ČESKÁ DIVIZE ŽÁKŮ – starší , mladší 21. kolo 15. – 16. 9.

ČESKÁ DIVIZE  ŽÁKŮ – skupina   A

V MĚSTĚ NA OTAVĚ SE BUDE HRÁT OPĚT ŽÁKOVSKÁ DIVIZE

Sušičtí žáci zajížděli k dalšímu zápasu žákovské divize na půdu sestupem ohroženého soupeře. Na hřišti Středočechů nastupovali   s odhodláním odčinit porážku z minulého kola doma  s Příbramí a v případě vítězství se tak velkým krokem přiblížit záchraně v soutěži. V jarní části soutěže však mužstvo provází řada zranění, vlivem čehož se sestava každý zápas mění. I přes tyto problémy se povedlo sušickým žákům zcela zaslouženě přivést další body ze soupeřova trávníku a je dost pravděpodobné, že je to i definitivní pojistka pro zajištění divize v Sušici i  na příští soutěžní ročník.

---

STARŠÍ   ŽÁCI

FK Hořovicko - TJ Sušice 0:2 (0 : 1)

Václav Staněk

Poprvé v jarní části soutěže se tak do branky postavil Honza Volák, který v zimní přípravě utrpěl zlomeninu ruky a hned první soutěžní utkání se mu vydařilo. Zápas se hrál na velmi podmáčeném terénu, na který z velké části spoléhalo domácí mužstvo, které pouze nakopávalo dlouhé balony a důrazem se snažili ohrozit branku soupeře. Začátek utkání se odehrával ve středu hřiště se spoustou osobních soubojů. Po úvodních minutách se hosté začali prosazovat kombinační hrou a vypracovali si několik náznaků šancí, které však vlivem terénu a nebo nepřesnou finální přihrávkou končili bez zakončení. Až ve 20 minutě vyšla osvědčená kombinace, kdy Libor Kutil tentokrát krásnou kolmou přihrávkou našel na levé straně naběhnutého Jirku Chudého, který prostřelil brankáře domácích. Tento výsledek vydržel až do poločasu. Po změně stran si Sušice vypracovala další šance, ale brankou skončilo až krásné sólo Franty Zetochy, který celé jaro odchytal v brance Sušice, neboť oba brankáři byli zranění a v tomto zápase zachytil na vlastní polovině hřiště rozehrávku soupeře a s balonem postupoval tak dlouho, až se obrana domácích snažila vystavit útočníky Sušice do ofsajdového postavení a rozestoupila se tak, že Zetocha s balonem doběhl až před brankáře domácích a střelou k tyči zvýšil na 0:2. Po této brance se sušičtí uklidnili a dostali do několika šancí, kdy David Staněk mohl zvýšit na vyšší rozdíl, ale tentokrát mu štěstí nepřálo.

Trenér Václav Staněk : „ Po té kdy jsme zvýšili své vedení na dvoubrankový náskok  jsme již hru naprosto kontrolovali a přivezli tak další body ze soupeřova trávníku a je dost pravděpodobné, že i definitivní pojistku na příští divizní ročník“.

Branky za hosty : 20´ Chudý, 50´Zetocha

Sestava: Volák - Brabec, Reisner, Zíbar, Skrbek - Staněk, Zetocha, Kutil (Sedláček),Chudý, Harant, Švec (Svoboda Heřman)

1. FK  Příbram B       21  16   4   1   93 : 29    52  ( 19)

2. Dukla Praha         21  12   6   3   55 : 27    42  ( 12)

3. FC Písek            21  10   7   4   36 : 17    37  (  4)

4. Vikt. Plzeň B       21  10   5   6   35 : 28    35  (  2)

5. SK Č. Budějovice    21  11   2   8   48 : 42    35  (  5)

6. Doubravka           21   9   6   6   44 : 25    33  (  3)

7. FK Tábor            21   9   5   7   35 : 29    32  ( -1)

8. Sušice              21   9   5   7   33 : 39    32  (  2)

9. Český lev Beroun    21   8   5   8   26 : 32    29  ( -1)

10. Slavoj Podolí       21   9   1  11   30 : 41    28  ( -2)

11. T. Prachatice       21   6   4  11   30 : 51    22  (-11)

12. FK Hořovicko        21   4   5  12   26 : 54    17  (-16)

13. Tachov              21   4   4  13   37 : 64    16  (-17)

14. Vejprnice           21   0   1  20   13 : 63     1  (-29)

MLADŠÍ  ŽÁCI

FK Hořovicko- TJ Sušice  3 : 3 ( 1:2 )

Pavel Hubáček

Sušice zaspala začátek zápasu a nechala domácí dorážkou  z malého vápna do prázdné branky jít do vedení. Postupem času se dostala do hry a začala si vytvářet slibné šance. Po faulu na  Jirku Sedláčka který šel  sám na brankáře byl ze zadu ve velkém vápně faulován  na 1:1 sám faulovaný hráč. Ke konci prvního poločasu se hosté dostali do vedení, když zahrávali rohový kop. K odraženému míči se dostal Pavel Myslík nahrál do strany na Martina Dohnala a jeho pěkný centr usměrnil hlavou do sítě Jirka Motl. Druhý poločas začali domácí náporem, hosté ještě asi odpočívali a výsledkem bylo otočení výsledku na 3:2. To hosty opět " nakoplo " k větší aktivitě. Vyrovnání přinesl přímý volný kop zahraný Jirkou Sedláčkem.Brankář stačil míč jen vyrazit před sebe a do brány pohotově dorazil Heřman Svoboda.

Sestava Sušice:  Šoural, Pavelec, Šašek, Myslík, Hubáček / Nový/, Pojar Hájek /Jurga/, Svoboda, Dohnal, Motl, Sedláček

Trenér Pavel Hubáček : „Do Hořovic jsme  odjížděli k zápasu s cílem bodovat. Opět jsme ale zaspali začátek zápasu a nechali a museli jsme dotahovat jednobrankový náskok soupeře.Postupem času jsme se dostali do hry,  začali se dostávat do slibných příležitostí a zcela po zásluze jsme si přivezli cenný bod, který je pro kluky dalším povzbuzením do zbytku jarní sezóny “.

1. FC Písek            21  17   3   1   68 : 16    54  ( 21)

2. T. Prachatice       21  14   5   2   84 : 24    47  ( 14)

3. FK Tábor            21  14   3   4   66 : 25    45  ( 12)

4. FK  Příbram B       21  13   2   6   47 : 28    41  (  8)

5. Český lev Beroun    21  12   3   6   50 : 26    39  (  9)

6. Vikt. Plzeň B       21  11   4   6   46 : 37    37  (  4)

7. SK Č. Budějovice    21  11   2   8   41 : 35    35  (  5)

8. Slavoj Podolí       21   9   2  10   38 : 32    29  ( -1)

9. Dukla Praha         21   8   5   8   35 : 33    29  ( -1)

10. Vejprnice           21   5   6  10   23 : 35    21  ( -9)