OP ŽÁKŮ , OS ŽÁKŮ skupina A, B 7. kolo 8. – 9.5.

OKRESNÍ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ŠEST BRANEK SMOLÍKA PŘIBLÍŽILO MOCHTÍN K TITULU

Finálová část OP vstoupila po odehrání uplynulého  kola do své druhé poloviny. Tu první zakončil  duel dosud dvou neporažených týmů v Měčíně. Lépe  z něho vyšel Sokol Mochtín, který vyhrál s přispěním autora všech šesti  jeho branek Zbyňka Smolíka. Souboj o průběžné třetí místo vyhrál v Dlouhé Vsi celek z Chanovic.

Dlouhá Ves – Chanovice   1 : 4 (1: 3)

Josef Krůs

Vyrovnané utkání  ve kterém rozhodly útočné akce s gólovým zakončením starších hráčů Chanovic a špatná obrana domácích.

Branky :  32.´Chalupný Jan - 2´.Kříž Martin, 24´. ,33.´ a 43.´ Soukup Petr

Rozhodčí: Abrahám J. Diváků : 20

Myslív  – Hartmanice   2 : 1 ( 2: 0)

Jiří Moravec

Domácí tým měl po většinu prvního poločasu převahu, ale nedokázal proměnit řadu šancí. Hosté se v druhém poločase vzchopili a zápas dokázali zdramatizovat, do závěrečného hvizdu nebylo vítězství domácích jisté.

Branky : 11., 28. Daniel Beránek – 44. Tomáš Fiala

Rozhodčí: Kulík Vladimír. Diváků : 40.

Měčín  - Mochtín 2: 6 ( 1: 4)

Branky: Šlajch Ondřej, Kučera Martin - Smolík Zbyněk 6; Rozhodčí: Bureš Michal; ŽK: 0:4. Diváků: 50.

1. Mochtín             5   5   0   0   25:  5    15  ( 12)

2. Měčín               5   3   1   1   24:  7    10  ( -2)

3. Chanovice           5   2   0   3   10: 15     6  (  0)

4. Myslív              5   2   0   3    6: 13     6  ( -3)

5. Dlouhá Ves          5   1   2   2    8: 14     5  ( -4)

6. Hartmanice          5   0   1   4    5: 24     1  ( -5)

OS  ŽÁKŮ – skupina  A

VÍTĚZSTVÍ JIM ZACHUTNALO

Po zisku první výhry nováčka soutěže Startu Luby doma v minulém kole nad Duklou Janovice  se tomuto týmu podařilo tento úspěch zopakovat na půdě soupeře ve Švihově. Luby tak během dvou kol poskočily z posledního místa na třetí příčku průběžné tabulky.

Švihov - Luby   1 : 4 (1 : 2)

Václav Pavelec

Hráči domácího týmu chtěli uctít památku zesnulého presidenta klubu kvalitním výkonem a výhrou,ovšem ve své hře se dopouštěli tragických chyb a proto utkání skončilo jednoznačnou výhrou hostujícího týmu.Lubští nepředvedli nic světoborného,jen využili chyb hráčů Švihova a prázdné branky ze zcela nechytajícím domácím gólmanem.Spravedlivá prohra domácích a velký úspěch hostujícího týmu.Hlas trenéra domácího týmu:"Jen doufám,že stejný herní zápal a bojovnost nepředvede "A" tým v důležitém utkání v Žinkovech."

Branky : 13. Šimán(PK) - 5. Fiala;10. Mareš;38.Šilma;62. Brunner

Rozhodčí  : Hovorka Milan. Diváků: 30.

Janovice   -  Bolešiny 3: 2 ( 1: 2)

Branky: 55. Šveňha Pavel, 25. Gardoň Petr, 36. Šobek Michal – 17. a  35. Pojar Stanislav ; Rozhodčí: Diviš Robert. Diváků: 20.

1. Strážov             4   4   0   0   16:  3    12  (  6)

2. Janovice            4   2   0   2    7:  6     6  ( -3)

3. Luby                4   2   0   2    8: 11     6  (  0)

4. Švihov              4   1   0   3    6: 11     3  ( -6)

5. Bolešiny            4   1   0   3    9: 15     3  (  3)

OS  ŽÁKŮ – skupina  B

HRADEŠICE POPRVÉ NA BODY NEDOSÁHLY

Ve skupině B okresní soutěže se v místním derby v Nalžovských Horách hrál duel dvou neporažených celků. Úspěšnější byli domácí , kteří vystřídali na prvním místě Sokol Hradešice. V tomto kole se radovala z první výhry   Plánice

Sokol Malý Bor – Sokol Nezamyslice   7 : 1 (2 : 1)

Daniel Martínek

Utkání začalo divoce – po 10 minutách viděli diváci na každé straně 1 proměněnou penaltu. Až ve 2. poločase se projevila herní převaha domácích.

Branky : 7. (PK), 63. Sládek Ladislav, 49., 60. Melka Vojtěch, 27. Martínek Daniel, 66. Chmelík David, 67. Polena Martin – 5. (PK) Šatra Pavel

Rozhodčí: Mácal Roman. ŽK: 2 : 1;ČK: 0 : 0, Diváků : 30

Plánice - Žichovice 2:1 (0:0)

Adolf Hanousek

Obě mužstva z chvostu tabulky dnes nastoupili k zápasu s chutí k zisku třech bodů, Žichovičtí jejichž tříbodový náskok v tabulce na domácí nastoupili do zápasu s odpovědným přístupem, byl pro ně motivací k získání snadného skalpu. Pláničtí na druhou stranu nechtěli připustit další prohru a naopak v prvním poločase s jistější hrou od zadu nepouštěli soupeře k vážnějším střelám na bránu a tomu také odpovídá jeho stav, kdy si obě mužstva vytvářela skvělé příležitosti, ale díky obranám se branky diváci do půle nedočkali.

Druhý poločas se dá říci, že byl z pohledu domácích poločas hráčů Petra Šuby a Standy Strejců, do druhé půle nastoupili domácí s posilami v ofenzivě a jejich útočná hra se ukázala jako dobrý tah, kdy pěknou přihrávku z pravé strany poslal míč již zmíněný Petr Šuba mezi čtyři hráče, kde se nejlépe orientoval Standa Strejc a svou přesnou levačkou poslal míč k tyči - 1:0. Pláničtí si dál vytvářeli příležitosti, ale jakoby je uspokojoval jednogólový náskok se začala přemisťovat iniciativa hry na kopačky hostů, kteří díky své houževnaté a místy i kombinační hře slavili úspěch vyrovnávací brankou v 56 minutě, kdy po centru z prava ukázkovou a přesně mířenou hlavou hostující David Krejčí vyrovnal.

Ač viditelně ani jedno mužstvo se nechtělo smířit s remízou, byli to opět domácí vedení kapitánem Petrem Šubou, který z vlastní polovičky po pravé straně utekl komu mohl a na jeho centr si počkal u vzdálenější tyče Standa Strejc a opět se nemýlil a stanovil tak stav utkání na konečných  2:1.

I po této brance se hosté snažili a vytvářeli si několik příležitostí, ale obrana i se skvěle chytajícím brankářem Radkem Kovaříkem nedovolili stav měnit, naopak mohli po občasných únicích v otevřené obraně jak Lukáš Filo, tak Honza RAus či Patrik Jílek nebo i Milan Nováků opět skórovat, ale stav se neměnil a já Tímto chci pogratulovat všem našim hráčkám hrajících skvělou obranu, tak všem chlapcům k výsledku, k prvnímu vítězství a získání třech zasloužených bodů a Žichovickým poděkovat za pěkný, čistý a Fairplay fotbal, který se bohužel ne vždy u žáků vidí.

Branky: 37 a 58 min. Strejc Stanislav - 56 min. Krejčí David Rozhodčí Husník, hráno bez karet Diváků 30.

Nalž. Hory  - Hradešice 2 : 1 ( 0: 1)

Branky: Nováček Tomáš, Nauš Pavel - Vaněček David; Rozhodčí: Brůha Radek; ŽK: 1:0 . Diváků: 30.

1. Nalž. Hory          5   4   1   0   24:  4    13  (  1)

2. Hradešice           5   4   0   1   21:  3    12  (  6)

3. Nezamyslice         5   2   1   2   19: 19     7  (  4)

4. Malý Bor            5   2   0   3   18:  9     6  ( -3)

5. Zichovice           5   1   0   4    4: 20     3  ( -3)

6. Plánice             5   1   0   4    2: 33     3  ( -6)