KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 18.,28. kolo 5. – 6.6.

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

SUŠICKÝ DOROST BERE STŘÍBRO A BRONZ

Posledním kolem skončil další ročník krajského přeboru dorostu. To se již odehrávalo bez účasti jediného zástupce Pošumaví v této soutěži TJ Sušice který již všechny své zápasy měl odehrány. Před zahájením ročníku měl starší dorost z města na Otavě cíl postupů do divize. Podzim  ještě dával k tomuto plánu dobré indicie  , ale na jaře začali kralovat plzeňští energetici a nakonec oprávněnost postupu do divize demonstrovali vítězstvím s devítibodovým náskokem. Na Sušici zůstalo v kategorii starších dorostenců stříbro a na mladší dorost v KP zbyl bronz.

---

STARŠÍ   DOROST

Sušice - volno

1. SK ZČE Plzeň        16  13   0   3   65 :  9    39  ( 15)

2. Sušice              16   8   6   2   40 : 20    30  (  6)

3. Tachov              16   8   3   5   48 : 38    27  (  3)

4. Sportovní škola     16   8   1   7   34 : 28    25  (  1)

5. Doubravka           16   7   4   5   37 : 21    25  (  1)

6. Přeštice            16   8   1   7   39 : 39    25  (  1)

7. Postřekov           16   7   2   7   31 : 41    23  ( -1)

8. Smíchov Plzeň       16   3   2  11   30 : 65    11  (-13)

9. Nepomuk             16   0   1  15    9 : 72     1  (-23)

---

MLADŠÍ  DOROST

1. SK ZČE Plzeň        16  14   1   1   63 : 16    43  ( 19)

2. Doubravka           16  13   1   2   53 : 10    40  ( 16)

3. Sušice              16  10   1   5   49 : 18    31  (  7)

4. SŠ  Plzeň           16   9   2   5   47 : 31    29  (  5)

5. Tachov              16   8   1   7   37 : 50    25  (  1)

6. Nepomuk             16   3   4   9   26 : 44    13  (-11)

7. Smíchov Plzeň       16   3   2  11   17 : 51    11  (-13)

8. Přeštice            16   2   3  11   22 : 39     9  (-15)

9. Postřekov           16   2   1  13   12 : 67     7  (-17)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

HORAŽĎOVICE  MAJÍ POSTUP DO KRAJE JISTÝ

Dvě kola před koncem krajské soutěže dorostu je rozhodnuto o vítězi a postupujícím do krajského přeboru. Tím se stali dorostenci z Horažďovic, kteří udělali rozhodující krok k tomuto mimořádnému úspěchu výhrou a hřišti jednoho ze spolufavoritů soutěže v Holýšově. Dosud úspěšné Luby které byly příjemným překvapením tohoto ročníku  doma překvapivě podlehly svým vrstevníkům z Blovic a klesly v tabulce na 4.místto.

---

Měčín - Hrádek   3 : 5  (2 : 2)

Evžen Veselý

Utkání dvou sousedů z tabulky se hrál průměrný fotbal. Na obou stranách byla řada nevyužitých brankových příležitostí. Domácí vždy dotahovali jednobrankový rozdíl. V závěrečné fázi domácí stupňovali tlak dosáhnout nerozhodného výsledku. Hosté z brejku vsítili pátý gól a odvezli si tři body.

ý Goly za domácí : Hředec, Ambrož 2x 1x PK  za hosty Schmirler 3x, Kodýdek 2x, utkání řídil s přehledem Miroslav Kohout.  Ž K   2 - 3 , utkání sledovalo 40 diváků.

Luby - Blovice  2 : 3 (1 : 0)

Jan Voráč

Domácí tým po prohře v minulém kole, kdy byl vítězným Horažďovicím důstojným soupeřem a přes prohru zahrál velice kvalitní fotbal, nastoupil do zápasu aktivně a začal hrát svojí nátlakovou hru. Hosté se však nezalekli a když se jim podařilo přežít prvních 20 minut a čtyři golové šance Lub, které domácí neproměnili (zčásti svojí lehkomyslností a zčásti je vychytal skvělý brankář Blovic), začali hrozit také a bylo vidět, že nechtějí dát kůži zadarmo. Do šaten se však šlo za stavu 1 - 0 pro domácí po brance Voráče.

Domácí však branka neuklidnila a protože další  nepřidali, i když šancí přibývalo, přišel trest. Hosté během půl hodiny otočili skore až na 1 - 3, když vytěžili z minima maximum.

V 75. minutě oživil naději svým golem Šnaur, ale protože Blovice disciplinovaně bránili a několikrát je podržel brankář, skore už se neměnilo.

Blovice si odvezly překvapivě 3 body, Luby dostaly tvrdou lekci z produktivity střelby.

Branky za domácí : Voráč, Šnaur . Rozhodčí : Kopejtko . Diváků: 50.

Pačejov -  Nýrsko 5 : 1 (2 : 1)

Tomáš Cihlář.

Přestože domácí nastoupili k zápasu bez řady  opor, dokázali bez větších problémů vybojovat hladké a zasloužené vítězství. Po dvou brankách vstřelil Honza Kodýdek a Jarda Kubaň, jednou se trefil i Honza Šebek.

Rozhodčí Simbartl, 50 diváků

Hrádek - Blovice 1:3 (0:1)

Václav Hána

Od začátku utkání domácí dorostenci hosty z Blovic přehrávali a zdálo se, že utkání pro ně bude lehkou záležitostí. Zvláště když v prvních patnácti minutách se hosté dostali na polovinu domácích jen sporadicky. Příšla 18. minuta, domácí záložníci ztratili míč, následovala dlouhá přihrávka na útočníka hostů Matouška, který utekl všem obráncům, obešel brankáře a do prázdné branky skoroval 0:1. Domácí však dále hosty přehrávali a největší šanci domácího kapitána Kodýdka vlastně zmařil rozhodčí, který na Kodýdka zapískal faul, ale nařídil volný přímý kop místo penalty, přestože faul byl jeden metr v pokutovém území. Pak ještě před koncem poločasu opět postupoval sám na domácího brankáře Křížka Matoušek, ale brankář výborně zakročil. I proto skončil první poločas 0:1 pro hosty.

Druhý poločas začal jako první - tlakem domácích. V 53. minutě opět ztratil domácí záložník míč, po dlouhé přihrávce do postavení mimo hru, které signalizoval pomezní rozhodčí (hlavní nechal pokračovat ve hře), a hostující Tatějov pohodlně skoroval 0:2. Vzápětí však hlavní rozhodčí odpískal offside a zastavil tak domácího útočníka, který postupoval na hostujícího brankáře sám.

Domácí se dočkali až v 75. minutě, to když Kodýdek z úhlu postupoval na branku, ale místo střely nezištně přihrál Schmirlerovi, ktetý bez problémů zblízka snížil na 1:2. Pak ještě vypadl míč z rukou brankáře hostí, ale nikdo z domácích hráčů míč nesledoval, a spíše si překáželi hráči Oliva se Schmirlerem a ani jeden z nich míč z pěti metrů do branky nedopravil.

A v největším tlaku domácích přišla zpětná přihrávka na obránce, kterou vystihl nejlepší hráč hostů Matoušek a zvýšil na 1:3. A tímto výsledkem tak skončilo utkání.

Branky:  86. Matoušek  .- 18. ,53. Tatějov ,75. Schmirler 1:2 . Rozhodčí:Bína. ŽK 1:3. diváci 30

Holýšov - Horažďovice   1 : 2 (0 : 1)

Branky: Belina l. – Klíma T., Vachuška A. ŽK: 1:2. Diváků: 80.

1. Horažďovice         28  24   3   1  119 : 24    75  ( 33)

2. Koloveč             28  22   2   4  136 : 46    68  ( 26)

3. Luby                28  21   2   5  106 : 32    65  ( 23)

4. Mrákov              27  21   1   5   88 : 40    64  ( 25)

5. Holýšov             28  20   1   7  120 : 48    61  ( 19)

6. Pačejov             28  16   2  10   68 : 47    50  (  8)

7. Blovice             28  13   3  12   71 : 83    42  (  3)

8. Nýřany              28  12   4  12   69 : 83    40  ( -2)