   3  12   41 : 84    33  ( -3)

8. Kvasetice           25  10   2  13   58 : 67    32  ( -4)

9. Týnec               25   8   6  11   58 : 71    30  ( -9)

10. Hradešice B         25   9   2  14   54 : 62    29  ( -7)