IV. TŘÍDA - skupina A, B 21.,12. kolo 15. – 16. 5.

IV. TŘÍDA  - skupina  A

JEŽOVY DOMA NETRADIČNĚ ROZDÁVAJÍ

Netradičně dosud na jaře ztrácí body na domácím hřišti Ježovy. Pro tým který měl své hřiště téměř jako nedobytný hrad na něm prohrálo ze čtyř jarních domácích zápasů mimo vítězného derby se Sokolem Křenice  již potřetí.

---

Ježovy -  Zavlekov 0: 4 ( 0: 2)

Branky: Fous Jan 2, Fous František, Soumar Václav; ŽK: 1:1 . Diváků:

Křenice  - Dlažov 6: 1 ( 3: 0)

Branky: Roneš Pavel 3, Bäuml Daniel 2, Novák Jaromír - Šít Martin . Diváků: 20

Bezděkov B  - Vrhaveč B 2: 4 ( 1: 2)

Branky: Bače Petr, Kalista František - Hošek Zdeněk 2, Franěk František, Pojar Miroslav; ŽK: 2:4. Diváků: 30

Spůle - Mečín "B"  1:2 (1:0)

Jan Bauer

Domácí vstoupili do utkání aktivně, odměnou jim byla branka střelce posledních zápasů Zdeňka Taichmana v 33. minutě 1-0.Do druhého poločasu vstoupili hráči Spůle vlažně, aktivní hosté brzy srovnali brankou Boška v 53. minutě 1-1.Prohru domácích dokonal v 76. minutě hostující Vladař golem na konečných 1-2.

Utkání s přehledem řídil Hovorka Milan.

Branky: 33. Taichman Zdeněk - 53. Bošek Karel, 76. Vladař Martin. ŽK: 1:2 rozhodčí: Hovorka Milan. Diváků 20

Strážov B -  Janovice B 5: 3 ( 2: 1)

Josef Vaněk

Hosté z Janovic  začali zápas aktivněji, naše mužstvo se rozjíždělo pomaleji. Vyústěním této situace byl vedoucí gól Janovic  na  který jsme dokázali  rychle odpovědět. Ještě před tím než padl vyrovnávající gól  skončila  krásná střela Koláčka v 12 metrů na břevně. V 36.minutě centr Kollrose  se dostal k Webrovi a ten z malého vápna nekompromisně zakončil. Ve 40.minutě po autovém vhazování  a pěkném centru Jandy mířil ve vyložené šanci nad hlavou Anatovicze. Domácí vstřelili ve 45.minutě po krásné uličce od Jandy  a chladnokrevném zakončení Chaluše  vedoucí gól. Hned na začátku druhého poločasu vstřelili hosté vyrovnávající branku. Od 55.minuty si domácí vytvořili tlak kdy hosty přehrávali a z čehož vyplývaly tři krásné branky a několik zahozených šancí.V 61.minutě sólo přes celé hřiště a následné obejití tři hráčů Janovic  zakončil krásnou brankou Chaluš. Důraz  Webra v 73.minutě , který v čistém  souboji obral  brankáře hostů přinesl další branku v síti hostů. Na 5:2 zvýšil po vystižení odkopu obránce hostů  Chaluš  .

Branky: 45.,61.,74. Chaluš Michal , 36.,73. Weber Petr  - 89. Kastner Jaroslav, 28. Petruška Patrik, 46. Urban Miroslav; Rozhodčí: Husník Václav; ŽK: 2:2. Diváků: 90

Sestava Strážova B : Nový-Fremut, Koláček, Švůgr, Kolář M., Kollross P(61.Ondřej)., Janda V., Chaluš, Anatonovicz, Weber(73.Soušek), Čermák.

„Všem hráčům domácích patří poděkování za bojovnost, zvláště pak Chalušovi, jedinému hráči z áčka  nám výraznou měrou pomohl k úspěšnému výsledku. “ řekl po skončení utkání vedoucí týmu Strážova Josef Vaněk.

1. Plánice             15  13   1   1   70 : 20    40  ( 19)

2. Zavlekov            16  11   1   4   54 : 11    34  (  7)

3. Měčín  B            16  10   2   4   36 : 26    32  (  8)

4. Vrhaveč B           16   9   3   4   35 : 20    30  (  9)

5. Ježovy              15   7   1   7   35 : 39    22  ( -2)

6. Strážov B           15   6   1   8   30 : 38    19  ( -2)

7. Dlažov              16   5   3   8   25 : 43    18  ( -6)

8. Křenice             15   5   1   9   37 : 44    16  ( -8)

9. Janovice B          16   4   3   9   24 : 49    15  ( -9)

10. Bezděkov  B         15   3   3   9   20 : 46    12  ( -9)

11. Spůle               15   1   3  11   14 : 44     6  (-18)

---

IV. TŘÍDA  - skupina  B

MILČICÍM SE NA JAŘE NEDAŘÍ

Po prohře doma s Hrádkem B  a v derby Pačejově ani v tomto kole  na body nedosáhl jeden z týmů,  který byl považován v tomto ročníku za favorita na postup Sokol Milčice. Na první pohled se zdá, že milčickým fotbalistům dochází na jaře dech. Jak to s nimi skutečně vypadá více ukáže již další kolo. Hrají opět  doma tentokráte místní derby se Sokolem Myslív. Tento soupeř  na rozdíl od Milčic má stále šanci myslet na postup.

---

Myslív  – Svéradice B  4 : 0 ( 4:0 )

Jiří Moravec

V úvodní čtvrthodině byli hosté lepším týmem, ale kromě střely z přímého kopu, která těsně minula domácí branku si větší šance nevytvořili. Pak začali úřadovat domácí. Skvělý výkon  podal  M. Bláha, který v 21., 38. a 42. minutě vstřelil tři góly. Jeho čistý hattrick pokazil  v 26. minutě Kubala. Druhý poločas dohrávali oba týmy jako z povinnosti. Hosté měli šanci na korekci výsledku v 90. minutě, ale brankář Beran zastavil střelu odraženou od tyče na brankové čáře.

Branky : 21., 38., 42. Michal Bláha, 26. Jiří Kubala. Rozhodčí: Vladimír Kulík; ŽK:  0:1; Diváků : 40

Kašperské Hory – Žichovice  B    3 : 0 (0:0) .

Branky domácí: 71. Pleva Čestmír, 76.Uxa Lukáš, 87. Šuba Vladimír

Milčice -  Hartmanice   1 : 4 ( 0: 2)

Sekretář Hartmanic Petr Buzín: „Očekávali jsme nápor domácího týmu, ale ten nepřišel. Naopak jsme to byli my, kdo dal první gól a Michal Korál načal svůj hattrick. Domácí si poté vytvořily pár šancí, ale góly jsme stříleli opět my.Po přestávce se hra trochu vyrovnala, ale gól padl opět do sítě domácích. Z následného náporu se dočkali hráči Milčic pouze snížení na 1:3. Uklidnění přinesl až gól těsně před koncem, který dovršil svým hattrickem Michal Korál na konečný stav 1:4. Zápas odřídil výborně rozhodčí pan Hovorka. “

Branky: Kubáň Jaroslav - Korál Michal 3, Sládek Petr; Rozhodčí: Hovorka Milan; ŽK: 1:1 . Diváků: 20.

Soběšice -  Pačejov B    2: 4 ( 2: 4)

Branky: Jiřík Miroslav, Požárek Adam - Hlůžek Václav 2, Štěpán František, Hlůžek Josef; Rozhodčí: Mácal Roman; ŽK: 2:1. Diváků: 20.

Rabí - Hrádek B  0 : 4  (0 : 1)

Hosté byli lepší, ale pro domácí je výsledek až příliš krutý.

Branky: Luboš Jánský 3, Tomáš Král. ŽK:2:1. Diváků: 50. Rozhodčí: Ladislav Lecjaks

1. Hrádek B            13  11   1   1   38 : 16    34  ( 13)

2. Hartmanice          13   9   0   4   36 : 18    27  (  9)

3. Myslív              13   9   0   4   27 : 11    27  (  9)

4. Pačejov B           13   7   1   5   32 : 26    22  (  4)

5. Milčice             13   6   1   6   26 : 20    19  ( -2)

6. Svéradice B         13   6   1   6   32 : 31    19  ( -2)

7. Kašp. Hory          13   5   1   7   23 : 28    16  ( -5)

8. Rabí                13   3   4   6   21 : 35    13  ( -5)

9. Zichovice B         13   2   3   8   15 : 30     9  (-12)

10. Soběšice            13   0   2  11   18 : 53     2  (-16)