1. B třída – skupina B 20. kolo 8. – 9.5.

MAREK LUKEŠ VYŠPERKOVAL HATTRICKEM KLATOVSKÝ ÚSPĚCH

Dvacáté kolo 1.B třídy  až dva zápasy přineslo duely ve kterých se hrálo o mnoho.I přes důležitost těchto zápasů se kupodivu  o největší překvapení postarala klatovská rezerva , která kdyby si tak počínala na podzim, nemusela z této soutěže sestupovat. To překvapení se zrodilo na hřišti týmu který v sedmi zápasech za sebou neprohrál a z toho dvakrát remizoval. O skalp nejúspěšnějšího družstva jara se postaral výrazným způsobem Marek Lukeš, který znovu potvrdil své střelecké kvality a hattrickem alespoň ozářil zatažené nebe nad klatovským fotbalem. Další tři zápasy měly příchuť derby. To sobotní na Horažďovicku v Hradešicích skončilo dělbou bodů . To domácím zkomplikovalo situaci v souvislosti s udržením druhého místa. Překvapivě po výhře v dalším derby se možnost ještě promluvit přiblížilo Měčínu a na druhé straně vzdálilo neúspěšnému z tohoto derby Tatranu D.Ves. Nejdůležitější zápasy  kola se hráli  v Žichovicích  a Žinkovech ve kterých se střetli soupeři ode dna tabulky. Z toho ze Žichovic z  z něho vyšli výhrou hosté z Mochtína . Ziskem třech bodů  se dotáhli bodově na Švihov který prohrál Žinkovech a znovu je v zapeklité situaci před kterou byl před zahájen jarní části této soutěže.

---

Předenice - Klatovy B  3 : 4 (3:2)

Adam Popelka

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a v 5. minutě jsme se ujali vedení , po akci Frouse se prosadil Lukeš 0:1. Dále jsme pokračovali v aktivní hře a ve 14minutě jsme mohli jít dvougólového vedení , po centru Krause , přetlačil Kotáb brankáře a ocitl se sám před bránou , kde stál domácí obránce , bohužel Kotáb neuvěřitelně selhal a trefil jen domácí obránce. O 4minuty později se v šanci ocitl Frous , ze strany střílel jen do gólmana domácích. Domácí poprvé zahrozili ve 20minutě , po centru přehlavičkoval Slámu domácí útočník , ale Kraus nás zachránil od pohromy. Poté naše aktivita uvadla a začali hrát také domácí , mezi 30 a 38minutou jsme inkasovali tři góly!! Naprosto jsme přestali hrát , začali jsme se hádat s rozhodčím a třikrát inkasovali. Naštěstí do poločasu se nám podařilo snížit , po centru mladíka Uruby se prosadil druhým gólem v utkání Lukeš.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním utkání otočit. Soupeře jsme začali přehrávat a začali se rodit šance , nejprve Ježek střílel jen do gólmana a Frous z úhlu opět trefil jen gólmana. Vyrovnání jsme se dočkali v 68minutě , nejlepší hráč zápasu Lukeš vysunul Frouse a ten vyrovnal 3:3. Po vyrovnání se naše aktivita ještě zvýšila a mohli jsme jít do vedení po rohu Lukeše střílel těsně vedle Kováč. V 80minutě se zrodila rozhodující akce celého zápasu , Lukeš se nádherně položil do Hromadovo centru a dokonal svůj hattrick. Závěr jsme bez pohromy přečkali.

Branky: Rada , Kadlec , Albl – 3 Lukeš , Frous. ŽK: 2:8. ČK: 1:0. Diváků: 100

Sestava: Sláma –Veselka , Kraus , Kováč , Hromada – Uruba (46. Denk) , Zahradník , Ježek , Kotáb – Lukeš , Frous

Trenér Klatov Adam Popelka:“  Musím dnes všechny pochválit ,všichni bojovali , i když jsme prohrávali 3:1 tak jsme nic nezabalili a připsali jsme si první jarní vítězství. Vyzdvihnout chci útočnou dvojici Frous – Lukeš , zejména pak Lukeše , který odehrál fantastický zápas , vstřelil tři branky na jednu přihrál. Jediné co mi trochu kazí radost , je opět neproměňování šancí , zápas jsme mohli rozhodnout  v prvním poločase , vítězství budeme chtít potvrdit příští týden doma s TJ Žichovice.

Hradešice – Svéradice    1 : 1 (0 : 1)

Zbyněk Chmelík Hradešice k utkání řekl:“Dnes jsme odehráli spíše smolné utkání. Vůbec nám nevyšel úvod zápasu a poměrně brzy naši pasivitu soupeř potrestal. Ve zbytek zápasu jsme Svéradice jednoznačně přehrávali a ve druhém poločase si vytvořili stálý tlak. Soupeř ale uměl zahrozit z ojedinělých útoků a my jsme hlavně doplatili na neproměněné šance. Obrana i záloha odehrála dobrý zápas, méně spokojeni tentokrát musíme být s útokem, který ani zdaleka nebyl tak nebezpečný jako minulý týden v Dlouhé Vsi“.

Branky : 63. Hnojský - 19. Bouse . Rozhodčí: Kopejtko. ZK : 4:1. Diváků: 120.

Žinkovy – Švihov   1 : 0 (0 : 0)

Branky: Šindelář; ŽK: 1:2 .Diváků: 70

Losiná – Pačejov   0  : 0

Měčín  -   Dlouhý Ves    4 : 2 ( 1 : 1)

Evžen Veselý

Začátek utkání začal z obou stran velmi opatrně.  V 10 min Krotký Jaroslav zahrál rohový kop ,našel volné Šlaise, který krásnou střelou otevřel skóre utkání.  V 11 mim po faulu měčínských hráčů hosté z přímého kopu Rovňanem Richardem vyrovnali. Po přestávce domácí zvýšili bojovnost a důrazný Dušan Němce zvýšil na 2-1. Hosté po zaváhání domácí obrany Kodýdek vyrovnal. Po  vyrovnávacím gólu domácí hráči nechtěli zklamat 70 přihlížejících diváků, zvýšili nasazení a Jakub Štampach střelou zvýšil vedení , skóre utkání uzavřel dorážkou Václav Eliáš.   Ž K   2-1. Utkání řídil nepřesný rozhodčí Holeček.

Žichovice  - Mochtín 1: 2 ( 1: 1)

Branky: Šimáček - Babka, Plánička; ŽK: 5:2; ČK: 1:1. .Diváků: 100 .

Blovice – Přeštice   4 : 2 (2 : 1)

Branky: Žežula 2, Laibl, Loula - Bešta, Jaroš; ŽK: 1:4.Diváků: 100

1. Blovice            20  14   5   1   46: 14    47  ( 17)

2. Hradešice          20  10   4   6   36: 27    34  (  4)

3. Losiná             20   9   5   6   36: 28    32  (  2)

4. Měčín              20   9   4   7   40: 33    31  (  1)

5. Přeštice B         20   8   6   6   33: 26    30  (  0)

6. Dlouhá Ves         20   9   3   8   34: 38    30  (  0)