OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 22. kolo 22. – 23.5.

O K R E S N Í      P Ř E B O R

DERBY ROZHODL NEJSTARŠÍ HRÁČ NA HŘIŠTI

Tradiční derby mezi Vrhavčí a Mochtínem B tentokráte po delší  době vyhrála mochtínská rezerva. Kuriózní z tohoto těsného výsledku je  fakt, že jedinou branku dal dle vyjádření funkcionářů vítězného týmu nejpoctivěji trénující hráč klubu  a také aktivní fotbalový arbitr čtyřiapadesátiletý Jiří Dolejš !

Zápas o poslední místo v tabulce který se hrál v Železné Rudě se stal kořistí domácích , kteří se tak bodově dotáhli na Dešenice a stále si udržují malou jiskřičku naděje záchrany v nejvyšší okresní soutěži.

Z tohoto pohledu si hodně polepšily H.M.Boží právě výhrou nad Startem Dešenice, které táhne nevydařená sezóna stále ke dnu tabulky.

.

---

H. M. Boží  - Dešenice   4 : 2 (2:2)

Radek Bernard

Hosté přijeli k sobotnímu důležitému zápasu s 10 hráči, naproti tomu domácí byli připraveni v takřka plné sestavě s 5 náhradníky na lavičce (chyběl pouze V. Vojta). I přesto se hosté ujali vedení po přísně posouzeném zákroku na útočníka hostí v šestnáctce domácích. Ostrostřelec M. Poupa nezaváhal a od 5. minuty hosté vedli 0 : 1. Domácí tato situace zaskočila a s vědomím důležitosti zápasu byla znát nervozita na jejich kopačkách především při zakončení. O vyrovnání se postaral F. Kišš, když po průniku P. Procházky středem pole a jeho umístěné střele, brankář hostí pouze vyrazil balón před sebe a útočník domácích se štěstím rozvlnil síť hostující branky – 1 : 1. Po této brance se domácí přeci jenom trochu uklidnili a zaměstnávali trvale hostující obranu. Po pěkné akci, když již Z. Hoffmann obehrál i stopera Dešenic, byl záložník domácích podražen ve vápně hostí, ovšem podobnou příležitost jako hosté domácí v podání P. Procházky nevyužili. Domácí museli být ostražití v obranné činnosti, jelikož hosté podnikali po celý I. poločas nebezpečné brejky. Jeden z nich zakončil hostující hráč do tyče Horejšovy branky. Domácí šli přeci jenom do kabin s hubeným vedením, když po rohu Z. Hoffmanna úspěšně zakončil stoper P. Halas – 2 : 1.

Do II. poločasu přišli domácí se dvěma změnami v sestavě a brzo se vyplatil tah nasadit po zranění Jaroslava Karáska, který v 61. minutě krásně narazil balón Z. Hoffmannovi, jenž ve skluzu zakončil nádhernou akci na jeden dotek – 3 : 1. Od této chvíle bylo znát, že hosté již polevili se svou útočnou hrou a domácí opět ukázali, kde je jejich největší slabina – produktivita v zakončení slibných šancí. Dvakrát se také ocitl ve výborné pozici agilní J. Murcko, ale pokaždé zakončoval slabou střelou, s kterou si brankář hostí poradil. A tak fanoušci si museli počkat na další branku v podání P. Procházky, který odčinil svůj nezdar a krásnou střelou pod břevno Dešenické branky zvýšil na 4 : 1.  Sympatický výkon hostujícího týmu byl ještě korunován v závěru zápasu, když po umístěné střele Macháčka opět překonal domácího brankáře nejlepší střelec soutěže M. Poupa – 4 : 2. Domácí i tak získali povinné vítězství, které jim snad dodá potřebný klid v závěru letošní soutěže.

Branky: Kišš Filip 22´, Halas Pavel 45´, Hoffmann Zdeněk 61´, Procházka Pavel 82´ - Poupa Michal 5´ (PK), Poupa Michal 86´;

Rozhodčí: Hájek Zdeněk. ŽK: 2:2. Diváků: 60.

Janovice -  Chanovice B 1:3 (0:1)

Petr Abel

Domácí mužstvo odehrálo nejhorší utkaní jarní části na domácím hřišti a nečekanou prohrou připravilo zklamání domácím fanouškům. Hosté šli do vedení již v 8.minutě po chybě domácí obrany,kdy se prosadil velmi rychlý hostující útočnk Patsch.

Domácí se po vstřelené brance vůbec nemohli prosadit,chybovali v přihrávkách a zakončení akcí bylo velmi špatné.Hosté odehráli velice solidně první půli a domácí prakticky k ničemu nepustili.Úvod druhého poločasu byl již ze strany domácích fotbalovější,ale zakončení vypracovaných příležitostí bylo žalostné.V 70.minutě odmítl vyrovnat domácí Urban,kdy spálil vyloženou brankovou příležitost z malého vápna a tak poté opět udeřili hosté a dvěma rychlými góly v 76.minutě Kláskem a 80.minutě Nadichem šli do tří brankového vedení.Domácí se dočkali korigování výsledku v 82.minutě Kláskem,ale na další branky již nezbyl čas.Hosté si tak zaslouženě odvezli všechny tři body.

Branky: 82. Hájek Matěj – 8.Patsch Robert, 80.Nadych Andriy, 86.Klásek Vojtěch; ŽK: 2:1 . Diváků: 60

Železná Ruda  - Veřechov 2:0 (0:0)

Podrobnosti nehlášeny.

Branky: Mareš Jiří, Duda Jaroslav; ŽK: 1:3 . Diváků : 45

Žihobce  - Nezamyslice 1:4 (1:3)

Luboš Peleška

I přes jednoznačný výsledek bylo utkání vyrovnané. Hosté jen dokázali s větším přehledem a klidem proměnit své brankové příležitosti.

18' Lemberger Martin - 3',11' Kopačka Josef, 44' Ritter František, 87' Sotour Martin. Rozhodčí: Abraham J., Veverka J., Špindlerová Z.ŽK:  1:1. Diváků: 100.

Hrádek -  Sušice B  3 :1 (2:0)

Branky: Holeček Radek, Vomela Lukáš, Liška Pavel - Brož Milan. Diváků: 120

Bezděkov   - V. Hydčice 3: 2 ( 2: 2)

Branky: Teska Ondřej 2, Valečka Václav - Stulík T., Matějovic Jiří; Rozhodčí: Koura Radim; ŽK: 5:4. Diváků: 80.

Mochtín "B" - Vrhaveč  1:0 (0:0).

Tradiční derby vyhrálo po delší době mochtínské béčko. Ve vyrovnaném utkání dobré úrovně nakonec rozhodl zápas 54 letý Jiří Dolejš (nejpoctivěji trenující hráč Mochtína !), který zužitkoval nezištnou přihrávku Karla Tománka a "Angličanem" pod břevno ze 6 metrů poslal v 63.minutě domácí Mochtín do vedení. Hosté se pak snažili o vyrovnání nepříznivého stavu, ale domácí obrana jim toho moc nedovolila.

Branka : Dolejš Jiří starší.Rozhodčí Josef Blaheta, ŽK 0:2, 60 diváků.

1. Hrádek              22  18   1   3   72 : 26    55  ( 22)

2. Nezamyslice         22  17   3   2   67 : 19    54  ( 21)

3. Vrhaveč             22  13   3   6   41 : 24    42  (  9)

4. Sušice B            22  10   8   4   43 : 24    38  (  5)

5. Bezděkov            22  10   5   7   43 : 33    35  (  2)

6. Chanovice B         22   9   5   8   41 : 33    32  ( -1)

7. Janovice            22   9   3  10   38 : 31    30  ( -3)

8. Mochtín  B          22   8   3  11   39 : 46    27  ( -6)

9. Žihobce             22   8   2  12   28 : 40    26  ( -7)

10. H. M.  Boží         22   6   6  10   33 : 56    24  ( -9)

11. V. Hydčice          22   5   7  10   20 : 37    22  (-11)

12. Železná Ruda        22   3   8  11   28 : 54    17  (-16)

13. Dešenice            22   5   2  15   41 : 75    17  (-16)

14. Veřechov            22   3   4  15   25 : 61    13  (-20)

---

III.   T Ř Í D A

LUBSKÁ REZERVA SE VRAVCÍ MEZI ELITU POŠUMAVÍ

Po podzimu základ, na jaře již definitivní jistota.Tak lze označit ještě před zápasem jara který se hraje v sobotu ve Velkém Boru účinkování hráčů lubské rezervy ve III.třídě. Rolre lídra tabulky jim sluší a desetibodový náskok dává jistotu návratu zpět mezi elitu mužů hrající v Pošumaví  OP.  Hattrickem zajistil Sokolu  Běšiny tři body Zdeněk Kolář ml. Stejně tak byl úspěšný i další střelec Jan Roháč  z Bolešin , který posílil svému týmu naději na úspěšnou cestu za záchranou po půltuctovém přídělu hostům z Hradešic.

---

Bolešiny  - Hradešice B 6: 0 ( 3: 0)

Branky : 21.27.66 . Roháč Jan, 30. Jandík Zdeněk, 78. Zahálka, 86.Mazanec; Rozhodčí: Bína Roman; ŽK: 1:0 . Diváků: 50

Kvasetice  - Kolinec 2: 1 ( 1: 0)

Liška Petr

V Kvaseticích se hrál v poli vyrovnaný zápas. Šance si však vypracovávalo jen mužstvo domácích. V prvním poločase to bylo 5 stoprocentních šancí, ale až ta poslední ve 42 minutě byla proměněna.Střelcem byl Michal Bally, kterému se až ze své 4 šance podařilo brankáře hostů překonat. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, domácí ke své spokojenosti přidali druhý gól již z první šance v druhém poločase a to v 56 minutě opět Michalem Ballym. Poté ještě zvonila 2 krát tyč na brance hostů ,ale konec zápasu se hrál v režii Kolince. Z ojedinělé šance vstřelili kontaktní gól a domácí přitlačili před jejich branku. Gólovou šanci si však neuměli připravit a tak to před brankou domácích „smrdělo“ jen při  centrech do vápna.

Branky: 42.,56. Ballý Michal  -72. Vacherlon Václav . Rozhodčí : Blaheta. Diváků: 40

Velhartice  - Malý Bor 3: 1 ( 1: 1)

P.Pavlík

V utkání začali lépe hosté a v 9 minutě se krásnou brankou Sládka ujali vedení. Domácí se snažili srovnat, ale hra ve středu pole se jim nedařila. Až ve 25 minutě se k odraženému míči dostal Pilík a bombou z hranice malého vápna prostřelil vše co mu stálo v cestě. Poločas tedy skončil smírně, ale hosté byli dopředu velmi nebezpeční. Tento stav pokračoval i v druhé půli a domácí obrana měla napilno. Až v 78 minutě se podařilo skóre otočit. Bylo to po krásné umístěné střele z dvaceti metrů, kterou se prezentoval Kamil Rendl. Hosté však i nadále neunavně útočili a velmi zaměstnávali domácí obranu. V 82 minutě po rychle rozehraném autovém vhazování a přesné přihrávce před bránu hostí uklidnil Pavel Poledník domácí tým třetím gólem.

Branky: 9. Pilík Luboš, 78. Rendl Kamil , 82. Poledník 9. , - Sládek Milan; ŽK: 2:1 . Diváků: 50. Rozhodčí: Konečný.

Horažďovice – Neznašovy      0 : 2 (0 : 2)

Michael Forman

Vyrovnaný zápas s větším důrazem a lepším zakončením hostů, kteří si dvěma góly vstřelenými v prvním poločase vystříleli tři body. Domácí, ačkoliv měli ve druhé půli trošku více ze hry nedokázali vstřelit ani gól ačkoliv několik šancí na to měli. Hosté si závěr zápasu pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Branky : 31. Martin Mundl, 40. Vaněk.

Rozhodčí: Lažánek Karel    ŽK:   0-1. Diváků : 30

Luby B -  Měcholupy 3: 2 ( 2: 0)

Branky: Křížek Miroslav, Šnour Karel, Havlovic Marek - Tvrdík, Petelík Radek; Rozhodčí: Bína Roman; ŽK: 4:1. Diváků : 30

Nalžovské  Hory  - Velký Bor 1: 4 ( 1: 2)

Branky: Jedlička Antonín - Šimanovský Robert, Ježek Zdeněk, Vrána Petr, Červený Tomáš; Rozhodčí: Pastyřík Vladimír; ŽK: 3:1 Diváků : 70

Běšiny  - Týnec 3: 0 ( 2: 0)

Branky: Kolář Zdeněk 3; Rozhodčí: Hovorka Milan; ŽK: 0:1 Diváků : 30

1. Luby B              22  19   2   1   88 : 19    59  ( 26)

2. Velký Bor           22  15   4   3   62 : 28    49  ( 16)

3. Měcholupy           22  12   5   5   43 : 26    41  (  8)

4. Neznašovy           22  12   3   7   35 : 27    39  (  6)

5. Horažďovice B       22  10   3   9   40 : 67    33  (  0)

6. Běšiny              22   9   3  10   52 : 37    30  ( -3)

7. Týnec               22   8   5   9   53 : 58    29  ( -4)

8. Kvasetice           22   9   2  11   53 : 60    29  ( -4)