OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 23. kolo 29. – 30.5.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

HORÁCI SE VRÁTILI Z CHANOVIC S DEBAKLEM

Ve 23.kole okresního přeboru dopadly nelichotivě dva celky ze spodních pater tabulky. Hory Matky Boží prohrály vysoko 8:1 z Chanovicích a Železná Ruda na hřišti v Nezamyslicích ve kterém lídr nastoupil bez svých pěti opor dostala půl tuctu branek. Plných sedm kol čekaly na své vítězství Velké Hydčice . Toho se dočkaly až brankou Ladislava Kropáčka devět minut před koncem  duelu s Duklou Janovice . Čestným způsobem se snaží dohrát nejvyšší okresní soutěž týmy zralé na sestup Veřechov a Dešenice, které dotáhly své domácí duely do vítězného konce.

---

Hrádek -  Mochtín B 4 : 0 ( 1: 0)

Branky: 27. Hubáček Pavel, 60. Vomela Lukáš, 73. Kutil Libor, 81. Oliva Jan; ČK: 0 : 1(Zoubek Pavel).  Diváků:  140

Nezamyslice  -  Železná Ruda 6: 0 ( 3: 0)

Janda Milan

Utkání se zachraňujícím se soupeřem bylo  očekáváno s napětím ,neboť trenéru domácích opět chyběli zranění Mašek,Burda ,Skuhra a omluvení Kopačka a Vinický Radek. V sestavě  od začátku hráli Kočí Václav a Rejšek Karel.kteří příjemně překvapili .Kočí odehrál celé utkání na pravém beku a Rejšek byl platným hráčem v útoku, což korunoval dvěma krásnými brankami. Dařilo se celému útoku,neboť šest gólů do sítě hostujícího brankáře stříleli jen útočníci.Utkání se povedlo zvláště Aschenbrennerovi,kterému čistý hattrick překazil kanonýr domácích Martin Soutor. Hosté zahrozili pouze třikrát,ale pozorný Ritter v bráně vychytal další 0,ikdyž po krásné střele hostujícího útočníka ho zachránila tyč.Domácí zaslouženě vyhráli a hosté mohli odjet ještě s větším přídělem,ale proměňování šancí je velká slabina domácích střelců.

Střelci branek: 10.,49.,50. Aschenbrenner Jan,9.,79.Rejšek Karel, 21. Soutor Martin. Rozhodčí: Dušek Václav. Hráno bez karet.Diváků:50

V. Hydčice   -  Janovice 2: 1 ( 1: 0)

Branky: 35. Hejpetr Ladislav, 81. Kropáček Ladislav – 68. Slivoň Václav; ŽK: 1:1 . Diváků: 40 . Rozhodečí: Holeček Miroslav.

Dešenice -  Vrhaveč 3: 2 ( 0: 0)

Macháček Vlastimil

První poločas byl velice vyrovnaný. Obě mužstva měli 2 až 3 šance na skorování. Do šaten se šlo ale bez brankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupili domácí lépe.První golovou šanci měl navrátilec Miloš Bartůněk,který trefil břevno. O chvíli později se dostal do šance kanonýr Michal Poupa, ale na hostujícího brankáře nevyzrál. Z další šance už šly domácí do vedení. Střelu Miloše Bartůňka vyrazil brankář jen před sebe kde míč dorazil Ondřej Prodan.V 67 minutě se podařilo hostům vyrovnat Michalem Minaříkem. Utkání bylo dále vyrovnané. V 89 minutě se prosadil Michal Poupa střelou k tyči. Ovšem hned z rozehrávky vyrovnal krásnou střelou z poloviny hřiště David Hrach, když domácí brankář špatně odhadl letící míč.Ovšem hned z rozehrávky zaútočil po pravé straně Roman Svoboda,který předložil krásnou přihrávku Václavu Pytlovi na vítězný gol. Poděkování patří pomoci tří hráčů Karlovi Smolíkovi,Miloši Bartůňkovi a Václavu Pytlovi,kteří pomohli mužstvu k cennému vítězství, jakož to i celému mužstvu za bojovný výkon, který ocenili  i jejich příznivci. Zápas s přehledem řídil rozhodčí Jiří Bureš.

Branky: 60, Prodan Ondřej, 89, Poupa Michal , 91 Pytel Václav - 67, Minařík Michal, 90, Hrach David rozhodčí: Bureš Jiří, hráno bez karet, diváků 60

Sestava domácích: Pudlo Petr,Toman Radek,Hájek Jakub,Poupa Jiří,Kubalík Petr,Smolík Karel,Macháček Roman,Kovács Ivan,Svoboda Roman,Poupa Michal,Bartůněk Miloš střídající hráči: Prodan Ondřej,Pytel Václav

Veřechov - Bezděkov 2 : 1 (1:1)

Jaromír Hnídek

Domácí chtějí důstojně dohrát soutěž a byli hostům vyrovnaným soupeřem. V prvním poločase hosty dokonce přehrávali a zaslouženě se ujali vedení. Centr R. Šatry prodloužil hlavou J. Hlaváč a A. Šimko zavěsil. Hosté před koncem poločasu vyrovnali. Domácím zajistil 3 body hlavou J. Hlaváč po rohu V. Sopociho 5 min. před koncem.

Branky: 35min. Šimko Anton, 85min. Hlaváč Jaromír- 43min. Valečka Václav

Rozhodčí: Bína, diváků 60, ŽK 2:1

Chanovice B -  H. M. Boží 8 : 1 ( 5 : 0)

Václav Brejcha

Jednoznačná záležitost domácích , kteří se ujali vedení už ve 13. sekundě zápasu Beránkem.Hra se odehrávala povětšinou na polovině hostí a domácí v poklidu přidávali další branky. Hostům se nakonec podařilo vstřelit alespoň čestný gól.Slušně hrané utkání s přehledem řídil rozhodčí Simbartl.

Branky : Beránek 1‘,52‘, Klásek Vojtěch 26‘,44‘, Nadych Andryi 27‘, Vivatenko 35‘,  Kandra 48‘,  Pavlovský Lukáš 71‘ -  Mužík 84‘. Rozhodčí: Simbartl. ŽK. : 3 : 1. Diváků: 80

Sušice B – Žihobce   1 : 1 (1 : 0)

Jaroslav Šimeček

Zápas začal o 20 minut později, neboť se čekalo na delegovaného rozhodčího, který se nedostavil, ani nijakým způsobem se neomluvil. Utkání se ujal rozhodčí Jan  Veverka.

Branky : Chmelík - Nemrava O.(PK). Rozhodčí : Veverka. Diváků : 60.ŽK:  2  :  3. ČK: 0 : 1 (Skuhra)

1. Hrádek              23  19   1   3   76 : 26    58  ( 22)

2. Nezamyslice         23  18   3   2   73 : 19    57  ( 21)

3. Vrhaveč             23  13   3   7   43 : 27    42  (  9)

4. Sušice B            23  10   9   4   44 : 25    39  (  3)

5. Bezděkov            23  10   5   8   44 : 35    35  (  2)

6. Chanovice B         23  10   5   8   43 : 34    35  ( -1)

7. Janovice            23   9   3  11   39 : 33    30  ( -3)

8. Mochtín  B          23   8   3  12   39 : 50    27  ( -6)

9. Žihobce             23   8   3  12   29 : 41    27  ( -6)

10. V. Hydčice          23   6   7  10   22 : 38    25  (-11)

11. H. M.  Boží         23   6   6  11   34 : 58    24  ( -9)

12. Dešenice            23   6   2  15   44 : 77    20  (-16)

13. Železná Ruda        23   3   8  12   28 : 60    17  (-16)

14. Veřechov            23   4   4  15   27 : 62    16  (-20)

---

TŘETÍ DVOUCIFERNÁ LETOŠNÍ PROHRA HORAŽĎOVIC

Hladkou prohrou s rezervou Hradešic si podřízl z pohledu umístění na samém dně tabulky pod sebou sestupovou větev Sokol Kolinec. Tři kola před koncem je ztráta čtyř bodů na nejbližší sousedy v tabulky velkou ztrátou i komplikací se záchranou. V souboji prvních dvou týmů tabulky ve Velkém Boru vyhrála béčko z Lub a i touto výhrou potvrdilo, že bylo v tomto ročníku III. třídy velkým suverénem který si návrat do okresního přeboru zaslouží. Další ostudnou letos v pořadí již třetí dvoucifernou prohru si z venku domů přivezly Horažďovice B. Po debaklu v Lubech 11:0  v Kvaseticích 13:1  i u výsledku v Malém Boru je opět  dvoumístné číslo , tentokráte  10:1 !

---

Týnec -  Nalžovské  Hory  1: 1 ( 0: 0)

Branky: Kubový Petr - Mesiar Miroslav; ŽK: 2:0 . Diváků: 50

Velký Bor  - Luby B 2: 3 ( 2: 2)

Miroslav Kolář

Silně oslabený domácí tým (pro různá zranění chybělo 6! klíčových hráčů)sehrál s lídrem tabulky více než důstojný zápas. Hned v úvodu po neproměněné šanci Vrány šli domácí do vedení po přihrávce Turka gólem Voráče. Na vyrovnávací branku Smolíka brankář Stulík nereagoval, ale vzápětí krásnou střelou z voleje poslal domácí zase do vedení Němec. Když domácí Červený hlavičkoval těsně vedle, přišlo před koncem poločasu vyrovnání z kopačky Sydorenka, i když rozhodčí váhal s uznáním branky a tuto potvrdil až po hlášení místního hlasatele. Začátek druhého poločasu vycházel lépe domácím, ale šance Vrány a Voráče zůstaly neproměněny. Po zranění a nuceném střídání opor Káby a Němce museli domácí sáhnout na samé dno hráčských rezerv. Hosté i po vyloučení Vandrovce v deseti ovládli hru a brankář Stulík kryl několik jejich gólových šancí. Vítězné brance v závěru zápasu ale nezabránil. Domácí přes zmíněné potíže se sestavou zaslouží pochvalu za vysoce bojovný a odhodlaný výkon bez  z respektu, za který by si zasloužili alespoň bod.

Branky: 4. Voráč František 25.  Němec Jan –21. Smolík Vladislav, 44. Sydorenko Vasyl, 83. Bešta Jiří ; 0 : 1 (Vandrovec Adam ). Rozhodčí: Abraham Josef.  Diváků: 80

Měcholupy  - Velhartice 2: 1 ( 2: 1)

Branky: 2. Bálek Dušan, 3. Jakubec David – 41. Poledník Pavel; Rozhodčí: Javorský Josef; ŽK: 0:1 . Diváků:  50

Neznašovy  - Kvasetice 3: 2 ( 1: 2)

Branky: 10., 54.  Voráček Pavel , 76.  Mareš Michal –5. Klíma Ondřej, 33. Kubaň Aleš ; ŽK: 1:1 . Diváků: 50. Rozhodčí: Blaheta Josef.

Malý Bor – Horažďovice B  10 : 1 (6 : 1)

Faltys

K vysoké porážce nekompletních hostí stačil domácím i podprůměrný výkon. Tímto vítězstvím si hráči Malého Boru zajistili účast ve III. třídě OP i pro příští sezonu.

Branky :23´, 42´a 47´Luděk Vaněk. 31´Jakub Kylián, 32´a 45´Václav Melky, 37´Josef Heřman, 65´a 80´Tomáš Kučera, 67´Karel Jára -   15´Martin Hlaváč.

Rozhodčí: Hovorka Milan . ŽK: 1 : 1 .Diváků : 80

Běšiny -  Bolešiny 4: 2 ( 2: 1)

Branky: 17. vlastní(Kocián), 30. Stach Ladislav, 68. Kolář Zdeněk, 82. Šťastný Lukáš, - 42.,66. Roháč Jan ; Rozhodčí: Pastyřík Vladimír; ŽK: 3:3. Diváků: 50.

Kolinec – Hradešice  B  0 : 4 (0 : 2)

Branky : Hnojský Jan (40 ), Melka František (44.), Šmrha Miroslav (62.), Hlaváč Václav (72 )

Rozhodčí: Robert Diviš. ŽK:3 : 3. ČK: 1 : 0 (85.Josef Vondrička). Diváků : 50

1. Luby B              23  20   2   1   91 : 21    62  ( 29)

2. Velký Bor           23  15   4   4   64 : 31    49  ( 13)

3. Měcholupy           23  13   5   5   45 : 27    44  (  8)

4. Neznašovy           23  13   3   7   38 : 29    42  (  6)

5. Běšiny              23  10   3  10   56 : 39    33  ( -3)

6. Horažďovice B       23  10   3  10   41 : 77    33  (  0)

7. Malý Bor            23  10   1  12   43 : 36    31  ( -5)

8. Týnec               23   8   6   9   54 : 59    30  ( -6)

9. Kvasetice           23   9   2  12   55 : 63    29  ( -4)