OP ŽÁKŮ , OS ŽÁKŮ skupina A, B 9. kolo 29. – 30.5.

OKRESNÍ PŘEBOR   ŽÁKŮ

MYSLÍV POTRÁPIL FAVORITA

Ani v pořadí sedmé kolo okresního přeboru žáků nepřineslo překvapení, když naplno bodovaly první tři týmy v tabulce na hřištích soupeřů. Nejblíže k překvapení měli nakročeni žáci Sokola Myslív kteří doma podlehli favorizovanému Měčínu šťastnou brankou hostů čtyři minuty před koncem.

Dlouhá Ves – Mochtín 0 : 8  (0:4)

Josef Krůs

Převaha hostů po celý zápas.

Branky : Kozák Jaromír -12´a 67´, Smolík Zbyněk – 15´, 20´a 21´, Bejvl  Jakub 50´a 60´, Reitmajer Viliam – 62´.   Rozhodčí: Abrahám J.ŽK: 0:2. Diváků : 20

Myslív – Měčín  0 : 1 ( 0:0 )

Jiří Moravec

Ve velmi vyrovnaném utkání byli  šťastnější hosté, kteří v závěru zápasu využili naší chyby v obraně.

Branky : hosté 66. Benda. Rozhodčí: Lecjaks. ŽK: 1 :1 . Diváků : 50

Hartmanice  - Chanovice 1: 8 ( 0: 2)

Branky: Šimek Michal - Soukup Petr 2, Klásek Jakub 2, Hájek Marek, Šebková Klára, Chalupný Jakub, Hosnedl Petr. Diváků: 30.

1. Mochtín              7   7   0   0   41 :  6    21  ( 15)

2. Měčín                7   5   1   1   28 :  7    16  (  4)

3. Chanovice            7   3   0   4   18 : 19     9  (  0)

4. Dlouhá Ves           7   2   2   3   11 : 22     8  ( -4)

5. Myslív               7   2   0   5    7 : 22     6  ( -6)

6. Hartmanice           7   0   1   6    6 : 35     1  (-11)

OS  ŽÁKŮ – skupina  A

STRÁŽOVŠTÍ JSOU PRVNÍ V CÍLI

Tři kola před koncem skupiny A okresní soutěže žáků známe vítěze. Těmi jsou žáci ze Strážova kteří neztratili v soutěži ani bod a své postavení potvrdili i přesvědčivým vítězstvím na hřišti Startu Luby.

FC Švihov – Janovice  2:0  ( 0:0 )

Václav Pavelec

Domácí utrpěli vítězství.Janovičtí nastoupili pouze s devíti hráči a po celé utkání domácí tým řádně trápili.Pokud by v poločase vedli o tři branky,nikdo by se nemohl divit.Švihovští po tragickém výkonu,kdy si nedokázali vytvořit žádný tlak,byli bez pohybu a kazili jednoduché přihrávky,dvakrát skórovali dorážkami po standardních situacích.

Branky : 59´;67´-Kadlec Jan

Rozhodčí: Bureš Michal.     Diváků : 30

Luby – Strážov  0 : 8 (0 : 3)

Hosté přehráli domácí ve všech herních činnostech a tak si z chutí zastříleli, jediným nudícím se hráčem byl jejich brankář, kterého domácí prakticky neohrozili.

Střelci branek - Presl  a  Soušek 2, Adamec, Madera, Kutný, Kalivodová . Diváků : 30  . Rozhodčí :  Blaheta

1. Strážov              6   6   0   0   37 :  3    18  (  9)

2. Bolešiny             5   2   0   3   11 : 15     6  (  3)

3. Švihov               6   2   0   4    8 : 13     6  ( -6)

4. Luby                 5   2   0   3    8 : 19     6  ( -3)

5. Janovice             6   2   0   4    7 : 21     6  ( -3)

OS  ŽÁKŮ – skupina  B

SOUBOJ  O PRVNÍ MÍSTO POKRAČUJE

Souboj ve skupině B soutěže žáků o první místo nadále pokračuje. Hradešice i Nalžovské Hory své zápasy opět vyhrály a tak o tom kdo skončí první s největší pravděpodobností rozhodne až závěrečné kolo 20. června ve kterém se oba největší aspiranti na prvenství střetnou na hřišti v Hradešicích.

Plánice – Malý Bor  1 : 4 (1 : 1)

Adolf Hanousek

Dnešní zápas a myslím, že se se mnou shodnou i Maloborští byl oboustranně pěkný, fotbalový a i když si hosté díky věkovému rozdílu na konci zápasu získali více ze hry a více příležitostí, byli to právě domácí kterým patřila většina z první půle a první polovina druhé.

Od začátku začali hrát domácí s trochou nepochopitelného strachu z hostů a což se jim nevyplatilo hned ve čtvrté minutě a zbytečně inkasovali. Hned od následného výkopu začali domácí pomalu přenášet hru na polovinu hostů a nepouštěli Maloborské k žádné vážnější šanci, tlak se vyplatil a po rychlém úniku vojevůdce Petra Šuby a následném centru do vápna se nejlépe orientoval Honza Raus a vyrovnal. Domácí si vytvářeli do poločasu ještě pár slibných šancí, ale pokusům útočníků, Jílka, Nováků Michala a Milana i Strejce bránil nekompromisními odkopy hostující stoper a gólman, hosté ovšem nezůstávali pozadu a i když je branka domácích zaskočila několik šancí si vytvořili, ovšem když už je nezastavil Šuba, tak se překonával skvěle gólman Kovařík. Do druhé půle se nastoupilo jak kdyby nebyla přestávka a hráči pokračovali ve slibných příležitostech, ovšem byli to hosté kdo se opět zaradovali, neboť mladičkému družstvu domácích docházeli síly, čehož hosté více a více využívali a po gólech v poslední čtvrtině zápasu stanovili na konečných 1:4 pro Malý Bor.

Domácí předvedli, hezký a hratelný fotbal a za dnešní výkon zasluhují velkou pochvalu, kdy obrovskou zaslouží i brankář domácích Radek Kovařík, který jako začínající brankář odchytal doposud svůj nejlepší zápas a hlavně díky němu bylo skóre pouze čtyři góly pro hosty.

Branky: 14 min. Raus Jan – 4. a 47 . Melka Vojtěch, 42 . Chmelík David, 55 . Petřík Václav

Nalžovské Hory - Nezamyslice  5 : 0  (3:0)

Branky:15.,23.,63. Kovářík Václav,25. Nauš Pavel,69. Kodýtek Petr. Rozhodčí:Mácal Roman, diváků:20

Zichovice -  Hradešice 0: 4 ( 0: 2)

Branky: Buchta Michael 2, Mareš Lukáš, Vaněček David; Rozhodčí: Cihlář Jan. Diváků: 30.

1. Nalž. Hory           7   6   1   0   38 :  4    19  (  4)

2. Hradešice            7   6   0   1   28 :  5    18  (  9)

3. Nezamyslice          7   3   1   3   26 : 24    10  (  4)

4. Malý Bor             7   3   0   4   24 : 13     9  (  0)

5. Zichovice            7   1   0   6    4 : 33     3  ( -9)

6. Plánice              7   1   0   6    3 : 44     3  ( -9)