KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 15.,17. kolo 15. – 16. 5.

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

OKULA NEDALA PŘEŠTICÍM  ŠANCI

Po cenném vítězství v Plzni nad ZČE slavili nýrští starší žáci další triumf , když doma porazili favorizované Přeštice .Slova trenéra Davida Svobody na adresu svých svěřenců hovoří za vše: „Opět musím smeknout.Padesát minut jsme hráli opravdu fotbal  plný důrazu,pohybu,nasazení a navíc jsme přidali i herní kombinační prvky,které jsem tak dlouho postrádal.Troufám si tvrdit že jsme Přeštice nepustili téměř k ničemu“. Klatovy měly na domácím hřišti příjemnou  generálku na zápas tohoto ročníku který je čeká o víkendu v přímém souboji o první místo a postup do divize s Jiskrou Domažlice.

---

STARŠÍ      ŽÁCI

SKP Okula Nýrsko - TJ Přeštice 3:1(2:1)

David Svoboda

V dalším kole se utkal tým Nýrska s celkem Přeštic a opět byli diváci svědkem překvapivého výsledku.Nutno ale dodat že výsledek je naprosto spravedlivý,protože domácí tým hrál padesát minut opravdu výborně a šel třem bodům hodně naproti.K důrazné obraně se konečně místy přidala i fotbalovost a hned to bylo na herním projevu znát.Už úvodní branka padla po hezké kombinaci celého týmu,kterou korunoval Nejdl střelou pod břevno.Pak sice došlo k lacinému vyrovnání,kdy hostující hráč prošel lehce přes tři soupeře a lehkou střelou překonal Pence,ale to bylo od hostujícího celku na dlouhou dobu vše.Kvítek záhy opět poslal domácí do vedení střelou z přímého kopu a pak si i nadále Nýrsko udržovalo herní převahu.Druhý poločas byl ve znamení velkého herního nástupu domácích když se valil jeden útok za druhým na branku Přeštic,šance střídala šanci,ale bohužel výsledkem byla jen jedna branka,ale zato geniální.Kvítek prokázal svoji dobrou kopací techniku a přímo z rohu trefil horní kout branky.Poté se přihlásili o slovo i hosté,kdy střelu z přímého kopu Penc s námahou vyrazil,leč jen k nohám dobíhajícího hráče hostí,ale ten trestuhodně zlomový okamžik zápasu nezvládl a ze dvou kroků vysoko přestřelil.To bylo od Přeštic vše a zbytek zápasu už byl jen rozkouskován do osobních soubojů,faulů a autů.

Branky: 8.Nejdl , 16. a 46. Kvítek

Sestava: Penc-Presl,Fiala,Bejvl,Valdman-Nejdl,Rubáš,Kalivoda,Týkal- Kvítek,Bilíček (Záň, Kuchárik,  Janovský, Macháček)

Trenér David Svoboda zápas zhodnotil takto: „Opět musím smeknout.Padesát minut jsme hráli opravdu fotbal  plný důrazu,pohybu,nasazení a navíc jsme přidali i herní kombinační prvky,které jsem tak dlouho postrádal.Troufám si tvrdit že jsme Přeštice nepustili téměř k ničemu.Myslím že sami hráči musí cítit že tak to má být,tak je to dobře,tudy vede cesta.I když to někdy bolí.Dobrý výkon,jen na něj musíme navázat“.

Klatovy - Dynamo Horšovský Týn  3 : 0 (1 : 0)

Ludvík Fremut

Se soupeřem ze dna tabulky jsme nepředvedli kvalitní výkon. V 9. minutě jsme se ujali vedení brankou Zbyňka Smolíka, když jsme již stačili dvě šance zahodit. Druhou branku mohl Zbyněk Smolík přidat za pět minut, ale trestuhodně svou příležitost zahodil. Snaha o co nejrychlejší druhý gól vedla ke zbrklostem a zbytečným chybám. Jednou chybou jsme soupeři dokonce nabídli možnost srovnat utkání na remízový stav. V druhém poločase soupeři již došli síly a jen se bránil, my jsme přidali dvě branky, když se trefili oba naši tradiční střelci Kratochvíl a Smolík, ale zahodili jsme velké množství šancí.

Sestava Klatovy : Dominik Sváček, Jiří Procházka, Dominik Vrbecký, Evžen Boublík, Petr Reitmajer, Jiří Hofman, Dominik Hajžman, Jan Kojan, Zdeněk Cibulka, Zbyněk Smolík, Vít Kratochvíl. Střídali : David Dolanský

Branky: Vít Kratochvíl, Zbyněk Smolík 2x. ŽK - 1:0 (Jan Kojan)

1. Domažlice           15  14   0   1   78 :  4    42  ( 18)

2. Klatovy             15  12   2   1   54 : 11    40  ( 14)

3. Rokycany            15  11   1   3   47 : 13    34  ( 10)

4. Přeštice B          15   8   0   7   34 : 21    24  (  3)

5. Stříbro             15   6   3   6   33 : 33    21  ( -3)

6. Nepomuk             15   6   0   9   28 : 32    18  ( -3)

7. Nýrsko              15   5   1   9   21 : 56    17  ( -8)

8. SK ZČE Plzeň        15   4   2   9   28 : 39    15  ( -7)

9. Smíchov Plzeň       15   3   1  11   12 : 41    10  (-11)

10. Dyn.H.Týn           15   1   0  14    4 : 89     3  (-18)

SKP Okula Nýrsko-TJ Přeštice 1: 2 (1:2)

Josef Juraši

.Začátek zápasu napověděl jak k němu domácí hráči přistoupí,po 10 vteřinách zápasu  se z rozehrávky, prosadil nikým neatakovaný hostující Branec 0:1.Za domácí odpověděl v 6.min. P.Šveňha,povedenou ranou z 22m 1:1.V 16 min.udělal hrubou chybu při vybíhání z branky domácí brankář Kubečka a daroval hostům vedení,Tureček 1:2.Domácí hráči v 2 pol. zamkli svého soupeře  na jeho polovině a snažili se vyrovnat,jenže brankář hostí byl proti a svými zákroky podržel svůj tým.Proto si zaslouženě  hosté odváží 3 body.Za domácí,lze vyzvednout výkon Honzy Čaneckého,který bohužel osamocen jako jeden  z mála hráčů Nýrska zaslouží pochvalu za předvedenou hru.

Domácí: 6. Šveňha P. - 1. Branec,16. Tureček.  Rozhodčí: Hájek Zdeněk. Diváků :30

Klatovy - Dynamo Horšovský Týn  2 : 0 (2 : 0)

Bláha Petr

Jak domácí, tak hosté nastoupili k vzájemnému zápasu s několika hráči přípravky. Přesto to na kvalitu hry nemělo vliv. Po oboustranně bojovném výkonu vyhráli žáci Klatov, když obě branky padly hned v úvodu utkání po individuálních akcích Petra Povolného. Hráči Horšovského Týna přijeli s kvalitním týmem, nutno pochválit i brankáře domácích Dominika Šíta, který chytit dvě výrazné šance hostů.

Branky :  3. a 7. Povolný. Rozhodčí : Velíšek. Diváků: 60.

1. Rokycany            15  11   3   1   52 :  9    39  ( 12)

2. Klatovy             15  12   1   2   59 : 15    38  ( 16)

3. Domažlice           15  11   2   2   65 : 16    36  ( 11)

4. SK ZČE Plzeň        15   9   2   4   45 : 13    31  (  8)

5. Nýrsko              15   7   2   6   43 : 30    23  ( -1)

6. Přeštice            15   6   2   7   34 : 28    21  ( -1)

7. Nepomuk             15   4   2   9   30 : 50    14  ( -7)

8. Dyn.H.Týn           15   3   1  11   13 : 63    10  (-14)

9. Stříbro             15   2   2  11   17 : 63     8  (-16)

10. Smíchov Plzeň       15   0   3  12    7 : 78     6  (-18)

---

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

PĚKNÁ PŘESTŘELKA V KLATOVECH

Dvanáct branek padlo na hřišti Pod  Hůrkou v Klatovech ve které domácí lídr tabulky na jeho vkus sice umí střílet branky (dal jich dosud 110), ale netradičně jich dost v tomto duelu inkasoval, neboť v předcházejících 16 zápasech 10 branek a v tomto jediném utkání obrana klatovské rezervy inkasovala čtyřikrát.Největší soupeř béčka Klatov Svatobor Hrádek doplatil na nedostavení rozhodčího v Blíženově. Utkání řídil domácí rozhodčí  laik,  který značně duel na hřišti sedmého celku tabulky ovlivnil a body tak překvapivě zůstaly doma.

---

FK Staňkov – FK Horažďovice 6:3 (1:2)

Daniel Martínek

Utkání o čtvrtou příčku tabulky mělo naprosto odlišné poločasy a hokejový výsledek. Horažďovice přečkaly úvodní nápor domácích a od prvního gólu měly po zbytek prvního poločasu více ze hry. Bohužel, ke konci poločasu inkasovaly a tento gól byl jen prvním varováním. Do druhé půle vlétli domácí řádně nabuzeni a hosty v podstatě smetli. Obrana Horažďovic bez dvou stabilních členů nedokázala ubránit především Tomáše Výruta, autora 4 branek.

Sestava FK Horažďovice – Ondrejička Vladimír, Boček Jan, Vachuška Aleš, Hlaváč Milan, Hlaváč Marek, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Melka Vojtěch, Panuška Václav, Martínek Tomáš, Vaněček David, Rejšek Jindřich

Branky : 33., 39., 60., 63. Výrut Tomáš, 36., 46. Čonka René – 12. Panuška Václav, 26. Hlaváč Milan, 50. Hlaváč Marek. Rozhodčí: Pašek; ŽK: 1 : 1. Diváků : 20

Klatovy B - FK Stafin Holýšov    8 : 4 (4:2)

(převzato z web.stránek klubu)

Velice nezodpovědně jsme přistoupili k tomuto utkání, nastříleli jsme soupeři osm gólů, ale velice lacino jsme i inkasovali a soupeře drželi stále ve hře. Utkání jsme rozhodli až v jeho závěru, když jsme v krátkém čase nastříleli čtyři branky. V utkání potvrdil vzrůstající formu Štěpán Bilíček, který zatížil konto soupeře čtyřmi trefami.

Sestava Klatovy B : Dominik Schweigl, Petr Povolný, Ondřej Macháček, David Dolasnký, Jakub Lysek, Jaromír Kozák, Bohumír Valeš, Petr Reitmajer, Jan Kojan, Zdeněk Cibulka, Štěpán Bilíček. Střídali: Filip Bláha, Pavel Harmady, Karel Čabrada.

Stanislav Křížek

K utkání se nedostavil delegovaný rozhodčí, tak utkání řídil rozhodčí laik z Blažejova, který dost utkání ovlivnil.

Branky : 5. Braun Robin,  50.vlastní , 67. Steinbach Roman - 27. Bigasz Robert.

Rozhodčí: laik. Diváků : 20

1. Klatovy B           17  15   1   1  110 : 14    46  ( 19)

2. Hrádek              17  14   1   2   48 : 14    43  ( 19)

3. Sušice  B           17  11   2   4   62 : 40    35  ( 11)

4. Staňkov             17   9   3   5   70 : 40    32  (  3)

5. Horažďovice         17  10   2   5   41 : 24    32  (  8)

6. Svéradice           17   7   3   7   21 : 29    26  ( -3)

7. Blíženov            17   7   2   8   33 : 43    23  ( -4)

8. Stod                17   4   5   8   33 : 31    20  (-10)