ČESKÁ DIVIZE DOROSTU – starší , mladší 22. kolo 22. – 23.5.

ČESKÁ DIVIZE  DOROSTU – skupina   A

PO DLOUHÉM BODOVÉM PŮSTU ZNOVU KLATOVY VYHRÁLY

Do Berouna, kde se hrálo utkání s Motorletem, odjeli starší divizní dorostenci Klatov s minimem hráčů. Pro přípravu k maturitní zkoušce se omluvili Křížek, Rejtar, Kološ a k utkání se bez omluvy nedostavil Milan Hora. I přes tyto problémy se svěřencům trenéra Jána Gašpara podařil husarský kousek, když si po pěti kolech bodového půstu si přivezli domů plný počet bodů !

---

STARŠÍ   DOROST

Motorlet Praha – Klatovy  2 : 3 (0 : 2)

Trenér Klatov Ján Gašpar : „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a již ve 3. min. jsme mohli skorovat, ale VÝTISK samostatný únik zakončil střelou do brankáře. V 6. min. se v pokutovém území soupeře dostal k odraženému míči JANDA a pohotově zavěsil - 0 : 1. I v dalším průběhu hry jsme si počínali velmi aktivně, vycházeli jsme ze zajištěné obrany a každou možnost jsme využili k zaútočení. Ve 13. min. se KAŠPÁREK odvážně pustil do obrany soupeře, v pokutovém území byl faulovan a rozhodčí neváhal odpískat pokutový kop, který proměnil VÝTISK - 0 :2.  Stav do konce poločasu se již nezměnil, ale několik příležitostí soupeře velmi dobře řešil náš brankář KAŠPAR.

Druhý poločas soupeř zahájil tlakem, zahrával několik standardních situací a podařilo se mu stav snížit na 1 : 2 v 67. min. Závěr utkání byl velmi nervózní, soupeř vyvíjel tlak a snažil se vyrovnat. To se mu povedlo v 88. min. hry po standardní situaci, kdy jsme zaváhali s odkopem míče a soupeř pak zblízka dorazil do branky. Rozhodčí utkání nastavil hrací čas o 3 min. a soupeř vrhl všechny síly do útoku se snahou zvítězit. Nám se však  v poslední minutě hry povedl dlouhý odkop na polovinu soupeře, za míčem se rozběhl VÝTISK a situaci na dva obránce domácích vyřešil střelou z 25 m a trefil přesně k tyči - 2 : 3. Vítězství těší, bylo vydřené všemi hráči.“

Sestava: KAŠPAR - BROŽ Martin( 75. min. PIVOŇKA), KAZMIRČÍK, ULRICH, MUNDL (65. min. RENDL) - TAITL, JANDA, SCHWARZ, SKALA -  VÝTISK, KAŠPÁREK (80.min. DENK

1. FK Příbram B        22  12   4   6   62 : 36    40  (  7)

2. SK Motorlet         22  12   3   7   43 : 34    39  (  6)

3. Vejprnice           22  11   5   6   54 : 39    38  (  5)

4. FC Písek            22  12   2   8   49 : 37    38  (  5)

5. SK Strakonice       21  11   4   6   37 : 28    37  (  7)

6. Rokycany            22  10   5   7   49 : 43    35  (  2)

7. Č. Krumlov          22   9   4   9   34 : 34    31  ( -2)

8. T. Prachatice       22   8   5   9   40 : 38    29  ( -4)

9. SKP Č.Budějovice    22   9   2  11   39 : 39    29  ( -4)