KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 17.,19. kolo 29. – 30.5.

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

NÝRSKO  S FAVORITEM DRŽEKLO KROK

Posledními zápasy v tomto ročníku se na domácí půdě loučili s letošním soutěžním  ročníkem 2009/2010 oba zástupci Pošumaví v krajském přeboru Klatovy a Nýrsko. Klatovy podle očekávání své zápasy s Nepomukem dotáhly do vítězného konce. Svojí kůži zadarmo neprodali ani žáci Okuly Nýrsko, i když třetí tým tabulky v kategorii  starších žáků a vítěz z kategorii mladších žáků v podobě FK Rokycany byl nakonec  šťastnější.

---

STARŠÍ      ŽÁCI

Okula Nýrsko-FC Rokycany 1:3 (0:2)

David Svoboda

Ráz utkání dala hned první akce hostů,kteří se po zaváhání celé obrany a brankáře Pence dostali lacino do vedení.Prvních dvacet minut byl tým Rokycan lepším,důraznějším celkem a hru v poklidu kontroloval.Navíc po dalším zaváhání brankáře Nýrska v 19.minutě své vedení ještě navýšil.To tým Rokycan  naprosto uspokojilo a najednou začal být na hřišti prostor i pro akce domácích,leč bez valného efektu.Druhá půle byla ve znamení nástupu domácích,který nastartoval krásnou brankou z přímého kopu Kvítek.Najednou začalo být hostům horko,ale všechny akce Nýrska provázela nepřesnost a nedůraz a tak hosté dlouho odolávali.Ve chvíli když už hrálo Nýrsko jen na tři obránce a vše se hrnulo dopředu za vyrovnáním,hosté volného prostoru využili ke vstřelení branky.

Trenér Nýrska D. Svododa: „Těžko hodnotit takový zápas,protože mi chybí jistý časový odstup.Teď bych své hodnocení psal pod vlivem emocí a to nechci.Dnes jsme se porazili sami,hrát jen dvacet,třicet minut prostě nestačí!!Navíc s takovým soupeřem,který ale nepodal nijak oslňující výkon.Bohužel to na nás dnes stačilo“

Branka za domácí : 37. Kvítek . Rozhodčí: Duda .  ŽK: 1:0 (Valdman)

Sestava Nýrsko : Penc-Valdman-Nejdl,Bejvl,Kuchárik-Janovský,Fiala,Kalivoda,Týkal-Bilíček,Kvítek /Macháček, Trefanec, Záň/

TJ Klatovy - FK Nepomuk  5 : 1 (2 : 1)

Ludvík Fremut

Po prohře z minulého kola bylo utkání více motivující pro hosty z Nepomuka, kteří hrají o záchranu v soutěži. Jejich snaha byla potvrzena gólem v naší síti a to již v osmé minutě utkání. Branka naše ospalé hráče probudila a začali jsme aktivněji hrát k soupeřově brance. Vyrovnání však přišlo až ve dvacáté minutě, střelecky se po spolupráci se Zbyňkem Smolíkem prosadil Jan Kojan. I když jsme měli po zbytek prvního poločasu více ze hry, nepodařilo se nám prosadit se gólově. Až v 29. minutě usměrnil míč do sítě z rohového kopu Jiří Procházka. Hosté úporně bránili a k naší brance vyráželi hlavně pomocí rychlých protiútoků. Zlom v utkání nastal v 48. minutě. Za faul na pronikajícího útočníka, fauloval Evžen Boublík, byl nařízen pokutový kop. Střelec hostí dal však vyniknout našemu brankáři, Dominik Sváček jeho střelu vyrazil a následně míč ještě stačil dostat pod kontrolu a zabránit rohovému kopu. V zápětí jsme se rychle přesunuli k brance soupeře a pronikající Zbyněk Smolík byl také faulován v pokutovém území. Exekutor penalty Dominik Hajžman se nemýlil. To soupeře srazilo a v pohodovém tempu se již jen dohrávalo. Přidali jsme ještě dva góly, podruhé se do tabulek zapsal Dominik Hajžman a jednou také Zbyněk Smolík.

Sestava: Dominik Sváček, Jiří Procházka, Evžen Boublík, Dominik Vrbecký, Petr Reitmajer, Jan Kojan, Dominik Hajžman, Jakub Jarošík, David Dolanský, Jiří Hofman, Zbyněk Smolík. Střídali: Zdeněk Cibulka, Bohumír Valeš, Karel Čabrada, Filip Bláha

Branky: Dominik Hajžman 2x, Jiří Procházka, Zbyněk Smolík

Trenéři Ludvík Fremut, Ulrych Petr:  „V posledním utkání v soutěžním ročníku na domácím hřišti se kluci rozloučili výhrou a ukázali, že minulé kolo bojovali o postup do divize oprávněně, mimo toto utkání zatím neztratili ani bod".

1. Domažlice           17  16   0   1   81 :  5    48  ( 21)

2. Klatovy             17  13   2   2   60 : 14    43  ( 11)

3. Rokycany            17  13   1   3   54 : 14    40  ( 16)

4. Přeštice B          17  10   0   7   36 : 21    30  (  6)

5. Stříbro             17   7   3   7   37 : 35    24  ( -3)

6. Nýrsko              17   6   1  10   27 : 59    20  ( -8)

7. SK ZČE Plzeň        17   5   2  10   30 : 41    18  ( -7)

8. Nepomuk             17   6   0  11   29 : 41    18  ( -6)

9. Smíchov Plzeň       17   3   1  13   13 : 50    10  (-14)

10. Dyn.H.Týn           17   1   0  16    5 : 92     3  (-21)

---

MLADŠÍ  ŽÁCI

TJ Klatovy - FK Nepomuk  2 : 1 (0 : 0)

V prvním poločase klatovští mladíci lehce přehráli tým Nepomuku se základní sestavou roč.97. Po změně stran, kdy "97" odjeli na další zápas, odehráli domácí s 5-ti minižáky vynikající poločas, po kterém udrželi vítězství 2:1.

Branky : 15´Pavlík(Havel, 25´Povolný(Mužík) Branky-hoste : 47´-

Trenér Klatov Petr Bláha : „ Tímto bych chtěl poděkovat týmu za vysoké nasazení, hlavně v tom druhém poločase.“

Okula Nýrsko-FC Rokycany 0 : 1 (0 : 1)

Josef Juraši

Vyrovnaný zápas rozhodla hrubá chyba domácího stopera,kterou napravoval faulem a z následného přímého volného kopu překonal hostující Cibula nepřipraveného domácího brankáře.Domácí hráči si vytvořily několik slibných šancích,ale nedokázali je proměnit ve vyrovnávací branku.

Branka: 23 .Cibula . Rozhodčí:Duda Václav    ŽK:  : 2:3. Diváků :30

1. Rokycany            17  13   3   1   57 : 10    45  ( 18)

2. Klatovy             17  14   1   2   63 : 17    44  ( 16)

3. Domažlice           17  12   2   3   72 : 18    39  ( 11)

4. SK ZČE Plzeň        17  10   2   5   48 : 20    34  (  8)

5. Nýrsko              17   8   2   7   45 : 31    26  ( -1)

6. Přeštice            17   7   3   7   39 : 30    26  (  0)

7. Nepomuk             17   4   2  11   32 : 56    14  (-10)

8. Stříbro             17   3   2  12   19 : 67    11  (-16)

9. Dyn.H.Týn           17   3   2  12   15 : 67    11  (-16)

10. Smíchov Plzeň       17   0   3  14    7 : 81     6  (-21)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

DERBY POD SVATOBOREM PRO HRÁDEK

Na programu 19.kola krajské soutěže žáků byly z pohledu zástupců z Pošumaví dvě derby. To které se odehrálo na druhé straně od Sušice pod Svatoborem v Hrádku se stalo kořistí domácích. Druhé hrané ve Svéradicích zase podle očekávání vyhráli žáci z Horažďovic  .

---

Hrádek     Sušice B  3 : 0  (2 :0 )

Stanislav Křížek

Hrádek se ujal vedení po uklouznutí stopera hostů a Bigasz šel sám na branku a s přehledem dal  gól ( 1:0). Druhý gól padl po faulu na Špičku, míč si postavil Jílek a krásnou střelou z 25 metrů dal 2 gól. Třetí gól přidal Vondráček, když se k němu dostal odražený míč na malém vápně a prostřelil brankáře.

Branky : Bigasz Robert, Jílek Martin, Vondráček Martin. Rozhodčí:  Brůha Radek. Diváků : 20

Blíženov – Klatovy B  0 : 3 (0 : 1)

FK Svéradice – FK Horažďovice  1 : 3  (1:3)

Daniel Martínek

Vše podstatné se v tomto utkání událo v 1. poločase. Hosté zužitkovali mírnou převahu v dvoubrankové vedení. Domácí pak snížili, ale horažďovičtí si vítězství pohlídali.

Sestava FK Horažďovice – Ondřejíčka Vladimír, Boček Jan, Vachuška Aleš, Vrzal Václav, Hlaváč Milan, Pařil Tomáš, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Melka Vojtěch, Panuška Václav, Hlaváč Marek, Vaněček David, Martínek Tomáš, Pikeš Tomáš, Rejšek Jindřich, Berger Lukáš

Branky : 20. Beránek Daniel – 11. Melka Vojtěch, 17. Vaněček David, 32. Vachuška Aleš. Rozhodčí: Kraus Jan. Diváků : 40

1. Klatovy B           19  17   1   1  118 : 14    52  ( 22)

2. Hrádek              19  16   1   2   53 : 15    49  ( 19)

3. Staňkov             19  11   3   5   81 : 45    38  (  6)

4. Horažďovice         19  12   2   5   47 : 27    38  ( 11)

5. Sušice  B           18  11   2   5   62 : 43    35  ( 11)

6. Blíženov            19   8   2   9   37 : 46    26  ( -4)

7. Svéradice           19   7   3   9   22 : 37    26  ( -6)

8. Stod                19   5   5   9   35 : 33    23  (-10)

9. Holýšov             19   6   2  11   55 : 56    22  ( -7)

10. Postřekov           18   5   2  11   35 : 77    18  (-10)