KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 16.,18. kolo 22. – 23.5.

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

DIVIZE SE V KLATOVECH PŘÍŠTÍ ROK HRÁT NEBUDE

Žákovský divizní fotbal v Klatovech minimálně příští rok nebude.  Rozhodující utkání v boji o návrat do divizní soutěže žáků s Jiskrou Domažlice  na kterou chyběli klatovským žákům dva body a výhra je mohla posunout k návratu do divize  do vítězného konce nedotáhli . Po vyhraném prvním poločase jim postupu chybělo překonat rozhodujících 35 minut !Od prvních minut bylo na hřišti vidět, že oba týmy o postup bojují oprávněně. Ani jeden tým soupeři nedal moc prostoru k tomu, aby předvedl nějaké fotbalové kousky. Od začátku se hra přelévala od branky k brance, ale ani jeden ze soupeřů si nedokázal vytvořit nějakou brankovou příležitost. Všechny tři góly byly vstřeleny po rozehrané standardní situaci, dlouhý míč do pokutového území a následná dorážka. Přitom ten rozhodující dali hosté v závěrečným okamžicích tohoto utkání jara.

---

STARŠÍ      ŽÁCI

SK Smíchov Plzeň – Okula Nýrsko 0:5 (0:2)

Hráči Nýrska dosáhli vítězného hattricku,ale tentokrát nebyl výkon až tak dobrý jak by mohl být.Pravda byli celý zápas lepším týmem,solidně a trpělivě kombinovali,vytvářeli si i dostatek šancí.Ale tentokrát tomu chybělo větší nasazení,více běhavosti a dravosti.Na druhou stranu je ale dnešní soupeř k nějaké větší aktivitě ani nedonutil a tak si tým Nýrska mohl v poklidu dojít pro další tři body.

Branky:Kvítek 2,Bilíček,Rubáš,Kalivoda

Sestava Nýrska :Penc-Bejvl-Nejdl,Fiala,Kuchárik-Janovský,Rubáš,Kalivoda,Týkal-Kvítek,Bilíček (Macháček,Záň,Votava,Trefanec)

Trenér Nýrska  David Svoboda :“ Sic se dnes vyhrálo,ale nebudu hráče chválit.Bylo to z naší strany dost pomalé,líné,bez zápalu a to se mi prostě nelíbí.Doufám že příští soupeř-tým Rokycan-kluky dostatečně vybudí k daleko agresivnějšímu pojetí hry.Na můj vkus to bylo dnes až příliš profesorské.“

Klatovy – Domažlice  1 : 2 (1 : 1)

O průběhu zápasu informoval  nejpovolanější , šéftrenér mládeže Klatov Ludvík Fremut  : „ První poločas měl soupeř trochu více ze hry a to hlavně na středu hřiště, nám se dařilo hlavně na levé straně. Z naší strany měl největší šanci Zbyněk Smolík, který mohl hlavou po rozehrávaném rohovém kopu Dominikem Vrbeckým překonat v 17. minutě brankáře hostí, mířil však nad branku. Soupeř opakovaně zahrozil také hlavně ze standardních situací, ale strážce naší svatyně Dominika Sváčka se mu překonat nepodařilo. V 31. minutě jsme rozehrávali rohový kop a odražený míč uklidil do branky Jakub Jarošík. Za dvě minuty nechybělo moc a před koncem prvního poločasu jsme mohli vést o dvě branky, když brankáři vypadla z rukou střela, míč se však pod kontrolu nepodařilo dostat Dominikovi Hajžmanovi.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, vytvořili si tlak na naši branku a v 39. minutě se jim podařilo vyrovnat a to opět po rohovém kopu. Gól nás do kolen nedostal, hru jsme vyrovnali a během následujících patnácti minut soupeře zatlačili na jeho polovinu. Sérii rohových kopů a dalších standardních situací jsme nevyužili a ze hry se nám soupeřovu branku ohrozit nepodařilo. Poslední čtvrt hodiny se hra hodně rychle přelévala od branky k brance, oba týmy chtěly výhru strhnout na svou stranu. Když už trenéři začali přemýšlet o pětici exekutorů pokutových kopů, (v případě nerozhodného stavu se v krajském přeboru zahrává pět penalt o druhý bod do tabulky) podařilo se soupeři po rozehraném rohovém kopu vstřelit v posledních sekundách utkání rozhodující branku.“

Sestava Klatov : Dominik Sváček, Jiří Procházka, Dominik Vrbecký, Evžen Boublík, Petr Reitmajer, Tomáš Štengl, David Dolanský, Jiří Hofman, Dominik Hajžman, Jan Kojan, Zbyněk Smolík. Střídali: Vít Kratochvíl, Zdeněk Cibulka, Jakub Jarošík,