Krajský přebor, 1.A třída 28. kolo 5. – 6.6.

ZAČÁNÁ SE NAPLŇOVAT KATASTROFICKÝ SCÉNÁŘ

V minulém ročníku krajského přeboru Horažďovice zachraňovaly účast v KP úspěšným soubojem v baráži s TJ Sušice .Dvě kola před koncem tohoto ročníku se rýsuje ještě horší scénář a v podobě dvojnásobného sestupu z nejvyšší krajské soutěže. Z přeboru kraje sestupují dva celky . Jistý je sestup Klatov  a nyní na předposlední sestupové místo klesly Horažďovice , které podle předpokladů neuspěly na hřišti o divizi bojujícího Holýšova. Chanosu Chanovice se sice podařilo poprvé od doby kdy Přeštice sestoupily z divize na tomto hřišti bodovat, ale teoreticky nemá ve věci záchrany  nic jisté .

---

KLATOVY DOSTALY OD CHRÁSTU DOMA ŠESTIBRANKOVÝ PŘÍDĚL

DAVID KOJAN – KLATOVSKÝ DENÍK

Sedm branek viděli v sobotu diváci na klatovském hřišti na Rozvoji. Většina z nich ovšem padla do domácí branky, domácí fotbalisté prohráli ve 28. krajského přeboru s Chrástem 1:6.

Klatovy -  Chrást 1: 6 ( 0: 4)

Začátek utkání byl vyrovnaný, šance měli hosté i domácí. První střelu na bránu vyslal chrástecký Stružka v 5. minutě, zdálky ovšem mířil mimo. Velkou šanci pak měli v 10. minutě domácí. Voráček šel sám na brankáře, před přihrávkou na Györgiho, který by měl před sebou už jen prázdnou bránu mu ovšem brankář hostů Bláha dokázal míč sebrat. V 16. minutě si nabíhal do pěkné pozice domácí Toman, centrovaný míč byl ovšem příliš dlouhý.

Po 20 minutách hry ovšem začali úřadovat hosté. Střelu Davídka ve 21. minutě ještě domácí brankář Riška vyrazil, na střelu Komárka ze zhruba deseti metrů ve 25. minutě však už nestačil a hosté se ujali vedení. Jiří Matějka měl vzápětí možnost vyrovnat, hlavičkoval ovšem přímo do náruče brankáře.

Ve 32. minutě utekl domácí obraně Kovařík, obešel Rišku, který musel proti němu vyběhnou daleko ze šestnáctky, a pohodlně míč dopravil do prázdné branky. Třetí gól hostů mohl hlavou po rohovém kopu přidat Brýla. Riška jeho šanci zlikvidoval, o tři minuty později ovšem nestačil na oblouček Sadílka, který padajícího Rišku přehodil a zvýšil na 0:3. Čtvrtý gól hostů přidal ve 42. minutě hlavou Kovařík, do kabin se tak šlo za stavu 0:4.

Na začátku druhého poločasu hosté definitivně poslali domácí fotbalisty do kolen. Nejdříve v 50. minutě Davídek po rohovém kopu zvýšil na 0:5. O dvě minuty později přidal tentýž hráč už šestou branku hostů, Riška, který měl proti sobě samotné dva útočníky hostů byl bez šance.Domácí se pokoušeli výsledek ještě korigovat. Daniel Matějka překonal Bláhu v 65. minutě, byl ovšem v ofsajdu. V 67. minutě utekl hostující obraně György a Bláha jej zastavil ve vlastní šestnáctce pouze za cenu faulu, za který vzápětí uviděl červenou kartu. Nařízený pokutový kop pak György bez problémů proměnil. Z dalších několika šancí už branka nepadla, Klatovy tak s Chrástem prohrály 1:6.

„Nemohu říci, že by kluci začali špatně, jenže jim to vydrželo jen 20 minut do prvního gólu, potom šli opět dolů psychicky. Chrást má zkušené hráče, hrál chytře a my jsme jejich útočníky nedokázali pokrýt. Byl to nepovedený zápas,“ zhodnotil utkání klatovský trenér Roman Vonášek.

Poločas: 0:4. Branky: 67. György PK – 25. Komárek, 32. a 42. Kovařík, 38. Sadílek, 50. a 52. Davídek. Rozhodčí: Reznichenko, Mašek, Kostelník. ŽK: 1:1. ČK: 0:1. Diváků: 100.

Sestava Klatov: Riška – Matějka D., Homolka, Matějka J., Vítovec, György, Toman (46. Bouberle), Steinberger, Votípka, Voráček (60. Kotrnoch), Mészáros.

Přeštice - Chanovice 1: 1 ( 0: 0)

Branky: Lambor - Beránek; ŽK: 2:2 . Diváků: 100

Holýšov -  Horažďovice 3: 0 ( 1: 0)

Branky: Lukáš, Multrus, Tlustý; ŽK: 0:4; ČK: 0:1. Diváků: 170.

Rapid  - Vejprnice 3: 3 ( 2: 2)

Branky: Faist, Žitník, Žák - Biedermann, Havránek, Straka; ŽK: 1:1 . Diváků: 100

Rokycany  - Stříbro 1: 4 ( 1: 3)

Branky: Horváth - Ábel 2, Demjan, Dyk; ŽK: 2:2. Diváků:  220

M.Touškov  - Hor.Bříza 2: 2 ( 1: 2)

Branky: Eliáš, Karbusický - Fráz, Vrla; ŽK: 2:2; ČK: 0:1. Diváků: 200

Koloveč - SK ZČE 3: 0 ( 2: 0)

Branky: Malý 2, Šperl; ŽK: 2:2; ČK: 1:0 . Diváků: 280.

Rozvadov  -  Bolevec 5: 1 ( 2: 0)

Branky: Chada 2, Horáček 2, Šuranský - Zítek; ŽK: 4:2. Diváků: 150.

1. Koloveč             28  18   3   7   80 : 28    57  ( 15)

2. Holýšov             28  16   6   6   56 : 36    54  ( 12)

3. Chrást              28  15   7   6   69 : 39    52  ( 10)

4. Rokycany            28  14  10   4   47 : 26    52  ( 13)

5. Přeštice            28  13   6   9   54 : 38    45  ( -3)

6. M. Touškov          28  13   6   9   59 : 52    45  (  3)

7. Stříbro             28  12   4  12   54 : 54    40  ( -2)

8. Rapid Plzeň         28  10   7  11   45 : 51    37  ( -5)

9. Vejprnice           28   9   9  10   41 : 49    36  ( -6)

10. Bolevec             28   9   8  11   46 : 56    35  ( -7)

11. Horní Bříza         28   8   7  13   39 : 54    31  (-11)

12. Chanovice           28   9   4  15   40 : 56    31  (-11)

13. SK ZČE Plzeň        28   9   4  15   40 : 60    31  (-11)

14. Rozvadov            28   8   6  14   43 : 56    30  (-12)

15. Horažďovice         28   7   8  13   41 : 51    29  (-13)

16. Klatovy             28   5   3  20   28 : 76    18  (-21)

---

NIKDO NEMÁ NIC JISTÉ

Dvě kola před koncem 1.A třídy je  situace v tabulce ještě stále hodně zamotaná. Shoda náhod výsledků 27.kola  ještě více dramatizovala závěr této soutěže. Vzhledem k sestupu Tachova z divize sestupují  z této soutěže  tři družstva a další tři budou hrát baráž o záchranu s celky které skončí ve třech skupinách 1.B třídy na druhém místě. Dvě kola před koncem nemá ještě stoprocentní jistotu ani Strážov, který je na šestém místě ! Ten  mohl  být teoreticky bodově dostižen Sokolem Křimice a jelikož vzájemné zápasy a skóre z nich mají vyrovnané,  rozhodovalo by celkové skóre a to má lepší  Strážov zatím pouze o jedinou branku než z předměstí Plzně.  To je spíše otázka teorie, ale daleko ve složitější situaci jsou Luby a Nýrsko, které balancují nad pastí přímého sestupu. Přesto jejich manévrovací prostor je omezen a pokud se vyhnou sestupu, pak budou muset absolvovat barážové duely o záchranu.

Sušice  - Luby  3 : 0 (1 : 0)

Vratislav Krulich

Za ideálního počasí, na ideálním trávníku měla od počátku utkání Sušice navrh. Počáteční nápor domácích gradoval v 9-té minutě nastřeleným břevnem, kdy kapitán domácích František Hrach orazítkoval spojnici tyčí z dobrých 25 metrů. O čtyři minuty později byl v obrovské šanci sušický Šablatura, kdy se zjevil tváří v tvář lubskému gólmanovi Kalašovi, ale jehi střela skončila mimo lubskou svatyni.

Domácí se poprvé radovali v patnácté minutě, kdy po rychlých narážečkách Pohořal prostrčil míč zcela volnému Fartákovi a sušický útočník nezaváhal.Zbytek prvního poločasu se hrál zcela pod taktovkou domácích.

Do druhého poločasu hostující celek přidal na otáčkách, důsledněji napadal domácí hráče a snažil se o zvrat utkání. Největší, a jak se později ukázalo jedinou šancí, byla hlavička hostujícího Kostolanského. Po úvodním tlaku hostujícího celku, domácí postupně vyrovnali hru a od šedesáté minuty utkání byli opět pány na hřišti.V 67 minutě sušickým vyšla dokonale kombinace, kdy Melka uvolnil střídajícího Kysilku a bylo rozhodnuto o výsledku utkání.

Sušičtí zcela ovládli situaci na hřišti, své soupeře dokázali  eliminovat a naopak ještě několikrát ohrožovali soupeřovu branku. Podobu konečného výsledku stanovil sušický Martin Kotrba, kdy tři minuty před koncem utkání po kombinaci Fusch - Brož - Kysilka, nedal šanci lubskému Kalašovi a stanovil konečnou podobu výsledku.

Sušičtí si za předvedený výkon body zcela zaslouží. Utkání s přehledem řídil Václav Pressl ze Strážova a i arbitři na čarách, horažďovický Petržilka a pačejovský Cihlář předvedli výborný výkon.

A tak na dvě stovky sušických příznivců odcházelo dnes ze sušického stadiónu spokojeno.

Branky:  15.Josef Farták, 67.Jiří Kysilka a 87. Martin Kotrba. ŽK: 1 : 2. Rozhodčí:  Václav Pressl, Jiří Petržilka a Jan Cihlář. Diváků:200.

Sestavy:

Start VD Luby:Kalaš - Papay (88´ Čížek), Vejskal, Šnour (68´ Koželuh)), Švec, Pikhart, Hradecký, Kostolanský, Voráček (62´ Zavadil), Smolík a Šůs.

TJ  Sušice:Čížek,  Bešta, Kalný, Farták (63´ Brož), Šablatura (58´ Kysilka), Hrach, Sládek, Melka (89´ Bachroň), Kotrba, Pohořal (48´ Fusch) a Blažek

Trenér Sušice František Melka: „Dnes jsme měli opět dobrý nástup do zápasu, ale po vstřelené vedoucí brance jsme polevili a zbytečně pustili soupeře do hry. Bohužel to není poprvé. Jsem spokojen s výsledkem, méně již s předvedenou hrou. Pochválit musím naše dorostence, kteří se v týdnu přidali k našemu mužstvu a ukázali, že pro nás budou dobrou posilou.“

Strážov – Příkosice   0 : 0

Trenér Strážova Petr Presl : „ Utkání s aspirantem na postup do krajského přeboru bylo jedno z nejtěžších v jarní části soutěže.Odehrálo se za velmi nepříjemného teplého počasí a navíc soupeř oproti podzimnímu utkání nastoupil s velmi kvalitním, posíleným kádrem, který neměl slabá místa v sestavě. Celý zápas se odehrál ve velmi vysokém tempu a s patřičným nasazením navíc korektně, což musím v těchto podmínkách zvláště ocenit. Velkou měrou  k tomuto průběhu utkání přispěl svým výkonem i hlavní rozhodčí utkání Václav Duda. O rušné okamžiky na obou stranách hřiště nebyla nouze, přesto se diváci branky díky velmi  pozorně pracujícím defenzivním řadám na obou stranách nedočkali.Remíza je vzhledem k průběhu utkání spravedlivá, protože si ani jedna strana nedokázala vytvořit vyložené brankové příležitosti.Své hráče  bych chtěl pochválit dnes jako celek, protože odvedli poctivý výkon s velkou bojovností a zápas dokázali odjezdit proti favoritovipo celých devadesát minut, což dnes vůbec nebylo snadné.“

Diváků: 200. ŽK: 0 : 1. Rozhodčí Václav Duda.

Sestava Strážova : Javorský,Čížek, Chaluš, Michel, Helm, Vítovec, Matějka V., Matějka T. (75.Presl Š.), Gajdušek, Janka, Čeleda

Nýrsko  - Stod 3: 3 ( 1: 2)

Branky: Korchinský 2, Kadlec - Dolejš, Hruška, Košťál; ŽK: 1:0. Diváků100.

Zruč  - Manětín 4: 3 ( 1: 1)

Branky: Lauko 2, Homola, Trnka - Janouškovec, Koblov, Pátek; ŽK: 0:1  . Diváků: 150

Křimice  - Nepomuk 3: 0 ( 2: 0)

Branky: Rada 2, Grambal; ŽK: 1:3  . Diváků: 100

Nýřany  - Domažlice B  4: 2 ( 1: 2)

Branky: Duspiva 3, Aliev - Hartl, Strejc; ŽK: 3:3; ČK: 0:1  . Diváků: 100

Zbiroh  - Chlumčany 1: 0 ( 0: 0)

Branky: Rada; ŽK: 1:0 . Diváků: 150

Zbůch -  Staňkov 3: 0 ( 1: 0)

Branky: Fořt, Pfeifer, Schejbal; ŽK: 3:2 . Diváků: 100

1. Stod                28  18   7   3   87 : 35    61  ( 19)

2. Zbiroh              28  14   9   5   41 : 29    51  (  9)